نرم افزار قفل گذاری

rasool_jelve

Active Member
سلام خدمت همه دوستان و اساتید عزیز

من مجموعه ای رو آماده کردم برای در اختیار عموم قرار دادن

دنبال نرم افزار هایی هستم که بتونم از طریق اون رو محصول تولید شدم قفل گذاری کنم

نوع قفلی که برام در اولویته اینه که کاربر بتونه نرم افزار مولتی مدیا رو کپی کنه روی هاردش و حتی برای دیگران هم گپی کنه ولی فیلمهام عکسام و...رمز شده باشند یعنی
داخل پوشه ها باشند اما وقتی شخص واردشون بشه فایلها کد شده باشند و فقط با درون نرم افزار پلی بشن

البته من میتونم با استفاده از نرم افزار اتوپلی مدیا استادیو یک فایل exeبسازم ولی مشکل اینجاست که از روی سی دی اجرا بشه زمان لود شدنش خیلی طول میکشه چون فیلم هام زیاده و حجمش بالاست

و موضوع بعدی این که دنبال نرم افزاری هستم که قفل های محدودیت زمانی -قفل چند کاربره با ارسال اس ام اس برام بساز البته نرم افزاری در این زمینه پیدا کردم ولی مشکلش اینجاست که وقتی میخاد اجرا بشه طول میکشه و خوشایند نیست برای یک نرم افزار مولتی مدیا و بدتر از اون این که صفحه اول که لود میشه زبانش انگلیسه
و در آخر این که این مشکل رو داره که مثلا بیشتر وقتها بعض فایلهای فیلم و... رو نمیشناسه و ارور میده
ممنون از راهنماییتون

تا یادم نرفته اگر نرم افزاری هم هست که بتونه نرم افزار مولتی مدیای من رو به یک فایل exe پر سرعت تبدیل کنه معرفی کنید ممنون از راهنماییتون

SajjadKhati

کاربر فعال <A href="http://forum.majidonline.com/f
سلام
تا دوستان نظر بدن (چون الگوریتم ها میتونه متفاوت باشه) ، درباره ی قفل کردن فایل ها میتونی اگه با اتوپلی کار میکنی ، با تابع Crypto.BlueFish فایل مورد نظرتو کد و رمزگذاری کنی (فیلم تو) و برای اجرا هم توی پوشه ی temp کاربر کپی کنی و موقع خروج از اتوران هم حذف کنی فایل کپی شده توی پوشه ی temp رو
البته کار زمان decode کردن همون برابر میشه با زمان کپی کردن فایل که این جور که از توضیحاتت برمیاد ، زمان بر هست برات احتمالا
درباره موضوع دوم فک کنم کد زیر به دردت بخوره اگه به دلخواه خودت تغییرش بدی :

http://persiancoders.com/1393/05/ساخت-activation-code-برای-نرم-افزار/

rasool_jelve

Active Member
سلام
تا دوستان نظر بدن (چون الگوریتم ها میتونه متفاوت باشه) ، درباره ی قفل کردن فایل ها میتونی اگه با اتوپلی کار میکنی ، با تابع Crypto.BlueFish فایل مورد نظرتو کد و رمزگذاری کنی (فیلم تو) و برای اجرا هم توی پوشه ی temp کاربر کپی کنی و موقع خروج از اتوران هم حذف کنی فایل کپی شده توی پوشه ی temp رو
البته کار زمان decode کردن همون برابر میشه با زمان کپی کردن فایل که این جور که از توضیحاتت برمیاد ، زمان بر هست برات احتمالا

سلام
ممنون از پاسختون این کد رو با اتوپلی نوشتید

سوال دومم این که میخاستم بدونم شما برنامه نویسی رو با سی شارپ شروع کردید یک مثال میزنم مثلا اگر برنامه فتوشاپ رو بلد باشید دیگه کار کردن با پینت ویندوز براتون کاری نداره چون امکاناتش شبیه فتوشاپ و شما بدون دردسر وقتی پینت رو باز مکنید با یه تجزیه تحلیل همه قسمتهاش رو مسلط میشید ولی برعکس امکانن پذیر نیست که اگر پینت رو بلد باشد فتوشاپ رو با تجزیه تحلیل مسلط بشید با اگر با برنامه کرل دراو را باز کنید که سنگینی و امکاناتش مثل فتوشاپ با تجزیه تحلیل شیاهت ها و تفاوت هاش رو میفهمید و اونجایی که با هم فرق دارن رو در موردش تحقیق مکیند تا بتونید کار کنید باهاش آیا در برنامه نویسی هم همینطور اگر سی شارپ رو بلد باشید اتوپلی براتون کاری نداره کار کردنش و برعکسش چطور اگر اتوپلی رو بلد باشید سی شارپ رو برم سراغش سخته مثل مثال فتوشاپ و پینت که زدم

یا نه این مثال قلط و اصول برنامه نویس رو بلد باشیم همه چی حله

من یک کم در زمینه برنامه نویسی راه رو گم کردم و نمیدونم از کجا شروع کنم یه توضیح کوتاهی میدهم هر کجاش اشتباه بود بگین تا راه رو درست برم

من برنامه نویسی رو این میدونم که برنامه نویسا اصول برنامه نویسی رو بدونن و بس منظورم از اصول برنامه نویسی دونست جملات شرطی-حلقه ها -لوپ-متغییر و... و دانستن اطلاعات کلی در مورد اون زبان برنامه نویسی که میخای واردش بشی

مثلا من قبلا با بیلدر برنامه اتوران می نوشتم ولی الان با زبان اتوپلی برنامه مینویسیم و دلیلش هم اینه که میتونم بنویسم چون به اصول کد نویسی که ذکر کردم آشنام و نوع کدها رو نمیدونم که برای این کار حتما یک منبع سورس کد در کنار دستم میگذارم ولی کامل به کدهاش مسلط نیستم مثلا همین نمونه ای که شما گفتید این کد رو در برنامت بنویس برای این که فایلهات رمز بشه من به عنوان یک برنامه نویس ا ین کد رو اصلا نمیدونستم و در نهایت به این نتیجه میرسیدم که در مورد چنین کدی حتی اگر یک هفته هم در اینترنت وقت بگذارم تحقیق کنم و اگر نباشه براش بجنگم و اگر پیدا نکردم بدم یکی برام بنویسه مثلا الان من نمیدونم چطوری یک عکس رو با استفاده از کدهای مجود دراتوپلی و ترکیب اونها یک کلید برتی زوم کردن و یک کلید برای زوم کردن به عقب بسازم البته کد هاش رو میدونم چیه ولی نمیدونم با مثلا جملات ظرطی یا فانکشن ها
چه جوری ترکیبشون کنم که با هر بار کلیک دکمه زوم به جلو زوم بشه و با هر بار کلیک دکمه زوم بک به عقب بره و اینجا متوسل به اینترنت میشم و کد های نمونه رو می بینم و تغییرششون میدم تا به نتیجه مورد نظرم برسم
تمام حرفم اینه آیا همه برنامه نویس ها حتی حرفه ای به این روش عمل میکنند داشتن سورس کد یا مرجع کامل کد----دانستن اصول برنامه نویسی----آشنایی کلی با کدها -------و برای ترکیب کدها تحقیق یا من اشتباه فرکر میکنم

مثلا اگر از شما بپرسن همین الان چطوری میشه توی سی شارپ چه کدی برای یک اسلایدر زوم عکس بسازی همون وقت مینویسی کد را یا نه کد اصلی رو از سورس کد پیدا میکنی و بعد ترکیبشون رو از نمونه کدها متوجه میشه
من به این روش عمل میکنم آیا اشتباهه یا روش همست این رو میپرسم چون میخام خیالم راحت بشه ممنون از پاسختون

آخرین ویرایش:

rasool_jelve

Active Member
سلام

سلام اینجایی که گفتید در اتوپلی فایلم رو مخفی کنم کدش رو چطوری بنویسم ممنون از راهنماییتون
و سوال مهمم این که وقتی کاربر اتورن رو ایمج میگیره یا کپی میکنه در کامپوترش اجرا میشه

من میخام اجرا بشه فقط به فیلم ها و عکسهان درسترسی نداشته باشه بدون نرم افزار اشکال نداره کپی کنه
چون یه روش خودم کار کردم که فایل ها مخفی میشه اما وقتی کپی میکنه در رایانه اتورن اجرا نمیشه

SajjadKhati

سلام
ممنون از پاسختون این کد رو با اتوپلی نوشتید

سوال دومم این که میخاستم بدونم شما برنامه نویسی رو با سی شارپ شروع کردید یک مثال میزنم مثلا اگر برنامه فتوشاپ رو بلد باشید دیگه کار کردن با پینت ویندوز براتون کاری نداره چون امکاناتش شبیه فتوشاپ و شما بدون دردسر وقتی پینت رو باز مکنید با یه تجزیه تحلیل همه قسمتهاش رو مسلط میشید ولی برعکس امکانن پذیر نیست که اگر پینت رو بلد باشد فتوشاپ رو با تجزیه تحلیل مسلط بشید با اگر با برنامه کرل دراو را باز کنید که سنگینی و امکاناتش مثل فتوشاپ با تجزیه تحلیل شیاهت ها و تفاوت هاش رو میفهمید و اونجایی که با هم فرق دارن رو در موردش تحقیق مکیند تا بتونید کار کنید باهاش آیا در برنامه نویسی هم همینطور اگر سی شارپ رو بلد باشید اتوپلی براتون کاری نداره کار کردنش و برعکسش چطور اگر اتوپلی رو بلد باشید سی شارپ رو برم سراغش سخته مثل مثال فتوشاپ و پینت که زدم

یا نه این مثال قلط و اصول برنامه نویس رو بلد باشیم همه چی حله

من یک کم در زمینه برنامه نویسی راه رو گم کردم و نمیدونم از کجا شروع کنم یه توضیح کوتاهی میدهم هر کجاش اشتباه بود بگین تا راه رو درست برم

من برنامه نویسی رو این میدونم که برنامه نویسا اصول برنامه نویسی رو بدونن و بس منظورم از اصول برنامه نویسی دونست جملات شرطی-حلقه ها -لوپ-متغییر و... و دانستن اطلاعات کلی در مورد اون زبان برنامه نویسی که میخای واردش بشی

مثلا من قبلا با بیلدر برنامه اتوران می نوشتم ولی الان با زبان اتوپلی برنامه مینویسیم و دلیلش هم اینه که میتونم بنویسم چون به اصول کد نویسی که ذکر کردم آشنام و نوع کدها رو نمیدونم که برای این کار حتما یک منبع سورس کد در کنار دستم میگذارم ولی کامل به کدهاش مسلط نیستم مثلا همین نمونه ای که شما گفتید این کد رو در برنامت بنویس برای این که فایلهات رمز بشه من به عنوان یک برنامه نویس ا ین کد رو اصلا نمیدونستم و در نهایت به این نتیجه میرسیدم که در مورد چنین کدی حتی اگر یک هفته هم در اینترنت وقت بگذارم تحقیق کنم و اگر نباشه براش بجنگم و اگر پیدا نکردم بدم یکی برام بنویسه مثلا الان من نمیدونم چطوری یک عکس رو با استفاده از کدهای مجود دراتوپلی و ترکیب اونها یک کلید برتی زوم کردن و یک کلید برای زوم کردن به عقب بسازم البته کد هاش رو میدونم چیه ولی نمیدونم با مثلا جملات ظرطی یا فانکشن ها
چه جوری ترکیبشون کنم که با هر بار کلیک دکمه زوم به جلو زوم بشه و با هر بار کلیک دکمه زوم بک به عقب بره و اینجا متوسل به اینترنت میشم و کد های نمونه رو می بینم و تغییرششون میدم تا به نتیجه مورد نظرم برسم
تمام حرفم اینه آیا همه برنامه نویس ها حتی حرفه ای به این روش عمل میکنند داشتن سورس کد یا مرجع کامل کد----دانستن اصول برنامه نویسی----آشنایی کلی با کدها -------و برای ترکیب کدها تحقیق یا من اشتباه فرکر میکنم

مثلا اگر از شما بپرسن همین الان چطوری میشه توی سی شارپ چه کدی برای یک اسلایدر زوم عکس بسازی همون وقت مینویسی کد را یا نه کد اصلی رو از سورس کد پیدا میکنی و بعد ترکیبشون رو از نمونه کدها متوجه میشه
من به این روش عمل میکنم آیا اشتباهه یا روش همست این رو میپرسم چون میخام خیالم راحت بشه ممنون از پاسختون

سلام
منظورتون تابع Crypto.BlueFish هه؟ اگه آره ، آره برای اتوپلی هه
من برنامه نویسی #C رو تازه شروع کردم و الان در حال یادگیری زبانش هستم اونم بصورت مبتدی (یعنی هیچ تجربه ای در بکارگیری نوشتن تابعدر #C ندارم)
درباره ی قیاسی که کردین تقریبا میشه گفت اگه قیاسی باشه فرق سختی بین زبان لوا (زبان کدنویسی AMS) با زبان #C از اون جایی که گرافیک کار هستین تقریبا میشه گفت مثلا تفاوت بین افترافکت با سینما 4 دی هه . البته نه تا این حد . چون زبان ها مثل هم و در یک راستا هستن . یا مثلا تفاوت بین پریمیر و افترافکت (یه کم بشاید سخت تر)
درباره مشکل شما هم که اولا نمیدونین کدهای کدوم بخش مربوط به کدوم کارها هستن که پیشنهاد میکنم آموزش AMS توی انجمن رو ببینین (از خود قسمت 5 به بعد) که در آشنایی تون نسبت به توابع خیلی کمک میکنه
درباره قضیه ی مشکل کدنویسی در زوم کردن هم هر چند با زبان لوا (تابع و ...) آشنایین ولی مشکل تون توی عدم هماهنگ کردن کدهاست یعنی توی الگوریتم مشکل دارین که با دیدن همون آموزش (تا آخر) بطور نسبی با الگوریتم ها آشنا میشه شد ولی بجز این هم باید هر الگوریتم کدهای لوا رو در سطح اینترنت میبینین ، تمرین کنین
من برنامه نویس حرفه ای نیستم ولی آره؛ برنامه نویس های حرفه ای ، علاوه بر آشنایی کامل با یه زبان (البته آشنایی با زبان مثل همین زبان لوا ، فقط به چیزهای جزئی ایمثل حلقه ها و تابع ها و متغییرها و آرایه ها و ... بسنده نمیشه . بصورت حرفه ای تر میشه به iterator ها و فراآرایه ها و پترن ها و ماژول ها و corotine ها و ... هم اشاره کرد) ، چون تجربه ی زیادی در نوشتن برنامه دارن ، الگوریتم شون که مهم ترین بخش هست هم بطور قدرتمند پیاده میکنن علاوه بر بکار گری توابع گسترده
بقیه ی جواب ها باشه بعدا

SajjadKhati

سلام نرم افزار طلوع رو با چه برنامه یا نوشتید اتوپلی یا سی شارپ

سلام
با اتوپلی

سلام اینجایی که گفتید در اتوپلی فایلم رو مخفی کنم کدش رو چطوری بنویسم ممنون از راهنماییتون
و سوال مهمم این که وقتی کاربر اتورن رو ایمج میگیره یا کپی میکنه در کامپوترش اجرا میشه

من میخام اجرا بشه فقط به فیلم ها و عکسهان درسترسی نداشته باشه بدون نرم افزار اشکال نداره کپی کنه
چون یه روش خودم کار کردم که فایل ها مخفی میشه اما وقتی کپی میکنه در رایانه اتورن اجرا نمیشه

کدش که باید خودتون الگوریتم شو بنویسین
همونطور که گفتم برای قویتر شدن توی الگوریتم ، هم اون آموزش رو بصورت کامل ببینین و تمرین کنین و هم توی همون تاپیک بصورت نوشتاری الگوریتم های متفاوت کار شد که باید تمرین کنین اگه میخاین قویتر بشین
فقط وقتی اجرا میشه که خودتون از اتوران اجرا کنین

SajjadKhati

همون روش که گفتم دیگه
یه روش دیگه هست که اصلا نیاز به کد و اینا نیست . فقط موقع خروجی گرفتن ، کل پروژه را بصوررت پورتابل یا همون فایل exe خروجی بگیرین که فقط یک فایل ارائه میده و کاربر ناچاره برای استفاده از پروژه ، فقط فایل exe را اجرا کنه

rasool_jelve

Active Member
همون روش که گفتم دیگه
یه روش دیگه هست که اصلا نیاز به کد و اینا نیست . فقط موقع خروجی گرفتن ، کل پروژه را بصوررت پورتابل یا همون فایل exe خروجی بگیرین که فقط یک فایل ارائه میده و کاربر ناچاره برای استفاده از پروژه ، فقط فایل exe را اجرا کنه

سلام این روش رو انجام دادم ولی مشکل اینجاست که وقتی حجم اطلاعات مثل فیلم و عکس بالا میره زمان زیادی رو از کاربر میگیره تا لود بشه تازه یه جا ابروم رفت اون این که روی سیتمم که exe گرفتم یک کم طول کشید که لود بشه اما مهم نبود ولی وقتی رایتش کردم روی سی دی بردم توی محل توی دی وی دی رایتر که گذاشت دو ساعن طول کشید تا باز کنه آخرشم منصرف شدم و شرمنده تاز رو دی وی دی رام لبتاب بد تر شد

آخرش نگفتی چطوری فایلهام رو رمز کنم تا کار بتونه نرم افزار رو کپی کنه اما به فایلها دسترسی جز توی نرم افزار نداشته باشه

در آخر این که نکنه باید الگوریتم کار کنم تا بتونم هر جور کدی رو بنویسم
یعنی نظر در مورد برنامه نویسی اشتباه بود همون توضحاتی که دادم

SajjadKhati

سلام این روش رو انجام دادم ولی مشکل اینجاست که وقتی حجم اطلاعات مثل فیلم و عکس بالا میره زمان زیادی رو از کاربر میگیره تا لود بشه تازه یه جا ابروم رفت اون این که روی سیتمم که exe گرفتم یک کم طول کشید که لود بشه اما مهم نبود ولی وقتی رایتش کردم روی سی دی بردم توی محل توی دی وی دی رایتر که گذاشت دو ساعن طول کشید تا باز کنه آخرشم منصرف شدم و شرمنده تاز رو دی وی دی رام لبتاب بد تر شد

آخرش نگفتی چطوری فایلهام رو رمز کنم تا کار بتونه نرم افزار رو کپی کنه اما به فایلها دسترسی جز توی نرم افزار نداشته باشه

در آخر این که نکنه باید الگوریتم کار کنم تا بتونم هر جور کدی رو بنویسم
یعنی نظر در مورد برنامه نویسی اشتباه بود همون توضحاتی که دادم

سلام
خوب الان رمز کردین به گفته ی خودتون دیگه . آره حجم اطلاعات که بالا میره ، کپی اش بیشتر طول میکشه . مشکل منم از اول با AMS توی dvd و سرعت بسیار کندش بود (واسه من 5 تا 10 برابر کندتر از زمانی که تو هارد بود، بود)
با تابع Crypto.BlowfishEecrypt یه فایل رو رمزنگاری کنین و همین فایل رمز نگاری شده رو رایت کنین و با تابع Crypto.BlowfishDecrypt موقع استفاده از رمز نگاری در بیارین

نظرتون اشتباه نیست ولی میشه گفت اشتباه هم هست در عین حال . چون نوشتن الگوریتم که در اثر تمرین الگوریتم های مختلف به دست آدم میاد ، یکی از مهم ترین نقاط مهم در نوشتن برنامه هست . یعنی اگه دستور برنامه بلد باشین (تابع و آرایه و ...) و هر تابعی هم که دلتون خواست در اختیارتون باشه ولی الگوریتم خوبی نتونین بنویسین ، عملا هیچ کدوم از اون دانش ها به دردتون نمیخوره
مثلا شما این پست و الگوریتم شو ببینین :

http://forum.majidonline.com/thread...زشهای-تکمیلی?p=1380438&viewfull=1#post1380438

که کدش اینه :

کد:
o={10,20,30,40}

function clone(o)
       new_o = {}
       i,v = next(o,nil)
       while i do
               new_o[i] = v
               i, v = next(o, i)
       end
       return new_o
end

ListBox.DeleteItem("ListBox1", -1);
NewArrayCount = Table.Count(clone(o));
for a=1,NewArrayCount do
ListBox.AddItem("ListBox1", clone(o)[a], "");
end

از لحاظ توابع چیزی جز تابع next که عضو بعدی یه آرایه رو برمیگردونه نداره ولی الگوریتمش یه کم نیاز به فکر داره . شاید شما بگین این چه کاریه . برای تکثیر آرایه با 3 خط حلقه ی for و خیلی راحت تر از این میشه انجام داد . آره . ولی با اون جور تمرین آدم دیگه الگوریتم یاد نمیگیره . این الگوریتم (روش) توی جاهای دیگه که برنامه های سخت نوشته میشه بکار آدم میاد .
یا بزارین یه مثال ساده تر توی همون تاپیک بزارم . این کد زیر فقط متغییر ها هستن تقریبا اما ارتباطی بین رویدادها ایجاد میکنن :

http://forum.majidonline.com/thread...زشهای-تکمیلی?p=1380807&viewfull=1#post1380807

تمرین این الگوریتم ها (یکی دو تا نه . هر چقدر بیشتر ، بهتر) باعث قوی شدن برنامه نویس توی الگوریتم نوشتن میشه

جدیدترین ارسال ها

بالا