يک آموزش + يک سوال ...

Norik

Active Member
http://www.majidonline.com/page.php?page=content&op=cntshow&code=39

1) اول يک صفحه جديد با ابعاد دلخواه مثلآ 500x500 درست ميکنيم با background ه سفيد

2) کليده "d" رو يه بار فشار بدين که حالته رنگ به صورته default در بياد¡

1.jpg

3) حالا از قسمته filter>Blur>Radial Blur...مقاديره زير رو انتخاب کنيد

amount: 35
Blur method: spin
Quality: Good

4) حالا از قسمته filter>Blur>Gaussian blur...مقاديره زير رو انتخاب کنيد

Radius:2.0

2.jpg

5) حالا از قسمته Sketch>Bas relief...مقاديره زير رو انتخاب کنيد

Detail: 13
Smoothness: 10

3.jpg

6) حالا از قسمته Sketch>Chrome...مقاديره زير رو انتخاب کنيد

Detail: 5
Smoothness: 5

4.jpg

7) حالا با کليدهای ctrl & u ميتونين رنگه آبی رو که واسه خدتون آبيتره رو انتخب کنين.
checkbox ه colorize رو کليک کنين تا بتونين با رنگ ها بازی بکنين

5.jpg

و اما سوال:
ميشه اينو هم شما تفسير کنين؟

water.jpg

شما اين آموزشها رو از سايتي گرفتيد يا خودتون به ذهنتون مي رسه و مقالشو ارسال مي كنيد اگه اين طوري كه هيچي ولي اگه اون طوري اسم سايتها رو بنويسيد

h_a_s_co

Member
Norikجان من ميتونم كمكت كنم ولى در حال حاضر وقت ندارم! ولى قول ميدم هرچه زودتر بهت بگم.

شرمنده!

Norik

Active Member
من اينا رو از چند تا سايت آلمانی گرفتم و ترجمه کردم :oops:
راستش من طراح خوبی نيستم ولی خوب بلدم چطور با عکس بازی کنم محمد حسن جان :)

سايت آلماني رو بنويس ماهم ترجمش كنيم !!!!!!
:lol: تا امروز ظهر اگه تونستم جواب سوالتون رو ميدم اگه نتونستم تا فردا :lol:
محمد حسن 8) :wink:

Ali_chi

Member
راستشو بخواي يه فيلتر من ديدم كه ميتونه قطرات آب درست كنه بعدشم ميشه با ابزاراي فوتوشاپ اونو بهش كشيدگي داد اسم فيلترشم Droplet بود از شركت Alien Skin

iwd_admin

Member
اين افكتي كه اينجا عكسشو گذاشتين يه افكت ساده هست و هيچ پلاگ ايني نميخواد.
كافيه شكل قطره رو تو يه لايه جديد با Brush يا هر ابزار ديگه اي بكشيد (رنگش فرقي نميكنه) و بعد افكت هاي Drop shadow,Inner shadow,Inner glow,outerglow, bevel and emboss رو اعمال كنيد.
نكته ساده اينجاس كه بايد Fill لايه رو 0 قرار بديد تا كاملا شفاف و مثل آب بشه. :arrow:
براي اينكه رنگ برگ زير قطره طبيعي باشه ‌Blend mode افكت ها رو به صورت زير تنظيم كنيد :
Inner shadow > color burn -- Outer glow > color dodge --inner glow > color overlay
رنگ Innershadow, innerglow,drop shadow مشكي و outer glow سفيد

اگه مقادير افكت ها رو درست تنظيم كنيد قطعا يه قطره طبيعي شبيه همون شكل در مياد.

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
آقا من آموزش ساخت قطره آب رو داشتم اتفاقا قبلا هم ميخواستم اينو بذارم توي سايت اما چون تا حدي بيانش سخت بود نتونستم بذارم.. اگر هنوز مشكل داري بگو برم پيدا كنمش بهت بدم..(البته انگليسي هستش)

مجيد

با سلام
من فكر ميكنم تنها نكته اين فايل يعني كلا قطرات آب Fill opacity در Layer style ميباشد.
يعني اگر شما به روي لايه drops دو بار كليك كنيد و به پنجره layer style برويد
در ستون سمت چپ آن بر روي Blending Options كليك كنيد و fill opacity را زياد كنيد مي بينيد كه تمام آن زيبايي و شفافيت از بين ميرود با وجود تمام تنظيم inner glow - drop shadow - bevel and emboss و بقيه.

layerstyle2.jpg

حال براي save كردن آن style ميتوانيد بر روي دكمه سمت راست با نام New style كليك كنيد.
و با هر نامي آن را براي استفاده در فايلهاي ديگر ذخيره كنيد.

layerstyle1.jpg

موفق باشيد.

به به
بابا مي زاشتيد سايتشو بگه بعد جواب مي داديد
خوب ديگه تنظيمات Blending Options روهم مثل همون فايل انجام بده دا درست عين خودش بشه|!!!
موفق باشيد

Norik

Active Member
Mohammadhasan گفت:
به به
بابا مي زاشتيد سايتشو بگه بعد جواب مي داديد
خوب ديگه تنظيمات Blending Options روهم مثل همون فايل انجام بده دا درست عين خودش بشه|!!!
موفق باشيد
محمد جان راستش نميدونم اين درسته که آدرس يه سايت ديگه رو اينجا بزارم يا نه ولی آقا مجيد خالی از لطف نيست شما هم يه سر اينجا بزنين.

کد:
http://www.gfx4ever.com

by the way

آقا مجيد اون آموزش انگليسی قطره رو برام بفرستين خوشحال ميشم , حتی خودم براتون ترجمه ميکنم. انگليسی و آلمانی سوالی داشتين باز هم در خدمتيم.

h_a_s_co

Member
دوستان سلام.

باور كنيد من ميخواستم خودم هم بگم ولى واقعا وقت نداشتم!

ولى براى تاييد و تكميل حرف دوستان بهتره اين صفحه رو هم چك كنيد.

اميدوارم به درد بخوره.
موفق باشيد.

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
Norik حان به خدا من صدام نيستما :lol: بابا راحت باش اجازه گرفتن نداره مگه معرفي كردن سايت مشكلي داره :wink: ما مخلصيم آقا..

راستي واسه اون آموزش هم چشم من پيداش ميكنم بهتون ميدمش.. فقط ممكنه طول بكشه آخه اين كامپيوتر ما خيلي شلوغ پلوغه توش خيلي وقته گرد گيري نكردم همه چيز روي هم ريخته ..:lol: كي ميشه عيد بشه ما برداريم يكم كامپيوترو تكون بديم كه بشه كامپيوتر تكوني نه معذرت ميخوام خونه تكوني!

قربانت

مجيد

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
آقا اين آدرسي كه h_a_s_co معرفي كرد دقيقا تصويري همون چيزي هستش كه من گفتم دارم.. اون كه من دارم فقط همينه اما بصورت نوشتاري.. حالا به نظرت آقا بدردت ميخواره بفرستمش؟!

مخلصيم

مجيد

Salar

Active Member
مي تونين قطره آب رو رو يه برگ توضيح بدين ممنون مي شم...

سالار

Attari

Member
[align=center:c2cdf63fa2]برگرفته از
ADOBE PHOTOSHOP CS Tips and Tricks from the Experts[/align:c2cdf63fa2]
[align=center:c2cdf63fa2]Tips and Tricks.pdf[/align:c2cdf63fa2]
[align=center:c2cdf63fa2] :!: [/align:c2cdf63fa2]

[align=center:c2cdf63fa2]آدرس: دايركتوري Help فتوشاپ سي اس در سيستم خودتان :roll: [/align:c2cdf63fa2]

1- اول از همه يك Layer جديد بالاتر از لايه اي كه مي خواهيد روي اون اثر قطره آب بذاريد٬ ايجاد كنيد.
2- با زدن كليد D رنگها رو به حالت Default دربياريد (رنگ Foregraound مشكي).
3- با زدن كليد B ابزار Brush Tools رو فعال كرده و در نوار Option بالاي صفحه اين مشخصات رو وارد كنيد: 19pixel, hard edged brush, Normal, Opacity = 100%.
4- حالا با ابزار Brush ٬ يك لكه مشكي ايجاد كنين (مشابه شكل زير).

[align=left:c2cdf63fa2]
1.jpg
[/align:c2cdf63fa2]

5- در قسمت Layers روي لايه دوبار كليك كنيد و تو پنجره Layer Style و تو قسمت Advanced Blending Option ٬ Fill Opacity رو روي 3٪ قرار بديد. تو اينحالت لايه تقريبا محو مي شه.
6- حالا به شكل يه سايه بديد با مشخصات زير: Opacity = 100%, Distance = 1 px, Size = 1 px. ضمنا تو قسمت Quality هم مثل شكل زير Countour مربوطه رو انتخاب كنيد.

2.jpg

7- قسمت Inner Shadow رو انتخاب كنين و پارامترهاي زير رو وارد كنين: Blend Mode = Color Burn, Opacity = 43%, Size = 10 px.

3.jpg

8- حالا قسمت Inner Glow رو فعال كنين. مشخصات زير رو وارد كنين: Blend Mode = Overlay, Opacity = 30%, color = black

4.jpg

9- تو اين مرحله قسمت Bevel & Emboss رو انتخاب كنين. پارامترهاي قسمت Structure رو اينطوري تغيير بديد: Technique = Chisel Hard, Depth = 250%, Size = 15 px, Soften = 10 px. در قسمت Shading هم مثل شكل زير پارامترها رو تنظيم كنيد: Angle = 90, Altitude = 30, Highlight Mode Opacity= 100%, Shadow Mode = Color Dodge, color = white, Opacity = 37%.

5.jpg

10- حالا چون مراحل كار كمي طولانيه٬ بهتره با زدن كليد New Style ٬ اون رو Save كنيد تا اگه خواستيد روي بقيه شكلها حتي نوشته ها استفاده كنيد.

ارادتمند.

Norik

Active Member
ممنون از همه. :D :p
اين بالايی خيلی توپه, درست مثل همين فايله , با يه کم تغييرات ميشه يه عکس با حال با اين افکت ساخت 8) .
آتاری جان که اسم اصليتو نميدونم , دستت درد نکنه عزيز. :oops:

ACTIVE

Active Member
جناب عطاري ممنون آقا آموزش توپي بود .
استفاده كرديم
موفق باشيد .

جدیدترین ارسال ها

بالا