نظر خواهی اساتید درباره برنامه ای که ساختم

با سلام خدمت اساتید محترم. خواستم نظر شما را درباره برنامه مرتب سازی کلمات در هم ریخته که ساختم رو بدونم و اشکالاتی رو که در اون میبیند اعلام نمایید

پیوست ها

• word sorting.zip
    270 کیلوبایت · بازدیدها: 45
آخرین ویرایش:

aliamel

کاربر فعال
بنده قبل از این که نظرمو به عنوان یک فرد عادی اعلام کنم از شما میخوام کلاس CreateSentence رو که در فایل فلشتون وارد کردید رو به طور دقیق و کامل توضیح بدید.

آخرین ویرایش:
کلاس رو اضافه کردم .برخی قسمت هاش یه توضیحاتی نوشتم.این کلاس برای ساخت جمله است.

aliamel

کاربر فعال
با فرض این که کلاس رو خودتون ننوشتید باید بگم برنامه شما هم سربار اضافی داره و هم پویایی(دینامیک) لازم رو نداره و به همین دلیله که حذف و اضافه کردن جملات احتمالا مشکل باشه.
جهت رفع این مشکل جملات رو از فایل های واسط نظیر فایل های XML بخونید.
این کار برای شما به 3 دلیل مهمه:
نیاز به استفاده از آرایه ای که تعریف کردید کم و یا از بین خواهد برد.
نیازی به درج مستقیم جملات در Library نخواهد بود.
محدودیت برنامه کاهش یافته و به بهینگی نهایی برنامه شما کمک خواهد کرد.
ضمنا در سطح پیشرفته باید تدابیری رو مد نظر قرار بدید تا برای جملات پیچیده تر هم قابل استفاده باشه.
برای مثال:
هر دو جمله زیر در برنامه شما درست خواهد بود:
کبوتر کنار لانه قناری لانه دارد.
قناری کنار لانه کبوتر لانه دارد.
--------
موفق باشید.

با تشکر از نظر سازنده ی شما دوست عزیز.
کلاس رو صد در صد خودم نوشتم.چرا فرض کردید خودم ننوشتم؟سطحش بالاست؟اگه این طوریه مایه ی دلگرمی منه
اما در مورد نظرات شما باید بگم که تازه اول راهه هنوز دارم روش کار می کنم .سعی خواهم کرد درستی جمله رو حتی با جابه جایی کلمات تشخیص بده.در این زمینه اگه کمکی از دستتون بر میاد دریغ نکنید.
در مورد فایل های xml به نظرتون می تونم کلمات رو به طور تصادفی توی برنامه بچینم بعد با استفاده از کلیک اون ها رو جابه جا کرد؟

aliamel

کاربر فعال
من کلاس رو ندیدم که بخوام سطحش رو تشخیص بدم. اما از شما خواستم به طور دقیق اون کلاس رو توضیح بدید.
شما فعلا بر روی نحوه لود کردن متون و کلمات رو از فایل مسلط بشید. چگونگی Drag & Drap رو در یک پست جداگانه مطرح کنید(این پست مختص نظراته)
جهت یادآوری:
اگر روی این برنامه وقت بذارید و توسعه اش بدید می تونید مبحث سیستم های خبره(Expert System) رو هم در سطح وسیع تر باهاش تلفیق کنید.

از توجه شما استاد گرامی بسیار سپاس گذارم.
با عمل به توصیه شما رفتم و آموزش آقای هادی عزیر رو در مورد ورود متن از xml رو خوندم.سعی می کنم روش برنامه رو تغییر بدم.
اما خواستم بدونم سیستم های خبره(Expert System) چی هست؟ توی انجمن جستجو کردم ولی به نتیجه نرسیدم.اگه براتون زحمتی نیست لینک آموزش هاش رو برام بزارید.

aliamel

کاربر فعال
یک نمونه از توصیف سیستم خبره برای شما الصاق می کنم و باقی شو بر عهده خودتون می ذارم .تعارف مختلفی برای سیستم خبره وجود داره . به طور مثال:
یک سیستم خبره را می توان سیستم کامپیوتری هوشمند در نظر گرفت که از دانش استنتاج جهت حل مسائلي كه آنقدر پيچيده و دشوار هستند كه به خبرگي افراد خبره نیاز دارند استفاده می کند.
ضمنا لفظ استادی برای بنده بسیار بزرگه و لطفا به کار نبرید. علاوه بر اون خیلی از دوستان انجمن لیاقت این کلمه رو دارند.
موفق باشید.

پیوست ها

• ES1_Intro.rar
    189 کیلوبایت · بازدیدها: 30
دوستان لطفاَ درباره موارد زیر هم نظر بدید:
* گرافیک:مثلا گرافیکش برای دانش آموزان دوره ابتدایی مناسبه؟
* امکانات: چه امکاناتی رو بهتره به برنامه اضافه کنم؟

با عمل به توصیه دوست خوبمون علی آقا برنامه رو تغییر دادم و فرا خوانی جملات از xml رو جایگزین کردم ان شاء ا... بعد از تکمیل همین جا میزارم تا با نظرات سازنده شما کاملتر بشه. با تشکر

mohammad.sub7

کاربر فعال
ضمن تشکر از علی جان . شاید اولین ایرادی که تو برخورد اول دیدم حالت over و عوض شدن علامت ماوس بود که که بهتره 1 فکری واسه hit کلمه ها بکنی

aliamel

کاربر فعال
محمد جان بنا به دلایلی نشد پاسخ این دوست رو بدم. اما اگه فرصت کردی به عنوان یک مدیر بحث و تبادل نظر رو تا جاهایی که کفایت می کنه با ایشون ادامه بده.(راهنمایی و نه کمک مستقیم).

از توجه شما عزیزان نهایت سپاس و تشکر را دارم.
در مورد حالت over اکنون که کلمات رو از درون xml فراخوانی کردم مشکلش حل شده .به عبارت دیگر ،لازم نیست که موس حتما روی نوشته بره تا حالت over فعال بشه.یا به تعبیری دیگر یک backround نامرئی زیر نوشته ها ایجاد شده و فضاهای خالی بین حروف رو پر کرده.
اما کیفیت نوشته ها مثل قبل نیست. قبلا(فایلی که در پست اول پیوست شده) کلمات را که با break Apart تجزیه کرده بودم،نرم و با کیفیت بودند.اما حالا نرمی خودشون رو از دست دادند.(امیدوارم منظورم رو رسونده باشم).

mohammad.sub7

کاربر فعال
محمد جان بنا به دلایلی نشد پاسخ این دوست رو بدم. اما اگه فرصت کردی به عنوان یک مدیر بحث و تبادل نظر رو تا جاهایی که کفایت می کنه با ایشون ادامه بده.(راهنمایی و نه کمک مستقیم).
چشم علی جان فرصت کنم حتماً

mohammad.sub7

کاربر فعال
از توجه شما عزیزان نهایت سپاس و تشکر را دارم.
در مورد حالت over اکنون که کلمات رو از درون xml فراخوانی کردم مشکلش حل شده .به عبارت دیگر ،لازم نیست که موس حتما روی نوشته بره تا حالت over فعال بشه.یا به تعبیری دیگر یک backround نامرئی زیر نوشته ها ایجاد شده و فضاهای خالی بین حروف رو پر کرده.
اما کیفیت نوشته ها مثل قبل نیست. قبلا(فایلی که در پست اول پیوست شده) کلمات را که با break Apart تجزیه کرده بودم،نرم و با کیفیت بودند.اما حالا نرمی خودشون رو از دست دادند.(امیدوارم منظورم رو رسونده باشم).
فایل حدید رو بزار ببینم ایرادش از چیه

فایل جدید

با سلام.تقریبا 90 درصد برنامه تموم شده .فقط یه جزییات مختصری هست که باید اضافه بشه مثل راهنما
در مورد پست قبلی که گفتم کیفیت نوشته مثل قبل نیست ، نمی شه اسمش رو ایراد یا مشکل گذاشت.منظورم اینه که نوشته ها نسبت به حالت break Apart کمی بی کیفیت ترند.
البته یک ایرادی که تو برنامه هست اینه که جملات بیش از 10 کلمه رو پشتیبانی نمی کنه. یعنی اگه جمله ای بیش از 10 کلمه داشته باشه دیگه نمیتونه درستی جمله رو به طور دقیق تشخیص بده.

به هر حال برنامه آماده شده این جا میزارم تا اگه ایرادی توش باشه یا به نظرتون یه امکاناتی اضافه باید انجام بشه من رو مطلع کنید.
با تشکر

پیوست ها

• wordsorting(new).zip
    171 کیلوبایت · بازدیدها: 10
آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا