يكي يه راه حل اساسي برا فارسي نويسي بگه

H_R_M

Member
سلام
من تو Dreamweaver اصلا نميتونم فارسي تايپ كنم و همه اش از اين مربع ها يا حروف ميخي ميزنه :evil:
تمام تاپيك ها را هم نگاه كردم و چيزي دستگيرم نشد :cry:
هر چي هم فونت بوده نصب كردم :(
از مريم هم استفاده كردم تا حدودي فارسي ميزنه ولي بين هر كلمه فارسي يكي دو حرفشو ميخي ميزنه :?:
ميشه يه راهنمايي اساسي بكنيد ممنون ميشم :!: :idea: :?:

javad2005

Member
سلام آقا جان .

شما ورژن 2004 ام ايكس دريريم ويور را پيدا كن و نصب كن مي توني به راحتي فارسي تايپ كني .

ضمنا يادت نره كه فونت تهوما را به مجموعه ات اضافه كني .

H_R_M

Member
جالبه يه جواب بعد از 24 روز
سلام جواد جون ممنونم از پاسختون

salman59

New Member
با تشكر از جواد، البته تا اونجا كه من با اين برنامه كار كردم ربطي به نسخه برنامه نداره چرا كه ما چند سال قبل هم فارسي مي تونستيم تايپ كنيم بدون نياز به فونت اضافه ! نكته ش در اينه كه در ابتداي بوجود آوردن هر صفحه ايي در DW از كد فونت استاندار يا همان UTF استفاده كني كه اگر در ويندوز اكس پي باشي كارت خيلي راحتتر مي شه و اكس پي با فونت پيش فرضي كه داره هر صفحه ايي رو فارسي نشون مي ده. در ضمن اگر شما فونتي رو به صفحه ت اضافه كني بيننده قادر به ديدن اون فونت نيست چرا كه به احتمال قوي اصلا همچين فونتي رو نداره.

H_R_M

Member
سلام
سلمان جان من خودمم نميتونم اون فونت رو ببينم چه برسه به بيننده :roll:
اصلا نميتونه فارسي تايپ كنه :roll:

اقا من می تونم فارسی بنویسم ولی وفتی فاصله می زارم کلکمات این ور اون ور میشه و متن نمی شه بعدا خوند

maisam84

Member
با اجازه بزرگترها من دو تا راه حل اساسي ميگم :

1- متن مورد نظرت رو تو fronpage تايپ كن
كارت كه تموم شده متن رو select كن
برو به قسمت html و بعد نوشته هاي شما بصورت كد در اومده و انتخاب شده
اونها رو كپي كن تو دريم ويور
بعد نتيجه رو ببين با اين روش ديگه مشكلي برات پيش نمياد

2- اين كار رو بكن
براي اين کار در بالاي صفحه HTML خود و بين تگهاي <HEAD> و <HEAD/> , تگ زير را قرار دهيد :

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">

والسلام

e-mail:[email protected]

hamneshin

Member
دوست عزيز اين مشكلي هست كه خيلي از دوستان باهاش مواجه ميشن.راه بر طرف كردنش هم توي همين انجمن گذاشته شده.
شما براي اينكه مشكلي در تايپ فارسي نداشته باشي بهتر از ورژن ام ايكس 2004 اين برنامه استفاده كني و براي اينكه مشكل بهم ريختن كلمات در صفحه رو نداشته باشي (مشكل Apple Amir ) بايد patch جديد dreamweaver mx2004 رو از سايت www.macromedia.com دانلود كني كه آدرس و پسورد نصبش هم در همين انجمن هست.
در ضمن بعد از نصب برنامه هنگام ساختن صفحات درون برنامه، شما بايد حتما به قسمت page properties بعد در قسمت title/encoding بريد و قسمت encoding رو به unicode (UTF-8) تغيير بديد.قسمت پاييني رو روي none و عبارت include unicode signature (bom) رو فعال كنيد.حالا ميتونيد با خيال راحت فارسي تايپ كنيد.
اگر احيانآ هنگام باز كردن صفحه تون باز به شكل ناقص باز شد،روي صفحه كليك راست كنيد و در قسمت encoding عبارت unicode (UTF-8) رو انتخاب كنيد.
علت اينكه در صفحات فارسي از فونت tahoma استفاده ميشه به دليل سهولت در خوندنش هست و معمولآ در هر كامپيوتري نصب شده ولي با اينحال شما ميتوني در قسمت font family صفحه تون بعد از فونت tahoma از يك يا چند فونت اصلي ديگه هم استفاده كني مثل verdana يا microsoft sans serif و...
موفق باشيد.

آخرین ویرایش:

Saman

مدیر انجمن مولتی مدیا بیلدر
salam shoma mitoonid mate mored nazaretoon o too NOTEPAD type konid va bad too DW copy-paste konid

be hamin rahatiiii

hamed.dj

New Member
چي كار كنم ؟

سلام
من وقتي فارسي و انگليش رو با هم تايپ مي كنم قروقاطي ميشه
بايد چي كار كنم ؟‌

H_R_M

Member
hamed.dj گفت:
سلام
من وقتي فارسي و انگليش رو با هم تايپ مي كنم قروقاطي ميشه
بايد چي كار كنم ؟‌
بابا بي خيال شيم بهتره
ولي اگه لازمه
تو فرونت بنويس بعد بيار تو دريم

mmr

Member
hamneshin جان میشه آدرس اون patch رو بی زحمت بذاری؟؟!!!

ممنون
مصطفی

hamneshin

Member
mmr گفت:
hamneshin جان میشه آدرس اون patch رو بی زحمت بذاری؟؟!!!

ممنون
مصطفی
خدمت شما مصطفي خان
Dreamweaver MX 2004 version 7.0.1(update)
اينم سريال نامبر هاش:
Serials: s/n1: DWD700-54054-04100-29023 s/n2: DWD700-55555-90600-35987 s/n3: DWD700-59551-99000-87228
روي ورژن 7 يا همون Dreamweaver MX 2004 نصب كن تا به ورژن 7.0.1 تبديل بشه.بعد از نصب فايل آپديت مشكل تايپ فارسي از بين ميره.
موفق باشيد.

mmr

Member
دستت درد نکنه ! انشاالله که درست میشه !!!
ببینیم چی میشه !!!!

ممنون
مصطفی

mmr

Member
من اون patch رو دانلود کردم ولی ارور میده !!
من dreamweaver 7 رو دارم ولی این ارور رو میده !!! :neutral: :neutral: :-? :-?
error012il.png

من فولدر رو هم درست انتخاب کردم !!!
؟؟؟؟!!!!!!
شما همچین مشکلی نداشتید ؟؟؟

مصطفی

آخرین ویرایش:

hamneshin

Member
mmr گفت:
من اون patch رو دانلود کردم ولی ارور میده !!
من dreamweaver 7 رو دارم ولی این ارور رو میده !!! :neutral: :neutral: :-? :-?
error012il.png

من فولدر رو هم درست انتخاب کردم !!!
؟؟؟؟!!!!!!
شما همچین مشکلی نداشتید ؟؟؟

مصطفی
نه من به اين مشكل بر نخوردم تا حالا.من هميشه اول Dreamweaver MX 2004 رو نصب ميكنم.بعد روي اون فايل اپديت رو نصب ميكنم!هيچ اروري هم نميده.

hitman khafan

New Member
مشکل در دریم 7.1

اقا من این پچ رو هم گرفتم ولی بازم وقتی فارسی می نویسم بعد انگلیسی درست در جای خود قرار نمی گیرند و جای کلمات به هم می ریزه
خدمت اقای mmr عرض کنم که من اولین باری که اپدیت و اجرا کردم همین ارور داد ولی یک کپی ازش گرفتم و توی شاخه ی اصلی دریم 7 paste کردم ودوباره ران کردم درست شد

mmr

Member
hitman khafan گفت:
اقا من این پچ رو هم گرفتم ولی بازم وقتی فارسی می نویسم بعد انگلیسی درست در جای خود قرار نمی گیرند و جای کلمات به هم می ریزه
خدمت اقای mmr عرض کنم که من اولین باری که اپدیت و اجرا کردم همین ارور داد ولی یک کپی ازش گرفتم و توی شاخه ی اصلی دریم 7 paste کردم ودوباره ران کردم درست شد

من همین کارو کردم ولی نشد !
از فایل instalation یه کپی گرفتم و تو فایل اصلی dreamweaver پیس (paste) کردم
ولی باز همون پیغام رو داد !!!!!

مصطفی

yafatemeh

Member
من هرجایی رفتم گفتم که دریم ویور از نظر محیط نرم افزاری خیلی قویتر از فرانت پیجه ولی... از نظر پشتیبانی از زبان فارسی از 10 شاید 3 یا 4 رو بگیره... خدا وکیلی اینجوری نیست؟

Navid7h

New Member
من که از ver های قدیمی باهاش کار میکینم متن فارسی انگلیسی رو از چپ به راست مینیویسه و لی شما code page ro UTF بکنید
باز بهتر میشه !
ولی

اصلا با frontpage مقایسه نکنید !!!!
بابا frontpage خیلی ضعیفتره !

جدیدترین ارسال ها

بالا