كمك كمك .چجوري تو تفتر افكت براي سي سايه ميزارن

ner30

New Member
كي مي دونه چجوري ميشه تو افتر افكت براي مثلا يه آدم سايه درست كرد و گذاشت؟ تو رو خدا كمكم كنيد خيلي كارش دارم

Phonix_NL

Active Member
ساده ترین راهش استفاده از Layer Style هستش مثل فوتوشاپ به شرطی که آبجکتت توی یه لایه جداگانه باشه
چون اینجوری استایل به کل لایه اعمال میشه.
البته راههای دیگه هم هست مثلا توی 3D با تعریف یه Light و تعریف Cast Shadow هم سایه خواهی داشت
بازم راههای دیگه هم هست منتها بعضیاش خیلی مشکل و سخته مثل تعریف سایه توی یه لایه مجزا و بعد لینک کردن لایه سایه به لایه آبجکت و کنترل حرکت لایه سایه متناسب با آبجکت(استفاده از Expression مثلا) .

باید ببینی چه سایه ای میخوای و کدومش برات کارایی داره

اما اگر یه سایه خیلی ساده خواستی صرفا ابجکتت رو توی لایه مجزا قرار بده و بعد از طریق
Right Click روی لایه آبجکت و انتخاب Layer Stlye => Drop Shadow لایه دارای سایه خواهد شد و بعد از طریق پارامترهای
Drop Shadow سایه ات رو جوری که میخوای تنظیم کن اینجوری سایه همیشه به آبجکت لینکه مضافا میتونی پارامترهای Drop Shadow رو هم Animate کنی جوری که مثلا در اثر حرکت آبجکت جهت سایه یا اندازه یا محل قرار گیری سایه تغییر کنی
این ساده ترین راه هستش

یا حق

HamidSHS

Active Member
اين روش هم بد نيست
اگر با پرده سبز کار ميکني و يه آبجکت داري ميتوني اون رو Duplicate کني و بعد از اينکه با استفاده از Curves رنگشو تيره کردي , ميتوني سه بعديش کني و براي طبيعي تر شدنش هم يه افکت بلور بهش بدي
يا علي

ner30

New Member
salam bacheha mishe bishtar tozih bedid.masalan man alan ye adam ro animayt kardam ke dare eah mire .alan mikham barash saye bezaram to comp nahayi ro laye rast kelik konma ya to hamon comp ke animayt kardam?bad man rast kelik ke mikonam gozineye layer stlye nist.

Phonix_NL

Active Member
vراست میگه ..خواهشا توی فروم ایرانی فارسی تایپ کن ... مضافا خوندن فینگلیس چیز جالبی نیست اونم با این فونت ریز

در مورد سایه از طریق Layer Stle:
از اسمش پیداست که باید به لایه اعمال بشه
روی لایه که آدمت توش قرار داره Right Click کن و از منوی PopUpکه باز میشه
Layer Style رو انتخاب کن و بعد Drop Shadow
باقیشم مثل فوتوشاپ میمونه فقط ظاهر تنظیماتش فرق داره
فقط همون طور که گفتم لایه ات باید فقط شامل آبجکتت(اینجا آدمی که میگی) باشه

والسلام

ner30

New Member
سلام آقا phonix افتر افكت من .6 هست اين گذينه هاي شما رو نداره . ديگه نمي دونم چيكار كنم.شرمنده مزاحمتون شدم.

Phonix_NL

Active Member
اوه حواسم نبود این layer Style رو CS3 هستش
حواسم نبود بهرحال همیشه بهتره که از آخرین ورژن استفاده کنی تا بتونی از جدیدترین امکانات
هر برنامه ای استفاده کنی

در مورد ورژن 6.5 راستش اصلا یادم نیست چه امکاناتی توش بود و چه امکاناتی رو نداره
من با 6.5 خیلی کوتاه کار کردم و بیشتر با 7 و سی اس 3 کار کردم

اما کاری که میتونی بکنی چیزیه که دوستان بالا گفتن
یه کپی از لایه ات بگیر،لایه کپی رو با Curve به اندازه لازم تیره و سیاه کن
از فیلتر Fast Blur به اندازه لازم بلورش کن و بعد لایه ات اصلیت رو به عنوان Parent برای لایه کپی تعریف کن
باقی تغییرات مثل فاصله سایه و غیره رو میتونی با تغییر لایه سایه (Scale,Position,....) اعمال کنی

این راه روی هر ورژنی قابل اعمال هست
راههای دیگه ای هم هست اما نمیدونم 6.5 ساپورت میکنه یا نه؟
مثل استفاده از 3D Layer و تعریف نور و لایه بکگراند سایه و بعد تعریف Cast Shadow .

یا حق

جدیدترین ارسال ها

بالا