نظر سنجی و بحث، پیرامون مسابقه حرفه ای طراحی وب سایت (شماره 2)

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
ارادتمندم علی جان
بله، همه متون باید به صورت text باشد ، حتی اگر فونت استفاده شده شما، شباهتی به فونت استفاده شده در قالب نداشته باشد.

ALI4GHA

Member
یعنی فرض را بر این بزاریم که فونت مورد نظر ما رو کامپیوتر بازدیدکننده وجود داره یا از ماژول هایی مثل @font-face استفاده کنیم ؟

yakoza

Well-Known Member
پس فرض رو بر این بگیریم که فونتها تو سیستم کاربر وجود داره

این جوری بهتره

NabiKAZ

Well-Known Member
:1: خب خدا رو شکر که اسمي از IE6 نياورديد، 50درصد انرژيمون ذخيره شد :wink: اما آخرش، کار خودتو کردي و طرح مشکلي انتخاب کردي، حداقلش اينه که وقت گيره! :wink:

:2: به نظر من امتيازهاي HTML, XHTML رو جدا و متفاوت کنيد. چون دردسر XHTML Strict خيلي بيشتر از HTML Strict است و با نوع امتياز بندي فعلي، اين دو امتياز يکساني دارند که عادلانه نيست.
يا در حالت ديگر، XHTML Transitional حداکثر 60 امتياز داشته و HTML Strict حداکثر 90 امتياز، در حالي که دردسر XHTML Transitional بيشتر از HTML Strict است!

:3: این Google chorm رو از کجا پیدا کردی:wink: هنوز که آزمایشیه و نوپاست و رفتارش غیر قابل پیشبینی؛ آی پی ایران رو هم که تو صفحه اختصاصیش بستن... هنوز هم خیلی مونده که به مرورگرهای مطرح برسه و یک درصدی از سهم مرورگرها به خودش اختصاص بده... و نهایتاً به نظر من صرفاً چون نام گوگل رو یدک میکشه ملاک ارزیابی خوبی نیست!
:tavajoh: راستي آقا حسين، جديداً متوجه شدم که به درجه رفیع مديريت انجمن نائل اومديد، جا داره همينجا اين مهم رو تبريک عرض نمائم. باشد جاي مجيد را تصاحب نمائيد
263.gif

پ.ن: این شماره گذاری ها رو تازه دیدم، جالبن :wink:

آخرین ویرایش:

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
ارادتمندم نبی جان
سپاسگزارم از توجهت،
Google Chrom کلا مانند Safari هست و در نمایش صفحات هیچ تفاوتی نمی کنه.
در رابطه با strict و transitional ، شما هر دو رو بدون در نظر گرفتن html یا xhtml بودن آن انجام دهید، در این رابطه اصلا در انجمن بحث نشده و مطرح کردن آن در مسابقه کاملا به سردرگمی شرکت کنندگان می انجامه، حتما در مسابقه آینده با ان پرداخته خواهد شد. (به نکته بسیار مهمی اشاره کردی، متشکرم.)
به IE6 به این علت امتیاز ندادم که واقعا با جا افتادن چند وقت دیگر IE8 ، نسخه 6 مرورگر مانند نسخه 5 ، از خاطره ها فراموش می شه و علت دوم اینکه طراحان با دادن یک حلقه برای IE6 ، کلا هرچی تنکنیک برای طراحی هست دور می زنند...
شما به عنوان من در انجمن به چشم فقط همون عنوان نگاه کن، وگر نه من همان....

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
یعنی فرض را بر این بزاریم که فونت مورد نظر ما رو کامپیوتر بازدیدکننده وجود داره یا از ماژول هایی مثل @font-face استفاده کنیم ؟
علی جان، شما فرض رو بر بودن فونت بر روی کامپیوتر کاربر در نظر بگیر، یک جاهایی فونت های impact و verdana در ویندوز ، به فونت های قالب نزدیک ترند.

در مورد حجم کار چیزی گفته نشده. زیاد بودن حجم کار ملاک نیست؟ کم حجم بودن امتیاز نداره؟
در ابتدا ورودت رو به انجمن تبریک عرز می کنم، واقعا نکته ریز بی نانه ای بود، همانور که در شرایط مسابقه عرز کردم
- مرتب بودن کد های نوشته شده هم در CSS و HTML
صد در صد مرتب بودن کد ها و
استفاده بهینه از عناصر و تگ های پیش فرض html
باعث کم حجم شدن صفحه شما خواهد شد. رعایت دو مورد بالا ، جزوی از امتیاز شما خواهد بود.
کم حجم بودن عکس ها هیچ ارزشی در امتیاز شما ندارد.

پاینده باشید.

yakoza

Well-Known Member
حسین آقا انصافا هم طرح سختیه
فقط خدا کنه شرکت کننده ها مثل دفعه پیش کم نباشن من 70% طرح رو زدم

یه پیشنهاد هم درباره جوایز دارم و اینکه نفرات اول تا سوم یه جایزشونم این باشه که جزو کاربران ویژه مجید آنلاین بشن (Vip) البته اگه امکانش هست

فقط یه سوال دیگه شبیه نبودن فونتها به طرح اصلی که نمره منفی نداره ؟

آخرین ویرایش:

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
ارادتمندم yakoza جان
در رابطه با جوایز، من حتما پیشنهاد شما رو با مدیران مطرح می کنم و حتی اگر اجازه بدهند با گرفتن اسپانسر، به هر برنده 10 گیگ هاست هدیه میدیم...
شبیه نبودن فونت ها هیچ امتیاز منفی نداره اما دقیقا موقعیت فونت ها مانند نمونه قالب باید باشد.

ALI4GHA

Member
حسین جان چرا اصلا جوایز را هاست گذاشتید ؟

چرا محصولات فروشگاه نباشه و یا ...

آخه هاست که دیگه این زمونه مثل نخودچی کیشمیش میمونه :)

Webber

Well-Known Member
سلام
میشه در مواردی که بین مرورگرها اختلاف نظر برای نمایش هست،برای هر مرورگر یک css خاص تعریف کنیم و آن موارد را درش قرار دهیم؟
با تشکر

yakoza

Well-Known Member
حسین آقا من طرحم رو تکمیل کردم

البته شرمنده یکم عجله ای زدم
اون جور باید و شاید روش کار نکردم امیدوارم که موفق باشم :دی

براتون پ خ کردم

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
میشه در مواردی که بین مرورگرها اختلاف نظر برای نمایش هست،برای هر مرورگر یک css خاص تعریف کنیم و آن موارد را درش قرار دهیم؟
درود بر شما
شما باید برای یکسان سازی در مرورگر ها از این ترفند استفاده نمایید!

ناصر جان عجله نکنید، بیشتر کار کنید.

:tavajoh:
1- در صورتی که شما تا قبل از پایان مسابقه، چندین بار طرح خود را برای اریه بفرستید، پزیرفته خواهد شد.

2- ارایه پروژه، پیش از زمان پایان مسابقه، امتیازی برای شما نخواهد داشت.

3- در صورتی که قالب طراحی شده شما با table باشد، به هیچ عنوان پروژه شما پذیرفته نخواهد شد.

سربلند باشید.

NabiKAZ

Well-Known Member

آخه هاست که دیگه این زمونه مثل نخودچی کیشمیش میمونه :)

شدیداً تائید میشه
منم میخواستم همینو بگم
ضمن اینکه برای سایت هزینه کمتری هم خواهد داشت و البته برای برندگان مفیدتر.
میتونه به صورت کوپن تخفیف یا کوپن خرید تا سقف مشخصی باشه.

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
نویسنده ali4gha

آخه هاست که دیگه این زمونه مثل نخودچی کیشمیش میمونه

شدیداً تائید میشه
منم میخواستم همینو بگم
ضمن اینکه برای سایت هزینه کمتری هم خواهد داشت و البته برای برندگان مفیدتر.
میتونه به صورت کوپن تخفیف یا کوپن خرید تا سقف مشخصی باشه.

حجم سایت هم تو مسابقه تاثیر داره ؟
حجم عکس ها هیچ تاثیری ندارد، حتی حجم فایل های وب.
اما در صورتی که برای طراحی وب خود، راه را پیچیده کرده و از روش های تو در تو به جای روش درست استفاده نمایند، مسلما از امتیاز آنها کاسته خواهد شد.
پاینده باشید.

Mds

Active Member
اما در صورتی که برای طراحی وب خود، راه را پیچیده کرده و از روش های تو در تو به جای روش درست استفاده نمایند، مسلما از امتیاز آنها کاسته خواهد شد.

یعنی چی ؟

Mds

Active Member
اگر ممکن هست زمان مسابقه را بیشتر کنید
من خیلی دیر فهمیدم
041.gif

Mds

Active Member
راستی این فونت chanl رو هر کاری می کنم تو ff3.0.3 درست نشون نمیده
یعنی اصلا از یه فونت دیگه استفاده می کنه
اما تو ie مشکلی نداره

خوب الان چی کار کنیم که اینطوری شده