مشکل در اتصال VPN در شبکه Workgroup

adel28

Member
یه مشکلی برام پیش اومده از اساتید می خوام کمکم کنند.

ما می خواهیم 10 تا سیستم را از طریق Workgroup و توسط هاب با هم شبکه کنیم.
و همه آنها را به یک سرور که 2 تا کارت شبکه داره و اینترنت را از طریق یک کارت شبکه و VPN دریافت و به اشتراک میزازیم. و کارت شبکه دوم هم در اینجا برای Lan داخلی در نظر گرفته شده است.

بدین صورت:
1- سیستم سرور اینترنت را از طریق آی پی های زیر و از طریق VPN دریافت می کند(کارت شبکه اول):
ip:192.168.50.10
gateway: 192.168.50.1
dns: 192.9.9.3
4.2.2.4
2- در سیستم سرور کارت شبکه دوم (Lan) بدین صورت تعریف شده است:
iP:192.168.0.1
gateway: 192.168.50.10
3- در سیستم های Lan هم بدین صورت تعریف کردیم:
ip: 192.168.0.2-12
gateway: 192.168.0.1

حالا مشکل اصلی:
کامپیوتر سرور اینترنت دارد ولی کلاینت ها ندارند.

لازم به ذکر است که:
1- فایروال همه سیستم ها خاموش است.
2- هر دو سیستم (Server & client) همدیگر را Ping می کنند.
3-همه سیستم ها از ویندوز xp استفاده می کنند. (هم کلاینت و هم سرور)

freevpn

Member
دوست گرامی شما می بایست به یکی از دو روش زیر اینترنت را برای کلاینت های داخل شبکه Share کنید!
1- استفاده از connection sharing ویندوز XP و یا RAS ویندوز 2000 یا 2003
2- استفاده از پراکسی سرور مثل CCPROXY
3- استفاده از نرم افزار هایی مثل winroute و غیره

البته روش اول و سوم هر دو به صورت NAT عمل کرده و بخاطر همین مسئله هر دو را یکی شمردم

اگر تازه کار هستید و یا حس جستجو در مورد هر روش را ندارید، بفرمایید تا هر کدام را خواستید توضیح دهم.

kamal1352

New Member
دوست عزيز اگر سرورت 2003 هست سرويس Route and Remote را روي ان نصب كن از configuration service ان استفاده كن بعد در wizard ظاهر شده روي نوع VPN and NAT انرا set كن

pasargad-ir

Active Member
عدم وجود اینترنت در کلاینت ها

با سلاممن هم VPN SERVER رو نصب کردمNTTACPLUS رو هم دارم.حالاuser ها به راحتی آتنتیکیشن می شن و به سرور وصل می شن.تو VPN SERVER هم در قسمت Remote Access Clients تمام کاربرهای متصل شده دیده می شن.اماClient ها اینترنت ندارن..ویندوز تازه نصب شده. فایر وال ندارم.لطفا راهنمایی بفرمایید.سرور من WIN2003

آخرین ویرایش:

freevpn

Member
با سلاممن هم VPN SERVER رو نصب کردمNTTACPLUS رو هم دارم.حالاuser ها به راحتی آتنتیکیشن می شن و به سرور وصل می شن.تو VPN SERVER هم در قسمت Remote Access Clients تمام کاربرهای متصل شده دیده می شن.اماClient ها اینترنت ندارن..ویندوز تازه نصب شده. فایر وال ندارم.لطفا راهنمایی بفرمایید.سرور من WIN2003

سلام دوست عزیز

شما بایستی در Route and Remote Access قابلیت NAT و روتینگ IP های مربوط به کلاس IP اختصاص داده شده به یوزر هاتون رو تعریف کنید.

موفق باشید.

pasargad-ir

Active Member
می شه لطفا مراحلش رو تشریح کنید.
در صورت امکان مثال بزنید یا مرجع معرفی کنید.

kami2006

New Member
با سلام

من میخوام از محل کارم به وی پی ان ام متصل بشم.
از منزل مشکلی ندارم چون اینترنت پرسرعت دارم و بدون پروکسی.
ولی از محل کار چون ما از طریق یک پروکسی سرور (192.168.100.1) به اینترنت متصل میشیم ، وی پی ان راه نمیفته
در تنظیمات IE در قسمت lan setting و در قسمت proxy server در قسمت ادرس (192.168.100.1) و در قسمت پورت (3128) رو وارد میکنیم تا بتونیم به اینترنت متصل بشیم.
IP address کارت شبکه هم بصورت ؟؟؟.192.168.230 برای تمام کلاینتها تعریف میشه و بصورت اتوماتیک توسط سوئیچ و روتر اختصاص داده میشه.

آیا ممکنه راهی باشه که من بتونم به سرویس وی پی ان متصل بشم؟

ممنون اگه کمکم کنید.

موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا