!!!نظر سنجی دور جدید مسابقات مدلینگ و رندرینگ!!!!

در این مسابقات شرکت خواهید کرد؟

• بله

رای: 19 90.5%
  • خیر

رای: 2 9.5%

• مجموع رای دهندگان
    21

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
توی کجای دنیا مدلساز می یاد سازه خودش رو می زنه؟
شما میگی کجای دنیا، منم میگم کجای دنیا یه جسم اصلی میدن همه ازش مدل کنن، یا یه موضوع میدن، یه سَری به challenge های سایت های بزرگ بکنید تا ببینید هییییچ کدومشون چنین کاری که میگید رو نمیکنن، این کار نیست این مسابقه ست و توش باید فرد دیدهنریش و خلاقیتش هم پیشرفت کنه، من این رو بهتون نشون میدم تو سایتهای بزرگ از مسابقات انیمیت گرفته تا مدلینگ و paint.
باید این تفکر ایرانی رو بریزیم دور
این تفکر ایرانی نیست جهانی و اثبات شده ست و اون وری ها که قبولشون دارید دارن دقیقا با همین روشی کار میکنن، منظورم تو مسابقاته

پس به کانسپت آرتیستهای بزرگ خودمون مثه سهیل دانش اشراقی و آریا صفارزادگان و ... بگیم کاسه کوزتون رو جمع کنین ما خودمون می دونیم باید چیکار کنیم
من نگفتم یه مدل کار باید جای اونها رو بگیره میگم باید یه دید هنری داشته باشه + خلاقیت.
فکر کنم همین مثال مسابقات سایتهای بزرگی مثل CG HUB , CG society , 3D totalبس باشه بگم این گفته ی من یه دید جهانیه نه ایرانی ، منظورم از ایرانی ایرانیه اشتباه، بی احترامی نشه به هر تفکر ایرانی که خیلی هاش خوب هست.

در آخر مثال کار در یه پروژه یا دانشگاه رو نزننید مثال مسابقه رو بزنید این یه مسابقه ست نه کار توی یه پروژه یا تحصیل در دانشگاه، نخواین با به منحرف کردن موضوع کار گفته ی من رو مشکل دار نشون بدین.

ناراحت نشدم، لحنم هم کاملا دوستانه ست فقط منطقی نگاه کنید مثل اونایی نباشید که وقتی من تو پستی میگم fume بهتر از fluid طرف میاد میگه nCloth مایا بهتره کلا مایا بهتره، یعنی منحرف کردن بحث. باز میگم بحث در مورد مسابقه هست نه دانشگاه و محل کار و همه جا و همه جا و همه جا تو هر رشته ای به این صورت مسابقات رو برگزار میکنن.

حق یارت رفیق

آخرین ویرایش:

Ali_CG

Well-Known Member
خلاقیت در حدی خوبه که مثلا عکس یه آدم رو بدن و بگن کاریکاترش رو بسازین! اینجوری از سلیقه و خلاقیت آدم استفاده میشه
ولی اگه مثلا بگن یه خونه و یه بکه بسازین معلوم نیست هرکسی چی میسازه! یکی یه خونه کوچیک کنار یه برکه کوچیک، یکی یه ویلا کنار یه برکه!
به نظرتون اینا چطوری باید داور بشن؟!
نظرم اینه که همه یه تصویری از اون چیزی که باید بسازن رو داشته باشن، بعد از خلاقیتشون روش کار کنن . . .
مثلا موضوع اینجوری باشه! :
این کفش رو (همراه با عکس خود کفش ) در حال پرواز بسازین!( در حال پرواز بودنش به سلیقه و خلاقیت بستگی داره )
اینجوری بهتر نیست؟!

ROHAM WEB

Well-Known Member
ناراحت نشدم، لحنم هم کاملا دوستانه ست فقط منطقی نگاه کنید مثل اونایی نباشید که وقتی من تو پستی میگم fume بهتر از fluid طرف میاد میگه nCloth مایا بهتره کلا مایا بهتره، یعنی منحرف کردن بحث. باز میگم بحث در مورد مسابقه هست نه دانشگاه و محل کار و همه جا و همه جا و همه جا تو هر رشته ای به این صورت مسابقات رو برگزار میکنن.
نه بابا نمی خوام بحث منحرف کنم.:green:
اینی که می گم توی کارو پروژه اینجوریه و توی مسابقه هم اینکارو کنیم واسه اینه که یاد بگیریم و آماده باشیم واسه کار.
در هرحال این بحث راه به جایی نداره و ادامه نمی دم.من حرف خودمو می زنم و شما و بقیه هم حرف خودشون.
...
باشه اینجوری که دوس دارید پیش برید هر کی هرچی خواست بسازه آخر هفته هم کاراتون رو بذارید یکی بیاد بگه کار کی قشنگ تره.:-?
واسه من فرقی نمی کنه:cool:
..

<<SAJJAD>>

Well-Known Member
هم ROHAM WEB و هم BUBU3D از حرفه ای های سایت هستن و جفتشون هم درست میگن. خوب این مسابقه قرار نیست فقط یه بار انجام بشه که،
شونصد بار مسابقه میدیم یه بار یه عکس میذاریم عینا میسازیمش هفته بعد steampunk میسازیم و قوه تخیلمون رو میسنجیم.

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
اینی که می گم توی کارو پروژه اینجوریه و توی مسابقه هم اینکارو کنیم واسه اینه که یاد بگیریم و آماده باشیم واسه کار.
دقیقا من هم برای همین میگم، چون مُردم از بس گوشه ی کار رو به کسانی سپردم که هر ابزاری بگی بلدن ولی وقتی کار میکنن هیچ دید هنری ندارن و باید دونه به دونه بهشون بگی آقا این رو اونجوری کنی بهتره اون رو اونجوری کنی بهتره، منظورم اینه که آشپزی از روی کتاب آشپزی هنر نیست فقط یه کپی برداری وگرنه هر کسی بلده بعد یه مدت کار با کفگیر و اجاق گاز و فر رو یاد بگیره مهم خلاقیت یه آشپزه، اون وقته که این آشپز وقتی توی رستورانی کار میکنه و بهش میگن فلان غذا رو بپز خودش دیگه کاملا بلده و میتونه به خلاقیتی که هم داره طعم خوبی بهش بده وگرنه تو رستوران به آشپز نمیگن هر چی درست کردی درست کن، خیالی نیست میذاریمش جلوی مشتری چ.ن خلاقی، این رو اشتباه نگیرید.

منم گفتم یه سری به این سایت ها بندازید حتی سایت 11secondclub اون هایی که حرفه ای هستن برای خروجی کارشون زاویه دوربین و نور فوق العاده ای رو ایجاد میکنن، این یعنی خلاقیت، یعنی هنرمند بودن نه یه موجودی که ابزار بلده و فرقی بایه ماشین نداره و منتظره بهش بگن فلان چیز رو بساز.

اینهایی که میگم از روی تجره کاریمه، چون دیدم ترد شدن افراد کاملا tools و بی هنر و خلاقیت رو که منی که تازه یه ماه وارد کار شدم اون رو با اون همه تجربه ابزار انداختن بیرون و من رو نگه داشتن چون تو کارم خلاقیت و تنوع نشون میدادم.

خواهش میکنم حس خلاقیت رو بین بچه ها نکشید اینها باید هنرمند بشن نه ابزار، این رو از روی دلسوزی میگم، بذارید یکی اصلا پایین باشه و اونی که بلده بالا، پس فرق این دو در چیه؟ مگه مسابقه ی محله ست که همه شرکت کننده ها هم بازنده هم برنده جایزه بگیرن، این کارها میتونه تو سرنوشت کاری فرد تاثیر بذاره. دوستانه و عاجزان خواهشم میکنم چنین تفکری رو دور بریزید که فلانی زیاد بلد نیست پس عقب میمونه، به قول پدرم: ماهی دست طرف ندین ماهی گیری بهش یاد بدین.

و سلام، دیگه صحبتی ندارم، فکر کنم کاملا واضح بود.

حق یار همه :rose:

آخرین ویرایش:

Majid CG

کاربر متخصص مدلینگ
دوستان دقت کنید که وقتی موضع ازاد باشه هر کسی سعی میکنه از تمام توانش استفاده کنه و بهترین مدل رو بسازه ... و این دقیقا بر میگرده به مهارت و سرعت که شخصی
که در کمترین زمان پر جزییات ترین مدل رو میزنه برنده میشه... شاید بعضی ها بگن پس مبتدی ها چطور؟ مبتدی ها با اینکار هر روز قوی و قویتر میشن و اگه روحیه مثبت داشته باشن سعی میکنن هر روز بهتر از
دفعه قبل بشن و از نفر قبلیشون یه پله بیان بالا....
.
.
حالا طرف دیگه ی قضیه اینه که کانسپت مشخصی گذاشته بشه به عنوان موضوع و هم از اون موضوع تبعیت کنند این ایده چندین و چند مشکل داره:

1.خلاقیت در مدلسازی رو از بین میبره
2.هیجان مسابقه رو به شدت پایین میره و مسابقه روند تکراری رو ادامه میده
3.داوری در بیشتر موارد نا عادلانه انجام میشه ( به دلیل یکی بودن مدلها ها داوری بسیار بسیار سخت میشه )
4.افراد شرکت کننده در مسابقه کاهش پیدا می کنند ( به دلیل اینکه شاید کانسپت مورد نظر برای بعضی خیلی سخت باشه و بر عکس برای یکی بسیار بسیار اسون باشه )
5.تمام توان خیلی از افراد که در سطح بالایی هستن استفاده نمیشه...

و موارد دیگه که به ذهنم نمیاد...البته من نمیگم که این روش اصلا خوبی نداره ولی به نظرم نسبت به روش ازاد مشکلات خیلی بیشتری داره...
.
.
در مورد پیشنهاد ماندانا در مورد جدایی مسابقه مدلسازی از رندرینگ من موافق نیستم ... جدا شدن این دو تا از هم مشکلاتی رو به وجود میاره مثلا شاید کسی که اول میشه در مسابقه مدلسازی دوست نداشته باشه مدل رو روی سایت
قرار بده برای دانلود و نکته مهتر اینکه صد در صد از جذابیت یکی از مسابقه ها کاسته میشه یا همه به سمت مدلسازی میرن یا رندرینگ...من با این قضیه موافقم که چون مسابقات اصل مدلینگ هست رندرینگ امتیاز کمتری رو به خودش بده ولی نه اینقدر
کم که کسی بخواد ازش بگذره یا کار رو خام تحویل بده..

Seyed3D

Member
ببخشید اگه پابرهنه می پرم تو صحبت بزرگان
اگه رندرینگ هم توی کار باشه اون وقت استفاده از تکنیک های Post Production هم آزاده ؟

Mehroo

Member
ممنون مجید عزیز بابت دعوت
خیلی خوب خیلی عالی
اگر مسابقه هفته ای میخواین برگذار کنین یه بحثه در غیر اینصورت با بازه زمانی 1 هفته ای مشکل دارم چون دوستان و علاقه مندان شاغل نمیرسن کار بزنن
به صورت کلی با بخشی از نظرات ماندانا و رهام موافقم
مدلی که برای مسابقه زده میشه تحت لایسنس نیست که کسی نتونه یا نخواد مدل رو شیر کنه و به نظرم کمی بی انصافیه مدلی که در مکس و مایا یا راینو زده میشه رو با مدل اسکالپ شده مقایسه کنیم حالا نمیدونم این حرفم تا چه حدی درسته اصن درسته یا نه
به نظرم اگر یه آبجکت خاص معرفی بشه خیلی بهتره و غربالگری صورت نمیگیره
برای مثال همون کفش و کیف یا چهره و کاراکتر میشه به عنوان موضوعمون حالا یکی مثل من که زورش نمیرسه میره یه کفش معمولی مدل میکنه و یکی که مثل مجید حرفه ای تره میره یه کتونی یا استوک و ... مدل میکنه
مدلینگ_تکسچرینگ_لایتینگ و رندرینگ هر کدوم به یه اندازه مساوی امتیاز داشته باشن تا شخص و کار حرفه ای تر رو بشه بهتر و راحت تر انتخاب کرد

یه پیشنهاد دیگه هم دارم
میشه مسابقات با موضوع آزاد رو جدای از مسابقات با موضوع محدود برگزار کرد.چطوره؟

آخرین ویرایش:

madmaster_3d

Well-Known Member
من با art موافقم.دوستان شما یک sphere تکسچر خوب بدی میشه خفن. به نظرم باید فقط مدلینگ باشه. چون بعضی دوستان تو تکسچر یا رندر قوی هستن. اینطوری برنده ها از الان مشخص هستش.

در مورد داوری هم داور از بیرون از بچه های 3 دی باشه بهتره. چون اگر نمگید چرا مثلا من اگر بخوام نظر بدم خوب از روی دوستی و کدورت بالاخره تو نظرم اثر میزاره. اگر از بیرون 3 دی باشه کسی کسی دیگه رو نمیشناسه که تو رو درواسی یا دوستی یا ... بخواد نظر بده

یک چیزی هم باشه که همه بتونن بسازن. البته من خودم به دلایلی شرکت نمی کنم. ولی امیدوارم همه موفق بشید.

m2_farzan

Active Member
سلام.
ما که حالا حالاها راه داریم تا مسابقه دادن، ولی خوب بود اگه با مسئولین سایت هماهنگ میکردید یه بخش به نام مثلا "مسابقات هفتگی مدلینگ" میزاشتید و برای هر دوره یه تایپیک با عنوانی مثل این "هفته 14، موضوع:فلان". بعد از پایان مسابقه و اعلام نتایج و یه مهلت 2-3 روزه برای اعلام نظرات اون تایپیک قفل بشه تا دیگه بالا نیاد. چون اینطور که به نظر میاد این تایپیک ظرف 24 ساعت وارد صفحه چهارم خواهد شد. اینجوری شلوغ پلوغ هم نمیشه.
در ضمن همه شرکت کننده ها قول بدن رقابت سالم باشه. بعدا اگه آقای x که داخل مسابقات قویه اومد یه سوال پرسید بقیه بخاطر مسابقه خدای نکرده نخوان علمشون رو به انحصار بکشن!!!
خوب هم میشه یه تایپیک هم درست کنید داخلش رنکینگ بیشترین قهرمانی و اطلاعات دیگه (مثل نسبت تعداد قهرمانی به تعداد مسابقات شرکت کرده). ببینیم چی میشه.

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
اگر از بیرون 3 دی باشه کسی کسی دیگه رو نمیشناسه که تو رو درواسی یا دوستی یا ... بخواد نظر بده
سلام، مد جون با تمام احترامی که بهت دارم این رو نیستم، چون افرادی که 3D کار نکردن نمیدونم چه کاری چقدر سختی داره و اصلا روشش چیه، همون مشکلی که ما الان تو داوری جشنواره ی فجر داریم، یکیشون هم از جلوه حالیشون نیست واسه همین تا حالا دو بار ما چوب همین بی اطلاعی ها رو خوردیم.

به نظر من از دوستان 3D کار باشه بهتره چون میفهم هر کار چقدر زمان و مهارت برده تا به اون نتیجه برسه. یهو میبین دوستان بخش خای دیگه همچین برات داوری میکنن که فکت می افته :shock: :green: بی احترامی نشه ها ، خوب منم از خیلی چیزا سر در نمیارم و به خودم اجازه نمیدم تو اون بخش ها دخالت کنم.
من با این هم مخالفم چون مشکل ایجاد میکنه.

حق یارت ریفیق، با احترام :rose:

yas_d

Member
سلام، مد جون با تمام احترامی که بهت دارم این رو نیستم، چون افرادی که 3D کار نکردن نمیدونم چه کاری چقدر سختی داره و اصلا روشش چیه، همون مشکلی که ما الان تو داوری جشنواره ی فجر داریم، یکیشون هم از جلوه حالیشون نیست واسه همین تا حالا دو بار ما چوب همین بی اطلاعی ها رو خوردیم.

به نظر من از دوستان 3D کار باشه بهتره چون میفهم هر کار چقدر زمان و مهارت برده تا به اون نتیجه برسه. یهو میبین دوستان بخش خای دیگه همچین برات داوری میکنن که فکت می افته :shock: :green: بی احترامی نشه ها ، خوب منم از خیلی چیزا سر در نمیارم و به خودم اجازه نمیدم تو اون بخش ها دخالت کنم.
من با این هم مخالفم چون مشکل ایجاد میکنه.

حق یارت ریفیق، با احترام :rose:

دوست عزیز هنر باید جوری باشه که همه بفهمنش. همه که 3d بلد نیستن اما به راحتی کار خوب رو تشخیص میدن. این درست نیست که مخاطب رو بیسواد حساب کنید:rose:

ssevil

Well-Known Member
سلوم
ما امدیم
مجید وووووووووو من می گم بیا با رفرنس شروع کن
یعنی رفرنس بزار مسابقه استارت بخوره
بچه ها مراحل کارو بزارند مثل قیل
تا همه از نظر مدلینگ یه کم براشون تمرین شه
بعد چندتا مسابقه بیا خلاقیت و کانسپت و اضافه کن
تو اون مرحله که کانسپت اضافه میشه چه اشکالی داره
مپلا من که مدلینگ بلد نیستم یه ایده بیاد تو ذهنم یکی بسازتش
تازه من طبق معمول می گم با گروه های دو نفره شرو شه
دیگه اونجوری هم کانسپت حلله هم رندر و مدل
تازه هیجان ناک هم میشه
همینا دیگه...

داوری هم موافق صد در صد بچه های تو سایتم اما اونایی که مدلینگشون عالیه مپل مجید و دو تا احسان ها روهام و حسوم و......
هر کی داور شه دیگه خودش نمی تونه شرکت کنه

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
دوست عزیز هنر باید جوری باشه که همه بفهمنش. همه که 3d بلد نیستن اما به راحتی کار خوب رو تشخیص میدن. این درست نیست که مخاطب رو بیسواد حساب کنید
سلام
دوست عزیز فکر کنم شما خوب متوجه نشدید منظور من چیه؟ شما یه غذای خوش مزه میخورید و میگین به به، ولی نمیدونی اون آشپز حرفه ای توی غذاش از چی استفاده کرده چون اینکاره نیستید، شما فقط یه خورنده ی غذا هستید، ما میفهمیم یه فوتبال خوب چه فتبالیه، ولی فقط یه کارشناس میفهمه هر مربی چه سیستمی رو پیاده کرده و داره چی کار میکنه با تعویض هاش. کجا دنیا برای داروی آثار جای چند تا دارو این کاره مردم کوچه بازار رو میذارن؟ آره یه بخش کوچکی به نام بهترین فیلم از دید تماشاگر هست ولی جایزه ها رو بر اساس رای داورهای کاردان میدن.
یه مثالی که تو همین سایت انفاق افتاد: یکی از دوستان یه صندلی با میله های نازک ساخته بود، یه جوری صندلی سیمی و خیلی ها امدن گفتن اَ اَ اَ اَ اَ ، این رو با چی ساختیییی؟ در صورتی که ساخت خود صندلی (( نه طراحیش)) به ساده ترین روش ممکن بود فقط توسط Spline مکس ساخته شده بود.
من این رو میگم، اگه یه چیز پیچیده تر میذاشتی و چون این حالت شلوغی داشت همه نظرشون به اون جلب میشد نه کار پیچیده ی دیگه. به این میگن درک درست از یه رشته.

آره هنر باید جوری باشه همه فهم باشه توی یه تاپیکی که واسه یه اثر بود من کلی در مورد این صحبت کردم و انتقاد کردم از هنرهای پیچده مردم گیج کن ولی منظور من کاری که اون اثر برده ست، همه یه جورایی فیلم خوب رو تشخیص میدن ولی درک نمیکنن اون فیلم به چه سختی ها و تجربیاتی و هنر هایی ساخته شده، تشخیص اینها به عهده ی کسانیه که فوت و فن اون رشته رو بلدن، یعنی سپردن کار به کاردان.

من احدی رو بی سواد حساب نکردم، خوبه خودم رو هم مثال زدم و گفتم تو کاری که بلد نیستم دخالت نمیکنم، این همه از بالایی ها مینالین که کاری که بلد نیستن رو به عده میگیرن بعد میان اینجا دقیقا همون روند رو میخواین پیش بگیرید؟

همیشه و همه جا کار رو به کاردون بسپرید

با احترام حق پشت و پناهت رفیق
:rose:

Mehroo

Member
در زمینه اتخاب داور دقیقا حق با bubo3d هست
100% داوران باید از دل 3دی کار های بزرگ سایت باشن که متخصص فن هستن
یه مثال ساده میزنم
شاید یه مدل در ظاهر خوب باشه ولی تری انگل زیاد داشته باشه خب مخاطب عام چیزی از تری انگل نمیدونه و به همین ترتیب در سایر زمینه ها

emad04

Well-Known Member
سلام .
خیلی خوبه که دوباره داره مسابقه شروع میشه .
در مورد داوریش هم من با سوین موافقم افراد متخصص روی کارها داوری کنن بهتره تا کسی که با مکس اشنایی نداره
امتیازات هر قسمت کار هم اگر مساوی باشه فرد شرکت کننده مهارت های خودشو راحت تر می تونه بذاره کفه ترازو و با هم مقایسشون کنه و به حد تعادل برسونه

Mandana

Active Member
نع رهام جون چرا ناراحت بشم؟:* منم صحبتم در حد نظر بود و پیشنهاد.حتمن نباید همون انجام بشه که.بر عکس نظر شما در این مورد منطقی تره.منم سعی می کنم ریتوپو کنم حتمن.
در مورد کانسپت و اینا نظرم به رهام نزدیک تره.معمولن توی هر شرکتی کانسپت ارتیست با مدلر کارشون جداست.مدلساز باید هر کانسپتی بذارن جلوش بسازه.می توی سری مسابقات قبلی همین بلا سرم اومد.کانسپت نبود، هر چیزی دلم میخواست مدل میکردم و چون کانسپت نداشتم هر چی در میومد برام مهم نبود.در نهایت با ایده ی ذهنیم زمین تا اسمون فرق داشت ولی امتیازی از این بابت از دست نمی دادم.پس غمم نبود:دی
البته رهام در این مورد تسلیم شدش گویا.منم تابع نظر جمع هستم.فقط نظرم رو ارائه کردم.

و در ضمن با بوبو موافقم.کسانی که از 3دی سررشته دارن (من نظرم اینه متخصص ها داور بشن،اما بازم هر چی بقیه بگن) باید داوری رو بدست بگیرن.
فرض بگیرین مسابقه توی بخش برنامه نویسی بود و از منه نوعی دعوت میشد برم داوری کنم.هیچی دیگه هر کی صورتی بود امتیاز میدادم.خخخخ چون از برنامه نویسی سر رشته لازم رو ندارم
بحث کم شعور محسوب کردن مخاطب نیست.یه کاربر عادی چطور میتونه راجب توپولوژی یا یو وی کار یا چیزهای دیگه نطر بده؟بحث سر شعور نیست.سر اطلاعات اون شخص هست.مثلن من که برنامه نویسی بلد نیستم بیشورم العان؟:دی

در کل.مسابقات ایشالاه طولانی و بلند مدت خواهد بود.یه دفعه بدون کانسپت مشترک میتونه باشه یه دفعه یه طرح بذاریم بگیم اینو مدل کنیم.قرار نیست همه ش یه روال رو دنبال کنه.ایشالاه جوری خواهد بود که همه راضی باشن و همه اطلاعاتشون افزوده بشه
موفق بباشین همگان:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا