نظر سنجی و بحث، پیرامون مسابقه حرفه ای طراحی وب سایت (شماره 2)

maxpelank

Active Member
:cool:
با سلام خدمت دوستان

همین طور که اقای yakoza عرض کردند یک گرافیست هیچ وقت یک طراح صفحات وب قوی و همین طور یک بر نامه نویس حرفه ای هیچ وقت یک طراح خوب نمی شه .

در همین رابطه من با توجه به مقاله ای که در یکی از سایت های خارجی خوندم برای طراحی یک قالب نه یک سایت بلکه فقط یک قالب نیاز به یک نفر متخصص صفحه آرا هست که مطالب رو بر اساس تخصص خودش جای اون ها زو مشخص کنه و بعد یک گرافیست که روی طرح اولیه ای که توسط صفحه آرا تنظیم شده کار میکنه و اون رو گرافیکی می کنه و بعد هم یک بر نامه نویس و کد نویس اچ تی ام ال حرفه ای اون رو تبدیل به قالب می کنه .
اما همین روند هم برای طراحی یک سایت وجود داره .
البته تمامی مردم قدیم به این موضوع اشاره داشتند البته ما توجه نداشتیم :
هیچ وقت یک دست صدا نداره
امید وارم استفاده کرده باشین .
:cool:

EMIRATES

Active Member
آره - رای گیری میکنیم.

نظرتونو با دادن عدد معلوم کنید :::

1 ==== 30 ام همین ماه
2==== از اول مهر
3==== چمیدونم بابا - گیر آوردیا
4==== خودم میگم

=---------------------------=

رای من == 1

=---------------------------=

با تشکر.

Tisape

New Member
با سلام،

من انتقاداتم رو از مسابقه ي قبلي به صورت پيشنهاد براي مسابقه ي بعدي مي گم!! :lol:

بهتره در درجه ي اول، يك طرح ارائه و نتيجه ي مسابقه هم بر اساس كار كساني اعلام بشه كه :

يكم، ساختار كارشون حتما با طرح يكي باشه!
دوم، css vlidator w3c چندان بدرد نميخوره و بايد در مرورگر هاي مختلف چك بشه!( چون ممكنه كه w3c استاندارد هاي وب رو تعريف كنه ولي استاندارد عملي رو پر طرفدار ترين مرورگرها تعيين مي كنند ) و البته بايد كاملا درست نمايش داده بشه! و بسته به آمارهاي جهاني به نمايش در هر مرورگر يك امتياز خاص تعلق بگيره. مثلا برابر با درصد استفاده از آنها ( البته اگه از صد حساب بشه )
سوم، بعد از پايان مسابقه فايل ها در اختيار همه ي شركت كننده ها قرار بگيره و يك هفته پس از پايان زمان مسابقه نتيجه اعلام بشه!
چهارم، در صورت امكان هيئت داوري داشته باشيم به جاي راي فردي! ( حسين جون مي دوني كه تو دوست خوب مني، ولي براي مقبوليت بيشتر عامه مي گم كه تو نتيجه حرفي نباشه )
پنجم، من پيشنهاد بچه ها براي تلفيق برنامه نويسي با رابط كاربري رو رد مي كنم. چون اين دو مقوله كاملا از هم جدا هستن و بهتره كه جدا هم بمونن.( البته مي دونم كه ميشه ضعف يك كار رو با يكي ديگه پوشوند ولي بهتره كه از اين مسابقات چيز ياد بگيريم تا اينكه برنده بشيم. نه؟! آخه دفعه قبليه من آخر شدم!!! :cool: )
ششم، اگه بشه بعد از مسابقه جلسات مجازي نقد و بررسي كد نويسي بچه ها انجام بشه و ضعف و قوت آنها گفته بشه!
هفتم، تكنيك هاي نوين در زمينه ي طراحي صفحات مجاز باشه؛ نه در زمينه ي نمايش و برنامه نويسي! ( آژاكس رو وارد مسابقه ي طراحي نكنيد چون اگه مسأله طراحيه؟! اون رو همچنان با HTML يا XML انجام مي دن )
هشتم، هر كس بتونه تگ هاي جديد در css و HTML به ديگران معرفي كنه امتياز بگيره. فعلا از لحاظ كمي كافيه.( يعني فعلا هر تگ يك امتياز بياره مثلا 10 امتياز )

با تشكر،
تيساپه

آخرین ویرایش:

ALI4GHA

Member
با سلام،

من انتقاداتم رو از مسابقه ي قبلي به صورت پيشنهاد براي مسابقه ي بعدي مي گم!! :lol:

بهتره در درجه ي اول، يك طرح ارائه و نتيجه ي مسابقه هم بر اساس كار كساني اعلام بشه كه :

يكم، ساختار كارشون حتما با طرح يكي باشه!
دوم، css vlidator w3c چندان بدرد نميخوره و بايد در مرورگر هاي مختلف چك بشه!( چون ممكنه كه w3c استاندارد هاي وب رو تعريف كنه ولي استاندارد عملي رو پر طرفدار ترين مرورگرها تعيين مي كنند ) و البته بايد كاملا درست نمايش داده بشه! و بسته به آمارهاي جهاني به نمايش در هر مرورگر يك امتياز خاص تعلق بگيره. مثلا برابر با درصد استفاده از آنها ( البته اگه از صد حساب بشه )
سوم، بعد از پايان مسابقه فايل ها در اختيار همه ي شركت كننده ها قرار بگيره و يك هفته پس از پايان زمان مسابقه نتيجه اعلام بشه!
چهارم، در صورت امكان هيئت داوري داشته باشيم به جاي راي فردي! ( حسين جون مي دوني كه تو دوست خوب مني، ولي براي مقبوليت بيشتر عامه مي گم كه تو نتيجه حرفي نباشه )
پنجم، من پيشنهاد بچه ها براي تلفيق برنامه نويسي با رابط كاربري رو رد مي كنم. چون اين دو مقوله كاملا از هم جدا هستن و بهتره كه جدا هم بمونن.( البته مي دونم كه ميشه ضعف يك كار رو با يكي ديگه پوشوند ولي بهتره كه از اين مسابقات چيز ياد بگيريم تا اينكه برنده بشيم. نه؟! آخه دفعه قبليه من آخر شدم!!! :cool: )
ششم، اگه بشه بعد از مسابقه جلسات مجازي نقد و بررسي كد نويسي بچه ها انجام بشه و ضعف و قوت آنها گفته بشه!
هفتم، تكنيك هاي نوين در زمينه ي طراحي صفحات مجاز باشه؛ نه در زمينه ي نمايش و برنامه نويسي! ( آژاكس رو وارد مسابقه ي طراحي نكنيد چون اگه مسأله طراحيه؟! اون رو همچنان با html يا xml انجام مي دن )
هشتم، هر كس بتونه تگ هاي جديد در css و html به ديگران معرفي كنه امتياز بگيره. فعلا از لحاظ كمي كافيه.( يعني فعلا هر تگ يك امتياز بياره مثلا 10 امتياز )

با تشكر،
تيساپه

سلام

تقریبا 90 درصد چیزایی که شما گفتید تو مسابقه سال پیش رعایت شده بود . هنوز تاپیک مسابقه سال پیش هست بهتره دوباره اون را ببینید .

اگه قرار شد گرافیک رو هم وارد کا کنید من یکی که نمی تونم بیام چون گرافیک صفرم ولی کد نویسی متوسط
در مورد اینکه چندتا مسابقه توی انجمن های مختلف برگذار بشه شدیدا موافقم

Allahparast

Member
به سوابق کاری هم مهمه :wink:
ایجکس هم چیز خوبی هست محل ثبت نام یا پایگاهی جایی نیست بگین سریع استارت بزنیم
تبلیغات تو خود مجیدآنلاین نشده منم شانسی بهش برخورد کردم :shock:
همه موفق باشین

tarhebartar

Member
با سلام خدمت سروران گرامی.

بالاخره بعد از پیشنهادی که به مدیر انجمن طراحی وب دادم ایشون تصمیمی گرفتن که مسابقه نونی در نظر بگیرند.

به نظر من اول باید موضع ها مشخص بشه که افراد تو چه حیطه ای تسلط دارن.شاید اصلا یکی داینامیک بلد نباشه.اصلا خیلی از برنامه نویس های وب داینامیک هستند که طراحی بلد نیستند و فقط programming می کنند.

دوستان اجازه بدید تو دو دسته server side و client side برگزار بشه.

توی ایستا بیشتر روی گرافیک و توانایی ساختار در تمامی مرورگرها و در پویا بیشتر بر امکانات سایت باشه.

مثلا کد نویسی داینامیک یک موضوع داشته باشه ( مثل:cms - یا فاروم ساده )

و موضوع ایستا هم می تونه ( سایت شخصی ساده ) باشه.

به هر حال من فکر کردم با این نظرم در پیشروی این مسابقه کمک می کنم.

یا علی!

NabiKAZ

Well-Known Member
سلام؛
به دقت خوندم، با اجازه به تفکیک نظر خودمو میگم.

آخه مهرماه دانشگاه باز ميشه و ما هم درگير انتخاب واحد و بدبختي هاي بعدش هستيم
خلاصه درگير ميشيم عجيب ، خودتون ميدونيد که
تا اونجا که من ميدونم، انتخاب واحد يه روزه، خب دو ساعت ميري انتخاب واحد ميکني برميگردي ديگه :D
حذف و اضافه هم همينطور!
شلوغش ميکني :D
در مورد مسابقه چند مرحله اي ...
موفقم، ميتونه اول در انجمن فتوشاپ يه مسابقه طرح گرافيکي وب سايت راه بيافته، طرح برتر به مسابقه طراحي وب راه پيدا کنه.
به هر حال کسي که قراره طرح گرافيکي وب بزنه و اول هم ميشه، يه سري اصول وب رو حتماً بلده و فکر نميکنم خيلي مشکلي در پياده سازي باشه.
نظر شما سازگاري قالب با حداکثر رزوليشن 1280 * 800 چيه؟
در ضمن، به نظر من به علت اينکه نسخه هاي ie8 هنوز در مرحله آزمايشي به سر مي بره، ما همون نسخه 7 رو در نظر بگيريم.
خيلي فرقي نداره، حرفي نيست.
مهمتر از اون نسخه css هست، مشکلي در استفاده از css3 نيست؟ در اون صورت تکليف يکسان سازي در مرورگرهاي مختلف چي ميشه چون مثلا ie از css3 پشتيباني نميکنه.
آيا بهتر نيس ملاک رو همون css2.1 قرار داد؟
براي قسمت جوايز با کساني که در فروش هاست فعال هستن وارد مذاکره بشين تا اسپانسر مسابقه بشن.
نيازي نيست، سايت مجيدآنلاين متعلق به پرشين سرويسز هست (يا بلعکس) پس اگر هاست و دومين نياز باشه، نياز به اسپانسر نيست. براي جايزه من پيشنهادم سي دي هاي فروشگاه سايت است. يا حداقل کپن تخفيف خريد از فروشگاه
من يه سوالي داشتم. آيا به کار بردن چند استايل مانعي داره ؟ منظورم اينه که چند تا استايل نوشته بشه مثلا يکي برا ie 6 يکي براي ie 7 و استايل فايرفاکس هم جدا. و بعد با توجه به نوع مرورگر استايل مناسب لود بشه . ايا اين کار مانعي داره ؟
البته آقا حسين اين مورد رو تائيد کردند اما من فکر ميکنم منظور اين دوستمون اين بوده که استايل هاي کاملاً متفاوت باشه، اما برداشت آقا حسين استفاده از css hack براي مرورگرهاي مختلف بوده. به نظر منم css hack مانعي نداره اما همونطورکه قبلاً هم گفتم استايل هاي کاملاً متفاوت کار قضاوت رو مشکل ميکنه چون مثل اينه يه نفر چندين طرح ارسال کنه و مشخص نيست که کدوم طرح بايد ملاک قرار داده بشه
من خودمو مثال ميزنم حالا شايد بگيم تو کد نويسي در حد متوسطيم ولي تو گرافيک نمرم صفره
پس هميشه يه گرافيست خوب يه کد نويس خوب نيست و بالعکس
موافقم.
يه مسابقه ميتونه طراحي قالب گرافيکي سايت باشه که جاش توي انجمن فتوشاپه.
يه مسابقه هم طراحي و اسکريپت نويسي (/html/css/js/...) هست که جاش توي انجمن طراحي وبه.
درسته هر دو مکمل هم هستند اما در عين حال کاملاً مجزا هستند.
پس اگر قراره مسابقه اي در اين انجمن برگزار بشه، بهتره گرافيک حذف بشه :D
شايد اگه يك لحظه به كار گروهي فكر كني مسئله ي حل نشده اي باقي نمي مونه
با مسابقه گروهي مخالفم.
آره - راي گيري ميکنيم.
نظرتونو با دادن عدد معلوم کنيد :::
چرا شلوغ بازي راه ميندازي ;)
نظر سنجي تاپيک رو براي همين ساختن...
خوشت مياد اينجا پر از صفر و يکي دو و ... بشه؟ :d
تبليغات تو خود مجيدآنلاين نشده منم شانسي بهش برخورد کردم
مسابقه قبلي هم همينطور بود که هيچ تبليغي روش نشد و افراد شرکت کننده انگشت شمار شدن. يه بنر صفحه اول سايت، مسئله رو حل ميکنه.
ميشه امتيازات متفاوتي براي هر کدوم تعيين کرد ولي در نظر نگرفتن css validator به کل، کاملاً اشتباست. به نظر من سياست هاي کلي مسابقه قبل کاملاً خوب و منطقي بود.
چهارم، در صورت امكان هيئت داوري داشته باشيم به جاي راي فردي!
خوبه، البته بايد افراد مشخص و محدود باشن و آراء اونها خصوصي و محفوظ براي رئيس هيات داوران ارسال بشه و اون جمع رو اعلام کنه.
داوران ميتونن شرکت کننده در مسابقه هم باشند.
هفتم، تكنيك هاي نوين در زمينه ي طراحي صفحات مجاز باشه؛ نه در زمينه ي نمايش و برنامه نويسي! ( آژاكس رو وارد مسابقه ي طراحي نكنيد چون اگه مسأله طراحيه؟! اون رو همچنان با HTML يا XML انجام مي دن )
ajax, xml, css, javascript و نوع سند html هر کدوم ميتونن امتيازهاي خودشون رو داشته باشن. دليلي نداره هر کدوم حذف بشه (بجز گرافيک که يه داستان ديگه داره)
هشتم، هر كس بتونه تگ هاي جديد در css و HTML به ديگران معرفي كنه امتياز بگيره. فعلا از لحاظ كمي كافيه.( يعني فعلا هر تگ يك امتياز بياره مثلا 10 امتياز )
مگه چند تا تک داريم،
210.gif
اين ديگه مسابقه نيست، اسمش بازيه :D
ياد اين افتادم: http://farhadi.ir/blog/1386/10/25/html-quiz-in-5-minutes ;)

خوش باشيد
نبي

آخرین ویرایش:

reza699

Active Member
البته آقا حسين اين مورد رو تائيد کردند اما من فکر ميکنم منظور اين دوستمون اين بوده که استايل هاي کاملاً متفاوت باشه، اما برداشت آقا حسين استفاده از css hack براي مرورگرهاي مختلف بوده. به نظر منم css hack مانعي نداره اما همونطورکه قبلاً هم گفتم استايل هاي کاملاً متفاوت کار قضاوت رو مشکل ميکنه چون مثل اينه يه نفر چندين طرح ارسال کنه و مشخص نيست که کدوم طرح بايد ملاک قرار داده بشه
سلام . حسین اقا امکان داره شفاف سازی کنید که دقیقا منظورتون چی بوده ؟ من منظورم دقیقا این بوده
یک استایل کلی نوشته بشه و بعد قسمت هایی که مشکل داره برای ie 6 و ie 7 استایل های مناسب لود بشه. ولی منظورم این نبوده که 3 تا استایل کلا مجزا نوشته بشه که بشه 3 تا طرح. بله 3 تا استایل نوشته میشه ولی در عوض یک استایل اصلی داریم و 2 تا استایل کم حجم و کوچک که با توجه به نوع مرور گر لود میشه
حالا میشه این رو به جای css hack به کار برد ؟

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
با درود:

* در ابتدا عرض کنم که تاریخ مسابقه رسما به 15 مهر ماه تغییر یافت.

* درست هست که قوانین سازمان ملل وب (W3C) رو مرورگر های مختلف به طور کامل رعایت نمی کنند، اما حتما حفظ قوانین، بالاترید ارزش و اعتبار رو داره. حتی شما اگر قصد آن را دارید که سایت خود را در لیست سایت های CSS base ثبت کنید، در درجه اول Valid بودن آن در W3C ملاک است.

* در رابطه به هیت داوری موافقم، اولویت با دوستان فعال و با اطلاع در رابطه با CSS در این انجمن و نفرات اول تا سوم دوره قبل مسابقه است. (در صورت شرکت در هیت داوری، امکان مسابقه دادن از شما سلب می شود).

* من هم با CSS 2 به عنوان پیش فرض موافقم، اما استفاده اختیاری از CSS3 بدون صدمه زدن به اجزای اصلی مسابقه، قابل امتیاز است.

* اینجا نه انجمن Server Side هست و نه انجمن Photoshop ، تنها انجمن Client Side هست، پس ما اصلا در مسابقه با دو مورد دیگر کاری نداریم.

* reza699 منظور ما یکی هست، اما بیان ها متفاوت است.

با نظرات خیلی خوب Tisape , نبی و دیگر دوستان کاملا موافقم. حتما این دوره با کیفیت تر خواهد بود.
اصلا تعداد شرکت کننده ها اهمیتی نداره، تنها کیفیت مسابقه مهم است (مسابقه کاملا استاندارد با داشتن اطلاعات به روز است)

NabiKAZ

Well-Known Member
خب فکر کنم با فرمایشات آقا حسین دیگه شفاف سازی شد.

فقط در مورد داوری،...

در انتخابات ریاست جمهوری، خود کسی که رئیس جمهور میشه هم رای داده.

نظر من اینه که اگر نظرات داوران فاش نشه و در واقع حالت رای گیری به خودش بگیره هیچ مشکلی برای شرکت داوران در مسابقه وجود نداره چون هیچکس از نظر دیگری باخبر نیست.

این نظر من بود، نظر شما شرطه.

yakoza

Well-Known Member
به نظر من داورا نتونن شرکت کنن بهتره

برا خود داورا بهتره چون ممکن داوری که تو مسابقه شرکت کرده واقعا حقش اولی باشه ولی جون داور بوده شک و شبه به وجود میاره

این نظر من بود تا بقیه چی بگن

reza699

Active Member
برا خود داورا بهتره چون ممکن داوری که تو مسابقه شرکت کرده واقعا حقش اولی باشه ولی جون داور بوده شک و شبه به وجود میاره
بله بیراه نمیگید.از نظر بنده هم داوران توی مسابقات نباشند شک و شبه کمتری به وجود میاد.

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
من هم شرکت خواهم کرد
البته بهتره این مسابقه در تمامی سطوح درجه بندی بشن وسایت ها یعنی در هر بخش نفر اول و دوم و سوم مشخص بشن
مثلا بخشهای ، طراحی گرافیکی ، برنامه نویسی سمت کاربر و برنامه نویسی سمت سرور و یا هر چند بخشی که شما بخواید با این کار کسی که فقط در بخش گرافیکی و یا برنمه نوسی می کنه می تونه به راحتی در مسابقه شرکت داشته و البته نتیجه بهتری هم داره!!! خوب صاحب اختیار شمایید

خوب البته فرمایشechessdesign متین می باشد در این صورت می بایست نام مسابقه رو به مسابقه css ,یا هر چیز دیگه گزاشت به هر حال بهتر بخش ها یه صورت ریز تر جدا و داوری بشه

البته بهتره تا جایی که میشه محددیت نزارید و دست طراح ها رو باز بزارید ، همون جرو که میدونید طراحی وب به طراحی قالب سایت خلاصه نمشه به هر حال این نظر منه امید وارم مفید باشه

MDP

Well-Known Member
یه مسابقه ساده به این صورت چیز خاصی به کاربرها یاد نمی ده!

یه سری کاربر حرفه ای برنده کارهستند.

به نظر من این جوری زیاد ارزش نداره.این نظر منه!

Mr.Steres

Active Member
اخه بابا کد نویسی سایت استاندارد و طبق w3c باشه ولی اصلا زیبا نباشه به نظر من ارزشی نداره ! طرح اول پارسال کاملا استاندارد بود ولی اصلا زیبا نبود ! ( قدیمی بود ) بهتره گروهی کار بشه ! که طرح های برگزیده رو بشه استفاده کرد !

خلاقیت هم توی طراحی مهمه ! توی وب بیشتر خلاقیت به گرافیکه ! طرح برگزیده باید زیبا هم باشه ! والا فرقی بین نفرات برگزیده پارسال و امسال نیست !

البته این نظر منه ! هرچی خودتون می دونید ما هنوز اینقدر یاد نگرفتیم که بخوایم شرکت کنیم ...

• Like
Reactions: MDP

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
درود بر شما
یه مسابقه ساده به این صورت چیز خاصی به کاربرها یاد نمی ده!

یه سری کاربر حرفه ای برنده کارهستند.

به نظر من این جوری زیاد ارزش نداره.این نظر منه!
به نظر من ، مهم برنده شدن در مسابقه نیست، مهم روش هایی هستند که شما در پیش می گیرید و یاد میگیرید که چه طور به یک سطح استاندارد در ظراحی برسید.
همیشه حرفه ای ها در هر مسابقه برنده بوده اند.
اگر شما روش بهتری در نظر دارید، حتما استقبال خواهیم کرد.

----------------------
اخه بابا کد نویسی سایت استاندارد و طبق w3c باشه ولی اصلا زیبا نباشه به نظر من ارزشی نداره !
درود بر شما
این انجمن به چندین زیر انجمن مانند، فتوشاپ، برنامه نویسی وب، سیستم عامل،.... تقسیم شده.
اگر موافق هستید، ما (طراحان وب سایت) ، گرافیک سایت را به گرافیست های انجمن فتوشاپ بسپاریم و خود به صورت حرفه ای طراحی وب سایت خود را انجام دهیم.

-----------------

لطفا بیشتر نظرات خود را بر روی مسایل فنی وب مسابقه متمرکز کنید.

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
میشه یک مسابقه کلی طراحی وب برگزار کرد که با هم کاری مدیران بخشهای دیگر باشه ولی اول دوم و سوم هر قسمت مثلا برنامه نویسی سمت سرور و سمت کاربر ... هر کدوم توسط مدیر بخش خودش ک ه توی این مسابقه همکاری داره درجه بندی بشه و انتخاب بشه و هر فرد در هر بخشی که توانایی داره شرکت کنه اینجوری اونایی که در ضمینه خاصی تبحر دارند بهتر میتونن توی مسابقه شرکت کنند
فکر نکنم همکاری چند بخش خیلی سخت باشه !؟؟ اینجوری میشه واقعا" گفت مسابقه طراحی وب ، البته این نظر شخصی بنده می باشد ، مورد توجه اساتید:d

• Like
Reactions: MDP

جدیدترین ارسال ها

بالا