پاسخ به سوالات مبتدی 3D Max

emanouel_h

New Member
سلام
دوستان چرا در بعضی از پروژه ها نورهای ies به درستی کار میکنن و نور قشنگی میپاشن ولی در بعضی دیگه نورهای معمولی بدونه خط میپاشن؟

hsn1

New Member
سلام خسته نباشی
من یک جسم دارم میخوام یک قسمت که از چند polygon ساخته شده رو به یک polygan تبدیبل کنم یک متن
بدش می خوام راهنماییم کنید چیکار کنم تا متنم انعکاس بهتری داشته باشه
سوال بعدی هم اینه که می خوام یکه قسمت برش بدم فمثال یک مکعب دارم بعد دایره بزارم روش برش بدم

آخرین ویرایش:

lotfiabolfazl

New Member
با سلام
ازدوستان کسی هست بدون علته دیده نشدن تصویر hdri برای آسمان در پنجره متریال ، بعد از اعمال چیست ؟ در حالتی که بعد از رندر گرفتن تصویر hdri دیده می شود ..

پوریاا

New Member
با سلام .
من الان توسط آرک یک مدل دو بعدی ساختم و بعد بهش شل دادم تا حجم دار شه . ولی وقتی می خوام بهش متریال بدم متریال بهش داده نمیشه .. جی کار باید کرد ؟؟؟؟

amircryptic

New Member
سلام ببخشید من یه مشکل واسم پیش اومده اینکه هر ابجکتیو تو تری دی مکسم mergeمیکنم اصلا متریال نداره و خام mergeمیشه میخاستم بدونم مشکل چیه ممنون میشم بهم بگید.در ضمن من 3dsmax 2012 نصب کردم... :(

Arezoo_archi

New Member
باسلام. ببخشيد كه مطالب اونقدر زياده من نميتونن همشو بخونم كه مطمين بشم سوالم تكراري نباشه! سوالم خيلي ابتداييه ولي توش گير كردم: من چيكاركنم تري دي مكس به پشت ديوارم يه متريال بده، به داخل فضا يه متريال ديگه؟ موقع وارد كردن فايل اسكچ اب به مكس هم تيك (دادن يك متريال به پشت و رو ) رو امتحان كردم تاثير چنداني نداشت!

jimlish

New Member
سلام من میخوام این زنجیرو قسمت تهشو کمی جابجا کنم تا داخل چرخ فرو نره اما مشکل اینه که اینا از هم جدان و نمیتونم اینکارو کنم
به نوعی میخوا یه قسمت از زنجیرو soft select کنم تا قسمت انتحاییشو جابجا کنم.

attachment.php

پیوست ها

• Capture55.PNG
    Capture55.PNG
    106.7 کیلوبایت · بازدیدها: 75

m2oa

New Member
سلام دوستان خسته نباشید، یه آموزش فارسی ( هرچی کامل تر بهتر ) از پلاگین Rayfire میخوام ممنون میشم اگه دارید بذارید

samira.kh69

New Member
باسلام. ببخشيد كه مطالب اونقدر زياده من نميتونن همشو بخونم كه مطمين بشم سوالم تكراري نباشه! سوالم خيلي ابتداييه ولي توش گير كردم: من چيكاركنم تري دي مكس به پشت ديوارم يه متريال بده، به داخل فضا يه متريال ديگه؟ موقع وارد كردن فايل اسكچ اب به مكس هم تيك (دادن يك متريال به پشت و رو ) رو امتحان كردم تاثير چنداني نداشت!

باید تو edit poly به هر قسمت یه id جدا بدید بعد از متریال multisub obj استفاده کنید.

samira.kh69

New Member
سلام ببخشید من یه مشکل واسم پیش اومده اینکه هر ابجکتیو تو تری دی مکسم mergeمیکنم اصلا متریال نداره و خام mergeمیشه میخاستم بدونم مشکل چیه ممنون میشم بهم بگید.در ضمن من 3dsmax 2012 نصب کردم... :(

باید اول آدرس مپهاشو به مکستون بدید.
یه عده هم میگن باید مپ ها رو تو پوشه مپ تری دی مکس کپی کنید. راه دوم رو هنوز امتحاننکردم.

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
سلام من میخوام این زنجیرو قسمت تهشو کمی جابجا کنم تا داخل چرخ فرو نره اما مشکل اینه که اینا از هم جدان و نمیتونم اینکارو کنم
به نوعی میخوا یه قسمت از زنجیرو soft select کنم تا قسمت انتحاییشو جابجا کنم.

attachment.php

کافیه زنجیر هارو گروپ کنید بعد هم یک مودیفایر Edit Poly بدید بهش

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی

helali2010

New Member
با سلام. وقتی یه پلان میارم داخل مکس، با لاین دوباره از روش میکشم وقتی ارتفاع میدم ( با sweep )مثلا 3 متر ارتفاع کوتاهتر از 3 متره.

اما وقتی پلان نمیارم و خودم از اول با لاین میکشم و ارتفاع میدم درست انجام میشه.تنظیمات یونیتم هم روی متر هست.
ممنون میشم کمکم کنین.
باتشکر از همه دوستان

azadehk

New Member
درود
ناحیه ی select by nameمکس من خالی هست و علت اون رو نمیدونم ..یه بار مکسم رو ست کردم ولی درست نشد ممنون میشم کمکم کنید.
 MAAAAAElFTkSuQmCC
attachment.php

پیوست ها

• max.jpg
    max.jpg
    185.9 کیلوبایت · بازدیدها: 41
آخرین ویرایش:

mortezan

Active Member
با سلام. وقتی یه پلان میارم داخل مکس، با لاین دوباره از روش میکشم وقتی ارتفاع میدم ( با sweep )مثلا 3 متر ارتفاع کوتاهتر از 3 متره.

اما وقتی پلان نمیارم و خودم از اول با لاین میکشم و ارتفاع میدم درست انجام میشه.تنظیمات یونیتم هم روی متر هست.
ممنون میشم کمکم کنین.
باتشکر از همه دوستان

سلام
مشکل شما از مقیاس فایل کد هست... هنگام آیمپورت فایل کد این قسمت داخل عکس رو برسی کنید
attachment.php

پیوست ها

• Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    123.6 کیلوبایت · بازدیدها: 39

iamdeadi1

New Member
ببخشید دوستان تنظیمات V-Ray توی Max رو چطور باید ریست کرد؟
من یه سری تغییرات دادم توی تنظیمات اما الان نمیتونم ریست کنم
و یه سوال دیگه اینکه چطور باید فایل های OBJ رو با تکسچر import کرد توی برنامه ؟
من یه اموزش گرفتم طرف از گزینه Import<Merge رو میزد و فایل رو انتخاب میکرد خیلی راحت فایل با تکسچر وارد برنامه میشد اما ماله من نه!!
ین رو هم اضافه کنم که تمام تکسچرها توی پوشه فایل هست و یه سری فایل دیگه

mortezan

Active Member
ببخشید دوستان تنظیمات V-Ray توی Max رو چطور باید ریست کرد؟
من یه سری تغییرات دادم توی تنظیمات اما الان نمیتونم ریست کنم
و یه سوال دیگه اینکه چطور باید فایل های OBJ رو با تکسچر import کرد توی برنامه ؟
من یه اموزش گرفتم طرف از گزینه Import<Merge رو میزد و فایل رو انتخاب میکرد خیلی راحت فایل با تکسچر وارد برنامه میشد اما ماله من نه!!
ین رو هم اضافه کنم که تمام تکسچرها توی پوشه فایل هست و یه سری فایل دیگه

برای ریست کردن تنظیمات رندرر کافیه یک بار موتور رندر رو عوض کنید و بعد دوباره ویری رو انتخاب کنید... همه چیزش ریست میشه
برای تکسچر هم شما اگر قبل از ایمپورت محل تکسچر هارو به مکس بدین حین ایمپورت اجسام دارای تکسچر هستند...

iamdeadi1

New Member
برای ریست کردن تنظیمات رندرر کافیه یک بار موتور رندر رو عوض کنید و بعد دوباره ویری رو انتخاب کنید... همه چیزش ریست میشه
برای تکسچر هم شما اگر قبل از ایمپورت محل تکسچر هارو به مکس بدین حین ایمپورت اجسام دارای تکسچر هستند...
اقا مرتضی عزیز اول ممنون از اینکه وقت گزاشتید و پاسخ دادید
و بعد درباره اون ایمپورت کردن فایل مشکل اینجاست که فایل های توی همون پوشه کنار ابجک هستن ولی وارد برنامه نمیشن!!!
حالا شب که برگشتم یه چندتا تصویر میزارم براتون
در اخر باز هم ممنون از پاسخ گویی

*Sky*

Member
سلام دوستان

اگه بخواییم با map tile کفسازی کنیم، چطوری عمق شیار بندکشی ها رو می شه تنظیم کرد؟ و همینطور ضخامت اونها؟

خیلی ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.

SiH00

New Member
یه مدلی تو max ساختم و انیمیشنشم آمادس فقط نمی تونم کارو رندر کنم و به یک فایل مستقل ویدیویی تبدیل کنم اگه میشه راه کلی رندر انیمیشن رو یاد آوری کنین.
ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا