!!!نظر سنجی دور جدید مسابقات مدلینگ و رندرینگ!!!!

در این مسابقات شرکت خواهید کرد؟

• بله

رای: 19 90.5%
  • خیر

رای: 2 9.5%

• مجموع رای دهندگان
    21

Majid CG

کاربر متخصص مدلینگ
سلام به همگی...درخواستهای زیادی از طرف بچه ها شده بود که مسابقه دوباره راه اندازی بشه که امروز تصمیم گرفتم که نظر سنجی
در این باره بزارم تا درمورد موضوع ، داوری و .... مسابقه صحبت کنیم...
موارد نظر سنجی به این شکله:

1. موضوع مسابقه مثل قبل تک بعدی و مدلسازی یک چیز باشه یا به صورت دیگه؟ و به طور کلی موضوعات مسابقه در چه محوری باشه ؟
2.داوری به چه صورت باشه ؟ امتیاز دهی توسط افراد متخصص ؟ داوری به صورت گروهی ( یعنی همه ی شرکت کننده ها رای بدن ) ؟
3.رندرینگ چه مقدار از امتیاز رو دربر داشته باشه؟ چند نمره از 10 متعلق به رندرینگ باشه؟
4.معیارهای داوری چه چیزهایی باشه؟
5.زمان مسابقه چند روز باشه ؟ زمانبندی چطور باشه ؟

فعلا همین 5 مورد مورد بررسی قرار بگیره تا حد زیادی کمک میکنه...هر مورد دیگه ای خارج از این 5 مورد بود هم بیان کنید..
منتظر نظراتتون هستم
:rose:

Ali_CG

Well-Known Member
سلام . . .
کم پیدایی . . .
با مسابقه موافقم . . .
تک بعدی باشه . . . هم مدلسازی، هم رندرینگ باشه . . . امتیاز مدلسازی با رندرینگ جدا حساب بشه . . .
بهتره که مربوط یه یه دونه مدل نباشه، مثل لامپ و در و دیوار و . . . بهتره از یه محیط باشه ولی زیاد شلوغ هم نباشه . . .
هر موضوعی که انتخاب میشه رفرنس هاش رو هم بزارین که هر کسی یه چیزی واسه خودش نسازه . . . اینجوری بهتر مقایسه میشن . . .
داوری هم توسط متخصص هم تو بخش نظر سنجی توسط کاربرا باشه . . .
با اینکه از رندرینگ خوشم نمیاد ولی 5 نمره از 10
معیار ها توجه به جزییات، مطابقت با رفرنس، سلیقه، زیبایی، کیفیت . . .
زمان همون یه هفته خوبه . . .

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
من یه پیشنهاد موضوعی دارم.
یه جسمی رو انتخاب کنید و بعد بگین اون رو تبدیل به steampunk بکنن. حالا لازم نیست همه یه جسم رو به این حالت در بیارن، میتونید بگین یه اسکت بورد باشه یا به نظرم بهتره بگین یه کفش رو به صورت steampunk در بیارن. خودم به کفش رای میدم. حالا خودتون صلاح میدونید.

یه نمونه هم از دوران steampunk میذارم تا اون هایی که نمیدونن این اسم به چه معنیه متوجه بشن.

پیوست ها

• 5fd02_steampunk_cheetah_05.jpg
    5fd02_steampunk_cheetah_05.jpg
    19.6 کیلوبایت · بازدیدها: 40
  • Steampunk 2.jpg
    Steampunk 2.jpg
    90 کیلوبایت · بازدیدها: 30
  • steampunk.jpg
    steampunk.jpg
    175.9 کیلوبایت · بازدیدها: 26
  • steampunk-war-machine-papiermodell-papercraft.jpg
    steampunk-war-machine-papiermodell-papercraft.jpg
    80 کیلوبایت · بازدیدها: 27
  • tumblr_m42mg2wSB31rttcy5o1_500.jpg
    tumblr_m42mg2wSB31rttcy5o1_500.jpg
    241.7 کیلوبایت · بازدیدها: 27

ssevil

Well-Known Member
سلوم
بابا به این فکر کنید بچه مبتدی ها مثل منم هستند
اینا چیه
سکته کردم
:green:

باید تعداد شرکت کننده ها بره بالا
وگرنه زودی تموم میشه

یکی از داورا که من پیشنهاد می دم احسان (ilike dd ) که سری پیش اکثرا اول شد

آخرین ویرایش:

<<SAJJAD>>

Well-Known Member
سلام منم دوس میدارم تو مسابقه شرکت کنم.:rose:
اینم نظرات من:

1. به نظر من یه عکس رفرنس بذارین نه خیلی سخت نه آسون و به صورت استودیویی که عینا بسازیمش.
(پیشنهاد بوبو جان هم خوبه ولی از توان خیلی ها از جمله خودم خارجه).
2. داوری توسط متخصصین سایت خیلی خوبه.
3.رندرینگ یه بخش مهمه از کاره . کاری که زیبایی خودشو تو رندر نشون نده فایده نداره. پس 10 امتیاز
4. جزئیات بیشتر و شبیه رفرنس بودن کار و خوشکلیت کلی کار.
5. 7-10 روز زمان مناسبیه.
یه قسمت "افتخارات" هم تو پروفایل هست . به نفر اول یه کاپ کچولو بدین که اونجا نمایش بده.

art.

Member
سلاامم
اگه 1موضوع خیلی ساده باشه که عالی میشه کسایی مثل من تازه تریدی یاد گرفتن هم بتونن شرکت کنن و پیشرفت
مراحل کارم گذاشته بشه و ایراداتش خیلی دیگه عالی میشههه
رندرم نباشه فقط مدلینگ
بعضی از بچه ها اینجا قوی هستن دو تا موضوع برای افراد قویتر و مبتدی باشه هم خوبه

Seyed3D

Member
یه ایده ای همین الان به ذهنه من رسید گفتنش شاید خالی از لطف نباشه .نظرتون جیه حالا مدلینگ هر جور که مطرح شد ما یه محدودیت فیس بزاریم ؟ این طوری خلاقیت رو توپگرافی هم بیشتر میشه
ترجیحا مسابقه رندرینگ جدا باشه

آخرین ویرایش:

airbos

کاربر متخصص بخش مدلسازی
سلام
به به می بینم که بالاخره تایپکش زده شد:green:
منم تو مسابقه شرکت می کنم.
من نظرم روی اینه که فقط مسابقه مدلسازی برگذار نشه بلکه مسابقه رندرینگ هم بر گذاربشه یعنی استفاده از مدل آماده و رندر گرفتن از اون.
بقیه پارامتر ها هم زیاد برام مهم نیست
زمانشم 7 تا 10 روز
موفق باشید:rose:

Mandana

Active Member
سلاامم
اگه 1موضوع خیلی ساده باشه که عالی میشه کسایی مثل من تازه تریدی یاد گرفتن هم بتونن شرکت کنن و پیشرفت
مراحل کارم گذاشته بشه و ایراداتش خیلی دیگه عالی میشههه
رندرم نباشه فقط مدلینگ
بعضی از بچه ها اینجا قوی هستن دو تا موضوع برای افراد قویتر و مبتدی باشه هم خوبه

منم موافقم.به نظرم مسابقات مدلینگ از رندرینگ جدا باشه.ینی هفته ای که فلان مدل برنده شد، هفته ی بعد اونو بذارن برای رندر کارا بگن همهتون اینو رندر کنین.والا ما مسابقه رندر ندیدیم که یکی قوری رندر کنه یکی اینتریور کامل.توی مسابقات رندر سی جبی سوسایتی هم اگه شرکت کرده باشین یه فضای اماده میدن میگن اینو رندر کنین.اینجوری شاید یکی مثل می که بخواد هم مدلینگشو قوی کنه هم رندرینگ بتونه خودشو تقویت کنه.ولی اینکه هر هفته ادم کل وقتشو بذاره برای مدلینگ و بگه خوب عیب نداره امتیاز رندرم رو بیخیال میشم به نظرم نمی تونه زیاد خودش تقویت کنه.
نظرم اینه مثلن مسابقه مدلینگ موضوع باشه:کفش
اون هفته کفش بسازن تموم بشه بره.بعد نفر اول مسابقه کفش مدلشو بذاره برای دانلود
رندر کارا اونو دانلود می کنن و موضوع هفته ی بعدشون اینه که اون کفش رو توی اون استادیو رندر بگیرن همه.
اینجوری بقیه مدل نفر اول رو دانلود می کنن و چیزی یاد میگیرن.هم اینکه یک چیز متحد رو همه رندر می کنن.البته بازم در حد نظره

یه ایده ای همین الان به ذهنه من رسید گفتنش شاید خالی از لطف نباشه .نظرتون جیه حالا مدلینگ هر جور که مطرح شد ما یه محدودیت فیس بزاریم ؟ این طوری خلاقیت رو توپگرافی هم بیشتر میشه

خب اینجوری روی زی براش کارا حساب نکنین:دی چون مطمئنم خیلی هاشون دیگه ریتوپو نمی کردن و همونو رندر میگرفتن.محدودیت فیس بذارین مجبورن ریتوپو کنن و عملن نصف وقتشونو از دست بدن.من به شخصه اینجوری نمتونم.باقی بچه های زی براشو نمی دونم

آره ... یک روباتی .... علمی تخیلی ... بزارید بچه ها از گوه تخیلشون استفاده کنن

خوب این روبات میشه موضوع فقط یک هفته.هفته بعدشو چه کنیم؟:دی

به نظرم بهتره هر هفته مثل قبل بگیم موضوع این هفته:کفش،کیف،فیل،اسپ،کاراکتر کارتونی مورد علاقه تون یا هر چی
محدودیتی برای دوستان چه مبتدی چه متخصص پیش نمیاد و همه می تونن شرکت کنن.
بعدم یکشنبه تا اخرین ساعات جمعه باشه مسابقه،شنبه هم باشه باسه داوری
کاراتونو میذارین باسه داوری.توی انجمن کاربران متخصص داوری انجام میشه تموم میشه میره.اینجوری لازم نیست نگران باشیم آخ اینهفته داور میاد نمیاد نت نداره یا هرچی
بعد نفر اول رو مدلشو ازش میگیرن و میدن به رندرکارا تا مسابقه شونو شروع کنن.بعد مسابقه رندر کارها مثلن از سه شنبه شروع بشه تا یکشنبه.چون باید صبر کنن مدل دستشون برسه.کسی هم خواست میتونه توی هر دو مسابقه شرکت کنه تا هر دو توانایی شو قوی کنه
این بود انشای من.خخخخ
همینا دیگه.هر جور مسابقات رو انجام میدین امیدبارم پربار باشه مثه همیشه
موفق بباشین همگان:rose:

javadgonbadi

Well-Known Member
سلام

من که ترسیدم نمیام اینا چیه کی به کیه ؟:shock:

باید چی کار کنیم ؟ پس من برا چهار سال دیگه این کار رو تموم می کنم تمومش کردم می زارم همین جا -

ما که تازه کاریم از این کارا نمی تونیم بکنیم یه چیزه ساده بگین ماهم امید وار بشیم ممنون

:green:

mojtaba 3d

Member
من با نظرات ماندانا موافقم گرچه قابل نمیدونم که تو مسابقه شرکت کنم ولی اگه در توانم باشه منم هستم.به نطر من اگه مدل سازی high poly باشه هم خیلی جذاب میشه هم بچه ها بیشتر اذیت میشن و در نتیجه از کارشون لذت میبرن .من میگم موضوع مسابقه در مورد آخر زمان باشه .حالا هر کسی به یه نحوی آخر الزمان رو به تصویر کشیده باشه.برای رندرینگ هم 5 از 10 باشه خوبه یا اصلا نظر ماندانا جان . دوستانی که با این موضوع موافقن اعلام کنن.

موفق باشید.

ROHAM WEB

Well-Known Member
سلام
دیشب یه تومار نوشتم سند نشد
من به گزینه سه نظر سنجی رای می دم: اگه فرصت کنم حتما:green:
به نظر من نسبت به سال پیش خیلی تغییرات لازمه مهمترینش اینه که
1-یه معیار واحد داشته باشیم که کارها براساس اون داوری بشه
یعنی یه کانسپت رو همه مدل کنن نه مثه سال قبل مثلا موضوع کیف بود هرکسی براساس تواناییهاش هرچی دوس داشت انتخاب می کرد این که نمی شه
همه یه چیزو بسازن تا داوری منطقی باشه اونایی هم که مبتدی هستن یا سعی کنن مهارتهاشونو بالاببرن یا کلا مسابقه توی دوتا لول باشه
2- امیدوارم ماندانای عزیز ازم ناراحت نشه اما بهتره اسکالپت از مدلسازی توی مکس و ...جدا بشه.و اگه قراره از زیبراش و مودباکس استفاده بشه حتما ریتوپولوژی بشه
دلیل اینیم که می گم حتما ریتوپولوژی بشه این نیست که خودم زیبراش بلد نیستمو از این حرفها می گم عادلانه نیست
همونطور که همه می دونیم شیوه صحیح مدلسازیه اینه که ادجها لوپ داشته باشه. سال پیش قرار بود همه کفش بسازیم(اعترافه:lol:) من چون وقت نداشتم زیاد توی زیبراش اسکالپت کردم اما یکی از بچه ها دیدم خیلی دقیق توی مایا یه کتونی مدل کرد(نمی دونم یادتونه یا نه) من واسه دیتیل مپ داشتم و اون تمام جزییات رو مدل کرده بود:shock:..بنظرم اصلا عادلانه نرسید که مدلم رو بفرستم برای مسابقه ارزش کارم کم نبود اما اصلا عادلانه هم نبود که مدل اسکالپت شده من با اون مدل مقایسه بشه.واسه همین کارمو بعد مسابقه گذاشتم
3-رای گیری و داوری صد درصد متخصص ها انجام بدن.یکی از دوستان من کارشو واقعا قبول دارم خیلی خیلی صحیح و آکادمیک مدل می کنن ایکاش بودن و ایشون هم روی کارها نظر می دادن e-power
4-رندر هم جزو مسابقات مدلینگ نباشه:green:
5-پنج هم دیگه نداره تموم شد:green:

آخرین ویرایش:

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
من نمیخواستم دیگه چیزی بگم تا دوستان خودشون تصمیم بگیرن ولی دیدم یه سری تفکراتی داره جلو میره که مقداری غیر استانداره.

همون طور که دوست خوبمون ROHAM WEB گفتن که ماندانا خانوم ازشون ناراحت نشه انشا الله هم ایشون از من ناراحت نمیشن.

یعنی یه کانسپت رو همه مدل کنن نه مثه سال قبل مثلا موضوع کیف بود هرکسی براساس تواناییهاش هرچی دوس داشت انتخاب می کرد این که نمی شه

عزیز تو سایت های CG بزرگ دقیقا همین اتفاق می افته، یه موضوع میدن و هر کی به غیر از ساخت و زحمت روی مدل دید هنریش رو هم ارتقاع میده، تا کی میخواین یه کاری کنید که دوستان فقط بشن ابزار،یا میگن همه از یه عکس بسازید چیز ساده باشه، بابا برید سایت ها رو نگاه کنید میبیند مبتدی و پیشرفته دارن با هم مسابقه میدن، اون تازه کار هم نباید ناراحت بشه عقب تر از اون پیشرفته هست یا این که برای این فاصله نا امید بشه، اون فرد حرفه ای هم اول هیییییییییییچی بلد نبوده، بجای این که کار رو ساده کنید نوع تفکرتون رو تغییر بدین، مثل این که توی المپیک بگن هرکی دیسک رو 20 متر انداخت اون هم برنده هست تا اونایی هم که تازه امدن بتونن بندازن، این هیچ معنی ای نمیده هیچ خیلی هم تفکر اشتباهیه، دوستان تازه کار هم سعی میکنن تا بیشتر تلاش کنن که به درجات بالاتر برسن.

به نظر من اگه میخواین یه مسابقه ی خوب و حرفه ای بشه باید یه موضوع کلی بدین تا همه روش فکر کنن نه قدرت تفکر و خلاقیت هنرمدانمون رو ببندیم تا همه بتونن شرکت کنن، این یعنی همون سیستم مارکسیسم، که فرد پول دار و کسی که زیاد تلاش میکنه باید به اندازه ی یه فردی که نیمه وقت و کم کار میکنه با بازده ای کم صود ببره. درضمن این منبع تصویری هم به آینده ی هم هنرمندان هم هنر کشور لطمه میزنه و دوستان میشن یه سری tools و ابزار که هیچ دید هنری ای ندارن، چیزی که الان شاهدش هستیم.

حق یار همه.

آخرین ویرایش:

Majid CG

کاربر متخصص مدلینگ
من نمیخواستم دیگه چیزی بگم تا دوستان خودشون تصمیم بگیرن ولی دیدم یه سری تفکراتی داره جلو میره که مقداری غیر استانداره.

همون طور که دوست خوبمون ROHAM WEB گفتن که ماندانا خانوم ازشون ناراحت نشه انشا الله هم ایشون از من ناراحت نمیشن.

عزیز تو سایت های CG بزرگ دقیقا همین اتفاق می افته، یه موضوع میدن و هر کی به غیر از ساخت و زحمت روی مدل دید هنریش رو هم ارتقاع میده، تا کی میخواین یه کاری کنید که دوستان فقط بشن ابزار،یا میگن همه از یه عکس بسازید چیز ساده باشه، بابا برید سایت ها رو نگاه کنید میبیند مبتدی و پیشرفته دارن با هم مسابقه میدن، اون تازه کار هم نباید ناراحت بشه عقب تر از اون پیشرفته هست یا این که برای این فاصله نا امید بشه، اون فرد حرفه ای هم اول هیییییییییییچی بلد نبوده، بجای این که کار رو ساده کنید نوع تفکرتون رو تغییر بدین، مثل این که توی المپیک بگن هرکی دیسک رو 20 متر انداخت اون هم برنده هست تا اونایی هم که تازه امدن بتونن بندازن، این هیچ معنی ای نمیده هیچ خیلی هم تفکر اشتباهیه، دوستان تازه کار هم سعی میکنن تا بیشتر تلاش کنن که به درجات بالاتر برسن.

به نظر من اگه میخواین یه مسابقه ی خوب و حرفه ای بشه باید یه موضوع کلی بدین تا همه روش فکر کنن نه قدرت تفکر و خلاقیت هنرمدانمون رو ببندیم تا همه بتونن شرکت کنن، این یعنی همون سیستم مارکسیسم، که فرد پول دار و کسی که زیاد تلاش میکنه باید به اندازه ی یه فردی که نیمه وقت و کم کار میکنه با بازده ای بالا یکی هستن. درضمن این منبع تصویری هم به آینده ی هم هنرمندان هم هنر کشور لطمه میزنه و دوستان میشن یه سری tools و ابزار که هیچ دید هنری ای ندارن، چیزی که الان شاهدش هستیم.

حق یار همه.

منم نظرم همینه گفتم شاید بگم دوستان خوششون نیاد..اساسا مسابقات مدلینگ باید توش خلاقیت باشه و عملا مدلینگ یک چیز واحد خیلی بی معنی به نظر میاد .... و قضیه مهمتر اینه که واقعا سخته داوری یک مدل ثابت از چند نفر...چون هر کسی
در مدلینگ روشی داره که شاید با روش داور یکی نباشه و امتیاز کمی بگیره..کلا موضوع باید از لحاظ کانسپت ازاد باشه تا دست مدلر برای دادن جزییات به مدل باز بشه ..

Gryphon

Member
این طور که بووووووووش میاد (مردم! بوش یعنی بو ، دماخ نه رئیس جمهور سابق دیار کفار!) انگار "مسابقات" هست نه "مسابقه"،:clap::clap:

اول آقا مجید دستت درد نکنه به خاطر نظر سنجی ...
قبلا هاها میومدم مسابقات رو میدیدم دوست داشتم شرکت کنم ولی چیزی بلد نبودم(نکه الان خیلی بلدم!!!!! :lol:) ان شالله این مسابقات دوباره راه بیافته ماهم شرکت کنیم! اکس زدم اعتماد به نفس کاذب گرفتم!
1. آقا موضوعات کاراکتر بیشتر باشه! (اصلا همش کاراکتر باشه!!!) پیشنهاد سید هم چیز جالبی بود مثلا بیایم یه چیز تبدیل به چیز دیگه کنیم! مثلا یه عکس از یه "یارو" بزاریم بعد کارتونیش کنیم یا ..........
2. داوری با متخصصان. اگه قراره شرکت کننده ها هم امتیاز بدن فکر کنم اگه درصدش از داوران کمتر باشه بهتره.
3. من رند بلد نیستم! پیشنهاد حاج خانوم ماندا خوبه! رندر مسابقش جدا از مدلینگ باشه. البته پیشنهاد میکنم کسایی که رندر میگیرن در باره کارشون توضیح بدن تا کسایی که رندر بلد نیستن یاد بگیرن.:rose::rose:
4. از ما بهترون میدونن!
5. گووووووزینه بالا!

خب اینجوری روی زی براش کارا حساب نکنین:دی چون مطمئنم خیلی هاشون دیگه ریتوپو نمی کردن و همونو رندر میگرفتن.محدودیت فیس بذارین مجبورن ریتوپو کنن و عملن نصف وقتشونو از دست بدن.من به شخصه اینجوری نمتونم.باقی بچه های زی براشو نمی دونم
چرا؟! تو زی زی 4.4 یه سری ابزار واسه ریتوپولوژِی اضافه شده که کار ریتوپ رو آسون و سریع کرده! البته من زیاد چیزی دربارش نمیدونم ولی چند دقیقه با ابزار هاش کار کردم چیز جالبی بود!

آخرین ویرایش:

ROHAM WEB

Well-Known Member
نه اصلا ناراحت نشدم
خوبه که این بحث باز بشه
چه طرز فکری دارید!!
نمی دونم توی جایی که کار می کنین چیزی به اسم کانسپت وجود داره یا اینکه هرکسی می یاد از خودش خلاقیت در می کنه و هرکاری دوس داشت با مدل می کنه
من اینو اصصصلا قبول نمی کنم
توی کجای دنیا مدلساز می یاد سازه خودش رو می زنه؟
باید این تفکر ایرانی رو بریزیم دور
یه مدلساز باید کانسپت آرتیست باشه!!
یه مدلساز باید تکسچر آرتیست باشه!!
رندر من باشه ریگ کنه انیمیت کنه!!
لایتینگ انجام بده!!
بالاترین دستمزد برای متخصصینه نه جنرالیستها(که البته جنرالیست هم کانسپت آرتیست نیست!!)
چرا می گید هنرمند تبدیل به ابزار می شه؟
من هنرمند چون می تونم هرچیزی رو که می بینم بسازم!!(این من من نوعی هست)
من هنرمندم چون می تونم هرکانسپتی رو مدل کنم
پس به کانسپت آرتیستهای بزرگ خودمون مثه سهیل دانش اشراقی و آریا صفارزادگان و ... بگیم کاسه کوزتون رو جمع کنین ما خودمون می دونیم باید چیکار کنیم
این خیلی حرف غیر منطقیه!!
توی دانشگاه بزرگی مثه نومون یک ترم تحصیلی فقط می یان دوربین رو با کانسپت مچ می کنن..اینجوری که شما می گین هنرمند که نباید ابزار باشه پس بی خود این دانشگاه می یاد سخت می گیره بالاخره هنرمند خودش ایده داره دیگه دوربینو هر مدلی خواست کار بذاره
این حرف من نیست
استاندارده روزه دنیاست
شما هم به هرحال تز خودتونو دارید
شمام امیدوارم ازم نرنجیده باشید

آخرین ویرایش:

Saeed2vfx

Member
من توی نظر سنجی پاسخ مثبت دادم ولی خدائیش اگر وقت کنم حتماً شرکت میکنم. (فعلاً روی گزینه 3 حساب کنید!)

یه ایده خیلی خوب هم دارم که قبلاً‌ با چندتا از دوستان توی یه سایت دیگه عملیش کردیم و خیلی هم بهمون حال داد ! ایده این بود که هر کس یه عکس از صورت خودش بگیره و شروع کنه به مدل کردن خودش. در نهایت موقع ارسال آثار اون عکسی که از خودش گرفته هم ارسال میشه و معیار برترین اثر هم این هست که مدل بیشترین شباهتو به صورت فرد داشته باشه.
برای این مسابقه محدودیت هائی هم میشه قرار داد. مثلاً‌ اینکه کسی حق استفاده از تکسچر نداشته باشه (چون استفاده از تکسچر 70٪ قضیه رو حل میکنه! )
خیییییییییلی مسابقه باحالی میشه !! :green:

جدیدترین ارسال ها

بالا