مراحل و چالش های تهیه یک فیلم کوتاه (pro rigger)

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
سلام

سلام به همگی
حسین اینو دیدی که ؟
اگه ندیدی لینک تاتوریالشو بدم میخواستم بپرسم مثل این خوبه که بسازم بعد باز روش بیشتر کار کنم ؟
حمید رضا جان این رندره با VR ـه؟ آره بزن این که خیلی خوبه عزیز، نقصی توش نیست عالیه، بزن ببینم چی کار میکنی عزیز. لینکشم بدی بد نیست، بعد این فقط متریال ـه یا نه ساخت درخت از 0 تا 100 ـه؟

ایول پس مشکل دور سفیدی حل دیگه نه ؟ خیلی رندرش خفنه

آ سد حمید جان جدا از گفته حیمد رضا من اون مشکل سفیدی رو حل کردم، کار خاصی نداره، فقط لازمه یه مقدار اندازه ی تسکچر بافت رو بزرگتر کنی، مثلا 0.95 تا اون لبه ای که با لبه تکسچر Alpha تو یه راستا هست ازش بزن بیرون چون Alpha یه مقدار بزرگتر از خود تکسچر بود، همین ، یعنی در کل باید به نوعی کسچر Alpha رو تو border کوچیکتر و رو به داخل تر بگیری.

حق یار همه

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
سلام

حمید رضا جان این رندره با VR ـه؟ آره بزن این که خیلی خوبه عزیز، نقصی توش نیست عالیه، بزن ببینم چی کار میکنی عزیز. لینکشم بدی بد نیست، بعد این فقط متریال ـه یا نه ساخت درخت از 0 تا 100 ـه؟

آ سد حمید جان جدا از گفته حیمد رضا من اون مشکل سفیدی رو حل کردم، کار خاصی نداره، فقط لازمه یه مقدار اندازه ی تسکچر بافت رو بزرگتر کنی، مثلا 0.95 تا اون لبه ای که با لبه تکسچر Alpha تو یه راستا هست ازش بزن بیرون چون Alpha یه مقدار بزرگتر از خود تکسچر بود، همین ، یعنی در کل باید به نوعی کسچر Alpha رو تو border کوچیکتر و رو به داخل تر بگیری.

حق یار همه
سلام حسین بله از 0 تا 100 با OnxyGarden من با این پلاگین مکس تو سال 2010 یه جنگل ساختم اما از 2011 به بعد دیگه کرک نشد
این با همونه و همینطور رندر
اموزشش هیچی نداره فقط اومده عکس تنظیمات رندر رو گذاشته منم اونهارو میزارم
.

nc_hamid

Member
سلام

جدا ؟ فکر کردم یه مشکل خاص تو Vray ه !!:lol:

سلام حسین بله از 0 تا 100 با OnxyGarden من با این پلاگین مکس تو سال 2010 یه جنگل ساختم اما از 2011 به بعد دیگه کرک نشد
این با همونه و همینطور رندر
منم رفتم آموزشش رو پیدا کردم ( با سرچ عکس تو Google عجب امکان با حالیه ها!) خیلی خوب بود . این پلاگین ها برای Dynamic راه کار ندارن ؟ چون فکر کنم بشه درخت ها رو مش کرد آورد حالا تو هر ورژن مکس که می خواد باشه اما Dynamic اون مش خیلی اذیت کنه .
من از تو Plugin ها Speed Tree رو دیدم که داینامیک داره اما هنوز کار نکردم باید تست شه و دید چه جوریه کسی تو زمینه داینامیک باهاش کار کرده ؟

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
جدا ؟ فکر کردم یه مشکل خاص تو Vray ه !!

میشه گفت این یه مشکل تو VR هست، چون وقتی من با یه تکسچری که خودم ساختن تو VR رندر کردم به این مشکل خوردم ولی تو FR چنین مشکلی نداشتم، ولی خوب اینجوری این bug رو حل کردم.

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
سلام

حمید رضا جان چند سوال در مورد OnxyGarden داشتم، ما میخوایم برای جدا سازی فضا اطراف از فضا و محیط دور کلبه ها اول یه سری بوته گیاه های مختلف و بعد درخت ایجاد کنیم، این چیزی که آ سد حمید نوشته نیاز به ساخت line داره و در اصل داینامیکه ولی ما درخت های اطراف رو داینامیک نمیخوایم چون رندر دیوانه میکنه.

حالا این پلایگن یا برنامه چجوری درخت رو ایجاد میکنه؟ میشه به راحتی حالت فانتزی هم به درخت داد؟ من یه چیزی که دیدم light poly کار میکنه ، البت شایدم اشتباه کنم، ولی در کل روش کارش و امکانات رو بگو. چون نیازه برای ساخت محیط اطراف. مثلا نوع تکسچر دهی و تغییر حالت شاخته ها و برگ ها و ...

ممنون عزیز

LinkinForEver

سلام

حمید رضا جان چند سوال در مورد OnxyGarden داشتم، ما میخوایم برای جدا سازی فضا اطراف از فضا و محیط دور کلبه ها اول یه سری بوته گیاه های مختلف و بعد درخت ایجاد کنیم، این چیزی که آ سد حمید نوشته نیاز به ساخت line داره و در اصل داینامیکه ولی ما درخت های اطراف رو داینامیک نمیخوایم چون رندر دیوانه میکنه.

حالا این پلایگن یا برنامه چجوری درخت رو ایجاد میکنه؟ میشه به راحتی حالت فانتزی هم به درخت داد؟ من یه چیزی که دیدم light poly کار میکنه ، البت شایدم اشتباه کنم، ولی در کل روش کارش و امکانات رو بگو. چون نیازه برای ساخت محیط اطراف. مثلا نوع تکسچر دهی و تغییر حالت شاخته ها و برگ ها و ...

ممنون عزیز
سلام
این که آشغاله
مگه تا حالا با SpeedTree کار نکردی ؟؟؟
معرکـــــــــــــــــــــــــــــــــست اصلا اینقدر حرفه ایه که حال میکنی میتونی از این لینک دان کنی این ورژنی که میدم بهترین ورژنش چون این جدیداش خیلی چرت شده با این کار کن لذت طراحی درخت رو حس کن !!!
تازه میتونی جلوه Wind رو بزاری بعد که FBX میده به مکس با PointCache و سرعت فوق العاده و اینکه درخت ها هم همه اسکین شده و ریگ شده هستند تو مکس و یه نکته :
برای وارد کردن به مکس از این چیزی که میگم حتمی استفده کن : D:\Program Files (x86)\SpeedTree\SpeedTree Cinema v6\Scripts\3ds Max
تو این ادرس 5 ، 6 تا اسکریپته واسه کار کردن این درختها واسه مایا هم تو همین پوشه Script یه Suite کامل داره که اصلا خودت درخت رو تو مایا میسازه اما چون مکس از پایتون ساپورت نمیشه اینم رو مکس جواب نمیده
این همون نرم افزاریه که تو بیشتر فیلم های مشحور هالییود میبینید مثل آواتار تمام با این بود
لینک دانلود مستقی از مدیا فایر زود دان کن تا حذف نشده حجمش هم 60 مگ بود فکر کنم و اینکه پسورد هم www.Mostafa3D.com
ــه

حق یارت :wink:

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
مگه تا حالا با SpeedTree کار نکردی ؟؟؟
کار کردم ولی چون تو گفتی این من هم گفتم این :green:

ممنون، اینها رو دیدم بودم و اطلاع داشتم ولی خوب وقتی میسپرم به تو سعی میکنم خودم زیاد دخالت نکنم عزیز.

LinkinForEver

کار کردم ولی چون تو گفتی این من هم گفتم این :green:

ممنون، اینها رو دیدم بودم و اطلاع داشتم ولی خوب وقتی میسپرم به تو سعی میکنم خودم زیاد دخالت نکنم عزیز.

چه بهتر ! خوب نه همون بهتره اما یک سوال اون درخت های دور هم باید انیمیت بشه یا مثل یک عکسه ؟

جدیدترین ارسال ها

بالا