معرفي درگاه پرداخت اينترنتي كليه بانكهاي فعال

hadiran

Member
با اجازه مديران محترم سايت

online_shopping_694.jpg

قصد دارم كليه درگاههاي پرداخت اينترنتي بانكهاي را به همراه شرايط و فرمها و ديگر تجربيات در اين پست معرفي كنم.​

در پستهاي فروم بعضي هاشون معرفي شده اند ولي يكجا گرد آوري نشده بود.​

دوستان عزيز هم، اگر اطلاعات بيشتر در اين زمينه دارند را در اين پست درج نمايند منبع كاملي خواهد شد براي كساني كه مي خواهند ، فروشگاهشان را به سيستم پرداخت اينترنتي بانكها وصل كنند.​

با تشكر​

hadiran

Member
سيستم پرداخت اينترنتي بانك پارسيان

عضويت در سيستم پرداخت اينترنتي پارسيان
قابل توجه فروشگاهها و سايتهاي اينترنتي متقاضي استفاده از سيستم پرداخت اينترنتي پارسيان​

شركت تجارت الكترونيك پارسيان وابسته به بانك پارسيان با هدف ايجاد، گسترش و توسعه بستر مناسب جهت ارايه خدمات تجارت الكترونيك، بـا داشتـن بزرگتـرين شبكـه فروشگـاهي در سراسر كشـور، اقدام به راه اندازي دروازه پرداخت اينترنتي پارسيان نموده است. اين شركت به عنوان اولين دارنده دروازه پرداخت اينترنتي داراي مجوز بانک مرکزي جهت پذيرش کارت همه بانك ها، از فروشگاه هايي كه كالا و خدمات خود را از طريق اينترنت به فروش مي رسانند دعوت به همكاري مي نمايد.​

فروشگاه هاي اينترنتي براي استفاده از اين سيستم، کافي است پس از مطالعه دقيق راهنماي متقاضيان استفاده از سيستم پرداخت اينترنتي پارسيان و در صورت مطابقت سايت متقاضي با مطالب مطرح شده در راهنما، فرم زير را تکميل و ارسال نمايند تا پس از بررسي‌هاي لازم، نتيجه به پست الكترونيكي متقاضي ارسال گردد.​

فرمهاي ضميمه شده است.

پیوست ها

• EPaymentRequest-www.Hadiranit.com.PDF
    120.1 کیلوبایت · بازدیدها: 693
آخرین ویرایش:

hadiran

Member
معرفي درگاه پرداخت اينترنتي بانك سامان

معرفي درگاه پرداخت اينترنتي بانك سامان

بانك بعدي كه قصد دارم معرفي كنم بانك سامان كه ماژول پيش فرض فارسي كامرس بر روي اين بانك تنظيم شده است.

شركت پرداخت الكترونيك سامان ارائه كننده سرويس فوق از طرف بانك سامان مي باشد.

كليه سوالات و فرمهاي خود را در لينكهاي زير خواهيد يافت.

شرایط و مدارک لازم
مدارک مورد نیاز

تکميل فرم با فرمت pdf و یا تکمیل فرم با فرمت jpg خدمات پرداخت اینترنتی.
تکميل دو نسخه فرم قرارداد (ممهور به مهر پذيرنده و امضاء کلیه صفحات توسط مدیران صاحب امضاء )
حساب بانکی به نام شرکت یا موسسه نزد بانک سامان (کپی صفحه اول دفترچه حساب)
تصویر برابر اصل شناسنامه مدیران ومسئولین صاحب امضاء
تصویر برابر اصل روزنامه رسمی و آگهی آخرین تغییرات ویا پروانه کسب یا جواز کار
سوابق فعالیت شرکت / موسسه (اختیاری)

شرایط استفاده از خدمات اینترنتی

جهت انعقاد قرارداد برای استفاده از خدمات اینترنتی شرکت پرداخت الکترونیک سامان می بایست دارای مجوزهای شغلی معتبر حقوقی و حقیقی (پروانه کسب و یا جواز کار) مرتبط با فعالیت مورد نظر بر روی اینترنت باشید.

رعایت قوانین عمومی و تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران
نداشتن منع فعالیت از نظر نظام بانکی کشور
دارا بودن وب سایت آماده جهت فروش اینترنتی
دارا بودن مجوزهای شغلی معتبر و نیز اقامتگاه قانونی
ارتباط بین زمینه فعالیت سایت و شرح فعالیت های مشخص شده در مجوزهای شغلی

فرمها ضميمه شده است.

پیوست ها

• gharardad-internet.pdf
    1.3 مگایابت · بازدیدها: 456
  • form.jpg
    form.jpg
    368 کیلوبایت · بازدیدها: 112
  • nemune_form.pdf
    160 کیلوبایت · بازدیدها: 265
آخرین ویرایش:

hadiran

Member
سیستم پرداخت اینترنتی بانك پاسارگاد

عضویت در سیستم پرداخت اینترنتی پاسارگاد
http://www.pep.co.ir

logo-bank_335.jpg

قابل توجه فروشگاه ها و سایت های اینترنتی متقاضی استفاده از سیستم پرداخت اینترنتی پاسارگاد

با توسعه روز افزون تجارت الکترونیک، پرداخت الکترونیک به عنوان بستر این تجارت جایگاه ویژه ای پیدا نموده است، یکی از این روش های پرداخت اینترنتی از طریق کارت های بانکی می باشد، کلیه موسسات، شرکتها یا افرادی که تمایل داشته باشند کالا و خدمات خود را از طریق اینترنت عرضه کنند به وسیله اتصال به درگاه اینترنتی (payment gateway) به این سرویس دست مییابند.

فروشگاه های اینترنتی برای استفاده از این سیستم، کافی است پس از مطالعه دقیق راهنمای متقاضیان استفاده از سیستم پرداخت اینترنتی پاسارگاد و در صورت مطابقت سایت متقاضی با مطالب مطرح شده در راهنما، فرم درخواست سیستم e-payment را از لینک زیر تکمیل و ارسال نمایند تا پس از بررسی های لازم، نتیجه به پست الکترونیکی متقاضی ارسال گردد.

راهنمای متقاضیان استفاده از سیستم پرداخت اینترنتی پاسارگاد

فرم آنلاين درخواست سیستم پرداخت اینترنتی پاسارگاد (e-payment)

hadiran

Member
درگاه پرداخت اينترنتي بانك اقتصاد نوين

اگر وب سايتي داريد كه از طريق آن كالا و يا خدمت خود را ارائه مي‌نمائيد مي‌توانيد با استفاده از خدمت "پرداخت اينترنتي" بانك اقتصاد نوين امكان پرداخت برخط (Online) هزينه كالا يا خدمت مذكور را براي مشتريان خود فراهم نماييد.
از طريق اين خدمت بانك اقتصاد نوين شما امكان مي‌يابيد تا كاربران وب سايت خود را در زماني كه به مرحله نهايي سفارش كالا يا خدمات مي‌رسند به صفحات پرداخت بانك هدايت نماييد تا در محيطي امن اقدام به ورود مشخصات كارت بانكي خود و پرداخت مبلغ مورد نظر به صورت برخط نمايند.
وجه مورد نظر بلافاصله از حساب خريدار كسر شده و به حساب شما واريز مي‌شود و اطلاعات لازم به سايت شما جهت نهايي كردن امر خريد منتقل مي‌شود.

براي استفاده از اين خدمت به چه امكاناتي نياز داريد؟
براي استفاده از خدمت "پرداخت اينترنتي"، شما بايد وب سايتي داشته باشيد كه از طريق آن مايل به فروش كالا يا خدمت خاصي باشيد. همچنين جهت برقراري ارتباط با ميزبان پرداخت اينترنتي بانك اقتصاد نوين لازم است تا صفحات سايت خود را به صورتي كه از سوي مسئولين فني بانك به شما اعلام خواهد شد تنظيم نماييد.
شما همچنين بايد در نزد بانك اقتصاد نوين اقدام به افتتاح حسابي نماييد تا وجوه دريافتي از خريداران به آن حساب واريز شود.

از كجا شروع كنيم؟
1- ابتدا با در دست داشتن مدارک خود به يکي از شعب بانک اقتصاد نوين مراجعه نمائيد.
مدارک مورد نياز جهت راه‌اندازي درگاه اينترنتي:

- اشخاص حقيقي: جواز کسب، اصل و کپي شناسنامه صاحب جواز

- اشخاص حقوقي: اصل و کپي شناسنامه صاحبان امضاء، اساسنامه، اظهارنامه، روزنامه رسمي، آخرين تغييرات و رزومه‌اي از فعاليت‌هاي شرکت

2- در صورت نداشتن حساب در بانک اقتصادنوين، نسبت به افتتاح حساب اقدام نماييد.
3- قرارداد و فرم درخواست خدمات پرداخت اينترنتي را از شعبه دريافت و تکميل نمائيد.
4- کليه فرم‌ها و مدارک را به مسئولين شعبه تحويل داده و پس از مهر و امضاء طرفين، يک نسخه از قرارداد را از شعبه دريافت نمائيد.
5- پس از تائيد و انجام تست‌ها، مسئولين بانک نسبت به تعريف کد پذيرنده سايت شما و رمز عبور و ارسال آن اقدام خواهند نمود.

منبع: http://www.en-bank.com/Site.aspx?ParTree=11161216

آخرین ویرایش:

hadiran

Member
معرفي درگاه پرداخت اينترنتي بانك ملي ايران

::: درگاه پرداخت اينترنتي بانك ملي ايران :::
www.BMI.ir
photo_548.jpg

معرفي خدمت

به منظور ارائه خدمات نوين بانكداري الكترونيك سامانه درگاه پرداخت اينترنتي بانك ملي ايران راه اندازي گرديد. در اين سامانه امكان پرداخت هزينه هاي كالا يا خدمات در بستر اينترنت براي مشتريان فراهم نموده است

نحوه عملكرد بدين صورت مي باشد كه ابتدا ارائه دهنده خدمات به عنوان پذيرنده ، سايتي را جهت خريد خدمات يا كالاهاي خود معرفي مي نمايد و پس از مراجعه به شعبه و تكميل قرارداد و فرم ورود اطلاعات اوليه پذيرنده مجازي، عضو اين خدمت مي شود.

--------------------------------------------------------------------------------

نمونه فرمهاي عضويت

pdf.gif
قرارداد ارائه خدمات پرداخت اینترنتی (نمونه 01)

pdf.gif
فرم ورود اطلاعات اوليه پذيرنده مجازي (نمونه 02)

منبع: http://www.bmi.ir/Fa/BMIServicesShow.aspx?sid=118

بینا- بانک ملی با داشتن سیستم درگاه پرداخت اینترنتی، آماده ارائه این سرویس به تمامی دانشگاه ها و سازمان هاست.
به گزارش بینا، دانشگاه ها جهت ثبت نام و دریافت هزینه های دانشجویان، شرکت های مسافربری برای فروش بلیط و فروشگاه های معتبر جهت فروش محصولات خود از جمله مشتریانی هستند که امکان استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی بانک ملی را دارند که در صورت ایجاد سایت مربوطه در سازمان خود، پس از هماهنگی با اداره امور انفورماتیک این بانک، می توانند سرویس مربوطه را ارائه نمایند.

لازم به ذکر است در این سرویس، مشتریان دارنده حساب های متمرکز متصل به ملی کارت ، پس از مراجعه به سایت های دارای سیستم فروش یا ثبت نام اینترنتی و انتخاب کالا یا خدمت مورد نظر، ازطریق ارتباط تعریف شده در سایت پذیرنده به درگاه پرداخت اینترنتی سایت بانک ملی وارد و هزینه خرید یا ثبت نام خود را پرداخت می کنند.
در همین راستا، بانک ملی از تمامی دانشگاه ها، سازمان ها، شرکت ها و موسساتی که تمایل به استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی این بانک دارند ، دعوت کرد با هماهنگی اداره امور انفورماتیک بانک ملی، درخواست های خود را مطرح و از امکانات این بانک استفاده نمایند.
گفتنی است واحد ارتباط مردمی بانک ملی با شماره تلفن 6414-021 آماده پاسخگویی به سوالات متقاضیان در این خصوص می باشد.

پیوست ها

• BMI_Dargah_Form2_www.Hadiranit.com.jpg
    BMI_Dargah_Form2_www.Hadiranit.com.jpg
    131.9 کیلوبایت · بازدیدها: 135

hadiran

Member
معرفي درگاه پرداخت اينترنتي بانك ملت

پرداخت/خرید اینترنتی بانك ملت / شركت به پرداخت ملت
http://www.behpardakht.com

پرداخت اینترنتی یعنی انتقال وجه از حساب خریدار یا دریافت کننده خدمات به حساب فروشنده یا ارائه دهنده خدمات در محیط اینترنت در قبال کالای خریداری شده و یا خدمات دریافتی.

ابزار مورد نیاز برای خریدار اینترنتی:

کارت بانکی دارای پارامتر cvv2 و رمز اینترنتی. (در حال حاضر اکثر کارتهای بانکی عضو شتاب دارای این قابلیت می باشند)

مزایای استفاده از سامانه پرداخت اینترنتی:

· خرید کالا و خدمات در هر لحظه از شبانه روز و بدون داشتن محدودیت مکانی.

· خرید کالا و خدمات در هر لحظه از شبانه روز و بدون داشتن محدودیت مکانی.
· افزایش تنوع و قدرت مقایسه در فروشگاههای اینترنتی بدون داشتن محدودیت زمان.

· کاهش هزینه های مرتبط بامراجعه حضوری.

· عدم محدودیت در پاسخگویی به مراجعین حاضر در هر فروشگاه اینترنتی.

· کاهش هزینه های جانبی نسبت به یک فروشگاه سنتی مانند اجاره محل ، هزینه ویترین و انبارداری، هزینه فروشنده ، استهلاک سرمایه و ...

· امکان ارائه خدمت و یا فروش کالا بر روی اینترنت بدون نگرانی از نگهداری وجوه دریافتی.

متقاضیان این خدمت:

تمامی دارندگان فروشگاه های اینترنتی (اشخاص حقوقی)، شرکتها ، موسسات آموزشی و خدماتی که اقدام به فروش کالا یا خدمات خود از بستر اینترنت می نمایند می توانند از این امکان در جهت تسهیل امور مرتبط با خرید و فروش خود استفاده نمایند.

ابزار مورد نیاز برای فروشنده اینترنتی:

هر یک از متقاضیان استفاده از سامانه خرید/ پرداخت اینترنتی می بایست مجهز به سایت اینترنتی عرضه محصولات خود باشند، تا مشتریان ایشان بتوانند با مراجعه به نشانی سایت مورد نظر، خدمات و محصولات منتخب خود را خریداری و نسبت به پرداخت اینترنتی وجه آن از طریق کارت بانکی معتبر (دارای cvv2 و رمز اینترنتی) اقدام نمایند.

هر یک از متقاضیان استفاده از سامانه خرید/ پرداخت اینترنتی می بایست مجهز به سایت اینترنتی عرضه محصولات خود باشند، تا مشتریان ایشان بتوانند با مراجعه به نشانی سایت مورد نظر، خدمات و محصولات منتخب خود را خریداری و نسبت به پرداخت اینترنتی وجه آن از طریق کارت بانکی معتبر (دارای cvv2 و رمز اینترنتی) اقدام نمایند.
برای دریافت "راهنمای نحوه اخذ رمز اینترنتی و CVV2 کارتهای صادره بانک ملت" اینجا کلیک نمائید.

نحوه و مراحل دریافت خدمت:

الف) ارسال درخواست استفاده از سامانه پرداخت اینترنتی بانک ملت به همراه اطلاعات مورد نیاز این سامانه که متقاضی برای این منظور می تواند به یکی از دو روش زیر اقدام نمایند:

روش اول) تکمیل فرم درخواست پذیرندگی (با مراجعه به سایت شرکت به پرداخت ملت به نشانی الکترونیکی : ww.behpardakht.com).

روش دوم) ارسال درخواست نامه به همراه مشخصات مورد نیاز به نشانی: تهران، خیابان طالقانی، نبش خیابان موسوی (فرصت)، ساختمان مرکزی بانک ملت، طبقه ششم، اداره کل توسعه بازار یا دورنگار آن به 82962201 یا 82692202.

مشخصاتی که باید در نامه ذکر شود:

- شرح فعالیت شرکت، سازمان و ...

- آدرس سایت

- آدرس IP وب سرور

- شماره حساب متمرکز نزد بانک ملت ( جام ، کوتاه مدت یا قرض الحسنه الکترونیک )

- نام ، شماره تماس ( ثابت و همراه ) و آدرس پست الکترونیک نماینده شرکت

ب) دریافت مستندات مربوط به نحوه فعال سازی خدمات از طریق پست الکترونیک ، پس از ارائه درخواست و پیمودن گام های تعیین شده در آن توسط متخصصین برنامه نویسی.

ج) انجام اقدامات مقتضی جهت مراحل تست و تکمیل سامانه با همکاری شرکت به پرداخت ملت (شرکت تخصصی بانک در زمینه ارائه خدمات پرداخت).

د) عملیاتی نمودن سامانه در سایت مربوطه و انجام تراکنش های واقعی خرید/ پرداخت اینترنتی.

جهت رویت اسامی دانشگاه ها و مراکز دریافت کننده خدمت پرداخت اینترنتی بانک ملت بر روی نشانی زیر کلیک نمائید: http://www.behpardakht.com/internet_acceptors.htm

منبع: http://www.bankmellat.ir/portal.aspx?tabid=470

آخرین ویرایش:

behrooz0_o

New Member
آقا از اطلاعاتی که دادید ممنون
یه سئوال داشتم و اونم اینه که آیا همه بانک ها جواز کسب می خواند؟

hadiran

Member
تقريبا اكثر بانكها يا بايد شركت ثبت شده داشته باشيد يا داراي پروانه كسب يا مجوز از سازمانهاي مربوطه در مورد كالا و خدمات ارائه شده

hadiran

Member
سلام دوست عزيز

طبق قرارداد تسويه حساب حداقل 24 ساعت پس از تراكنش مي باشد ولي اكثرا روز بعد در حساب فرد منظور مي گردد.

* در پايانه هاي فروش pos بله جديدا برخي بانكها مثل ملت تسويه آني هست.

ولي بحث ما در اينجا پرداخت اينترنتي (درگاه اينترنتي) براي وب سايتهاي و فروشگاهها مي باشد.

آخرین ویرایش:

pasargad-ir

Active Member
برای اطلاع دوستان میگم.

دستگاههای pos بانک ملت بصورت آنی پول رو به حساب واریز میکنن.

اما همه بانک هایی که من ازشون pos دارم 24 ساعت طول میکشه.

pasargadteam

Active Member
با درود بر همگی , وظیفه خودم دونستم که یه توضیح کاملی اینجا بنویسم نسبت به تجربه ام.

درگاه های پرداختی که در کشور عزیزمان ایران وجود دارد بسیار عالی هستند.
در تمام این درگاه ها در گاه های زیر دارای امنیت بهتری هستند:

1- بانک سامان
2- بانک ملت
3- بانک ملی
4- پاسارگاد
5- اقتصاد نوین

با توجه به تجربه بانک پارسیان دارای مسائل امنیتی شدیدی است که حتی تراکنش را نا موفق انجام میده , اما از حساب کم میکنه , بعد دوباره بر میگردونه و حتی گاهاً درست انجام میده هم باز میگرداند. این باعث شده که شرکتهایی که از درگاه بانک پارسیان استفاده میکنند اعلام کنند تا سه روز کاری صبر خواهند کرد و سپس فیش شخص را تأیید میکنند در صورتی که بانک های دیگر نیازی به این کار نیست.
بانک پارسیان سیستم بانک سامان رو خریداری کرد با این حال بازم نتونست خدماتش رو بهتر کنه. من خودم حساب رو بستم اما هنوز برای من ایمیل میاد که آخرین موجودی رو برام میفرسته و اس ام اسم میاد برام. این یک ضعف بزرگ برای یک بانک است به نظر من.

اما ایرادات :

بانک ملت یک ایراد داره اونم اینکه باید دو تا آی پی رو به فایروال سرورتون با پورت 8080 و 8181 بدید که گیر بهش نده و بزار پرداخت آنلاین انجام بشه. این تنها بدی درگاه بانک ملت است. اما از نظر پشتیبانی و اینکه بخواهند پی گیر کار باشم هرچی بگم خوبه کم گفتم. (لااقل من که بدی ندیدم.)

بانک ملی , متأسفانه چند بار خواستم اقدام کنم گفتند به هرکسی نمی دهند بیشتر مثل اینکه به شرکت های معتبر و موسسات دولتی قرار داد می بندند.

pasargadteam

Active Member
برای من که این اتفاقات افتاده دارم میگم وگرنه با شرکت پرداخت الکترونیک پارسیان پدر کشتگی ندارم که از خودم چیزی بگم. این چیزی هم که گفتم میتونید از شرکت شاتل هم بپرسید که تراکنش های بانک پارسیان را تا سه روز بعد از واریز تأیید میکنه.

به هر حال چیزایی بود که بهتره همه بدونند.

یه چیزم یادم رفت اضافه کنم , مشکل پارسیان در تراکنشهای بالا بیشتر مشهود میشه.

این مشکل تا دو ماه پیش بوده حالا رو اطلاع دیگه ندارم. ان شا الله که رفع بشه.

آخرین ویرایش:
برای من که این اتفاقات افتاده دارم میگم وگرنه با شرکت پرداخت الکترونیک پارسیان پدر کشتگی ندارم که از خودم چیزی بگم. این چیزی هم که گفتم میتونید از شرکت شاتل هم بپرسید که تراکنش های بانک پارسیان را تا سه روز بعد از واریز تأیید میکنه.

به هر حال چیزایی بود که بهتره همه بدونند.

یه چیزم یادم رفت اضافه کنم , مشکل پارسیان در تراکنشهای بالا بیشتر مشهود میشه.

این مشکل تا دو ماه پیش بوده حالا رو اطلاع دیگه ندارم. ان شا الله که رفع بشه.

متاسفانه من هم باید این گفته رو تایید کنم. درگاه بانک پارسیان در بسیاری از موارد عمدا یا اشتباها پول را از حساب شخص کم می کند اما تراکنش را ناموفق بر می گرداند و پول شخص را 3روز بعد به حساب او بر می گرداند.
همانطور که دوستمان گفتند این کار رو معمولا برای وب سایتهای با تعداد تراکنش بالا انجام می دهند نه برای هر وب سایتی

Ray9.net

Member
سلام من نمونه پیاده شده بانک ملت را می خواهم خیلی لازم دارم برای استفاده داخل اسکریپ خودم می خواهم اگر ممکنه آدرس آن را قرار بدهید.

جدیدترین ارسال ها

بالا