هرکسی از میکس و فیلمسازی سررشته داره

wild-man

Member
سلام بر دوستان عزیز من با کسب اجازه از مدیر این قسمت می خواهم از کلیه دوستانی که در رشته میکس و مونتاژ فیلم سررشته دارن درخواست میکنم اسم نرم افزار مورد نظرشون رو که فکر میکنن ارزش کار کردن رو داره بزارن تا اگه خدا خواست و به حد نصاب رسید یه قسمت آموزشی ازش ایجاد کنن(البته تاییدیه مدیریت هم شرطه) در ضمن هیچگونه محدودیتی هم نداره چه از لحاظ سیستم عامل چه از لحاظ سطح ( من خودم تا یک ماه پیش نمیدونستم اوید لیکویید چیه؟) منتظر تک تکتون هستم

یا علی:paint:

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
دوست من کار بسیار خوبی رو شروع کردین اما به ایجاد کردن یه بخش یکم سخته ... چون فقط ایجاد کردن بخش مهم نیست ... مدیریت اون بخش مساله اصلی هست ...

اما میشه یه سری پست مفید در مورد آموزش نرم افزار های تدوین زد کما اینکه چندتاش توی این انجمن هست ...

من خودم برای تدوین از نرم افزار premire استفاده میکنم ...

موفق باشین

wild-man

Member
با تشکر از شما بحث ما اینه که از نرم افزارهاییی به جز نرم افزارهایی که تاحالا شما معرفی کردن استفاده کنیم از پتانسیلهای مخفی اونها

MAHDI2002IR

Member
سلام
من از pinnacle studio, avid liquid & avid xpress, premiere استفاده ميكنم و هركدوم از اونها بسته به كارايشون مورد استفاده قرار ميگيرين و تقريبا هم شبيه هم ديگه هستن با يه تفاوت هاي جزيي مثلا در رندر كردن در ضمن اون ٢ تا avid هايي كه نوشتم مكمل يك ديگه هستن و يك استديو بزرگ رو در اختيار كاربر ميگذارند
گزارش گران صدا و سيما هم براي ويرايش كار هاي خود معمولا از اديوس استفاده ميكنند كه به نظر من اين نرم افزار خيلي حرفه اي تر از بقيشونه
البته بازم هر كدوم ار اين ها بسته به كاري كه ميخواي انجام بدي با بقيشون متفاوته

آخرین ویرایش:

wild-man

Member
خب خوشحالم که تعامل دوستان زیاد شده. لطفا اگر میتونید یه چند تا مقایسه هم بگذارید.لازم نیست مقایسه هاتون رو از سایت خاصی گرفته باشید فقط کافیه تجربیاتتون رو بنویسید
از همه افرادی که شرکت کردن ممنونم

wild-man

Member
باسلام دوباره می خواستم ببینم توی دوستان کسی با یکی از این نرم افزارها کار کرده یا حداقل اگه میتونه لینک دانلودشان رو بزاره

Fusion
Vision
Boris Red 4.2
Boris Blue 2.5
Combustion
Nuke 5
Shake 4.1

wild-man

Member
با تشکر از اقا مجید شما اگه می خواهید در مورد نرم افزار premier هم اطلاعات کسب کنید میتونید به فروم پریمیر یه سری بزنید ولی اگه فکر میکنید نرم افزارهای بهتری از پریمیر هم هست اسمش رو بنویسید

حالا که کسی حرفی نمیزنه خودم از یکی از نرم افزارها شروع میکنم.

آخرین ویرایش:

wild-man

Member
سلام

امروز می خواهم در مورد نرم افزار sony vegas family توضیح بدم.

از اونجایی که من مثل این سایتهای دانبود نیستم که بنویسم نرم افزار پرقدرت و قویترین نرم افزار شروع میکنم به توضیح مشخصات ای نرم افزار:

1-شرکت سازنده این نرم افزار سونیه (از اسمش تابلوئه) و شرکت سونی رو هم همه میشناسن
2-منظور از خانواده که نوشتم نسخه های متعدد این نرم افزار از جمله چند تای اونها به شرح زیره:

Vegas
Movie Studio

Vegas Movie Studio Platinum

Vegas Pro

نسخه اولی که نوشتم به گفته خود شرکت برای کارهای خانگی یا به Home edition است. که به همراه نرم افزار sony captures اراده میشه که خداوکیلی از لحلظ نرم افزارهای خانگی در سطح خوبی قرار داره.
نسخه دوم نسخه ای برای کارهای اتلیه و خبرنگاریه که البته فابلیت این رو داره که تمامی پلاگینها و اضافات رو روش نصب کنید و همچنین قابلیت آپدیت رایگان رو داره.
نسحه سوم به نسخه حرفه ای معروفه(چشم بسته غیب گفتم) این نسحه به درد انسانهایی می خوره که فکر میکنن خیلی موجودات شاخی هستن برای مثال در حالت بدون پلاگین 12000 حالت برای تغییر رنگ داره.

البته مقایسه اصلیشون رو میتونید از لینک زیر ببینید
http://www.sonycreativesoftware.com/vegaspro/compare
من خودم بعد از ویدئو استادیو و پریمیر با سونی آشنا شدم که این آشنایی حدود 2 ماهه ولی توی این دو ماه بدچوری بهش علاقه مند شدم که به خاطر دلایل زیره:
1-از بیشتر فرمتهای تصویری حمایت میکنه(حتی psd)
2-سرعت لود کردن عکس و فیلمش خیلی بالاست( این خیلی واقعا خیلیه)
3-با اینکه نرم افزار ریل تایمه ولی به محض گذاشتن یک افکت اصلا متوجه نمیشید که با چه سرعتی رندر میکنه با این حال وقتی که در هنگام کار سنگین با سونی من وارکرافت هم بازی میکنم که اصلا مشکلی پیش نمیاد.
4-برای اعمال تغییرات نیازی به گذشتن از هفت خان رستم نیست (این یکی رو بایدحتما باهاش کار کنید تا بفهمید)
5- قابلیت مدیا جنراتور رو دارا می باشه که میتونه به عنوان یه نرم افزار ساخت انیمیشن های دو و سه بعدی(نه مثل مایا و تری دی مکس) کار کنه که سرعتش خیلی بالاست.
6-با دیگر نرم افزارهای سونی مثل سوند فورج و اسید ترکیب میشه یعنی شما میتونید در حین کار با وگا از وگا به سوند فورج میانبر بزنید و در هنگام سیو و بازکردن مجدد پروژه پلاگینهای سوند فورج رو ببینید که روی صدا اعمال شده(اینش رو هم تا کار نکنید نمی فهمید)
7-7- از اونجایی که سونی تو دتیای تصاویر خیلی سطح بالاست کیفیت فیلم و تصاویر توی اون خیلی بالاست و همینطور قدرت مانور روی سکانسها.
معایب
1-فایلهای Psd رو لایه لایه باز نمیکند
2-مثل پریمایر عالم و ادم ساپورتش نمیکنن
3-اگر نسخه وگا پرو و پلاتینیوم رو باهم نصب کنید انگار هیچکدوم رو نصب نکردید D:
4-سرعت رندر پایانیش یه کوچولو بالاست( نه به اندازه پریمایر)

همین بازم اگه سوالی بود بپرسید

gigamax

باسلام دوباره می خواستم ببینم توی دوستان کسی با یکی از این نرم افزارها کار کرده یا حداقل اگه میتونه لینک دانلودشان رو بزاره

Fusion
Vision
Boris Red 4.2
Boris Blue 2.5
Combustion
Nuke 5
Shake 4.1

سلام دوست من ... پرسیدی در مورد این نرم افزارها

اکثر این نرم افزار ها در تدوین یا به اصطلاح میکس کاری نمی کنن ... یعنی برای این کار ساخته نشدن :

eyeone Digital Fusion یه نرم افزار compositor ه ... فرقش با افترافکت node orented بودنشه در حالی که افترافکت layer oranted ه .... یعنی شما هر چیزی در این نرم افزار رو به صورت یک سری node یا گره دارین و از ترکیب این گره ها می تونین پروژه نهایی رو خلق کنید ...

Combustion : نرم افزار compositor از شرکت autodesk که امکانات بی نظیری در کامپوزیت میده ... خصوصا برای کامپوزیت با نرم افزار سه بعدی ساز این شرکت تری دی استدیو مکس ...

این دوتا رو خودم باهاشون کار کردم ... بقیه رو باهاشون کار نکردم

فقط می دونم vision ، nuke و shake هم نرم افزار compositor هستند ...

برای دانلودش هم توی اینترنت سرچ کنید نام نرم افزار + Rapidshare download ... همیشه جواب میده

موفق باشین

wild-man

Member
سلام بر آقا مدیر دستت درد نکنه که افتخار دادید و شرکت کردید.
من خودم میدونستم که اینها مال میکس نیستن ولی می خواستم ببینم کسی باهاشون کار کرده یا نه.
از اونجایی که من می خواستم یه جایگزین برای افتر پیدا کنم اسم اینها رو آوردم ببینم کدوم بهتره

wild-man

Member
سلام امروز می خواستم اگه بشه در مورد نرم افزار اوید لیکوید توضیح بدهم.

Avid Liquid

کمپانی AJA به تولید کننده محصولات مبدل ( convertor ) و کارتها تدوین درسطح حرفه ای و بردکست شناخته شده است.
اما دو ابهام وجود داره که خودم هنوز نفهمیدم یکیش اینه که اوید کارش مثل کنوپیوس ساخت کارتهای حرفه ای بوده یهو به سرش زده نرم افزار میکس هم بسازه یا پیناکل این موضوع رو داشته؟
بگذریم نرم افزار اوید لیکوید جزء چند نرم افزار برتر دنیا در ضمینه میکس و مونتاژ حرفه ای فیلم می باشد.
نکته:نرم افزار اوید لیکوید بیشتر جنبه های سینمایی دارد تا میکس خانگی و اسمال بیزنس.
و اما محیط این برنامه معمولا به رنگ خاکستری(دانشمندها گفته اند کتر چشم رو ازیت میکنه) است.در حالت نرمال دارای دو مانیتور یک تایم لاین و پنجره ای متشکل از گزینه های زیر است.
1- library: این قسمت همانطور که از اسمش معلومه یک کتابخانه کامل شامل وایپها و ترانسلیشن ها و پرزتز ها رو به شما نشان میدهد( در نسخه های جدید دی وی دی منو هم به اونها اضافه شده).
2-clip:یکی از عجیبترین قسمتهای برنامه چرا چن توش اصلا کلیپی نیست البته این موقتیه تا شما یک کلبیپ رو داخلش ایمپورت کنید.
3- اینم مثل بالاییه البته شما می تونید افکتهایی رو که داخل برنامه به کار میگیرید و پرکاربد هستند رو اونجا بزارید.
اینها قسمتهای پرکاربردش بودند.
اما ابزارهای اوید که شامل افکت ساز برای تصویر- برای صدا-آبجکت ساز - افکتهای از پیش آماده-وایپهای آماده- ابزار تایپ که به صورت جداگانه یا همراه نرم افزار می توان از آن اسفاده کرد- کپچر حرفه ای که از جمله امکانات فوق العاده آن کپچر همزمان با افکت گذاری می باشد کهزمانی مه کپچر می کنید می توانید اعمال تغییرات رو هم روش انجام بدهید. همکاری با نرم افزار پیناکل استادیو می باشد که این قابلیت باعث می شود شما چه یک پروژه را با پیناکل استادیو انجام بدهید ه با لیکویید هیچ فرقی نداره.قابلیت ایمپورت اکثر پسوندهای موجود در بازار رو دارا می باشد.
نکته: از قابلیت های فوق العاده این نرم افزار می توان به امکان استفاده از سی پی یو و یا جی پی یو برای رندر افکتها اشاره کرد.
در اوید شما هر افکت را می توانید از کلیه وجوه دست کاری و تدوین کنید و از یک افکت هزاران افکت دیگر بسازید یعنی مثلا یک افکت برای تغییر رنگ را شما می توانید علاوه بر تغییرات رنگ موقعیت و زاویه دید و دید سه بعدی یا دو بعدی امکان متحرک سازی- تغییر ابعا افکت و فیلم رو مورد اعمال قرار دهید.
شاید قابلیتی که شرکت سازنده اوید به آن می بالید ذخیره ریل تایم تغیییرات شما می باشد یعنی بدون اینک شما پروژه ای را ذخیره کنید خود نرم افزار تا اخرین مکانی را که موس را تکان داده باشی سیو ودر خود نگاه می دارد.
دیگر اینکه این نرم افزار علاوه بر قابلیت کار به صورت گروهی دارای قابلیت استفاده توسط چند یوزر می باشد!!!
در این نرم افزار اختیار با شماست که اگر بخواهید افکتها و تغییرات اعمالی را همزمان نرم افزار رند کرده و یا در زمانی مناسب انها را رندر کنید.
فعلا باید برم خداحافظ

wild-man

Member
سلام از همه دوستان به خاطر این تاخیر شرمندم.
سوال چه تاخیری؟ جواب اینکه آموزش فاینال کات رو نگزاشتم.
دلیل:من می خواستم مطمئن بشم که پیناکل استادیو قویتره یا فاینال کات که به این نتیجه رسیدم فاینال کات در برخی جاها قویتره برای همین در پست بعدی آموزش فاینال کات رو میزارم

gigamax

ببنید دوست عزیز من اساسا با بحث کردن درمورد اینکه کدوم نرم افزار برای چه کاری بهتره مخالفم ...
البته قبول دارم بعضی نرم افزارها برای بعضی کارا بهترن ...

توصیه می کنم درمورد یه نرم افزار می خواین بگین بهتره بگین که در چه موردی بهتره ... مثلا من در تدوین Final Cut Studio رو خیلی قبول دارم اونم فقط در سیستم های اورجینال مک !! یعنی ورژن ویندوزشو قبول ندارم ....

اونم نه به خاطر اینکه چیزی بیشتر از پریمایر یا ادیوس در تدوین میده ... نه همون تدوین با همه نرم افزارهای دیگه هم هست منتها به نظرم من الگوریتم کدینگ و اکسپورت فاینال کات برای تهیه خروجی نهایی قوی تر از پریمیره ...

پس منتظر یه بررسی عالی از شما هستیم ...

موفق باشین

wild-man

Member
ای بابا دست مارو گذاشتید توی حنا چشم یه نقد خوب امروز دارید

آخرین ویرایش:

wild-man

Member
نرم افزار فاینال کات
این نرم افزار محصول شرکت اپل است. این شرکت برای کاربران ایرانی زیاد شناخته شده نمی باشد. از جمله محصولات شرکت اپل می توان به سیستمهای imac و macbook و iphone می باشد. البته شرکت فوق محصولات دیگری من جمله ipod را هم ارائه داده که البته مورد بحث ما نمی باشد. بحث اصلی ما در مورد مکینتاش است سیستم عاملی که امروزه به عنوان بهترین سیستم برای کارهای گرافیکی انتخاب شده است. البته سخت افزارهای مناسب برای سیستم عامل مک بسیار سیستم بالایی است البته نسبت به سیستمهای موجود در ایران!.حال سیستم عاملی با این قدرت توانایی های بالایی هم دارد چرا که پتانسیل سخت افزاری و نرم افزاری بالایی دارد.شرکت اپل به خوبی از این بستر استفاده کرده و نرم افزارهایی را با توجه به قدرتاین سیستم عامل ارائه کرده. نرم افزار مورد بحث ما فاینال کات می باشد. این نرم افزار که در دو نسخه استادیو و اکسپرس می باشد ارائه می شود. نسخه اول دارای امکانات مناسب جهت کار در منزل و اتیه های فیلمسازی و خبرنگاران می باشد.و نسخه دوم بیشتر برای مصارف استودیوهای حرفه ای فیلمسازی استفاده می شود. برای اینکه به قدرت نفوز اپل در کارهای ویدئویی پی ببرید اگر در ویندوزتان نرم افزار ساخت ویدئویی داشته باشد یکی از نرم افزارهای ضروری برای اجرا شدن آن نرم افزاری با نام
Quik Time Player است.که اگر به شرکت توضیع کننده آن دقت کنید به نامی به جز نام شرکت اپل برخورد نمی کنید.
نرم افزاری که انقلابی در رندر همزمان فیلمها و بازیها ارائه داد.
نرم افزار فاینال کات اکسپرس که مورد بحث ما می باشد توسط دیگر نرم افزارهای شرکت اپل مانند (sond track pro)
و (color) و (compressor) و از همه مهمتر (motion) پشتیبانی می شود البته برای رایت کردن از نرم افزار دی وی دی استادیوی پرو استفاده می شود که به صورت افزونه ای برای فاینال کات می باشد در پست بعدی در مورد قسمتهای مختلف نرم افزار توضیح می دهم.

wild-man

Member
سلام از همه دوستان بابت این وقفه طولانی جدا عذر می خواهم (مشکل از من نبود ای دی اس الم قطع بود) هنوزم وصل نشده چون داریم اسباب کشی می کنیم به محض استقرار بقیش رو مینویسم

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
من برای تدوین و ویرایش فیلم و خلق افکتهای حرفه ای شخصا فقط و فقط پریمیر رو قبول دارم
در کنار پریمیر هم از فوتوشاپ و 3d max و چند تا برنامه 3d و یه مقدار از کلیپهای آماده بهمراه چند تا پلاگین استفاده میکنم
پریمیر قدرت وحشتناکی در ترکیب لایه داره
پریمیر امکانات بینظیری برای حذف رنگها از لایه ها داره
پریمیر قدرت فوق العاده ای در ترکیب انواع افکتهای تصویری و تولید صحنه های جذاب داره
توی یکی از پروژه های تبلیغاتی تا 75 لایه و 15 تایم لاین مختلف در پریمیر کار کردم که حاصلش یک شاهکار بود !
برای کار با صدا امکانات خیلی خوبی داره اما ........
اگه کار صدا خیلی حرفه ای می خواین بشه باید از نرم افزارهای جانبی مثل sound bouth یا Sound Forge استفاده کنید
و حاصل رو در پریمیر با لایه های تصویری و صوتی درهم ترکیب کنید
از پریمیر اونم نسخه جدیدش چی بگم که هر چی بگم کم گفتم ..........
........
.......

wild-man

Member
عزیز دلم ممنون از اینکه نظر گزاشتید ولی من گفته بودم از نرم افزار های دیگه ای جز نرم افزار های موجود در این سایت که معرفی شدن صحبت کنید

جدیدترین ارسال ها

بالا