كمك! disconnect نمي شم!

Mandana_P

Member
بچه ها سلام
يه مشكلي پيش اومده ... بعضي وقتا وقتي disconnect ميشم icon دو تا كامپيوتر كوچولو اون پايين تو قسمت notification ميره ولي از اينترنت خارج نميشه و تنها راهش خاموش كردن مودمه لطفا اگه ميدونين مشكل چيه راهنمايي كنيد :cry:
ممنون و منتظرم

pasargad-ir

Active Member
mona62 گفت:
بچه ها سلام
يه مشكلي پيش اومده ... بعضي وقتا وقتي disconnect ميشم icon دو تا كامپيوتر كوچولو اون پايين تو قسمت notification ميره ولي از اينترنت خارج نميشه و تنها راهش خاموش كردن مودمه لطفا اگه ميدونين مشكل چيه راهنمايي كنيد :cry:
ممنون و منتظرم

سلام
من اين مشكل رو تو XP داشتم . ويندوز رو عوض كردم درست شد.
در ضمن يه ويروس يابي هم بكن.
چند وقت پيش من يه ويروس داشتم كه شبيهه همين كار رو انجام مي داد
راستي از Symantec استفاده كن

مرسي

Mandana_P

Member
ويندوزم را يه هفته نصب كردم...
اول ويروس يابي!
اگه نشد دوباره...
ممنون

Mandana_P

Member
راستي زنگ زدم ISP پرسيدم گفتن صبح از ساعت 7:21 تا7:29 connect بودم كه درسته !
ولي تا ساعت 9:30 تو تلفن خش خش مي كرده و چون من خونه نبودم با قطع برق !!!كامپيوتر توسط مامانم ؟ مشكل حل شده
حالا اگه راه حل دارين بدين تا ديگه از اين مشكلات پيش نياد يعني ممكنه مشكل سخت افزاري باشه؟
از كمك هاتون متشكرم

iman_iz

Member
سلام...
من چند تا نكته در مورد مشكلت به ذهنم رسيد كه عنوان ميكنم...

:idea: اول اينكه نوع مودمت را مشخص كن... در بعضي از مودم هاي جديد و پيشرفته از جملهzoltrix از فرستادن ping هاي خاصي به سوي سرور براي كاهش قطعي و افزايش كيفيت بهره جسته ميشه...كه اين باعث ميشه حتي در زمان disconnec اگر كسي گوشي را برداره صداي نويز ضعيفي را بشنوه... اما نه مثل زمان اتصال...شايد مودم شما از اين دسته باشه كه اين صداي اضافي مهم نيست...در ضمن بعضي از اين مودمها داراي امكانات call waiting و امكانات سخت افزلري مخابراتي هستن كه مثل فاكس يا تلفنهاي پيشرفته ميتونن به تلفنهايي كه به منزل شما بشه جواب بدن...البته همه اينها تنظيم داره... اما ممكنه سهوا اين تنظيم را انتخاب كرده باشين...در ضمن اينكه Powercase شما چقدر هوشمند باشه مهمه...

:idea: مراقب باشيد حالت auto Dial را در هنگام اتصال انتخاب نكرده باشيد...چرا كه بسياري برنامه ها ...جهت rigester يا موارد ديگر مدام خواستار برقراري ارتباط با اينترنت و رفتن به سايت خودشون هستن...كه اگر اين گزينه تيك خورده باشه شما را نا خواسته به اينترنت بوسيله تلفن متصل ميكنه و... اگه تيك داره ...برش دارين ...

:idea: غير از حالت بالا بعضي برنامه هاي رايگان كه در اينترنت عرضه ميشن...و يك گزينه Download هم ميذارن ...اگه روشون كليك كني يه برنامه Dialer رو كامپيوترت نصب ميكنن كه اتوماتيك و ناخواسته و با توجه به تنظيمات شخصي شما كه احتمالا ايران را بعنوان مبدا انتخاب كردين شماره سرور خودشونو مثلا در آمريكا شماره گيري ميكنه... حتي كد را هم ميگره....پس توصيه ميكنم در دانلود اين برنامه ها مراقب باشيد

:idea: نكته ديگه سرعت cpu شما هست آيا براي ويندوز XPكشش لازم را دارد يا خير... ممكن است در تحليل دستورات شما در هنگام فعاليت بالا با تاخير كار كند و شما نتيجه عمل خود را ديرتر مشاهده نماييد...

:idea: به علت وجود خطا در internet Explore و reset آن براي بار دوم ديگر iconهاي سمت راست پايين را مشاهده نكنيد حال اينكه برنامه ها فعال هستند...و اين گزينه احتمال بيشتري دارد

:idea: با توجه به گفته هاي قبلي شما فكر ميكنم شما برنامه هاي زيادي را نصب كرده باشيد كه فعاليت توام اين برنامه ها چندان جالب چه به جهت سرعت و چه در اتصال نخواهد بود بويژه اينكه حتما تعدادي از آنها سعي در برقراري ارتباط با سايت خود ميكنند...

:idea: :idea: مشكل شما با رعايت موارد فوق حل ميشود اما شما يك راه حل ساده و كلي داريد: هنگامي كه از پشت كامپيوتر بلند ميشويد سيم اتصال به تلفن را بكشيد...!!!

نگران مشكلات سخت افزاري هم نباشيد ... اگر توانسته ايد براحتي وارد اين سايت شويد مودم شما سالم است :arrow:

Mandana_P

Member
آقا ايمان سلام
مودم من D-Link Externa DFM-560E است فكر نكنم اين همه امكانات رو داشته باشه ولي ويندوزم خيلي شلوغه malek dictionary ,autocad, photoshop,visual studio,office,norton
فكر كنم راحت ترين راه خاموش كردنه مودمه
آيا شما دوستاي همشهري هم دارين؟براي كمك در... يادتون كه نرفته
از راهنمايي هاتون ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا