مشکل دیر نصب شدن ویندوز

hamid

Well-Known Member
سلام
خواستم بدونم علت دیر نصب شدن ویندوز چی هست؟
وقتی دی وی دی رو میزارم تا بشناسه و صفحه نصب رو بیاره خیلی طول میشکه هم xp هم 7 ولی همین ویندوز رو روی یه سیستم دیگه نصب کردم اصلا اینقدر طول نکشیده
مدتی که داره ویندزو رو نصب میکنه همون لحظه شروع کردن کپی کردن فایلا سرعت نصبم نرماله شاید یه رب 20 دقیقه طول بکشه ولی خیلی طول میکشه تا صفحه نصب رو بیاره
ممنون میشم راهنمایی کنید

nima_dsnr

کاربر VIP
اولین احتمالی که داره اینه که سیستمت ضعیف باشه
مخصوصا اگه رمت پایین باشه برای نصب ویستا و سون آدم رو پیر میکنه
رم 2 گیگ به بالا خوبه. 1 گیگ کنده و زیر یک گیگ هم فاجعه.
دومین احتمال اینه که شاید سیستمت قدیمی باشه.
مثلا من یه سیستم سال 84 بستم و 4-5 سالی خوب بود... اما الان ویندوز (البته ایکس پی) که میریزم خیلی کند پنجره ها رو باز میکنه و سرعتش بخاطر کارکرد قطعات بشدت اومده پایین.

hamid

Well-Known Member
احتمالا شما منظور منو درست متوجه نشدید من تو زمان نصب مشکل ندارم سیستم من سیستم بالایی هستش
منظور من اینه تا صفحه ستاپ رو بیاره خیلی طول میکشه وقتی که صفحه ستاپ اومد کمتر از یه رب ویندوز رو میریزه

ghasemrayaneh

Active Member
سلام من هم یه چنین مشکلی دارم تاپیک هم زدم اما نتیجه ای نیافتم .

سیستم من با قطعات بالایی هست .

اما این ایرادات موقع نصب ویندوز هستش :

من دی وی دی یا سی دی ویندوز رو میذارم برای نصب فرقی هم نداره ایکس پی باشه یا ویستا یا سون .

بوت میشه و منوها نمایش داده میشه . برای نمونه ویندوز ایکس پی تا صفحه فرمت درایو به خوبی میاد .

و ویندوز سون هم تا منوی فرمت درایو به خوبی میاد اما برای نصب و کپی کردن فایل ها زمان خیلی زیادی میبره یا اصلا هنگ میکنه و دیگه حرکت نمیکنه .

آیا دوستان کسی هست من رو راهنمایی کنه .

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
سلام
خواستم بدونم علت دیر نصب شدن ویندوز چی هست؟
وقتی دی وی دی رو میزارم تا بشناسه و صفحه نصب رو بیاره خیلی طول میشکه هم xp هم 7 ولی همین ویندوز رو روی یه سیستم دیگه نصب کردم اصلا اینقدر طول نکشیده
مدتی که داره ویندزو رو نصب میکنه همون لحظه شروع کردن کپی کردن فایلا سرعت نصبم نرماله شاید یه رب 20 دقیقه طول بکشه ولی خیلی طول میکشه تا صفحه نصب رو بیاره
ممنون میشم راهنمایی کنید
بنده هم همین مشکل رو قبلا داشتم وقتی در بوت Enter میزدم تا DVD ویندوز7 فراخوانی و پنجره ستاپ ظاهر بشه حدودا 10 دقیقه طول میکشید و همینطور هنگامی که برای شروع نصب تایید میکردم تا پنجره انتخاب محل نصب ظاهر بشه همین اتفاق میفتاد تا که اینقدر باهاش کلنجار رفتم تا متوجه شدم مشکل از تنظیمات بایوس هست که من وقتی تو تنظیمات قسمت Floppy A رو روی Not Install قرار دادم این مشکل حل شد که فکرم میکنم برای شما بدین شکل این مشکلتون رفع بشه در غیر این صورت تنظیمات رو مدام تغییر بدین و به پنجره نصب ویندوز برین تا مشکلتون رفع بشه , ضمنا خوشحال میشم در صورت رفع مشکلتون اطلاع بدین.
موفق باشید.

hamid

Well-Known Member
مشکل از تنظیمات بایوس هست که من وقتی تو تنظیمات قسمت floppy a رو روی not install قرار دادم این مشکل حل شد که فکرم میکنم برای شما بدین شکل این مشکلتون رفع بشه در غیر این صورت تنظیمات رو مدام تغییر بدین و به پنجره نصب ویندوز برین تا مشکلتون رفع بشه , ضمنا خوشحال میشم در صورت رفع مشکلتون اطلاع بدین.
ممنون دقیقیا همین مشکل رو داشت و من تست کردم فلاپی رو غیر فعال کردم خیلی سریع ستاپ شد

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
ممنون دقیقیا همین مشکل رو داشت و من تست کردم فلاپی رو غیر فعال کردم خیلی سریع ستاپ شد
خوشحال شدم دوست من , راستش این مشکل به این خاطر هست که همینطور که اطلاع دارین دیگه روی سیستمهای امروزی فلاپی دیسک به خاطر بالا رفتن حجم اطلاعات و آمدن Hard External و Cool Disk ها گذاشته نمیشه ولی در عین حال که این قطعه رو نصب نمیکنن توی تنظیمات Bios این Floppy Drive A رو روی حالت Not Install قرار نمیدن و اگه توجه کرده باشین با اینکه روی سیستمتون Floppy Drive ندارین در My Computer جز Device های شناخته شده لیست میشه و همین امر هنگام لیست کردن و شناسایی Device ها چه در Windows و چه در Dos هنگام شناسایی Floppy Drive موجب هنگ و وقفه طولانی میشه.(یکی دیگه از جاهایی که این مورد مشکل ساز میشه هنگام لود شدن Mini Windows Hiren Boot)
موفق باشید.

آخرین ویرایش:

graphic86

Member
سلام
موقع نصب ویندوز مشکلی دارم و این که اول فایلها رو لود می کنه بعد تصویر پس زمینه ویندوز 7 میاد و همون میمونه و دیگه هیچی نمیاد
بعد دی وی دی رو درمیارم دوباره میزارم حالا مشکل برطرف میشه و صفحه مربوط به تنظیمات زبان میاد. زیان رو انتخاب می کنم و Install می زنم
باز اینجا می مونه و مرحله بعد نمیره. دی وی دی رو هم درمیارم دوباره میزارم ولی باز فایده نداره.
از دی وی وی رایتر یا دی وی دی ویندوز نیست چون از چنتا استفاده کردم اینجوری بودن
آیا دلیلش میتونه خود سیستم باشه؟؟
آیا روش دیگه ی برای نصب ویندوز 7 هست؟/
ممنون

sina0121

New Member
من فهمیدم اقا دستتون درد نکنه بخاطر فلاپی بود غیر فعالش کردم درست شد مپل توربو ویندوزم نصب میشه:-?:rose:

به رم و گرافیک خیلی ربط داره همین طور سی پی یو.

ولی شاید مشکل از دی وی رمت هم باشه ، به هر حال فکر کنم مشکل سخت افزاریه

جدیدترین ارسال ها

بالا