نرم افزار آپادانا 2 (آریانگار): پیشرفت ساخت لحظه به لحظه

Silver PC

Well-Known Member
سلام !

آهان خب پس چرا mmb اینطور نیس ؟!

خب نمیشه با یکی نمایش بده همه که نمیدونن !

موفق باشید ... !

JavidX

Apadana Developer
سلام !

آهان خب پس چرا mmb اینطور نیس ؟!

خب نمیشه با یکی نمایش بده همه که نمیدونن !

موفق باشید ... !
اونوقت شاید یکی خواست برای کنترل ها قابلیتی قرار بده که مثلا با حرف e مثلا دستور دکمه n&ew اجرا بشه!
همونطور که میدونی فایده ی این & اینه. در ضمن یک خط کوچیک هم زیر حرفی که بعد از اون نوشته شده میندازه.

moalla

Member
mmb‌ هم دقیقا همین خاصیت رو داره. توی قسمت text در یک Button این علامت رو بذارید بعد از حرف بعدیش یه خط میاد.
تا اونجایی که من میدونم و زبانهای برنامه نویسی که میشناسم همه این خاصیت رو پشتیبانی میکنن

آقا جاوید توی آپادانا امکان کامپایل نیست؟ یعنی پروژه های تجاری خودمون رو با آپادانا درست نکنیم؟
شدیدا توصیه میکنم این امکان رو برای بتاهای ورژن یک بذارید و از ورژن دو تجاریش کنید تا برنامه بتونه جاباز کنه

آخرین ویرایش:

JavidX

Apadana Developer
واسه شی Button بله ولی برای شی TEXT ، & رو نشون میده ! ( در MMB )
اگه تو اپادانا واسه تکست هم مث MMB بشه خوبه ... !

موفق باشید ... !
برا شما چه کم و زیادی داره :shock:خب دوتا & بذارید.
mmb‌
آقا جاوید توی آپادانا امکان کامپایل نیست؟ یعنی پروژه های تجاری خودمون رو با آپادانا درست نکنیم؟
شدیدا توصیه میکنم این امکان رو برای بتاهای ورژن یک بذارید و از ورژن دو تجاریش کنید تا برنامه بتونه جاباز کنه
آپادانا مثل MMB نیست که یه نوار زرد رنگ نشون بده بعدم بعضی از ایرانیا (!) و جاهای دیگه بیان عرض فرم رو زیاد کنن که از صفحه بزنه بیرون و یا کارهای مشابه و حتی کرک کردن؛ و با خیال راحت بدون هیچ محدودیتی استفاده نجاری کنن :green:
البته فرقی نمیکنه آخرش آپادانا رو هم کرک میکنن میرن. :cry:
به هر حال قابلیت کامپایل با قیمت ناچیری اضافه میشه.

silvercover

کاربر متخصص
آپادانا مثل MMB نیست که یه نوار زرد رنگ نشون بده بعدم بعضی از ایرانیا (!) و جاهای دیگه بیان عرض فرم رو زیاد کنن که از صفحه بزنه بیرون و یا کارهای مشابه و حتی کرک کردن؛ و با خیال راحت بدون هیچ محدودیتی استفاده نجاری کنن
البته فرقی نمیکنه آخرش آپادانا رو هم کرک میکنن میرن.
به هر حال قابلیت کامپایل با قیمت ناچیری اضافه میشه.

بازار ایران ارزش فکر کردن نداره. به بازار جهانی فکر کنید.

در مورد استفاده از نوشته های بنده در راهنمای SQLite هم منعی نداره. می تونین استفاده کنید.

JavidX

Apadana Developer
بازار ایران ارزش فکر کردن نداره. به بازار جهانی فکر کنید.

در مورد استفاده از نوشته های بنده در راهنمای sqlite هم منعی نداره. می تونین استفاده کنید.
بله حق با شماست. بنده هم عرض کردم قیمت ناچیز. اگه قرار بود روش حساب باز کنم قیمتش رو بالا میگفتم. هنوزم دنبال کارهای حساب خارج و این حرفها هستم. در ضمن میخوام یه راهنمای آنلاین هم درست کنم. زبان فارسی سایت رو هم درحال طراحیش هستم.
خیلی ممنون.

silvercover

کاربر متخصص
ثبت داخلی نرم افزار فراموش نشه. اینطوری جلو یه عده کرکس و شغال و مفت خور و جوجه کرکر گرفته میشه و شانس سود شما بالاتر میره.

moalla

Member
اگه قراره هزینه دریافتی داخل ایران ناچیز باشه من باز میگم حداقل بتاهای ورژن یک رایگان باشه. البته گمان منه اما فکر میکنم فواید تجاری که با رایگان بودن اون در ایران نصیب شما میشه بسیار بیشتر از اون ناچیز میشه. باعث میشه تالارهای شما پر بشه و برنامه توسط عده بسیار زیادی بالا پایین بشه و کلی جا باز کنه. الان همه با مولتی مدیا بیلدر کارکردن و براشون آپادانا خیلی غریبه است. اگه همین الان مولتی مدیا بیلدر تو ایران پولی بشه خیلی ها میخرن چون احتیاج دارن و باهاش انس گرفتن و کار باهاش رو دوست دارن اما شما هر چقدر هم آپادانا رو بالاتر ببری باز خیلی ها باهاش بیگانه هستن و فقط حرفه ای ها میان و میخرن.
بهرحال بازم تکرار میکنم که اگه حداقل بتاهای ورژن یک توی ایران رایگان بشه حس میکنم فواید تجاری خیلی بیشتری نصیب شما میشه و از ورژن دو به بعد رو میشه داخل ایران هم تجاری کرد. امیدوارم برای ثبت داخلیش هم اقدام کرده باشین. برادر من در این خصوص داره کار میکنه و شاید بتونه به شما در ثبتش کمک کنه و حداقل مشورتهایی بده
سایتشون که من براشون زدم اینه:
http://www.iranipservices.com/
اگه خواستین خصوصی پیام بذارین تا شماره تماسشون رو بذارم

JavidX

Apadana Developer
آپادانا 1.0 بتا 7

هنوز هم امکان کامپایل در ورژن بتا وجود ندارد.

حجم: 3 مگابایت
دانلود برنامه + راهنمای انگلیسی آپدیت شده:
از 3 لینک مختلف:
لینک 1
لینک 2
لینک 3

.: بسیاری امکانات جدید و کلی رفع اشکال :.

-> این بتا احتمال 98% آخرین بتا خواهد بود.
-> حتما پوشه Samples رو چک کنید.
-> از دوستانی که زبانشون خوبه خواهش میکنم که راهنما رو به خصوص قسمت Database از لحاظ گرامری چک کنند.
-> قابل توجه کسانی که بتا 6 داشتند: حتما وقتی برنامه اومد روی Toolbar راست کلیک کنید و Customize رو انتخاب کنید. بعد تک تک تولبر ها رو انتخاب کنید و هر بار روی دکمه Reset کلیک کنید.

منتظر نظرات شما عزیزان هستم
موفق باشید

آخرین ویرایش:

silvercover

کاربر متخصص
پیشنهادات بنده:

- به نظر من باید اگر رویدادی داخلش کدی نوشته شده باشه دکمش به رنگی متمایز در بیاد تا وقتی داری به پنجره خصوصیاتش نگاه می کنیم سریع متوجه بشیم که چه رویداد هایی از این شی حاوی کد هستند.

- چون شما فارسی زبان هستید و نیازهای زبان فارسی رو به خوبی میشناسید بهتر هست در پایین ادیتور های متنی اشیایی که قابلیت درج متن دارن یک ویژگی جهت راست به چپ نمایش دادن متنی که قرار هست درج بشه قرار بدین. که با سوییچ کردن بشه راحت تر کار رو صورت داد. ضمنا شی پاراگراف رو من نمی بینم یا؟ اسکرول بار برای شی متن چی شده؟

- چه لزومی داره توی Database Manager به هنگام وارد سازی ( Import ) یک دیتابیس حتما پسوندش اونی باشه که شما قید کردین؟ SQLite الزامی به خاص بودن پسوند نداره. همین طور برای Export.

- موقع ساختن جدول در Database Manager و وقتی که با موس روی نوع فیلد ها کلیک میشه که تغییرش بدیم بهتر هست که یه Combo در جا ظاهر بشه.

فعلا...

moalla

Member
تو سیستم من دفعه اول گفت دی ال ال sql3 نصب نیست و حتی پروژه خالی رو هم باز نمیکرد اما دفعه دوم اجرا شد. یکبار خطا میده و یکبار دیگه اجرامیکنه
وقتی با خود برنامه میخوام برم توی پوشه مثالها هیچ فایلی رو نشون نمیده ولی وقتی مثالها رو روی محیط برنامه میندازم باز میکنه. با اینکه پسوند همه مثالها apr‌هستش اما پنجره open گاهی اونها رو نشون میده و گاهی نشون نمیده

از لحاظ گرامر انگلیسی هم غلطهایی که من به چشمم خورد خیلی جزیی و ریز بود مثل این:
In this help, we will explain usage of data managing only
که قبل از usage‌ یک the‌کم داره.
بعضی ساختار جمله ها هم غلط نبود اما یه جورایی احساس کردم گرته برداری از ساختار فارسیه

آقا جاوید مثل اینکه حسابی داری روی آپادانا کار میکنی و فکر کنم شبانه روزت رو گذاشتی روی این برنامه

موفق باشی

آخرین ویرایش:

JavidX

Apadana Developer
پیشنهادات بنده:

- به نظر من باید اگر رویدادی داخلش کدی نوشته شده باشه دکمش به رنگی متمایز در بیاد تا وقتی داری به پنجره خصوصیاتش نگاه می کنیم سریع متوجه بشیم که چه رویداد هایی از این شی حاوی کد هستند.

- چون شما فارسی زبان هستید و نیازهای زبان فارسی رو به خوبی میشناسید بهتر هست در پایین ادیتور های متنی اشیایی که قابلیت درج متن دارن یک ویژگی جهت راست به چپ نمایش دادن متنی که قرار هست درج بشه قرار بدین. که با سوییچ کردن بشه راحت تر کار رو صورت داد. ضمنا شی پاراگراف رو من نمی بینم یا؟ اسکرول بار برای شی متن چی شده؟

- چه لزومی داره توی Database Manager به هنگام وارد سازی ( Import ) یک دیتابیس حتما پسوندش اونی باشه که شما قید کردین؟ SQLite الزامی به خاص بودن پسوند نداره. همین طور برای Export.

- موقع ساختن جدول در Database Manager و وقتی که با موس روی نوع فیلد ها کلیک میشه که تغییرش بدیم بهتر هست که یه Combo در جا ظاهر بشه.

فعلا...
- بله این موضوع جزء لیست ToDo برای ورژن 2 هست پس نگرانش نباشید!!
- راست به چپ رو که دارن. هم نوشته هم Edit. در مورد پاراگراف نه نداره ولی ساختش اونقدرها هم سخت نیست. هم با خود ScrollBar فرم میشه هم با Browser که با بروزر راحت میشه قابلیت راست کلیک و همچنین انتخاب نوشته رو غیر فعال کرد. اینطوری عکس و جدول هم میشه گذاشت اونوقت.
- این Import و Export کاری به SQLite نداره. خود StringGrid رو ذخیره میکنه و مشخصات دیتابیس. اون Generate .db با SQLite کار داره.

خیلی ممنون

JavidX

Apadana Developer
تو سیستم من دفعه اول گفت دی ال ال sql3 نصب نیست و حتی پروژه خالی رو هم باز نمیکرد اما دفعه دوم اجرا شد. یکبار خطا میده و یکبار دیگه اجرامیکنه
وقتی با خود برنامه میخوام برم توی پوشه مثالها هیچ فایلی رو نشون نمیده ولی وقتی مثالها رو روی محیط برنامه میندازم باز میکنه. با اینکه پسوند همه مثالها apr‌هستش اما پنجره open گاهی اونها رو نشون نمیده و گاهی نشون نمیده

از لحاظ گرامر انگلیسی هم غلطهایی که من به چشمم خورد خیلی جزیی و ریز بود مثل این:
In this help, we will explain usage of data managing only
که قبل از usage‌ یک the‌کم داره.
بعضی ساختار جمله ها هم غلط نبود اما یه جورایی احساس کردم گرته برداری از ساختار فارسیه

آقا جاوید مثل اینکه حسابی داری روش کار میکنی و فکر کنم شبانه روزت رو گذاشتی روی این برنامه
موفق باشی
این بخاطر این بود که توی خاصیت OpenDialog اومده بودم Default EXT رو برابر با and قرار داده بودم هر چند خودم با هیچ کدوم از این مشکلهایی که گفتید روبرو نشدم. ضمناً فایل sqlite3.dll همراه exe برنامه بود یعنی به هیچ وجه نباید برنامه این ارور رو میداد.

ممنون از اینکه در مورد گرامر اطلاعات دادید.
موفق باشید

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
- پسوند apr همچنین توسط نرم افزار Altium Designer (که فکر کنم نرم افزاری مربوط به رشته ی برق و مخابرات باشه) مورد استفاده قرار میگیره.

- همونطور که اشاره شد تو بعضی از دایالوگ ها از پسوند and استفاده شده.

- اگر اشتباه نکنم بعضی از متغیرها هستند که بصورت پیشفرض توسط آپادانا رزرو شدن و ازشون استفاده میشه، مثل مثال USB، چون تو اون مثال من ندیدم که تابعی برای تشخیص USBها صدا زده بشه و مثل اینکه اون متغیر (usb_$) حاوی این اطلاعات هست، یا در مورد مثال LAN، اگر اینطور هست بنظرم بهتره (لازم هست) که این متغیرها شاخص تر بشن، مثلاً رنگشون متفاوت باشه و ...
همچنین بهتره جایی در راهنما تمام این متغیرهای رزرو شده رو معرفی کنید (چون من ندیدم)

- بخش Message Flags در بخش کدنویسی اگر بعد از انتخاب هر گزینه بسته نشه خیلی بهتر هست، الان برای انتخاب این Flagها باید چهار، پنج بار این قسمت باز بشه تا عدد مربوطه تولید بشه.

JavidX

Apadana Developer
- پسوند apr همچنین توسط نرم افزار Altium Designer (که فکر کنم نرم افزاری مربوط به رشته ی برق و مخابرات باشه) مورد استفاده قرار میگیره.
نمیدونستم ولی کسایی که مهندس برق هستن و از این برنامه هم استفاده میکنن تعدادشون کمه؛ من هر پسوند دیگه ای رو که انتخاب کردم مثل apd و... توسط برنامه های دیگه گرفته شده بودن.
- اگر اشتباه نکنم بعضی از متغیرها هستند که بصورت پیشفرض توسط آپادانا رزرو شدن و ازشون استفاده میشه، مثل مثال USB، چون تو اون مثال من ندیدم که تابعی برای تشخیص USBها صدا زده بشه و مثل اینکه اون متغیر (usb_$) حاوی این اطلاعات هست، یا در مورد مثال LAN، اگر اینطور هست بنظرم بهتره (لازم هست) که این متغیرها شاخص تر بشن، مثلاً رنگشون متفاوت باشه و ...
همچنین بهتره جایی در راهنما تمام این متغیرهای رزرو شده رو معرفی کنید (چون من ندیدم)
بله همشون هم با _ شروع میشن مثل $_mx و البته توی راهنما هم در موردشون توضیح داده شده. توی Programming and Actions و بعد توی Events . به طور کلی در هنگام فراخوانی یک event یکسری متغیرها مقادیری به طور اتوماتیک بهشون نسبت داده میشه که همونجایی که گفتم توضیح داده شده.
- بخش Message Flags در بخش کدنویسی اگر بعد از انتخاب هر گزینه بسته نشه خیلی بهتر هست، الان برای انتخاب این Flagها باید چهار، پنج بار این قسمت باز بشه تا عدد مربوطه تولید بشه.
[/quote]
بله الان میرم ببینم میتونم درستش کنم یا نه.

با تشکر

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
- هروقت یه فایل سمپل رو با آپادانا باز میکنیم و اجراش میکنیم، یه سری فایل بک آپ و فایل اجرایی همونجا ایجاد میشه که زیاد خوش آیند نیست
حداقل بهتره فایلهای بک آپ جداگانه تو یه فولدر باشن...

moalla

Member
من دوباره هم با پیام نبود دی ال ال مواجه میشدم و خودم بصورت دستی اون رو توی سیستم 32 کپی کردم و دیگه پیام نیومد و همه برنامه ا رو اجرا کرد. ویندوز من seven است و احتمال نمیدید بخاطر این خود برنامه نتونسته کپی کنه؟ احتمال میدم تابعی که برای کپی استفاده کردین توی seven جواب نمیده و نیاز به تعویض داره.
سوال: ظاهرا توی آپادانا چند پروژه با هم باز نمیشه؟ درسته؟

Silver PC

Well-Known Member
سوال: ظاهرا توی آپادانا چند پروژه با هم باز نمیشه؟ درسته؟

فکر می کنم تو Help هم این مورد ذکر شده ... !

--

من دوباره هم با پیام نبود دی ال ال مواجه میشدم و خودم بصورت دستی اون رو توی سیستم 32 کپی کردم و دیگه پیام نیومد و همه برنامه ا رو اجرا کرد. ویندوز من seven است و احتمال نمیدید بخاطر این خود برنامه نتونسته کپی کنه؟ احتمال میدم تابعی که برای کپی استفاده کردین توی seven جواب نمیده و نیاز به تعویض داره.

من تو ویندوز 7 مشکلی ندارم

جدیدترین ارسال ها

بالا