نرم افزار آپادانا 2 (آریانگار): پیشرفت ساخت لحظه به لحظه

JavidX

Apadana Developer
:green:مگه ورژن 1 هنوز هم توسعه داده میشه ؟! وقتی ورژن جدید یک نرم افزار میاد اصولا توسعه ورژن قبلی معنایی نداره !

برای کار با SQLite تابع API نداریم ! توابع API توابع سیستمی خود ویندوز هستندکه به نوعی رابط برنامه نویس با توابع سیستمی سطح پائیم هستند ، API مخفف Application programming interface هست و این تاوابع در فایل های DLL خود ویندوز مثل Shell ذخیره شدن و برای راحتی کار برنامه نویسان در اختیارشون قرار میگیره ، چیزی که شما استفاده میکنید تابع هست نه تابع API .

در آخر هم جست و جو کنید شاید باید DLL رو رجیستر کنید .
سلام
پس این الان چه ورژنیه؟!! :green: ورژن 2 که نیستش که! هنوز ورژن 1 رو دارم درست میکنم.

منظورم تابع API ای به نام LoadLibrary هست :green:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms684175%28VS.85%29.aspx
میدونید که این تابع API کتابخونه رو به صورت دینامیک فراخونی می کنه در صورتی که توی یونیت خود SQLite به طور استاتیک فراخونی شده!! منظورم این بود!

موفق باشید!

آخرین ویرایش:

Silver Soft

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
پس این الان چه ورژنیه؟!! ورژن 2 که نیستش که! هنوز ورژن 1 رو دارم درست میکنم.
من به صورت دقیق در جریان این پروژه نیستم ، یعنی الان هم دارید نسخه 1 رو با دلفی 7 توسعه میدید و هم نسخه 2 رو با دلفی 2010 ؟!
اگر این طور هست بی خیال نسخه 1 بشو ، برنامه ای که در حال حاظر از unicode به طور کامل پشتیبانی نکنه و بخواد تو بخش بانک اطلاعاتی وارد بشه در آخر با شکست رو به رو میشه .

میدونید که این تابع API کتابخونه رو به صورت دینامیک فراخونی می کنه در صورتی که توی یونیت خود SQLite به طور استاتیک فراخونی شده!! منظورم این بود!
پس منظورتون رو از اول کامل نگفتید ، بماند که لزوما عدم استفاده از LoadLibrary در فراخوانی dll به معنای بارگزاری استاتیک نیست .

آخرین ویرایش:

JavidX

Apadana Developer
من به صورت دقیق در جریان این پروژه نیستم ، یعنی الان هم دارید نسخه 1 رو با دلفی 7 توسعه میدید و هم نسخه 2 رو با دلفی 2010 ؟!
اگر این طور هست بی خیال نسخه 1 بشو ، برنامه ای که در حال حاظر از unicode به طور کامل پشتیبانی نکنه و بخواد تو بخش بانک اطلاعاتی وارد بشه در آخر با شکست رو به رو میشه .

پس منظورتون رو از اول کامل نگفتید ، بماند که لزوما عدم استفاده از loadlibrary در فراخوانی dll به معنای بارگزاری ایستا نیست .
والا منم همینو گفتم ولی دوستان اصرار داشتن که توی همین ورژن دیتابیس اضافه بشه. ولی حالا که دیگه دارم روش کار میکنم بعداً میتونم همین رو توی ورژن 2 کپی پیست کنم :)

Member
هنوز ورژن 1 رو برا فروش نذاشتید دارید 2 رو میسازید؟
نکنه به کار خودتون اعتماد ندارید ؟

JavidX

Apadana Developer
هنوز ورژن 1 رو برا فروش نذاشتید دارید 2 رو میسازید؟
نکنه به کار خودتون اعتماد ندارید ؟
چند وقت پیش تصمیم داشتم تا میاد مقدمات فروش 1 فراهم بشه ورژن 2 رو شروع کنم. واسه همین بود که ورژن 2 رو شروع کردم به ساختش. بعد دیدم که ورژن 1 برای اینکه بخواد قابل استفاده بشه اونم با این همه نرم افزار قوی بهتره امکانات بیشتری داشته باشه. این شد که دوباره شروع کردم به کار کردن روی ورژن 1. و الانم در حال ساخت دیتابیس که آخرین قابلیت ورژن 1 برنامست هستم.
موفق باشید

JavidX

Apadana Developer
پیشرفت ساخت: (دیتابیس: 85%)

- دستور MD5 اضافه شد.
- 4 تا دستور (Command) (بدون خروجی) دیتابیس اضافه شد و 3 تا دارای خروجی . (اون 3 تا هنوز کامل نشده اند)

فقط هنوز نمیدونم چطوری میتونم فایل SQlite3.dll رو توی System32 هنگام اجرای برنامه کپی کنم. اگه کسی با آپادانا یه برنامه تحت دیتابیس نوشت و بعد منتشرش کرد و روی کامپیوتر طرف فایل دی ال ال نبود اونوقت چیکار باید کرد؟ :-?

silvercover

کاربر متخصص
فقط هنوز نمیدونم چطوری میتونم فایل sqlite3.dll رو توی system32 هنگام اجرای برنامه کپی کنم. اگه کسی با آپادانا یه برنامه تحت دیتابیس نوشت و بعد منتشرش کرد و روی کامپیوتر طرف فایل دی ال ال نبود اونوقت چیکار باید کرد؟

چرا به صورت انتخابی توی پلیر آپادانا ضمیمش نمی کنید؟
ضمنا چرا حتما باید توی سیستم 32 باشه؟ ترتیبی بدین که اگر این فایل توی مسیر جاری بود مشکل حل بشه در غیر این صورت جای دیگه بگرده یا اینکه توی تنظیمات پروژه مسیر این فایل مشخص بشه و کپی کردنش به عهده خود کاربر باشه یا...

JavidX

Apadana Developer
چرا به صورت انتخابی توی پلیر آپادانا ضمیمش نمی کنید؟
ضمنا چرا حتما باید توی سیستم 32 باشه؟ ترتیبی بدین که اگر این فایل توی مسیر جاری بود مشکل حل بشه در غیر این صورت جای دیگه بگرده یا اینکه توی تنظیمات پروژه مسیر این فایل مشخص بشه و کپی کردنش به عهده خود کاربر باشه یا...
به دلیلی که توی چند تا پست قبلی گفتم. اگه فراخوانی Library دست خودم بود خیلی راحت این مشکل رو کامل کامل برطرف میکردم (به این شکل که برنامه مشروط بر اینکه اصلا کاربر توی پروژش از دیتابیس استفاده کرده باشه، فایل دی ال ال رو ضمیمه میکرد بعد اگه کاربر توی سیستمش ورژن 3 رو نداشت پلیر خودش توی system32 کپی میکرد و همه ی مشکلات حل بود) ولی من به محض اینکه SQLite3,SQLiteTable3 رو به uses اضافه میکنم خود این یونیت ها (که سورسشون رو هم ندارم) فایل دی ال ال رو به صورت استاتیک فراخوانی میکنن که باعث میشه برنامه اصلا اجرا نشه و همون اول بسم الله ارور بده که:
کد:
Reinstalling this application may fix this problem
و حتی دستورات OnCreate فرم اصلی رو هم نخونه.
حالا چیکار کنم؟

ضمناً الان که ساعت 1:45 است دیتابیس کامل تموم شده ولی Sample مربوط به اون درست نشده. حامد جان اشکالی داره از توضیحات شما توی مثال MMB برای SQLite مثال آپادانا استفاده کنم ؟ خودم اصلا نه وقتشو دارم نه حسشو و نه چیزی به ذهنم میرسه که بخوام توضیح بدم.

JavidX

Apadana Developer
سلام
الان که دارم این پست رو میزنم خیلی خوشحالم.

- یه قسمت از دیتابیس باقی مونده بود تموم شد و الان دیتابیس به طور کامل به برنامه اضافه شده.
- پروژه ها به طرز فوق العاده ای نسبت به بتا 6 سریع تر باز میشن. مثلا یه پروژه ای یکی از دوستان داشت برای تست درست میکرد حدود 30 ثانیه باز کردنش طول میکشید اما الان به 3 ثانیه لود میشه!
- رفتن به یک فرم دیگه منظم تر و سریع تر شده.
- راهنما با گذاشتن یه تصویر هدر طراحی شده با Corel Draw قشنگتر شده + چند چیز ویرایش یا اضافه شده به راهنما.
- Image Transparent عمل نمیداد جالبه کسی هم باهاش مواجه نشده بود!
- دستور CurrentPage با خروجی رشته اضافه شد. قبلا فقط خروجی عددیش موجود بود که شماره فرم رو برمیگردوند.

هنوز قسمت مربوط به دیتابیس توی هلپ کامل نشده.

به زودی منتظر بتا 7 باشید!

موفق باشید
جاوید

آخرین ویرایش:

JavidX

Apadana Developer
جالبه سایت http://creativecommons .org/ فــــــــیلتر شده!!! نمیدونم این سایت که تولید لایسنس هست چه جرم رایانه ای مرتکب شده؟!!
:lol:
خوبه ما اومدیم یه لایسنس برای برنامه تولید کنیم!!

Silver PC

Well-Known Member
سلام

جاوید جان در مورد برنامه بگو : دی

کی میذاری ایشالا ؟!

منتظریم ها

در ضمن این سایتی هم که گفتی صبانت بازه :lol:

moalla

Member
ای ول به این همه همت و پشتکار
خسته نباشی آقا جاوید
کارهای من اکثرش با فلشه و از setvar و getvar‌و fscommad زیاد استفاده میکنم که ظاهرا توی آپادانا به خوبی ساپورت میشه درسته؟
از بیلدر هم به خاطر امکانات پخش فیلم و صدا و نمایش html و نمایش منوی فلش اون استفاده میکنم
اینم یکی از اخرین کارام: http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=138939&page=2
آقا جاوید به نظرت الان میتونم از مولتی مدیا بیلدر سویچ کنم روی آپادانا؟ تمام اینگونه نیازها رو جواب میده؟
بعد از اضافه کردن دیتابیس برای این کنترلها برنامه ای داری:
1- دیتاگرید
2- treeview و combo و listbox که به فیلدها متصل بشن
3- امکان گزارش

امیدوارم هر چه بیشتر در کارت موفق باشی
در ضمن اگه توی فرومت کمکی از من برمیاد بنده در خدمتم

آخرین ویرایش:

JavidX

Apadana Developer
ای ول به این همه همت و پشتکار
خسته نباشی آقا جاوید
کارهای من اکثرش با فلشه و از setvar و getvar‌و fscommad زیاد استفاده میکنم که ظاهرا توی آپادانا به خوبی ساپورت میشه درسته؟
از بیلدر هم به خاطر امکانات پخش فیلم و صدا و نمایش html و نمایش منوی فلش اون استفاده میکنم
اینم یکی از اخرین کارام: http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=138939&page=2
آقا جاوید به نظرت الان میتونم از مولتی مدیا بیلدر سویچ کنم روی آپادانا؟ تمام اینگونه نیازها رو جواب میده؟
بعد از اضافه کردن دیتابیس برای این کنترلها برنامه ای داری:
1- دیتاگرید
2- treeview و combo و listbox که به فیلدها متصل بشن
3- امکان گزارش

امیدوارم هر چه بیشتر در کارت موفق باشی
در ضمن اگه توی فرومت کمی از من برمیاد بنده در خدمتم
سلام
حیلی ممنون لطف دارید
بله ساپورت میشه.
در مورد پخش صدا، خوب پخش میکنه ولی چون از یه کامپوننت توی برنامه استفاده کردم فعلا ممکنه وقتی بتا 7 رو گذاشتم توی زمان بندی و seek دچار مشکل بشه ولی به هر حال سعی میکنم درستش کنم. (حتما باید درست بشه). اول بار فقط برنامه توی seek مشکل داشت و سرعت خوندن صدا (نه تصویر) خودش الکی عوض میشد و توی یه فروم خارجی گفتند که آخرین ورژن ffdshow رو نصب کنم بدتر شد! الان مدت زمان مدیا رو اشتباه میزنه :green: به هر حال هر طوری هست درستش میکنم. در ضمن پسوندهایی که آپادانا میخونه بیشتر از MMB هست.

در مورد html بدونید که آپادانا خیلی خیلی بهتر از MMB هست. (حتما توی بتا 6 هم دیدید)
در مورد DBGrid و... خیر. برای ورژن 1 هیچ چیزی نمیاد. فقط ListBox داره که اونم با برنامه نویسی میتونید به دیتابیس وصلش کنید.

برنامتون رو هم دیدم جالب بود.
اگه براتون مقدور باشه، توی تالارها فعالیت کنید خیلی ممنون میشم. در خدمت شما هستیم.
موفق باشید و سربلند

Silver PC

Well-Known Member
سلام !

ورژن 1 بتا 6 :

attachment.php

Help تموم نشد ... ؟!

موفق باشید !!!!

پیوست ها

• Sil PC.JPG
    Sil PC.JPG
    26.9 کیلوبایت · بازدیدها: 10

Silver PC

Well-Known Member
سلام !

من یه دکمه درست می کنم اسمشو میذارم :
attachment.php
حالا OK می کنم چرا علامت :
کد:
&
attachment.php
نمیاد ؟!

نه فقط واسه دکمه بلکه تکست هم ... !

موفق باشید ... !

پیوست ها

• untitled.JPG
    untitled.JPG
    39.1 کیلوبایت · بازدیدها: 8
  • untitled1.JPG
    untitled1.JPG
    3.3 کیلوبایت · بازدیدها: 9
آخرین ویرایش:

Silver PC

Well-Known Member
تکست و دکمه ( سورس )

پیوست ها

• My Project.rar
    344 بایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

JavidX

Apadana Developer
سلام !

من یه دکمه درست می کنم اسمشو میذارم :
attachment.php
حالا ok می کنم چرا علامت :
کد:
&
attachment.php
نمیاد ؟!

نه فقط واسه دکمه بلکه تکست هم ... !

موفق باشید ... !
این یک خاصیت کلی ویندوز هست. توی منوها هم همینطوره. باید از && استفاده کنید تا یه & نمایش داده بشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا