مشکل در mouseover

nasimebehesht

New Member
سلام عرض می کنم خدمت دوستانیه مشکلی دارم که خوش حال می شم اگه کسی لطف کنه و حلش کنهیه movieclip دارم (مثلا اسمش s) تو یه movieclip دیگه (مثلا اسمش m). این s تو یکی از لایه های زیری m هست. (جاش همون جاست). و یه movieclip دیگه به اسم k که یه عکس transparentه اومده روش (تو یه لایه بالاتره).می خوام وقتی mouse رفت روی s یه اتفاقی بیفته. راه راحت و مشخصش اینه که از mouseover یا rollover استفاده کنیم. منتهی نمی شه چون جناب k روی sه.اگه کسی از دوستان راه دیگه ای به جز استفاده از getchildrenin thepoint سراغ داره راهنماییم کنه لطفا.(این تیکه زیاد ضروری نیست ولی: اگه s مقدار z ش صفر نباشه چیکار کنم؟)

nasimebehesht

New Member
یعنی راهی وجود نداره برای این مسأله؟نمی شه هیچ جوری به یه object که زیر بقیه objectهاست یه mouseevent نسبت داد؟

aliamel

کاربر فعال
احتمال می دم که طراحتون رو درست انجام ندادید .ولی به هرحال روش زیر رو هم امتحان کنید:
- روی مووی کلیپ K یک Event بذارید تا در صورتی که Dispatch شد اتفاقی برای مووی کلیپ s بیافته.

spryboy

کاربر فعال
سلام
اگر اون جناب K که گفتید، اینتراکشنی با موس نداره(یعنی ایونتی بهش نسبت ندادید)، خاصیت دریافت پیامهای موس رو براش غیر فعال کنید.

[CPPS]k.mouseEnabled = false;[/CPPS]

آخرین ویرایش:

aliamel

کاربر فعال
سلام
اگر اون جناب k که گفتید، اینتراکشنی با موس نداره(یعنی ایونتی بهش نسبت ندادید)، خاصیت دریافت پیامهای موس رو براش غیر فعال کنید.

C++ code:

k.mouseenabled = false;

به نظر میرسه غیر فعال کردن k تاثیری در مساله نداشته باشه. چون مشکل موجودیت فیزیکیه k ست.

spryboy

کاربر فعال
به نظر میرسه غیر فعال کردن k تاثیری در مساله نداشته باشه. چون مشکل موجودیت فیزیکیه k ست.

سلام
چرا تاثیر نداره دوست من؟!
موجودیت فیزیکی یک شیئ تا وقتی که یک آبجکت اینتر اکتیو نباشه، اهمیت نداره.

این رو ببینید

پیوست ها

• mks.zip
    6.8 کیلوبایت · بازدیدها: 5

spryboy

کاربر فعال
البته من نمیدونم شرایط این دوستمون دقیقا به چه صورتـه. یک راه حل مشکل ایشون همونیه که شما گفتید، البته چه بهتر که یک لایه بالای لایه ی K ایجاد کنند و از آبجکت های نامرئی در ابعاد آبجکت S استفاده کنند. یک راهش هم استفاده از متد ()hitTestPoint ـــه. چون بر اساس موقعیت عمل میکنه، مشکلی با آبجکتهای دیگه نخواهد داشت. تا اونجایی که تو ذهنمه، این مشکل یک راه حل مناسب داشت. اما از اونجایی که من تقریبا دوساله که از فلش استفاده چندانی نمیکنم، الان حضور ذهن ندارم. اگر یادم اومد، حتما در خدمت این دوستمون خواهم بود.

موفق باشید

آخرین ویرایش:

aliamel

کاربر فعال
البته من نمیدونم شرایط این دوستمون دقیقا به چه صورتـه. یک راه حل مشکل ایشون همونی که شما گفتید، البته چه بهتر که یک لایه بالای لایه ی k ایجاد کنند و از آبجکت های نامرئی در ابعاد آبجکت s استفاده کنند. یک راهش هم استفاده از متد ()hittestpoint ـــه. چون بر اساس موقعیت عمل میکنه، مشکلی با آبجکتهای دیگه نخواهد داشت. تا اونجایی که تو ذهنمه، این مشکل یک راه حل مناسب داشت. اما از اونجایی که من تقریبا دوساله که از فلش استفاده چندانی نمیکنم، الان حضور ذهن ندارم. اگر یادم اومد، حتما در خدمت این دوستمون خواهم بود.

موفق باشید

روش مناسبیه اما زمانی که نیاز باشه برای k یک رویداد تعریف بشه احتمالا مشکل به وجود خواهد آمد.

nasimebehesht

New Member
باز هم سلام. از هر دوی شما عزیزان واقعا تشکر می کنم. ممنونم که اینقدر وقت گذاشتید برای سوالم. همون یکی دو تا راه اول جواب دادن چون k نیاز به هیچ اونتی نداشت. واقعا ممنون.در ضمن به گمانم حق با آقای عامل باشه. یعنی ظاهرا طراحیم از اول اشتباه بود.

آخرین ویرایش:

aliamel

کاربر فعال
باز هم سلام. از هر دوی شما عزیزان واقعا تشکر می کنم. ممنونم که اینقدر وقت گذاشتید برای سوالم. همون یکی دو تا راه اول جواب دادن چون k نیاز به هیچ اونتی نداشت. واقعا ممنون.در ضمن به گمانم حق با آقای عامل باشه. یعنی ظاهرا طراحیم از اول اشتباه بود.

خواهش میکنم ولی صحبت آقای spryboy هم حتما مورد استفاده تون قرار میگیره.

جدیدترین ارسال ها

بالا