مشکل با tween - بی معنی!

armanbm

کاربر VIP
سلام!
من یک کلاس واسه کرسر موس نوشتمم که اجدادش بر میگرده به مویی کلیپ (etxtends).

حالا من بالای این کلاس نوشتم:
PHP:
import fl.transitions.easing.*;
	import fl.transitions.TweenEvent;
	import flash.events.Event

بعدش داخل یک تابع از این کلاس نوشتم:
PHP:
var inTweenY:Tween = new Tween(this,"y",None.easeIn,y,_currentTuber.y,AllVals.PUNCHING_TIME,true);
ولی به همه چی فلش گیر میده. انگار نه کلاسهای easing رو میشناسه و نه حتی خود tween رو.
اررورا:
PHP:
 1172: Definition fl.transitions.easing could not be found.
 1046: Type was not found or was not a compile-time constant: Tween.

کسی میدونه مشکل از کجاست ؟
احساس میکنم یه موضوع ساده رو در نظر نگرفتم اما هرچی فکر میکتم یا گوگل میکنم پیدا نمیکنم.
پپیشاپیش ممنون

armanbm

کاربر VIP
سلا جاوید جان
چرا کردم. فرقی نداره.
اصلا به اررو اول دقت کن! خیلی عجیبه!!!

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
PHP:
import fl.transitions.Tween;

var myTween = new Tween(my_mc, "x", Strong.easeInOut, 100,300, 1, true);

myTween.addEventListener(TweenEvent.MOTION_FINISH, onFinish);
function onFinish(e:TweenEvent):void {
myTween.obj.alpha=0.5;
}

این نمونه را تست کنید ، ببینید با این هم مشکل دارید؟

armanbm

کاربر VIP
اصلا با خود کلاس های tween l مشکل داره. میشناستشون.
من کد های مربوط به tween رو کلا پاک کردم و فقط بالای کدم نوشتم:

PHP:
package  
{
	import fl.transitions.Tween;
	import flash.events.Event;

متن ارور:

PHP:
 1172: Definition fl.transitions.easing could not be found.
1172: Definition fl.transitions:TweenEvent could not be found.
 1172: Definition fl.transitions:Tween could not be found.

حالا به هر سه تاشون گیر میده و میگه این ها رو نمیشناشم. در حالی که مثلا به import flash.events.Event; اصلا گیر نمیده. و میشناسه.
توضیح اینکه من از لایبرری های خارجی هم دارم استفاده میکنم. موتور wck . کلاس های زیادی داره این پروژه اما تا حالا چنین مشکلی پیش نیومده بود.
نمیدونم چی قاطی پاتی شده :-?
پیشاپیش ممنون از بچه هایی که کمک میکنند. :x

JavidFlasher

کاربر فعال
خیلی عجیبه!
شاید کلاس ها حذف شده :
به این آدرس محل نصب فلشت برو :
کد:
Adobe Flash CS5\Common\First Run\Classes\mx\transitions

ببین همه کلاس ها سر جاشه:
attachment.php

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    25.6 کیلوبایت · بازدیدها: 48

armanbm

کاربر VIP
همه سر جاشه. انگاری فلش دیگه کتاب خونه های خودش رو نمیبینه!. باهاش که ور رفتم دیدم حتی به Event هم داره گیر میده!!!
اما چیزی که برام عجیبه اینه که این پروژه با موتورش صدها کلاس داره چرا فقط به این کلاسش داره گیر میده؟ بعنی از این کلاس شروع کرده به گیر دادن؟! چون تو فلش گاهی چند تا از این جور اررورا که رفع بشه تازه بقیشونو نشون میده.
من گیج شدم. باید چی کار کنم بنظرتون.؟؟؟؟

armanbm

کاربر VIP
نه مهرداد جان.رو همین لب تاپ فقط اجراش کردم. سعی میکنم یک سیستم پیدا کنم رو اونم تست کنم.
-------
ایول جاوید جان چه جایی پیدا کردی. اینجا اتفاقا انجمن flashDevelope هست که منم از همون استفاده میکنم. اما راه حلی هنوز حاصل نشده.
کامل میخونمش ببینم.
ممنون باباتش.

armanbm

کاربر VIP
از همه ی دوستان گل متشکر.
راستش مشکل من با ارور های کلاس tween حل نشد. اما طبق پیشنهاد جاوید جان از کتاب خانه ی TweenLite استفاده کردم. و مشکلم کاملا حل شد. خبلب لهتر شد اصلا! این کتابخونش خیلی بهینه تره. آدم لذت میبره!
ممنون از همه ی دوستایی که کمک کردن. :-*

kodex2

کاربر فعال
تبریک که مشکلتون حل شد. اما پیرلمون مشکل قبلی. یه بخش توی پابلیش ستینگ فلش هست که میاد برای یه doc خواص یه کلاس رو کم و زیاد می کنه. مشکل از اینجا شروع میشه که وقتی چند تا پروژه پشت سر هم باز می شن گاهی از اوغات این ها با هم conflict می کنن و کلاس ها رو فلش نمی شناسه. یه بار کلاس های built-in فلش رو ریست بکنید معمولا مشکل حل میشه. اگه نشد پروژه رو توی یه پروژه جدید کپی کنید بر طرف میشه.

درضمن طبق گفته دوستان کلاس های Greensock هم بهینه تر شده هم سبک تره. بعلاوه امکانات بیشتری هم داره. از اون استفاده کنید.
موفق باشید.

armanbm

کاربر VIP
ممنون. دوست عزیز.

منظور شما از ریست کرد چی بود؟ چطوری کلاس ها رو ریست کنم؟ :-؟

++Hadi++

Active Member
بهتر نیست ترنزیشن مزخرف فلش رو با TweenMax جایگزین کنی ، آخه از نظر پرفرمنس ، خیلی قوی تر از ترنزیشن هست ...

armanbm

کاربر VIP
الان تو سایت greensock دیدم که لایبری های تویین مکس برای استفاده تو بازی های تجاری باید خربده بشن!
اینم شانس ماست!!! عجبا!

kodex2

کاربر فعال
نیازی نیست لایسنس بگیرید. استفاده کن. در مورد tween پلاگین ها هم greensock یکی از سبک ترین و سریع ترین tween manager ها است. اما بعضی از کارها رو با مشکل انجام میده. در کل توی هر پروژه باید به نسبت کاری که می خواهید انجام بدید یه tween manager رو انتخاب کنید.

من در کل با Greensock Tween و Tweener موافق ترم. هر کدومشون یه قسمت از کار هارو خوب انجام میده.

armanbm

کاربر VIP
ممنون بابت راهنمایی.
مشکل اینجاست که این بازی قرار هست فروش برون مرزی هم داشته باشه. و طبق قوانین باید برای تمام ابزار هایی که به صورت ران تایم در بازی استفاده میشوند، لایسنس تهیه کرد. البته قیمت این موتور برای یک سال 150 دلار هست. دارم فکر میکنم می ارزه بخریم یا نه.
پیاده سازی تکنیک های تویین در خیلی موارد کار دشواری نیست. بنظر شما بهتره بخریم یا از کد خودمون استفاده کنیم؟ آیا کد من به اون بهینگی در میاد یا نه؟
بعد اینا که کل کتابخونه رو رایگان گذاشتن از کجا مبشه معلوم کرد ما از این استفاده کردیم یا خودمون نوشتیم؟!

Mehrdad155

کاربر فعال
بعد اینا که کل کتابخونه رو رایگان گذاشتن از کجا مبشه معلوم کرد ما از این استفاده کردیم یا خودمون نوشتیم؟!

درود

برای بازی هایی که فقط با دانلود فروخته میشن و در بازار عرضه نمیشن, فقط لایسنس موتور بازی کافیه. اینها را shareware هم میگن.اما اگر بازیتون را می خواهید بصورت package و جعبه درون فروشگاهها بفروشید باید لایسنس همه ی برنامه های استفاده شده را تهیه کنید.اونهایی که میخوان بازی شما را پابلیش کنن سریال همه ی برنامه ها را ازتون میگیرن.

شاید مثلا همین موردی را که اشاره کردید بشه زیرآبی رفت ولی فکر این را هم بکنید که اگرفهمیدن جریمتون بسیار سنگینه و حتی زندانی هم داره.

البته اینها همه برای فروش گیمتون در خارج است.اینجا هیچ مشکلی ندارید.چون کپی رایتی نداریم.

موفق باشید - مهرداد

جدیدترین ارسال ها

بالا