محفل مبتدیان ZBrush

nabav

Member
سلام دوستان من یک تایپیک توی قسمت zbrushزدم ولی کسی جوابمو نداد.توی زیبراش وقتی می خوام به کاراکترم از plane3d تکسچر بدم با کیفیت خیلی پایینی به من تحویل میده.کسی هست کمکم کنه؟

CG-Student

Member
دوست عزیز
ابتدا عذر مخیوام که دیر به انجمن زیبراش اومدم . البته در حد توان در خدمتون هتسم
کیفیت تکسچر با کم و زیاد کردن Divide ها دستخشو تغییر میشه . اگر تعداد divide را زیاد کنید , به طبع کیفیت تکسچر هم بالا میره .
این مشکل معمولا برای کارکترهای next gen اتفاق می افته که ابتدا در زیبراش به صورت های پولی هستند و بعد در نرم افزار دوم فرضا مکس یا مایا به صورت ریتوپولوژی شده ظاهر میشن .
فکر کنم شما برای رنگ آمیزی صورت از یک عکس آماده استافده می کنید و جزئیات صورت فرضا لبو دماغ و غیره را فقط از روی همون عکس می زنید و به همین قدر تکسچرنیگ اکتفا می کنید !! باید برای تکسچر لب از عکس جدا گانه ای استفاده کنید . تو این جور تکسچرینگ ها معمولا بعد از لوپولی کردن کیفیت میاد پایین واین طبیعی هست . یه عکس جدا برای لب در نظر بگیرید و جاهای دیگه که فکر می کنید بعدا کیفیت اون ها دست میخوره .
سعی کنید استاندارد توپولوژی را رعایت کنید و کارکترتون خیلی کم پولی نباشه چرا که کیفیت میاد پایین .
اگر فکر می کنید توپولوژی استاندارد را درست پیاده نکردید بهتره از نرم افزار makehuman استفاده کنید
http://forum.majidonline.com/threads...86%D8%A7%DA%A9
یا علی

nabav

Member
خیلی ممنون از لطفی که کردید جواب دایدین.من دیواید رو بیشتر کردم اما بازهم کیفیت تکسچر پایین میاد وحتی برای قسمت های مختلف هم تکسچر مربوط قرار دادم ولی دوباره کیفیت پایین میاد.توی آموزش خیلی ساده میرفت قسمت projection master وبعد هم plane3dرو انتخاب میکرد بعدش تکسچر صورت رو به کاراکتر اعمال میکرد بعد وقتی از projection master بیرون میاد کاراکتر با کیفیت خیلی بالا تکسچر شده بود.

CG-Student

Member
خوب شما از پروجکشن مستر استفاده نکن . یه عکس از طریق تکسچر وارد کن بعد از منوی تکسچر گزینه Add to potlight بزن .
این گزینه همون هشت گزینه خاموشی هستند تو منوی تکسچر تا شما عکس وارد نکنید خاموش هستند .
با spot light بهتر کارتون راه میفته

CG-Student

Member
tool -->texture --> create --> new from polypaint

خوبی این روش اینه که بدون اینکه یووی گرفته باشی میشه رنگ آمیزی کرد ولی برای دستکاری آینده دستت بستست تا یووی بگیری . وقتی این دستور را اجرا کنی توی ابزار تکسچر , رنگ آمیزیت به کارکتر اعمال میشه یعنی تا وقتی این گزینه را نزنی رنگ آمیزی به کارکتر اعمال نمیشه . بعد clone texure میزنی که یه کپی میره به قسمت تکسچر . بعد از منوی تکسچر میتونی سایزشو تعیین کنی و توی منوی texture گزینه export هم خروجی را ذخیره می کنی

sousha

New Member
سلام دوستان چطوری میتونم قسمتی رو که از یک آبجکت ماسک کردم رو نگه دارم و مابقی رو حذف کنم؟

modasa

Member
سلام بچه ها.
من 2 تا سوال دارم
وقتی توی زیبراش یک مدل رو 6 بار divide کنی و بعد از زیبراش خارج بشی و فردایی بیای نرم افزار رو بالا بیاری،امکانش هست که دوباره مدل رو lowploly کنی؟
به ها تو رو خدا،تو رو خدا کمک کنید - دیگه دارم خل میشم
هر قدر سرچ کردم توی این دو روز هیچی پیدا نکردم!!
فقط یکی بهم بگه مدل divide شده رو چطوری به حالت اولیه در بیارم یا حد اقل کمی بهتر بشه

سوال دوم:
توی مادباکس یه بخشی هست که مدل رو اسمود می کنه و از حالت اسمود در میاره!
اون کجاست؟؟

خیلی ممنونتون میشم کمکم کنید.:sad:

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
modasa عزیز مثل اینکه من 10 بار هم برای شما توضیح بدم ... :-?

اولا مودباکس به اینجا ربط نداره !

دوما من به شما گفتم بردار بیش از 3 بار تو پ.خ !
1 - Reverse = در زیبراش Reconstruct Subdiv
2 - Retopology
والا نمیدونم دیگه به چه زبونی بگم .

modasa

Member
modasa عزیز مثل اینکه من 10 بار هم برای شما توضیح بدم ... :-?

اولا مودباکس به اینجا ربط نداره !

دوما من به شما گفتم بردار بیش از 3 بار تو پ.خ !
2 - Retopology
والا نمیدونم دیگه به چه زبونی بگم .

دوست عزیز بله شما 3 بار برام توضیح دادین!
ولی هر بار مثل دفعه ی اول مبهم و همین شکلی!
خب اینها یعنی چی؟
2 - Retopology
یعنی اینقده سخته بهم بگین که مثلا کجا و باید از کدوم بخش زیبراش استفاده کنم؟
شما که میدونین من چند سالمه و چرا فکر می کنید همه چیز رو باید درک کنم
حتی یه عکس هم واسه آدم نمیزارین تا درک کنم!
من کودن و احمق نیستم ولی وقتی توضیح شما هر بار همین قد با چندتا جمله ی کوتاه من چی کار کنم؟
اگه می تونستم با زبان های دیگه سرچ کنم دیگه اینقده دست به دامن دوستان نمی شدم
ای بابا!!

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
چون متاسفانه شما حاضر نیستید حتی یکبار ... یکبار تو گوگل یک سرچ بزنید .

این لغت رو سرچ کنید :
Reconstruct Subdiv In Zbrush

حالا اولی چیزی که میاد چیه ؟
http://docs.pixologic.com/reference-guide/tool/polymesh/geometry/
خب اونجا چه چیزیه ؟

یک عکس ! اون عکس چیه ؟

4R6-Geometry.jpg

حالا تنها زحمتی که باید شما بکشید اینه که یک نگاهی به عکس بندازید .
این گزینه کجاست ؟

توضیحش چیه ؟

The Reconstruct Subdivision button attempts to construct a lower-resolution mesh level from the current lowest level. If successful, the new mesh becomes level 1, and the current lowest level becomes level 2.

میگید زبان !
زبان اولین بهانه برای تنبلی در جستجو کردن هست ، شما چه بخوای چه نخوای این علم مال اینجا نیست !
پس بهتره اگر میخواید جواب رو سریع تر بگیرید این زبون رو یاد بگیرید .

موفق باشید .

hossein76

New Member
سلام خسته نباشید من تازه عضو شدم.
یه مشکل ضروری دارم که اگه کمک کنید خیلی خوب میشه.
من بعد از وارد کردن فایل با فرمت obj در زیبراش، بعضی از قسمت های آبجکت رو نشون نمیده یعنی بعضی از پولیگان ها خراب شده یا نمایش نمیده اگه میشه خواشا کمک کنید.....

hossein76

New Member
سلام دوباره...
من دوباره مشکل رو با عکس نشون می دم بلکه یه نفر کمک کنه....دوستان خواهش می کنم
این آبجتی که تو مایا دارم...

attachment.php

و اینم آبجکتی که توی zbrush دارم...

attachment.php

دوستان خواهش می کنم

پیوست ها

• 1.PNG
    1.PNG
    427.1 کیلوبایت · بازدیدها: 26
  • 2.PNG
    2.PNG
    315.3 کیلوبایت · بازدیدها: 25

gamer yeg

New Member
یه سوال درباره زی براش

:cry:
از زی براش برای استفاده در یونیتی ازچه فرمتی بایدخروجی بگیریم . منهمشونو امتحان کردم ولی وقتی واردیونیتی میکنم هیچ متریالی نداره
خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید
ونحوه لوپلی کردن درزی براش برام سواله؟

mmrahimi66

New Member
رفقا سلام
چقدر کار کردن با زیراش سخته
اصلن نمیشه باهاش ارتباط برقرار کرد
منوهاش، با همه برنامه ها فرق میکنه

کلی وقته میخوام زوم کنم نمیشه
یعنی اول میشد زوم کرد یا دور آبجکت چرخید، ولی بعد چند دقیقه، تا کلیک راست رو میزنم، آبجکت جدید ایجاد میشه
مشکل کجااااااااست؟

سپاس

جدیدترین ارسال ها

بالا