ویندوز 98 کسی داره!

سلام
من میخوام کامپیوتر رو که ویندوزش بالا نمیاد رو فرمت کنم ولی با اکسپی درایوش پاک نمیشه. 98 کسی دراه برای دانلود؟

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
من میخوام کامپیوتر رو که ویندوزش بالا نمیاد رو فرمت کنم ولی با اکسپی درایوش پاک نمیشه. 98 کسی دراه برای دانلود؟

کافی بود توی گوگل عبارت زیر رو جستجو کنید، (base4.cab نام اولین فایل فشرده cab ویندوز 98 است) :
کد:
"Index of" base4.cab

خیلی جاها آپلود شده :

Download Microsoft Windows 98 Se

این یکی هم هست ولی به ظاهرش نمیاد که زبونش انگلیسی باشه :

این یکی هم نه تنها زبونش انگلیسی نیست، بلکه به نظر یک نسخه Lite است :

Download Microsoft Windows 98 Lite

شماره سریال :
کد:
J3QQ4 - H7H2V - 2HCH4 - M3HK8 - 6M8VW
HQ6K2 - QPC42 - 3HWDM - BF4KJ - W4XWJ

بزار ببینم دانلود میشه؟
کار کردی باهاش هنگام نصب؟ اولین بار من میخوام نصب کنم. دارم یک اکسپی که بالانمی آد و نمیازه با اکسپی فرمت کنم رو فرمت کنم. کمک می کنی؟

2 تو اول فکر کنم مناسب باشه. تک تک فایلهای رو دانلود کنم؟ بعد چیکارش کنم که بوتیبل بشه؟

سلام
فایل رو دانلود کردم. ظاهرا باید یک سی دی بوتیبل بسازم! میشه راهنمائی کنید

the_king

مدیرکل انجمن
تا حالا با Nero سی دی Bootable ساخته اید؟
برنامه Nero Burning Rom رو باز کنید.
در میان لیست انواع فرمت های CD عنوان (CDROM (Boot را انتخاب نمایید.
در بخش Boot، مسیر Image File را روی این فایلی تنظیم کنید که بصورت سه فایل rar شده ضمیمه این پست کردم.
ببخشید، برای اتصال سه فایل و باز کردنش به WinRar یا برنامه های مشابه نیازمند هستید.
اول یک فایل zip شده را امتحان کردم که سایزش اجازه پیوست کردنش را نداد.

(پسوند فایل WBT است و باید پسوند فایلهای مورد جستجو را از (Boot-Image-Files (*.IMA به (*.*) All Files تغییر بدهید.
فرقی بین محتویات یک فایل WBT و IMA نیست).

بعد که روی دکمه New کلیک کردید و پروژه باز شد، محتویات دلخواه که شامل محتویات Windows 98 است را به آن اضافه کنید.
می توانید فایلهای ویندوز را در یک شاخه مثل Win98 قرار بدهید و یا در همان پوشه ریشه (Root) سی دی.
به هر حال وقتی سیستم با این سی دی Boot شد، در DOS قرار می گیرید.
آنوقت درایو CD را باز می کنید که چیزی مثل :E یا :F و ... است.
بعد فایل Setup.exe را اجرا کنید.

فایل Boot CD.wbt بصورت فشرده شده و سه تکه ای rar ضمیمه این پست می باشد.

پیوست ها

• Boot CD.part1.rar
    350 کیلوبایت · بازدیدها: 304
  • Boot CD.part2.rar
    350 کیلوبایت · بازدیدها: 176
  • Boot CD.part3.rar
    51.7 کیلوبایت · بازدیدها: 127
سلام و تشکر
من نرم افزار ulteraISO رو دارم. میشه بگید با این چه جوری بوتیبل بسازم؟

اصلا راهی برای وارد شدن به داس در سیستمی که اکس پی داره هست که بشه اونجوری درایو سی رو فرمت کرد؟

the_king

مدیرکل انجمن
سلام و تشکر
من نرم افزار ulteraiso رو دارم. میشه بگید با این چه جوری بوتیبل بسازم؟

شرمنده، من روی کامپیوتر ام نصب نکردمش.

اصلا راهی برای وارد شدن به داس در سیستمی که اکس پی داره هست که بشه اونجوری درایو سی رو فرمت کرد؟

صد البته، هیچ سیستم عاملی جلوی بوت شدن از cd رو نمی تونه بگیره، فرمت کردن درایو با fat16/32 هم در dos
به سادگی انجام میشه.

سلام
مرسی . این روش
فرمت کردن درایو با fat16/32 چه جوری است؟ لینک دانلود نرم افزارش رو داری؟

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
مرسی . این روش
فرمت کردن درایو با fat16/32 چه جوری است؟ لینک دانلود نرم افزارش رو داری؟

شما نیاز به نرم افزار دیگری ندارید، همه آنچه که لازم داشتید در آن فایل wbt هست.
بعد از بوت شدن کامپیوتر کافیست با فرمان Format درایو مورد نظر مثلا درایو \:C را فرمت کنید.
فرمان :Format C برای اینکار کافیست، فقط متاسفانه سرعت فرمت کردن DOS پایین است و حوصله می خواهد.

سلام دوست عزیز تبریزی
سن گوربان
اول اینکه این سه فایل به هم نمی چسبه.
دوم آیا فقط اون رو یا بعلاوه ویندوز 98؟

the_king

مدیرکل انجمن
سلام دوست عزیز تبریزی
سن گوربان
اول اینکه این سه فایل به هم نمی چسبه.
دوم آیا فقط اون رو یا بعلاوه ویندوز 98؟

قرار نیست که شما سه فایل را بهم بچسبانید. صرفا اون سه فایل رو در یک پوشه یکسان قرار دهید و
اولین فایل را با Winrar باز کنید. Winrar در موقع Extract کردن فایل wbt، بصورت خودکار محتویات سه تا فایل
را پردازش می کند.

شما در پست اول ویندوز 98 را خواسته بودید، وگرنه برای بوت کردن کامپیوتر همان فایل wbt کفایت می کند.

the_king

مدیرکل انجمن
والا دوست عزیز مشکل من در این پست هست. لطفا ببین راهی به نظرت می رسه:

یک لب تاپ توشیبا دارم که میخوام رکاوری کنم نمیشه. یعنی سی دی رکاوری رو که میزارم داخلش همون اولش هنگ میکنه و میمونه! هیچ حرکتی نمی کنه دیگه.
حال میخوام با یک ویندوز اکسپی جدید روش نصب کنم باز هم نمیشه. وقتی شروع به نصب می خواد بکنه میام درایو سی رو فرمت کنم نمی کنه. بعد که میام بدون فرمت هم برم میگه نمیشه رو درایو سی نصب کرد. درایو دیگه هم ندارم . چیکار کنم!
البته سیستم هم دیگه ویندوز قبلی رو بالا نمیاره که از اونجا کاری کنم.
فکر کنم که چون اورجینال است اکسپی دیگه ای نمیزاره نصب بشه یا ویروس شدید گرفته!
هیچ ویروسی نمی تونه در هنگام استفاده از یک Bootable CD سالم مشکلی ایجاد کنه. احتمالا مشکل از پارتیشن
اول هارد دیسکه، اطلاعات پارتیشن به هم ریخته یا شایدم بد سکتور پیدا کرده.

برای همین اول فرمت کردن در داس رو امتحان کنید، اگر جواب نداد باید هارددیسک رو سکتور به سکتور بررسی کنید،
با ابزاری مثل Sea Tools که از روی یک Bootable CD اجرا میشه :

Seagate Technology - SeaTools

اگر مشکلی در سکتور ها پیدا کرد، Low Level Format مشکل رو حل می کنه. ولی قبل از پیدا کردن مشکل در سکتور ها
سراغ این راه حل نهایی نروید.

سلام و ممنون از راهنمایی شما
فکر کنم باید یک راهی پیدا کنم وارد داس بشم ببینم که می تونم درایو رو فرم کنم. احتمال سوختن هارد که نیست ؟؟؟
در مورد راه اول که وارد داس بشم من نفهمیدم. آیا فقط اون 3 فایل زیپ شده رو رایت کنم یا با 98.
تا حالا 4 سی دی رایت کردم برای بوتیبل کردن این 98 اما بوتیبل نمیشه!

the_king

مدیرکل انجمن
سلام و ممنون از راهنمایی شما
فکر کنم باید یک راهی پیدا کنم وارد داس بشم ببینم که می تونم درایو رو فرم کنم. احتمال سوختن هارد که نیست ؟؟؟
در مورد راه اول که وارد داس بشم من نفهمیدم. آیا فقط اون 3 فایل زیپ شده رو رایت کنم یا با 98.
تا حالا 4 سی دی رایت کردم برای بوتیبل کردن این 98 اما بوتیبل نمیشه!

نه، اصلا مساله ای در ارتباط با آسیب رسیدن به هارد دیسک نیست، چه برسه به سوختن.
برای اینکه CD قابل Boot شدن باشه، صرفا همون فایل wbt کافیست. اینکه داخل CD ویندوز 98 کپی کنید یا MP3، تاثیری
در بوت شدن آن ندارد. حتی یک CD خالی هم می تواند Bootable باشد، مهم ذخیره سازی صحیح فایل wbt است.

شما با چه ابزاری Bootable CD رو Write کردید؟ در مورد انجام صحیح مرحله جانشینی فایل wbt به عنوان اطلاعات
Boot در CD مطمئن هستید?

اصلا شما که 4 تا CD حروم کردید، از خیر کپی کردن فایلهای اضافه بگذرید. یکی از ایندو فایل iso را که تقریبا همه برنامه های
CD Burner می شناسند روی یک CD خام Write کنید تا یک Bootable CD داشته باشید، فقط عیبش اینه که
کل فضای خالی CD واسه 3 مگابایت ناقابل حروم میشه، چون حتما باید ته CD رو ببندید و دیگه نمیشه اطلاعات دیگری
روی CD نوشت. فایل iso تنظیم خاصی نمی خواد، بصورت عادی بازش کنید و Write کنید.

هر دوی فایلها 2.6 مگابایت هستند، یکی برای Win98 بوده و یکی برای WinMe.

این نمونه بر اساس ویندوز Me ساخته شده که من هم توی فایل wbt استفاده کرده بودم و توصیه میشه :

Windows Millennium (ME) Bootable CD

این نمونه بر اساس ویندوز 98 ساخته شده و توصیه نمی کنم (با هارد های ظرفیت بالا و Fat32 ناسازگاره) :

Windows 98 Bootable CD

بابا این کار ما به نسی خورده. ببین رایت می خوام بکنم این ارور رو میده. فایل مشکل داره؟

image.php

http://server6.theimagehosting.com/image.php?img=iso.f64.jpg

جدیدترین ارسال ها

بالا