...::: مديران هاستينگها پاسخ بدهيد :::...

وضعیت
موضوع بسته شده است.

oxygenws

Active Member
اول اینکه..... دانیال کجا رفتی؟؟

و دوم در مورد مجید عزیز:
در مورد Gd شما گفتید که:
همیشه بروز هست یا اگر بروز نباشه با یک کلیک میشه به روز کرد
اول اینکه یعنی چی "همیشه بروز هست" یعنی شما یکسره به سایت مربوطه سر می زنید و نسخ جدید رو نصب می کنید؟؟
دوم اینکه، اون کلیک چیه؟؟ Gd رو نمی شه با کلیک به روز کرد :) حداقل من بلد نیستم!!!

در مورد فانتستیکو:
همیشه به روز هستش (آخرین نسخه)
چطوری؟؟ شما هر روز این برنامه رو دستی به روز می کنید؟؟ متاسفانه این برنامه راه خودکار درست و حسابی ای برای به روز کردن خودکار نداره :)

در مورد Php هم فرمودید که:
همیشه آخرین ورژن هستش
یعنی شما الان Php 4.3.11 --یا-- Php 5.0.4 نصب دارید؟؟ (جدی و رک بگو لطفا :) )

در مابقی موارد جواب های شما عالی بود :) موفق و پیروز باشید.

از همه دوستان شرمنده، اگر کسی از طرز صحب من ناراحت میشه بگه، من فقط سعی در روشن کردن ذهن کاربران دارم و لاغیر.
از مابقی دوستان خدمات دهنده هم می خوام که تو این بحث شرکت کنند، و در غیر این صورت ---می تونه--- دلیلی بر ترس ایشون از برخوردهای من و بقیه دوستان باشه.
اگر هم می خواین دیگه به این طرز نقادی کردن ها ادامه ندم، بگید.

موفق باشید، امید

Ghamnevis

Well-Known Member
اميد جان من هميشه با اين انتقادات حال ميكنم... خيلي صريح و روشن :)

مجيد نزنيمونا :d

1.سلام

2.يك سلام ويژه هم به شهاب الدين + آقا مجيد و اميد و سايان

3.شهاب الدين من فقط ميخواستم كه هدفت رو بدونم كه دونستم :) ....
كار خوبي ميكني كه اين كار و ميكني :D
من نه ته پيازم نه سر پياز .....نه هاست ميفروشم ..نه خدمات ميدم....يه سايت هنري دارم راه اندازي ميكنم ( به قول شما مامبويي ) ...طراحم...نه متخصص هاست و دامين و سي پنل :cool:

اميد وارم كه هميشه موفق باشي :wink:

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
اول اینکه یعنی چی "همیشه بروز هست" یعنی شما یکسره به سایت مربوطه سر می زنید و نسخ جدید رو نصب می کنید؟؟
دوم اینکه، اون کلیک چیه؟؟ Gd رو نمی شه با کلیک به روز کرد حداقل من بلد نیستم!!!

در مورد اون سروری که توی آمریکا هستش (خودت در جریانی :wink: ) نه من دستی چک نمیکنم اما اونها خودشون همیشه آپدیت میکنن

چطوری؟؟ شما هر روز این برنامه رو دستی به روز می کنید؟؟ متاسفانه این برنامه راه خودکار درست و حسابی ای برای به روز کردن خودکار نداره
این رو هم مثل قبلی روی سرور آمریکا داریم که اینو هم کارهاشو بخش ساپورت انجام میدن

یعنی شما الان Php 4.3.11 --یا-- Php 5.0.4 نصب دارید؟؟
نه الان 4.3.10 هستش. نسخه 4.3.11 حدود 5 روز پیش Release شده. تا اونجایی که من اطلاع دارم :D از طریق Update Apache میشه راحت بروز کرد.
نسخه 5.0.4 رو هم اصلا کلا نصب نکردیم . (طبق چیزهایی که من شنیدم) یک سری مشکلات داره ! (البته احتمالش هست روی سرور این کاناداییه نصب کنیم واسه یک سری چیزا که حالا بعدا در این مورد باهات صحبت میکنم امید)

مجید

aryana

Member
1-تعداد اكانت اف تي پي ؟ و تعداد اد آن دامین؟(رایگانش)

اكانت اف تي پي بستگی به پلنی که خریداری میکنید داره ! و هر ادان دومین هزینه داره .

2-سرويس پاركد دومين ارائه مي شود؟(آيا رايگان است؟)

بله ما این سرویس رو رایگان رو تمامی پلانها ارایه میدیم

3-ورژن جي دي سرور شما؟

ما همیشه آخرین ورژن استیبل شده رو سرور نصب میکنیم

4-دامنه آي آر ثبت مي كنيد؟

بله

5-مكان سرور(كشور) و نام ريسلري كه شما با آن كار مي كنيد.

در کالیفرنیا آمریکا

6-نسخه فانتاستيكو؟

همیشه به روز هستش (آخرین نسخه)

8-فروم بروز و پشتيباني توسط فروم(پاسخگويي به سوالات مشتريان) داريد؟

بله Helpdesk و Live Chat و فروم و ایمیل و تلفن همگی قابل دسترسه

8-شركت ثبت شده داريد و فاكتور رسمي صادر مي كنيد؟

بله

9-از لحاظ امنيتي تضميني داريد؟بفرض هك شدن سرور شما چه مسوليتي برعهده خواهيد داشت؟

ما تمام سعیمون رو میکنیم اما تضمین 100% نمیکنیم ! اما همیشه مدیران سرور در صدد این هستن که امنیت خوبی رو فراهم کنن.در این 7 سالی که سرور ها در حال انجام کرند خوشبختانه هیچگونه هک سروری نداشتیم attack بوده اما با هوشیاری بچه ها متوقف شده .. سعی میکنیم هر چیز مشکوکی رو متوقف کنیم

10-وضعيت بك آپ فايلها و ريكاوري آنها چگونه است؟(و هزينه احتمالي)

بک آپ روزانه گرفته میشه (بصورت خودکار) بر روی یک سرور جدا گانه ذخیری میشه .
اگر مشکلی از طرف سرور پیش بیاد برگردوندن اون توسط خود ما هستش

11-در وضعيتي نظير دپلنت شما چه خواهيد كرد و چه مسوليتي بر عهده خواهيد داشت؟

تا کنون چنین مشکلی برامون پیش نیومده و تمام سعیمون رو میکنیم که اونها رو متقاعد کنیم اما اگر نشد اگر کمتر از شش ماه از هاستتون استفاده کرده باشید مابقی هزینه رو برمیگردونیم و اگر دوست داشته باشید رو یه سرور دیگه براتون هاست تهیه میکنیم (در قرار داد فروشمون این نکته کاملا ذکر شده است)

12-آيا سي پنل را بروز رساني ميكنيد؟(هر شب يا خير)

این کار بصورت اتوماتیک انجام میشه

13-ورژن پي اچ پي موجود بر روي سرور و برنامه هاست شما جهت آپدیت آن چیست؟

امید عزیزم فقط یک کلمه بگم
خیلی دوستت دارم!
تو رو خدا تابستان هاست رو راه بنداز

Ghamnevis

Well-Known Member
مديران محترم ، از نظر سخت افزاري توضيحات ارائه نميديد ؟

oxygenws

Active Member
آریانا:
در مورد دامنه پارک شده:
بله ما این سرویس رو رایگان رو تمامی پلانها ارایه میدیم
چه تعداد؟؟ اگر من 8000 تا دامنه پارک کردم مشکلی ندارید؟؟
در مورد Addon Domain چطور؟؟ و چه تعداد؟؟

در مورد GD فرمودید که:
به چه نحو؟ چطوری؟

در مورد مکان سرور:
در کالیفرنیا آمریکا
چه حسنی داره که سرور اونجا باشه؟؟ یعنی اگه جای دیگه بود چی میشد؟! اصلا تفاوتی داره؟

در مورد فانتاستیکو، شما هر روز چک می کنید و نسخه فانتاستیکو رو به روز می کنید؟؟

در مورد PHP هم یعنی الان PHP4.3.11 رو دارید؟؟ (لطفا رو راست برخورد کنید)

سوالات خارجی:
چرا دامنه Aryana.biz از دستتون رفته؟؟ آیا دامنه ای که مردم توسط شما ثبت کنند هم چنین خواهد شد؟؟
اگر آدرس یک هاست روی سرورتون رو بدید ممنون می شم.

فرامرز (شهاب الدین)
چاکریم و شرمنده و موفق باشی :)

مجید عزیز
پس در مورد اول و دوم ذاتا هیچ ضمانتی نیست!!!
معمولا پشتیبانی سرور ها به این صورته که شما باید درخواستی بدید تا ایشون انجام بدن. حتی اگر دارای هاستینگ resellery باشید، تا نیازی نباشه، چیزی روی سرور نصب نمی شه.

در مورد آخر هم، یک مثال نقض کافی بود که حرفات نقض بشه خوب!!!!
خوشبختانه در این زمان، 5-6 روز بیشتر از انتشار آخرین نسخه PHP موجود نمی گذره و مورد خوبی برای گیر دادن بود :) به هر حال گیری بود که دادم :) (من خودم رو سرور خودم، ماکزیمم 2 روز طول می کشید تا نسخه های جدید PHP رو نصب کنم، مسلما یک تاخیر چند روزه غیر قابل پیشگیری است، اما به عنوان مثال، وجود سرورهایی با PHP 4.3.9 غیر قابل قبوله که همچنان چنین سرورهایی داریم!!!!!)

موفق باشید، امید

pooyait

Member
گروه اطلاع رساني پويا قم

1-تعداد اكانت اف تي پي ؟ تا 25 مگا بايت به اندازه هاست يعني هر مگابايت 1 اف تي پي
تعداد ادآن دامین؟(رایگانش) توافقي

2-سرويس پاركد دومين ارائه مي شود؟(آيا رايگان است؟) توافقي

3-لطفا آدرس(لینک) قیمتهای پلنهای هاست خود را یاداشت کنید. بريد تو سايتم ببينيد!

4-دامنه آي آر ثبت مي كنيد؟(لینک قیمتهای کلیه دامنه ها را قرار دهید) در صورت درخواست

5-مكان سرور(كشور) و نام ريسلري كه شما با آن كار مي كنيد. مكان سرور آمريكا شركت ساويس

6-نسخه فانتاستيكو (شماره اش را ذکر کنید-جدیدترین معنی نداره)؟ نمي دونم (حالشو نداشتم ببينم!)

7-فروم(تالار گفتگو) بروز و پشتيباني توسط فروم(پاسخگويي به سوالات مشتريان) داريد؟ نه

8-شركت ثبت شده داريد و فاكتور رسمي صادر مي كنيد؟ تقريباْ

9-از لحاظ امنيتي تضميني داريد؟بفرض هك شدن سرور شما چه مسوليتي برعهده خواهيد داشت؟ همون جوابي كه دوستان بزرگوار دادند.

10-وضعيت بك آپ فايلها و ريكاوري آنها چگونه است؟(و هزينه احتمالي دقیقا ذکر شود) هفته اي 3 مرتبه و ريكاوري رايگان است

11-در وضعيتي نظير دپلنت شما چه خواهيد كرد و چه مسوليتي بر عهده خواهيد داشت؟ در صورت حذف بدون اخطار هيچ كاري نميشه كرد ولي در صورتي كه اخطار بدهند خوب بكاپ گرفته و به سرور جديد منتقل مي كنيم.

12-آيا سي پنل را بروز رساني ميكنيد؟(هر شب يا خير) هفته اي 2 بار( البته كار شاقي نيست)

13-ورژن پي اچ پي موجود بر روی سرور لطفا شماره دقیق را بیان فرمایید(جدیدترین ورژن که نشد جواب) و برنامه زمانی هاست شما جهت آپدیت آن چیست؟ 4.3.10 قصد ارتقا به ورژن 5 رو هم فعلا ندارم.

kioumarsi

Member
Baranws.com

-تعداد اكانت اف تي پي ؟ و تعداد ادآن دامین؟(رایگانش)
Addon Domain : از 5 تا 20 تا متغیر است | FTP : نامحدود

-سرويس پاركد دومين ارائه مي شود؟(آيا رايگان است؟)
بله ، از 5 تا 20 تا متغییر است

-لطفا آدرس(لینک) قیمتهای پلنهای هاست خود را یاداشت کنید.
لیست قیمت

-دامنه آي آر ثبت مي كنيد؟(لینک قیمتهای کلیه دامنه ها را قرار دهید)
بله

-مكان سرور(كشور)
Georgia - Atlanta - Global Net Access Llc
اینجا را کلیک کنید

-فروم(تالار گفتگو) بروز و پشتيباني توسط فروم(پاسخگويي به سوالات مشتريان) داريد؟
انجمن نداريم اما براي پشتيباني مي توانيد از طريق ايميل و شماره تلفن و شماره همراه تماس برقرار نماييد

-از لحاظ امنيتي تضميني داريد؟بفرض هك شدن سرور شما چه مسوليتي برعهده خواهيد داشت؟

ما براي امنيت سرور هاي خود نرم افزار و سخت افزار هاي امنیتی بسیاری نصب كرده ايم
و با در اختيار داشتن Secure man های ایرانی و خارجی در خود دیتاسنتر و در ایران سعی کرده ایم تا امنیت خوبی را برای سرور های خود ایجاد کنیم
ما تمام سعی خود را برای امنیت سرور های خود می کنیم ولی تضمینی نداریم ( همانند بقيه دوستان )

-وضعيت بك آپ فايلها و ريكاوري آنها چگونه است؟
ما همیشه از اطلاعاتمان 2 Mirror Backup داریم و
Backup هر شب به طور اتوماتیک گرفته می شود

-آيا سي پنل را بروز رساني ميكنيد؟(هر شب يا خير)
بله ، به صورت اتوماتیک سی پنل بروزرسانی می شود

-ورژن پي اچ پي موجود بر روی سرور لطفا شماره دقیق را بیان فرمایید
4.3.10
توسط ادمين هاي ما در خود ديتاسنتر آخرين نسخه استيل شده رو نصب مي كنيم

مشخصات سرور !!!!! ( كه متاسفانه هيچ كدام از دوستان به اين موضوع كه به نظر من يكي از مهمترين موضوعات است اشاره نكردند !!!!!!! )
Cpu: Intel Dual Xeon 3.06 GHZ HT
Ram: 4 GIG
HDD:Rade5 SCSI Hard+ 2 mirror backups
Webserver: Apache(Last version)
Control panel: Cpanel (Last version)
99.999% uptime ]
15 روز گارانتي برگشت پول

آخرین ویرایش:

oxygenws

Active Member
پویا:
اونقدر صحبت های شما صریح بود که محل گیری نداشت :)
اکثر گیر ها رو هم به بقیه دوستان داده بودم و در مورد شما دیگه تکراری می شد :)

کیومرثی:
اول اینکه به تعدادی از سوالات جواب ندادید!!!!! به چه دلیل؟!!
ما براي امنيت سرور هاي خود نرم افزار و سخت افزار هاي امنیتی بسیاری نصب كرده ايم
ممنون می شم موارد نرم افزاری و سخت افزاری ای که استفاده کردید رو بگید، آیا دلیلی بر نصبشون دارید؟؟

ما همیشه از اطلاعاتمان 2 Mirror Backup داریم و
Backup هر شب به طور اتوماتیک گرفته می شود
اگر هاردهاتون RAID اند، پس backup نیست. اگر backup هستند پس RAID نیست!!! از آخر چی؟؟؟

در مورد PHP
توسط ادمين هاي ما در خود ديتاسنتر آخرين نسخه استيل شده رو نصب مي كنيم
آیا می دونی حدود یک هفته است که نسخه 4.3.11 اومده؟؟ پس چرا نصب نیست؟؟؟ یک هفته در یک نسخه باگ دار PHP می تونه باعث هک شدن کل سرور بشه!!!!!

چه ضمانتی ارایه می دید؟؟ آیا این مقدار در قرارداد سایت هم آمده؟؟ در صورت مقداری کمتر از این خسارتی به مشتری ها می دید؟؟ کلا uptime یعنی چی؟؟

ممنون.

از مدیران عزیز در خواست میکنم تمام سوالات را پاسخ بدهند.
در غیر اینصورت بازدید کننده به شما شک میکنه!!
:)
به نفع شما ست که صریح جواب بدهید.
در ضمن لینک ها فراموش نشود.

*من متوجه کلمه توافقی نمیشم یعنی چه؟

آخرین ویرایش:

Ghamnevis

Well-Known Member
مديران محترم ، سرورتون را از نظر سخت افزاري شرح مي فرماييد ؟ رم ، پردازنده ...

شايد براي يكي عين من مهم باشه !

kioumarsi

Member
سلام
در مورد بعضي از سوالات دوستان در مورد سرورها ما :

oxygenws:
اول اینکه به تعدادی از سوالات جواب ندادید!!!!! به چه دلیل؟!!

-نسخه فانتاستيكو (شماره اش را ذکر کنید-جدیدترین معنی نداره)؟ نمي دونم (حالشو نداشتم ببينم!)
ما فعلا بر روي سرور خود فانتستيكو نصب نكرديم ( چون به نظر ما مسايل مهمتر از فانتستيكو خيلي بودن !‌
بنابراين در فكر حل آن موضوعات بوديم ( كه تا حد زيادي هم موفق شديم ))
البته در آينده اي نزديك قصد نصب فانتستيكو رو هم داريم

-شركت ثبت شده داريد و فاكتور رسمي صادر مي كنيد؟
خير

ممنون می شم موارد نرم افزاری و سخت افزاری ای که استفاده کردید رو بگید، آیا دلیلی بر نصبشون دارید؟؟

اميد جان همون طور كه مي دوني ما به دليل موضوعات امنيتي نمي تونيم بگيم ( البته يك سريشو كه خودت مي دوني :wink: )
فقط در اين حد ميگم كه ما بيش از 10.000.000 ريال براي خريد اين نرم افزار ها و سخت افزار ها براي امنيت سرور كرده ايم
مثلا اين را بگم كه سرور ما علاوه بر فايروال نرم افزاري توسط يك فايروال مركزي هم محافظت مي شود و ....

خوشبختانه تا كنون هم سرورمون هك نشده و تا الان در مقابل حملات هكر ها مقاوم بوده است !

اگر هاردهاتون RAID اند، پس backup نیست. اگر backup هستند پس RAID نیست!!! از آخر چی؟؟؟

ما علاوه بر اين كه هاردهايمان Rade 5 است
هارد backup هم به طور جداگانه داريم

آیا می دونی حدود یک هفته است که نسخه 4.3.11 اومده؟؟ پس چرا نصب نیست؟؟؟ یک هفته در یک نسخه باگ دار PHP می تونه باعث هک شدن کل سرور بشه!!!!!

در اين مورد حق با شماست !‌ ما هم تعجب كرده ايم ! (‌اين براي اولين بار است ) البته من معتقدم كه حتما يك دليل قانع كننده اي بايد داشته باشند !

چه ضمانتی ارایه می دید؟؟ آیا این مقدار در قرارداد سایت هم آمده؟؟ در صورت مقداری کمتر از این خسارتی به مشتری ها می دید؟؟ کلا uptime یعنی چی؟؟

ما ضمانتي نمي ديم !‌ ولي ما تمام سعي خودمان رو كرديم كه سرومون uptime بمونه و down نشه !
كه خوشبختانه تا الان سرور هامون به طور 100 ٪‌ uptime بودن !

اگر بر فرض محال سرورهاي ما down بشه كمتر از چند ثانيه سايت هاي سرور ما از روي سرور هاي ديگر بالا مي آيند !!!!!!!

ولي باز هم مي گويم ! ما تمام سعي خود را براي جلب رضايت مشتري خود مي كنيم !
خوشبختانه موفق بوده ايم !

با تشكر از اميد و بقيه دوستان

يك انتقاد !

لطفا دوستان مشخصات سرور هايشان رو هم بگن !
اين موضوع خيلي مهم است !
به نظر شما از فانتستيكو مهمتر نيست ؟‌ :D :wink:

با تشكر از همگي

Ghamnevis

Well-Known Member
لطفا دوستان مشخصات سرور هايشان رو هم بگن !
اين موضوع خيلي مهم است !
به نظر شما از فانتستيكو مهمتر نيست ؟‌

كاملا موافقم !
من آخر نفهميدم اين فانتاستيكو چرا انقدر مهمه :d ! مگه قراره روي سايت 60 تا پرتال نصب كنه كسي‌ ؟ :)

pooyait

Member
سلام
مشخصات سرور :
• Intel Pentium 4 2.8GHz
• 2 x 80GB IDE Hard Drive
• 1024MB RAM
• Bandwidth: 1000GB
• FreeBSD

در ضمن اميد جان ايول!

شهاب الدين :
من معمولاْ به يوزرهاي خودم 5-100 ادون ميدم حالا اگه كسي بيشتر خواست اونم رو چشم
ريسلرها هم كه نمي دونم چه جور تا ميكنند!
خداييش گير به فانتاستيكو ندين اجنبيها بفهمن يه هو سرورهامون رو هپولي مي كنن!
نكته بعد اينكه فكر كنم همه اساتيد روش توافق دارن اينه كه سخت افزار نمي تونه امنيتي براي هاستها از لحاظ آپ بودن ايجاد كنه (اگه غير از اينه نظر بدين) چون با يه سرور سلرون (ماهي 40 دلار) هم ميشه 100 سايت كم حجم و كم بازديد رو ساپورت كرد و به جا مشخصاتشم به مشتري بيخبر از همه جا دويل اگزون 3.06 غالب فرمود پس اعلام كردن اينكه سرور ما 15 تا سي پي يو و 50 گيگ رم داره و ... فكر نكنم مشكلي رو حل كنه.
و در آخر : دوستان اگه يه سر به سايت سواليف بزنن مي بينن كه همدلي و همفكري و ... اونجا معناي واقعي داره. هرچند ما ايرانيها از لحاظ تخصص خيلي از اونها بالاتريم پس اگه يكم خجالت و غرور رو كنار بزاريم راحت تر مي تونيم مشكلات رو حل كنيم و يه كمكي به هم بديم.
پس اساتيد لطف كنند نقد به همراه راهنماپي باشه و بقيه هم سعي كنن درس ياد بگيرند و توجيه نكنند.

زياد صحبت كردم
پرچونگي منو به بزرگواري خودتون ببخشيد.

يا علي

oxygenws

Active Member
من از همه به خاطر برخورد های منطقی سپاسگذارم.

کیومرثی
اميد جان همون طور كه مي دوني ما به دليل موضوعات امنيتي نمي تونيم بگيم
من شخصا نمی توم صرف هزینه 1 میلیون تومانی رو قبول کنم. مگر اینکه نام نرم افزار ها و سخت افزار های موجود رو بدونم تا بتونم ردیابی کنم و بفهمم که آیا واقعا چنین هزینه ای وجود داشته یا خیر.
خوشبختانه تا كنون هم سرورمون هك نشده و تا الان در مقابل حملات هكر ها مقاوم بوده است !
مدت زمان کمی از راه اندازی سرور شما گذشته و اصلیترین دلیل هک شدن در زمان به روز رسانی هاست، هنوز برای نظر دادن خیلی زوده (مسلما منظورم این نیست که سرورت بد یا ضعیفه)

كه خوشبختانه تا الان سرور هامون به طور 100 ٪‌ uptime بودن !
قرار بود برای من و بقیه کاربران uptime رو تعریف کنی :) (چون اون رو ضمانت می کنی و ادعا می کنی 100% uptime داری) راستی، وقتی می گم تعریف کنی، منظورم تو یک جمله نیست، تو یک پاراگرافه!!! :)

اگر بر فرض محال سرورهاي ما down بشه كمتر از چند ثانيه سايت هاي سرور ما از روي سرور هاي ديگر بالا مي آيند !!!!!!!
من این صحبت رو باور نمی کنم، سند و مدرک ارایه بدید. یا شاید بتونیم این قضیه رو تست کنیم :)

در آخر، توصیه من به شما به عنوان یک دوست :)
کمتر سعی در "تبلیغاتی" صحبت کردن داشته باشید، اینجا بحث بیشتر حالت علمی داره و البته فعلا فرد گیردهنده ای مثل من!!!! (ساجد، من می دونم چی دارم می گم، فکر کنم تو هم بدونی)

پویا
سخت افزار نمي تونه امنيتي براي هاستها از لحاظ آپ بودن ايجاد كنه
دقیقا برعکس، ظاهرا سرور شما به پیک استفاده از resource نرسیده تا زیاد بودن قدرت پردازنده و رم رو درک کنید.

به جا مشخصاتشم به مشتري بيخبر از همه جا دويل اگزون 3.06 غالب فرمود
اینجا چندین بحث پیش میاد.....
اول اینکه، مشتریان بی خبر، شاید محکوم به فنا باشند!!!
دوم اینکه، برای فردی که چنین کاری بکنه متاسفم
سوم اینکه، به خاطر این فرهنگ زشت ایرانی ها متاسفم (منظورم اونایی که دروغ می گویند است) واقعا شاید الان بشه بهش گفت "فرهنگ" (چندی پیش به برخی دوستان که دو پردازنده خودشون رو 4 تا غالب می کردند گفتم که اگر مشتری ای به خاطر 4 پردازنده تو بیاد رو سرورت، اون پول حروم خواهد بود، و مسلما حروم خوری خوشمزه است!!!!!!!! (عروسی خوبان))

چی؟!!

(این دفعه سعی کرد کمی نقد به همراه راهنمایی ارایه بدم، البته راهنمایی که نه، وعظ!!)

kioumarsi

Member
pooyait :‌

نكته بعد اينكه فكر كنم همه اساتيد روش توافق دارن اينه كه سخت افزار نمي تونه امنيتي براي هاستها از لحاظ آپ بودن ايجاد كنه (اگه غير از اينه نظر بدين)

در اين مورد كه اميد جان جواب دادند ! :wink:

به جا مشخصاتشم به مشتري بيخبر از همه جا

از اين حرف شما يك موضوعجالب رو ميشه برداشت كرد ! ( البته به نظر من !)
شما هميشه فكر مي كنيد كه مشتري هايتان هيچي نمي فهمن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

به جا مشخصاتشم به مشتري بيخبر از همه جا دويل اگزون 3.06 غالب فرمود پس اعلام كردن اينكه سرور ما 15 تا سي پي يو و 50 گيگ رم داره و ... فكر نكنم مشكلي رو حل كنه.

دوست عزيز اين رو بدون كه اگه يك فرد متخصص باشه كاري براش نداره كه مشخصات حقيقي يك سرور رو به دست بياره

oxygenws :

من شخصا نمی توم صرف هزینه 1 میلیون تومانی رو قبول کنم. مگر اینکه نام نرم افزار ها و سخت افزار های موجود رو بدونم تا بتونم ردیابی کنم و بفهمم که آیا واقعا چنین هزینه ای وجود داشته یا خیر.

بله . من هم قبول دارم باورش كمي سخته :wink:
ولي اميد جان ما نمي تونيم مشخصات سخت افزار ها و نرم افزار ها رو بديم !
چون همون طور كه مي دونيد معمولي اين اطلاعات رو كسي نمي گه !
چون اين اطلاعات براي نفوذگران ارزش بسيار بالايي داره !

من هم منظورم از خرج 10.000.000 ريال براي خريد نرم افزار ها و سخت افزار ها اين نبود كه ما اين هزينه رو كرديم ( و اين يك نوع تبليغ باشه !!!‌)
منظورم اين بود كه ما داريم تمام سعي و تلاشمون رو براي امنيت سرور مي كنيم

مدت زمان کمی از راه اندازی سرور شما گذشته و اصلیترین دلیل هک شدن در زمان به روز رسانی هاست، هنوز برای نظر دادن خیلی زوده (مسلما منظورم این نیست که سرورت بد یا ضعیفه)

درست مي گي . من هم قبول دارم كه مدت كمي هست كه سرور راه اندازي شده !
ولي تقريبا ما از همون ماه اول هم حملات نسبتا زيادي داشتيم ( نسبت به تعداد سايت هاي روي سرور )
ولي چون ما سايت امنيتي هم روي سرورمون داريم حملات نسبتا زيادي داشتيم كه خوشبختانه تا الان مشكلي پيش نيومده

قرار بود برای من و بقیه کاربران uptime رو تعریف کنی (چون اون رو ضمانت می کنی و ادعا می کنی 100% uptime داری) راستی، وقتی می گم تعریف کنی، منظورم تو یک جمله نیست، تو یک پاراگرافه!!!

از ديدگاه ديكشنري :‌ پريود زمانى که در طول ان يک سيستم کامپيوتر فعال است يا صحيح عمل مى کند يک دوره زمانى که تجهيزات بدون خرابى کار مى کنند :wink:
اميد جان به زودي يك مقاله خوب مي ذارم :wink:

من این صحبت رو باور نمی کنم، سند و مدرک ارایه بدید. یا شاید بتونیم این قضیه رو تست کنیم

ببنيد سيستم شبكه اي كه ما بر روي اون هستيم به اين صورت هست و تا الان هم ما به طور اتفاقي كه با مشكلاتي بر خورديم ديديم كه سايت هايمان down نشدند و به راحتي از روي سرور هاي ديگه بالا اومدن
اما اگه مي خواي اين موضوع رو تست كني مشكلي نيست :wink:

در آخر، توصیه من به شما به عنوان یک دوست
کمتر سعی در "تبلیغاتی" صحبت کردن داشته باشید، اینجا بحث بیشتر حالت علمی داره و البته فعلا فرد گیردهنده ای مثل من!!!! (ساجد، من می دونم چی دارم می گم، فکر کنم تو هم بدونی)

باشه . حتما سعي مي كنم :)
با تشكر از انتقادات خوبت

با تشكر از اميد و بقيه دوستان

oxygenws

Active Member
مورد اول: لطفا سعی کنید جنجال راه نیفته (طرف صحبتم بیشتر پویا و کیومرثی می باشند :) )

کیومرثی
ولي اميد جان ما نمي تونيم مشخصات سخت افزار ها و نرم افزار ها رو بديم !
چون همون طور كه مي دونيد معمولي اين اطلاعات رو كسي نمي گه !
چون اين اطلاعات براي نفوذگران ارزش بسيار بالايي داره !
این صحبت ها همچنان برای من مشکوک است (و اگه ناراحت نشی، بی ارزشه!!)
اگر سروری بخواد امن باشه، کاری به اطلاعات هکر نداره و امنه!!! تاثیر دونستن اینکه چه سخت افزار ها و چه نرم افزار هایی نصب داری، خیلی خیلی خیلی خیلی کمه.

ولي تقريبا ما از همون ماه اول هم حملات نسبتا زيادي داشتيم ( نسبت به تعداد سايت هاي روي سرور )
یکی از دوستان تازه سروری راه انداخته بود، هنوز دامنه هم روی اون سرور تنظیم نشده بود (فقط IP) در اولین شبی که سرور up بود، چندین حمله روی سرور انجام شده بود!!!!!
این اتفاق برای خیلی از سرور ها و سیستم ها میفته، دلیل نمی شه. -----مسلما----- باید صبر کرد و دید :) موفق باشید :)

پريود زمانى که در طول ان يک سيستم کامپيوتر فعال است يا صحيح عمل مى کند يک دوره زمانى که تجهيزات بدون خرابى کار مى کنند
با این تعریف، سیستم خونه من هم که 24 ساعته روشنه (و شاید به اینترنت وصل نیست) 100% uptime داره :)

اميد جان به زودي يك مقاله خوب مي ذارم
منتظرم، ببینم چه می کنی.

ببنيد سيستم شبكه اي كه ما بر روي اون هستيم به اين صورت هست و تا الان هم ما به طور اتفاقي كه با مشكلاتي بر خورديم ديديم كه سايت هايمان down نشدند و به راحتي از روي سرور هاي ديگه بالا اومدن
اما اگه مي خواي اين موضوع رو تست كني مشكلي نيست
"به این صورت"؟؟؟ به کدوم صورت؟؟ منظورم از نظر علمیه :)
من مشتاق تست کردن هستم :) اما بیشتر می پسندم که اسم تکنولوژی ای که برای این قضیه استفاده می شه رو بدونم :)

ممنونم ساجد.

مابقی دوستان هم شرکت کنند لطفا :)
اگر هم انتقادی در مورد رفتار من دارید، --لطفا-- بهم PM بدید.

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا