هر سوالی در مورد 3D Max دارین بپرسین

وضعیت
موضوع بسته شده است.

end_of_cg

Member
بنام خدا
به خاطر VRay ممنون حامد جان

راستي سوالي كه من هميشه داشتم اينه كه كمپاني هاي فيلم و كارتون سازي چطوري فريم هاي كار هاشون رو رندر ميكنن؟ به طور واضح منظورم اينه كه مثلاً من وقتي از يك فريم ميخوام خروجي خوووووووووووب بگيرم از 3 تا 6 ساعت رندرينگم طول ميكشه، حالا اگه بخوام مثلاً 1 ساعت خروجي بگيرم با احتساب 24 فريم درثانيه هر ثانيه اونم ميشه 72 ساعت و يك ساعت اون كه 60 ثانيه باشه ميشه 4320 يا به عبارتي 180 روز و به عبارت ديگه 6 ماه شبانه روز....
البته ميدوم تو اون كمپاني ها از سخت افزار هاي بهتري استفاده ميشه مثلاً از اينتل 4 هسته اي كه تازه اومده!!! ولي كلاً از همين روش هاي ما استفاده ميشه؟؟؟ و اينهمه زمان ميزارن؟
اگر 180 روز رو تقسيم كنيم بين 6 تا استيشن خيلي خوب بازم ميشه 1 ماه رندرينگ......
آيا همنطوره؟
ممنون از راهنمايي ها

سلام
در مورد سئوالت باید بگم که در کمپانیها و شرکتهای ساخت انیمیشن علاوه بر net render که یک امر بسیار پیش پا افتاده تلقی میشه از سخت افزاری به نام render farm استفاده میکنند که بسته به نوعهای مختلف از 16 تا ......
عدد cpuساپورت میکنه
بدین صورت که در هر ردیف از طبقات این دستگاه که اصطلاحآ به هر طبقهblade گفته میشه معمولآ 2تا cpu نصب
میشه و مجموع این cpuها به طور موازی یک فریم رو رندر میکنن.
چند نمونه از اونها رو ببین......

پیوست ها

• renderfarm.jpg
    renderfarm.jpg
    16.9 کیلوبایت · بازدیدها: 7
  • DSCF0002.jpg
    DSCF0002.jpg
    19.8 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • EN-S800-Setup-Front-Pulled.jpg
    EN-S800-Setup-Front-Pulled.jpg
    72.6 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • ATXBlade-S800-FrontView.jpg
    ATXBlade-S800-FrontView.jpg
    85.5 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • untitled.JPG
    untitled.JPG
    167 کیلوبایت · بازدیدها: 6

nivan

Member
سلام
در مورد سئوالت باید بگم که در کمپانیها و شرکتهای ساخت انیمیشن علاوه بر net render که یک امر بسیار پیش پا افتاده تلقی میشه از سخت افزاری به نام render farm استفاده میکنند که بسته به نوعهای مختلف از 16 تا ......
عدد cpuساپورت میکنه
بدین صورت که در هر ردیف از طبقات این دستگاه که اصطلاحآ به هر طبقهblade گفته میشه معمولآ 2تا cpu نصب
میشه و مجموع این cpuها به طور موازی یک فریم رو رندر میکنن.
چند نمونه از اونها رو ببین......

ممنون از راهنمايتون
البته بايد بگم من رو سخت افزار خيلي تكيه نكردم چون آخرين اخبارش رو دارم بد نيست بدونيد كه سي پي يو هاي 80 هسته اي در دست تحقييه :eek: و به زودي مياد تو بازار از اين لينك بخونيد.

بيشتر سوال من نرم افزاري بود كه آيا تو كمپاني هاي بزرگ هم مثلاً از 3D Max براي رندر گرفتن استفاده ميكنن يا نه از سيستم هاي ديگه؟!!؟ و اگه آره آيا از همين طريقي كه ما رندر ميگيريم انجام ميش يا بازم نه يه روش ديگه داره

البته با توضيحات شما ميشه نتيجه گرفت كه فقط تو زمان جلو هستن و اونم به خاطر سخت افزار هاييه كه در دست دارن.

ولي توضيح كامل و جامع ميخوام اگر محبت كنيد....
مثلاً همين تيزر هاي نيروي انتظامي رو چه طوري رندر ميكنن آيا اينها هم از اين تشكيلات تو كارشون دارن؟

بازم ممنون:oops:

آخرین ویرایش:

hamed-ddd

Well-Known Member
من زياد نمي دونم اگر 7و 8 زياد فرقي ندارن اگر به من بدي ممنون ميشم
:-?
در مورد 8و 7 که تفاوت ظاهری وجود نداره (یعنی از مکس 4 به این طرف تغییری نکرده ) فقط امکانات اضافه شده در مورد اطلاعات فراوان!:eek: !!!(رو دستم مونده باد کرده) این جانب در مورد برنامه تری دی مکس باید بگم که :
نه اصلا این جوری هم نیست و تقریبا از خلاقیت تعطیلم
شما اگه محل زندگیت همدان باشه خوشحال میشم بتونم کمکی بکنم

end_of_cg

Member
ممنون از راهنمايتون
البته بايد بگم من رو سخت افزار خيلي تكيه نكردم چون آخرين اخبارش رو دارم بد نيست بدونيد كه سي پي يو هاي 80 هسته اي در دست تحقييه :eek: و به زودي مياد تو بازار از اين لينك بخونيد.

بيشتر سوال من نرم افزاري بود كه آيا تو كمپاني هاي بزرگ هم مثلاً از 3D Max براي رندر گرفتن استفاده ميكنن يا نه از سيستم هاي ديگه؟!!؟ و اگه آره آيا از همين طريقي كه ما رندر ميگيريم انجام ميش يا بازم نه يه روش ديگه داره

البته با توضيحات شما ميشه نتيجه گرفت كه فقط تو زمان جلو هستن و اونم به خاطر سخت افزار هاييه كه در دست دارن.

ولي توضيح كامل و جامع ميخوام اگر محبت كنيد....
مثلاً همين تيزر هاي نيروي انتظامي رو چه طوري رندر ميكنن آيا اينها هم از اين تشكيلات تو كارشون دارن؟

بازم ممنون:oops:
سلام
اگه منظورت از کمپانیهای بزرگ پیکسار و دیزنی و ...هست که اکثر پروره هاشونو با مایا و پیکسار رندر من (تا اونجا که من اطلاع دارم)میسازن البته شاید تو مدل سازی از مکس استفاده کنن ولی قطعآ واسه انیمه و رندر از نرم افزارهای قوی تری استفاده میکنن
در مورد تیزر های راهنمایی هم :
کل کار توی مکس انیمه و رندر شده...
در مورد سخت افزار هم اصلآ فکر نمیکنم که چنین تجهیزاتی داشته باشن...
هر قسمت از این تیزر ها رو با 4تا dual opteron میشه تو حداکثر 2 هفته رندر کرد.
ما داریم واسه یکی از ادارات دولتی یه سری تیزر میزنیم که ایشالا 3-4 ماه دیگه از شبکه سراسری پخش
میشه.در رابطه با هرم غذایی و اینجور حرفهاست...
تو این کار از 6 تا کامپیوتر استفاده میکنیم
الان کامپیوترها حدودآ3 ماه دارن رندر میکنن.(بدون توقف)
اینجوری که صبح تا عصر ما قسمتهای بعدی رو میسازیم.عصر تا فردا صبح روز بعد کامپیوترها قسمتهای قبلی رو که ساخته بودیم رندر میکنن
معمولآ با این 6 تا کامپیوتر 1 شب تا صبح 70-80 فریم رندر میشه....
البته از این 6 تا که گفتم فقط 2تاشون opteron هستن

nivan

Member
سلام
اگه منظورت از کمپانیهای بزرگ پیکسار و دیزنی و ...هست که اکثر پروره هاشونو با مایا و پیکسار رندر من (تا اونجا که من اطلاع دارم)میسازن البته شاید تو مدل سازی از مکس استفاده کنن ولی قطعآ واسه انیمه و رندر از نرم افزارهای قوی تری استفاده میکنن
در مورد تیزر های راهنمایی هم :
کل کار توی مکس انیمه و رندر شده...
در مورد سخت افزار هم اصلآ فکر نمیکنم که چنین تجهیزاتی داشته باشن...
هر قسمت از این تیزر ها رو با 4تا dual opteron میشه تو حداکثر 2 هفته رندر کرد.
ما داریم واسه یکی از ادارات دولتی یه سری تیزر میزنیم که ایشالا 3-4 ماه دیگه از شبکه سراسری پخش
میشه.در رابطه با هرم غذایی و اینجور حرفهاست...
تو این کار از 6 تا کامپیوتر استفاده میکنیم
الان کامپیوترها حدودآ3 ماه دارن رندر میکنن.(بدون توقف)
اینجوری که صبح تا عصر ما قسمتهای بعدی رو میسازیم.عصر تا فردا صبح روز بعد کامپیوترها قسمتهای قبلی رو که ساخته بودیم رندر میکنن
معمولآ با این 6 تا کامپیوتر 1 شب تا صبح 70-80 فریم رندر میشه....
البته از این 6 تا که گفتم فقط 2تاشون opteron هستن

ممنون عزيز

اطلاعات خوبي يود
آيا شما هم تو مكس رندر ميكنيد؟ (البته به استناد تعريفتون از مايا جواب مشخصه :cool: )
راستي ميشه بگيد چطوري ميشه درفت ترين حالت ممكن براي رندر كردن چيه؟
واضحتر بپرسم، وقتي من مدل سازي و متريال و نور هيم تموم ميشه و معمولاً بعد از اضافه كردن رفلكتور ها و يا اجسام شفاف، ديگه براي رندر گرفتن بدبخت ميشم :sad: البته دليلش واضحه ولي من ميخوام بدون متريال يه نمايي رو هرازچند گاهي رندر بگيرم و ببينم ولي به مشكل بر ميخورم و مشكلمم زمانه :neutral:
راستي اين كار رو ببينيد و نظرتون رو درباره نور كار بگيد البته هنوز كامل نيست و محيط داخلي يك نمايشگاه رو نشون ميده.
3 ساعت رندرينگ اين كار طول كشيد....

پیوست ها

• Exhibition1.jpg
    Exhibition1.jpg
    111.9 کیلوبایت · بازدیدها: 7
  • Exhibition2.jpg
    Exhibition2.jpg
    50.7 کیلوبایت · بازدیدها: 6

3D-man

New Member
آقا در مورد clute كسي چيزي ميدونه.در مورد لباس تو مكس اگه كسي چيزي ميدونه ممنون ميشم كمك كنه

hamed_r_1985

New Member
با سلام

ميشه من رو كمك كنيد در مورد طراحي شخصيت مشكل دارم

ممنون ميشم اگه بهم كمك كنيد

hamed_r_1985

New Member
در خواست كمك

با سلام

nivan

Member
با سلام

خيلي كلي سوال كرديد!!!
اگر ميدونيد چه شخصيتي ميخواهيد (انساني، حيواني، سورال) كه بگيد تا بهتر كمك بشيد.
اگر نميدونيد چي ميخواهيد كه بايد فقط ببينيد. بريد يه جستجو كنيد و تا ميتونيد ببينيد شايد كمكتون كنه.
موفق باشيد

darkwork

Member
darkwork

سلام
آقایان من میخوام یه سیستم بخرم میخواستم نظرتونو در مورد این ترکیبی که خودم پیدا کرد بدونم
tyan thunder k8qw(s4881) 4 core: motherboard
cpu : amd opteron dual core 285 (4 adad
cart graphic:quadro 4500 fx-512mg
ram :eek:cz ddr2 *7200rpm 2 adad 2 gig ke mishe 4 gig
baghiasham mohem nist
اگه کسی در مورد سیستم هایی که برای کار مدلینگ وانیمیشن و رندر (در حالت کلی) مناسب باشه نظری داره ممنون میشم منو راهنمایی کنه
من حداکثر تا 5 میلیون میتونم هزینه کنم
ممنون

3D-man

New Member
سلام.شما اول بايد يه شخصيت تو ذهنتون يا مثلا عكسشو بهتون بدن بعد از يكي از روش هاي مدل سازي مثل box modeling ٍ nurbs modelign يا هر روش ديگه اي مدل سازي كنيد.بعد متريال بهش بدي .بعد استخوان بندي كني و اسكينش كني مدل ساخته شده رو به استخوان بنديت بعدشم بهش حركت بدي .خوب اگه مشكلت بر طرف نشد من آدي دي مو ميزارم ميتوني بپرسي موئيد باشي...
morteza_gavaneh

3D-man

New Member
سلام.شما اول بايد يه شخصيت تو ذهنتون يا مثلا عكسشو بهتون بدن بعد از يكي از روش هاي مدل سازي مثل box modeling ٍ nurbs modelign يا هر روش ديگه اي مدل سازي كنيد.بعد متريال بهش بدي .بعد استخوان بندي كني و اسكينش كني مدل ساخته شده رو به استخوان بنديت بعدشم بهش حركت بدي .خوب اگه مشكلت بر طرف نشد من آدي دي مو ميزارم ميتوني بپرسي موئيد باشي...
morteza_gavaneh

nivan

Member
سلام
آقایان من میخوام یه سیستم بخرم میخواستم نظرتونو در مورد این ترکیبی که خودم پیدا کرد بدونم
tyan thunder k8qw(s4881) 4 core: motherboard
cpu : amd opteron dual core 285 (4 adad
cart graphic:quadro 4500 fx-512mg
ram :eek:cz ddr2 *7200rpm 2 adad 2 gig ke mishe 4 gig
baghiasham mohem nist
اگه کسی در مورد سیستم هایی که برای کار مدلینگ وانیمیشن و رندر (در حالت کلی) مناسب باشه نظری داره ممنون میشم منو راهنمایی کنه
من حداکثر تا 5 میلیون میتونم هزینه کنم
ممنون
سلام محمد جان :cool:
آقا ديگه آخرش رو انتخاب كردي ديگه
چيزي كم نزاشتي.
فقط كاش يه هارد اسكازي هم تو ليستت بود:wink:

hamed_r_1985

New Member
با تشكر از دوستانيكه لطف كردن و من رو راهنمايي كردن ولي منظور من طراحي سر انسان بود يعني آموزش كامل طراحي سر به صورت تصوير مرحله به مرحله

با تشكر حامد

hamed_r_1985

New Member
تشكر

خيلي كلي سوال كرديد!!!
اگر ميدونيد چه شخصيتي ميخواهيد (انساني، حيواني، سورال) كه بگيد تا بهتر كمك بشيد.
اگر نميدونيد چي ميخواهيد كه بايد فقط ببينيد. بريد يه جستجو كنيد و تا ميتونيد ببينيد شايد كمكتون كنه.
موفق باشيد

با تشكر از دوستانيكه لطف كردن و من رو راهنمايي كردن ولي منظور من طراحي سر انسان بود يعني آموزش كامل طراحي سر به صورت تصوير مرحله به مرحله

با تشكر حامد:D

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا