معرفی پلاگین Frischluft Lensfeed برای ارسال تصویر زنده به افتر افکتس

samsalek

Member
مدتها قبل راجب پلاگین Frischluft Lensfeed شنیده بودم اما زمان زیادی طول کشید تا فرصت کار کردن باهاش رو پیدا کنم. کاری که این پلاگین انجام میده تولید Live Feed از دوربین متصل به کامپیوتر به صورت یک لایه ی قابل ویرایش درون After Effects است.

مطمئنم که با شنیدن راجب توانایی این پلاگین ایده های زیادی برای استفاده ازش به ذهنتون رسیده ولی فکر کنم یکی از بهترین کاربردهاش هنگام فیلمبرداری از Green/Blue (Chroma) Screen باشه. به کمک این پلاگین میشه به راحتی مطمئن شد که صفحه ی سبز استفاده شده به راحتی قابل خذف هست و با اینکار میشه سرعت مرحله ی Post Production رو هم بالاتر برد.

نحوه کار با این پلاگین بسیار سادست. تنها لازمه که پلاگین رو به یک لایه Apply کنید تا تصویر زنده از دوربین متصل به کامپیوتر به روش ارسال بشه و بعد میتونید اون لایه رو مثل یک لایه معمولی ویرایش کنید.

توضیح تصاویر:
در تصاویر من زمینه سبز پشت یک شمع رو حذف کردم و بجاش عکس تهران رو گذاشتم.

لینک دانلود:
http://samsalek.net/upload/Frischluft.Lensfeed.v1.01.for.After.Effects.rar

پیوست ها

• img_001.jpg
    img_001.jpg
    52.9 کیلوبایت · بازدیدها: 384
  • img_002.jpg
    img_002.jpg
    46.5 کیلوبایت · بازدیدها: 861
  • img_003.jpg
    img_003.jpg
    33.4 کیلوبایت · بازدیدها: 345
  • img_004.jpg
    img_004.jpg
    65.2 کیلوبایت · بازدیدها: 403
آخرین ویرایش:

irnei

Member
راستش منم خیلی وقته میخوام امتحانش کنم. راستی لینکی برای دانلود نداری؟

HamidSHS

Active Member
سلام
خوبی؟
به به
دستت درد نکنه
خیلی عالی بود
راستی من دارم حدود 2 گیگ پلاگین دانلود میکنم واسه افتر
فکر کنم ( البته احتما 95 درصد این پلاگین توش هست )
هر وقت دانلود شد من براتون آپلود میکنم تا استفاده کنید
راستی دوربینت چیه ؟
فیلمبرداری رو میگم
ظاهرا کیفیتش خیلی خوبه
در ضمن تا یادم نرفته بپرسم :
اون پرده سبز خوشرنگ رو از کجا گیر آوردی ؟ من برای یه کاری هرجا رفتم به این رنگ نداشت. ( منظورم پارچه فروشی هاست )
البته یکی تو همین مایه ها رو داشت اما کشی بود و نازک که وقتی روش نور مینداختی اون طرفش یه طورایی دیده میشد !
( Samsalek جان اسمت چی بود ؟ یادم رفته !:دی )
موفق باشی
یاعلی

samsalek

Member
سلام
خوبی؟
به به
دستت درد نکنه
خیلی عالی بود
راستی من دارم حدود 2 گیگ پلاگین دانلود میکنم واسه افتر
فکر کنم ( البته احتما 95 درصد این پلاگین توش هست )
هر وقت دانلود شد من براتون آپلود میکنم تا استفاده کنید
راستی دوربینت چیه ؟
فیلمبرداری رو میگم
ظاهرا کیفیتش خیلی خوبه
در ضمن تا یادم نرفته بپرسم :
اون پرده سبز خوشرنگ رو از کجا گیر آوردی ؟ من برای یه کاری هرجا رفتم به این رنگ نداشت. ( منظورم پارچه فروشی هاست )
البته یکی تو همین مایه ها رو داشت اما کشی بود و نازک که وقتی روش نور مینداختی اون طرفش یه طورایی دیده میشد !
( Samsalek جان اسمت چی بود ؟ یادم رفته !:دی )
موفق باشی
یاعلی

1- دوربین Canon XH-A1 - دوربین فوق العاده ای هست
2- پارچه رو هم از پارچه فروشی گرفتم! راحت پیدا شد نسبتا"

سام.

1835ali

Well-Known Member

حمید جون پاک آبرومونو بردی که ، این پرده سبز که می گن اسمش کرموکیه ، پارچه مخصوصیه که نور ازش عبور نمی کنه در ضمن نورم جذب می کنه که بازتاب نوری نداشته باشه بعد اون رو می خوای از پارچه فروشی بخری اونم پارچه های چینی

اینم چند تا سایت واسه فروششون
در ضمن قیمت ها رو هم حال کن
http://www.chroma-key.com/
http://www.filmtools.com/chromkeyfab.html
http://www.backdropsource.co.uk/products.asp?mcid=25&mcdesc=chroma-key
http://www.1stcameras.com/cat_lastolite_studio_chromakey_backgrounds.cfm
http://www.stage-n-studio.com/keyingpaint/videopaint.htm

فکر کنم اینا ارزون فروشاشونن دیگه خودت انتخاب کن

آخرین ویرایش:

HamidSHS

Active Member
:دی
علی جان میدونم اونو که ...
اما برای گیر آوردن پارچه مخصوصش باید خیلی پول بپردازی
همین پارچه فروشی ها چیز های جالبی دارن
کار راه انداز هست
راستی گفتی پارچه چینی بگیرم ؟
موفق باشی
یاعلی

1835ali

Well-Known Member
\پارچه چینی منظورم شوخی بود
این پارچه ها بدرد نمی خوره نور ازشون رد میشه باید خیلی کلفت باشه جنسشون
در ضمن این محل سکونتت چقدر تغییر می کنه ؟

Ardalan-Xenon

Active Member
خوب حالا ما دوربین رو چه جوری وصل کنیم به افتر؟ کارت کپچر میخواد دیگه؟
راسش من بلد نیسم چه جوری تو افتر کپچر کنم؟
اول تو پریمیر کپچر میکردم بعد میاوردم تو افتر؟ مـــــیشه راهنمایی کنین؟!!!
.
.
.
.
راسسی آقا ســــــــــام این دوربین شما تو ایران پیدا میشه ؟ چند هست؟
.
.
.
باتشکر
بــــــــای

HamidSHS

Active Member
پارچه چینی منظورم شوخی بود
این پارچه ها بدرد نمی خوره نور ازشون رد میشه باید خیلی کلفت باشه جنسشون
:دی
در ضمن این محل سکونتت چقدر تغییر می کنه ؟
یعنی چی علی جان ؟
اگر منظورت نسبت به حرم آقاست که باید بگم خیلی فاصله داریم
ما تقریبا اون طرف شهریم
منطقه آزادشهر مشهدیم ( اگر بشناسی )

=-=-=-=-=-

این پلاگین کارش اینه که بصورت زنده توی افتر نشون بده
باز چرا توی پریمیر کپچر کردی و آوردی تو افتر :دی
فکر کنم کارت 1394 داره و بعد از اینکه فیش رو وصل میکنه , سیستم دوربین رو شناسایی میکنه و دیگه میره سراغ افتر و پلاگین . ( البته اینا همش حدسه :دی )

اینو من پیش دستی میکنم و جلوتر از سام جواب میدم

آره که پیدا میشه _ پولشو داشته باش , خوبش هم پیدا میشه _ :دی

برخی از مشخصات این دوربین :

XH%20A1.jpg

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]توضیحات [/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]لوازم جانبی سازگار [/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]tab content 0 [/FONT]

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]سنسور:[/FONT] [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]دارای 3 عدد CCD هر يك به اندازه 3/1 اينچ بارزلوشن 67/1مگا پيكسل برای هريك از رنگهای اصلی با قابليت تطبيق پذيری كامل جهت تصوير برداری حرفه ای با كيفيت
1080 خط 1080i HD) High Definition )
[/FONT] [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]پردازشگر:[/FONT] [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]DIGIC DV II برای فرمت HD[/FONT] [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]مشخصات لنز:[/FONT] [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]- 20 برابر زوم اپتيكال با فاصله كانونی 90-5/4 ميليمتر
(650-5/32 ميليمتر در 35 ميليمتر)
- بازترين ديافراگم :f:1/6
- استفاده از عدسيهای فلورايت و UD در ساختار لنز
- حداقل فاصله فيلم برداري 20 ميليمتر و اندازه دهانه لنز 72 ميليمتر
- دارای رينگ فوكوس (جهت تنظيم فاصله به صورت دستی) و زوم و تنظيم iris
- مجهز به سيستم لرزش گير اپتيكال تصوير (SUPER RANG)
- سيستم وضوح يابی سری و پيشرفته كانن برای بهبود كيفيت تصوير (Sharpness) در سيستم
[/FONT] [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]حداقل روشنایی لازم برای تصویر برداری:[/FONT] [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]حداقل روشنائی جهت فيلم برداری در نور كم 4/0 لوكس در حالت دستی
[/FONT] [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]شاتر:[/FONT] [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]از سرعت 3/1 ثانيه تا 16000/1 ثانيه[/FONT] [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]تراز سفیدی:[/FONT] [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]TTL / اتوماتيك، حالتهای تعيين شده و حالت تعريف پذير و قفل تنظيمات تراز سفيدی [/FONT] [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]تصویر ثابت:[/FONT] [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]- امكان عكس برداری بر روی كارت حافظه با رزلوشن 1080× 1920
- امكان عكس برداری متوالی و عكسبرداری 3 وضعيتی بر اساس AE
- امكان ضبط همزمان عكس و فيلم و انتخاب نقاط وضوح يابی جهت عكس برداری همراه با دكمه Photo
- امكان فيلم برداری و عكس برداری با تاخير زمان و امكان نمايش و جستجو تصاوير ضبط شده
[/FONT] [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]صفحه نمایش:[/FONT] [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]LCD
8/ 2اينچ وايد اسكرين با رزلوشن 207،000 پيكسل و منظره ياب رنگی 57/0 اينچ با رزلوشن 269،000 پيكسل
[/FONT] [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]سیستم ضبط صدا:[/FONT] [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]- در فرمت HD :
در دو حالت 16bit-48KHz 2ch يا 12bit-32KHz 4ch

- درفرمت MPEG1 Audio Layer II:
در حالت (Sampling frequency: 48 kHz) (Bit rate: 384 kbps)
[/FONT] [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]اتصالات:[/FONT] [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]- ميكروفون ، هدفون ، ورودی و خروجي DV ، خروجی AV
- دو كانال ورودی صدا بوسيله پايانه XLR
- اتصال LANC (جهت استفاده از كنترل از راه دور بدون سيم برای تنظيم فاصله، زوم و ضبط زمانيكه دوربين بر روی سه پايه قرار دارد )
[/FONT] [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]امکانات:[/FONT] [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]- سازگار با كارت حافظه SD و MMC
- مبدل آنالوگ به ديجيتال جهت ورودی های آنالوگ
- دارای مبدل وايد انگل
- دارای كفشك اتصال جهت نصب ميكروفن ، نور افكن و ديگر لوازم جانبی
[/FONT]

اینم یه سری توضیحات دیگه که از یه فروم دیگه پیدا کردم :

سوال در مورد XH-A1) Canon)
سلام دوستان من میخواستم راجع به این دوربین یه مقدار اطلاعات کسب کنم
برای کار سینمایی و کلیپ این دوربین خوب هست یا نه؟
معایب این دوربین چیست؟
مرسی اگه منو راهنمایی کنید

سلام
1-در خصوص این دوربین در سایت كنن میتوانید اطلاعات زیادی بیابید. اگر به نكته فنی برخوردید كه مفهوم آن را متوجه نشدید . میتوانید بپرسید(هر چند اگر در مرحله كار سینمائی یا موزیك ویدئو هستید قطعاَ متوجه تمام نكات فنی خواهید بود).
اما به طور خلاصه این دوربین یك دوربین كوچك و جمع و جور خبرنگاری است. مورد استفاده عمده این دوربینهای تهیه گزارش در حالتهای فورس ماژور است كه جان خبرنگار به كوچكی و سبكی دوربین وابسته است.
2-اما در خصوص استفاده سینمائی :با اینچنین دوربینهائی نمیتوانید فیلم سینمائی بگیرید . چرا كه پخش تصاویر این دوربینها بر صفحه عریض . طویل سینما ناامید كننده خواهد بود.استفاده از تكنولوژی دیجیتال در فیلم سازی هالیوود داستان دیگری دارد.
3-اما در خصوص موزیك ویدئو در نرم موزیك ویدئوی وطنی بله قابل استفاده است. اما كیفیت آن به هیچ عنوان با موزیك ویدئو های آنورآب قابل مقایسه نیست. كمی در خصوص دوربینهای حرفه ای XD CAM تحقیق کنید.
4- نکته آخر اینکه فیمبرداری روی دست با این دوربینها با این قواره غیر ارگونومیک مثل خوردن ماکارونی با قاشق چایخوری است.
5- پیشنهاد شخصی من Canon XL-H1 است كه عیب عمده این دوربین یعنی عدم امكان تعویض لنز را ندارد و در فرمت مورد نظر جنابعالی هم هست. قیمتش هم یه زمانی حدود 6 و نیم میلیون تومان بود. الان رو نمیدونم.

-=-=-=-=-

مشخصات :دوربین تصویر برداری کانن Canon HD XH A1

20999-MedPic.jpg

- سازگار با کارت حافظه SD و MMC
- مبدل آنالوگ به دیجیتال جهت ورودی های آنالوگ
- دارای مبدل واید انگل
- دارای کفشک اتصال جهت نصب میکروفن ، نور افکن و دیگر لوازم جانبی

مشخصات خاص
سنسور : دارای 3 عدد CCD هر يك به اندازه 3/1 اينچ بارزلوشن 67/1مگا پيكسل برای هريك از رنگهای اصلی با قابليت تطبيق پذيری كامل جهت تصوير برداری حرفه ای با كيفيت 1080 خط 1080i HD) High Definition )
پردازشگر : DIGIC DV II برای فرمت HD
مشخصات لنز : - 20 برابر زوم اپتيكال با فاصله كانونی 90-5/4 ميليمتر (650-5/32 ميليمتر در 35 ميليمتر) - بازترين ديافراگم :f:1/6 - استفاده از عدسيهای فلورايت و UD در ساختار لنز - حداقل فاصله فيلم برداري 20 ميليمتر و اندازه دهانه لنز 72 ميليمتر - دارای رينگ فوكوس (جهت تنظيم فاصله به صورت دستی) و زوم و تنظيم iris - مجهز به سيستم لرزش گير اپتيكال تصوير (SUPER RANG) - سيستم وضوح يابی سری و پيشرفته كانن برای بهبود كيفيت تصوير (Sharpness) در سيستم
حداقل روشنایی لازم برای تصویر برداری : حداقل روشنائی جهت فيلم برداری در نور كم 4/0 لوكس در حالت دستی
تصویر ثابت : - امكان عكس برداری بر روی كارت حافظه با رزلوشن 1080× 1920 - امكان عكس برداری متوالی و عكسبرداری 3 وضعيتی بر اساس AE - امكان ضبط همزمان عكس و فيلم و انتخاب نقاط وضوح يابی جهت عكس برداری همراه با دكمه Photo - امكان فيلم برداری و عكس برداری با تاخير زمان و امكان نمايش و جستجو تصاوير ضبط شده
صفحه نمایش : LCD 8/ 2اينچ وايد اسكرين با رزلوشن 207،000 پيكسل و منظره ياب رنگی 57/0 اينچ با رزلوشن 269،000 پيكسل
سیستم ضبط صدا : - در فرمت HD : در دو حالت 16bit-48KHz 2ch يا 12bit-32KHz 4ch - درفرمت MPEG1 Audio Layer II: در حالت (Sampling frequency: 48 kHz) (Bit rate: 384 kbps)
امکانات : - سازگار با كارت حافظه SD و MMC - مبدل آنالوگ به ديجيتال جهت ورودی های آنالوگ - دارای مبدل وايد انگل - دارای كفشك اتصال جهت نصب ميكروفن ، نور افكن و ديگر لوازم جانبی
تراز سفیدی : TTL / اتوماتيك، حالتهای تعيين شده و حالت تعريف پذير و قفل تنظيمات تراز سفيدی
اتصالات : - ميكروفون ، هدفون ، ورودی و خروجي DV ، خروجی AV - دو كانال ورودی صدا بوسيله پايانه XLR - اتصال LANC (جهت استفاده از كنترل از راه دور بدون سيم برای تنظيم فاصله، زوم و ضبط زمانيكه دوربين بر روی سه پايه قرار دارد )
شاتر : از سرعت 3/1 ثانيه تا 16000/1 ثانيه

موفق باشید
یاعلی

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
به به
پیک دیروز من نبودم چه خبرا شده اینجا
عجب پلاگینی
دستت طلا سام جان
منم مثل حمید نتونستم یک پرده سبز بگیرم اگه کسی سراغ داره برای من 2 متر قیچی کنه !

samsalek

Member
.
.
.
.
.
.
.
باتشکر
بــــــــای

دوستمون جواب کامل رو دادن به سئوالات شما؛ من فقط چند پاسخ تکمیلی میدم:

1- Firewire یا IEEE1394 اگر ندارید یا کار نمیکنه کارت کپچرهای نسبتا ارزون هست. اگر لپ تاپ دارین که میشه یه PC Card براش گرفت:

PCMCIA firewire
pcmcia_usb_firewire_combo_s.jpg

External Capture Card:
Pinnacle-Studio-MovieBox-Pl.jpg

2- دوربین هم همونطور که دوستمون گفت هست. مدل NTSC 3,400,000T و PAL 3,700,000T (حدودا)

samsalek

Member
به به
پیک دیروز من نبودم چه خبرا شده اینجا
عجب پلاگینی
دستت طلا سام جان
منم مثل حمید نتونستم یک پرده سبز بگیرم اگه کسی سراغ داره برای من 2 متر قیچی کنه !

پرده سبز تو تمام پارچه فروشی ها هست. فقط نباید نور رو منعکس کنه اگر نازک باشه میشه دو لایش کرد. اینی که من گرفتم متری 3700 بود و کار رو هم به خوبی راه میندازه.

1835ali

Well-Known Member
بنظرم اگه می خواید پارچه معمولی بگیرید بهتر از پارچه هایی که در اطاق عمل ها استفاده می کنن بخرید تقریباً به کروماکی نزدیکه

جدیدترین ارسال ها

بالا