كمك در مورد لود كردن فايل در فوتوشاپ

taryack

New Member
Man yek file PSD bedastam resedeh ke ey tabligh brayi tablo ast andazeh on 36*25 Cm ast va resolation on 1300 ast hagm file nazdek 400 MB ast va ba Photoshop CS tarahe shode vali man alan toy khone nemitonam on ro baz konam yani computer hang mekoneh man hata Prefrences hay on ro dast kari kardam va yek maser bray temp dadam va dar ghesmat Scratch Disks maser Drive khali khod ro ke betarteb 3,2,1 MB ja dashtan dadam vali bazam Photoshop moghe baz kardanesh hang mekone

S.H.R.M.K

Well-Known Member
دوست عزیز اولا که شما فارسی تایپ میکردی بهتر بود اینجوری اصلا نمیشه خوند نوشتتون رو.

دوما شما گفتید مسیر هایی رو که برای اسکراتچ دیسک دادید به ترتیب 1 و 2 و 3 مگابایت خالی دارن؟
خوب تو فتوشاپ اونم با این حجم کاری که شما ازش میخواید این مقدار فضا هیچی به حساب نمیاد من خودم برای این کار حداقل 30 گیگ در نظر گرفتم با وجود Ram 1 گیگ.
حالا Ram شما چقدر هست؟

نظر من اینه که شما یه رم ظرفیت بالا بخری چون اینجوری حتی اگه این فایل رو هم بتونی تو فتوشاپ بازش کنی واسه ادیت کردنش هیچ کاری نمیتونی بکنی.

در ضمن بعضی از امکانات فوتوشاپ Cs2 روی ورژن های قدیمی تر اون کار نمیکنه و احتمالم داره از این باشه.

FashisT

Active Member
منم فکر کنم اولین مشکل سیستم خودت باشه.. من فکر کنم برای این فایل یا 1گیگ رم و یه هارد sata و یه cpu 3.2 فول کارت رو سریعتر انجام بده..
ولی اگه با CS2 بازش کردی به نظرم با CS یا 7 بازش کن چون CS2 یکم CACHE اش بالاست و رم خوری زیادی داره..
فعلا

mostafa_az

Well-Known Member
آقا اگه سيستمت هنگ ميكنه كه داره لودش ميكنه . بايد بشيني تا لود كنه . ولي اگه پيغام ميده نميتونه باز كنه ديگه رم جواب نميده .

مخلصيم
مصطفي

longhorn

Member
آقا منظورتون از این اسکراتچ همون virtual memory است یا چیزه دیگه رو میگید ؟

S.H.R.M.K

Well-Known Member
Scratch Disk یه چیز تو مایه های همون Virtual Memory تو ویندوز هست فقط اسمش فرق میکنه.

Saeed-masih

Member
FashisT گفت:
منم فکر کنم اولین مشکل سیستم خودت باشه.. من فکر کنم برای این فایل یا 1گیگ رم و یه هارد sata و یه cpu 3.2 فول کارت رو سریعتر انجام بده..
ولی اگه با CS2 بازش کردی به نظرم با CS یا 7 بازش کن چون CS2 یکم CACHE اش بالاست و رم خوری زیادی داره..
فعلا
موافقم.

nima_dsnr

کاربر VIP
همه اینا که دوستان گفتند درست ...

ولی با ریزولوشن 1300 من امید ندارم تا 10 سال دیگم باز بشه ...
شاید منظورت ریزولوشن 300 هستش ...

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
نه آقا نیما همین رزلوشن 1300 هم میشه ولی به نظر منم عجیبه! آخه سایز کار به این کوچیکی چرا اینقدر رزلوشن رو بالا گرفته؟! اگر برای چاپ میخواد مثلا سایز بزرگ چاپ کنه خوب از اول سایز رو بزرگتر میگرفت و رزلوشن رو خیلی پایین تر از اینا میتونست بگیره. حتی برای تابلو رزلوشن 150 هم کافیه. اونوقت 1300؟!

S.H.R.M.K

Well-Known Member
ممنون حمیدرضا
یه آدرس میدی تو کدوم منو هست

خواهش میکنم.

از منوی Edit>preference>Plug-ins & Scratch Disk میتونی این تنطیماتو عوض کنی.

فتوشاپ CS2 به قول شهرام حافظه خیلی زیادی میخوره و برای اولین بار تو این نسخه به طور حیرت آوری از Ram و حافظه مجازی زیادی پشتیبانی میکنه.
به طوری که حافطه مجازی قابل آدرس دهی در فتوشاپ به 4 Terabytes میرسه فکر کنم کمتر کامپیوتری همچین هارد دیسکی رو داشته باشه!
همچنین در مورد رم هم قابلیت ادرس دهی 4 GB رو داره و 2 برابر نسخه های قبلیش هست.

یک نکته اینه که بهتره از رم 2 گیگ به بالا برای کار های سنگین استفاده کنید و حافظه مجازی (Scratch Disk ) رو روی یک پارتیشن خالی و جدا از حافطه مجازی خود ویندوز درست کنید تا سرعتتون بالا تر بره.

چند تا چیزم هست که به این مطلب ربطی نداره ولی دونستنشون خالی از لطف نیست.

1- حداکثر سایز قابل پشتیبانی فتوشاپ ( 300000 * 300000 Pixel ) هست.

2- بزرگترین حجمی که فتوشاپ برای یک فایل قبول میکنه:
For PSD: 4 GB
-- For TIFF: 4 GB
-- For PSB: 100 GB

longhorn

Member
باز هم ممنون حمیدرضا
در مورده این درایو خالی هم که گفتی اگه بتونی تویه c یه جایی پیدا کنی بهتره چون سرعت ایک درایو از بقیه درایو ها بالاتره .

S.H.R.M.K

Well-Known Member
نه اشتباه نکن چون همچین چیزی نیست و هارد دیسک یه سرعت ثابت داره.و خود شرکت ادوبی هم پیشنهاد کرده برای اینکه سرعتتون بالاتر باشه تو یه درایو به جز درایو ویندوز فضا رو انتخاب کنید من تو مقاله اینگلیسی خود سایتش خوندم که دارم میگم.

longhorn

Member
حمیدرضا جان اون درست که هارد دیسک سرعته ثابت داره ولی درایو c سرعتش بالاتره مبانی تئوریک هم داره الان دقیق یادم نمیاد که درست بهت بگم . ولی اگه یادم اومد میگم . اگه کسه دیگری هم این مطلب یا خلاف اون رو میدونه ممنون میشم اینجا با دلیل مطرح کنه .

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
من فکر میکنم چون درایو c وظیفه اجرای برنامه های خود ویندوز و کارهای ویندوز و اجرای فایلهای ویندوز رو بر عهده داره سرعتش یکمی پایینتر از بقیه درایوها باشه و بهتره که از بقیه درایوها استفاده بشه که آزادتر هستن.

ققنوس

Member
آقا سرعت همه درايوها ثابته براي اثبات اين ادعا با برنامه nero سرعت درايوها رو چك كنين ميبينين كه با هم خيلي كم فرق دارن.(برين به cd copy و از اونجا به image بعدش تك تك سرعتها رو امتحان كنين)البته جاش اينجا نيست ولي اينو بگم كه سرعت درايو ربط زيادي به defragment و مرتب بودن اون و ميزان استفاده از اون داره.كه هر چه بيشتر استفاده بشه بهتره.ولي حميد جان راست ميگه بهتره از درايو خود ويندوز استفا ده نكنين چون شگون نداره!!
در ضمن سوال اين دوستمون موند.ببين ميتوني با acd باز كني؟چون من امتحان كردم سرعت acd بيشتر ازسرعت فوتوشاپ تو باز كردنه.(چون acd ديگه نمياد لايه ها رو مرتب كنه ولي فتوشاپ ميكنه)بعدش با acd اندازشو بيار پايين

longhorn

Member
این چیزی که شما در مورده defragment میگی درست .
ولی من منظورم در حالت کلیه .
partition ها چند نوعند دیگه
primary partition & extended partition & logical drive
ok ?
سرعته اینها یه فرقهایی با هم داره الان دقیق نمیتونم بگم ولی سعی میکنم با دلیل بگم .

S.H.R.M.K

Well-Known Member
ولی من بازم میگم سرعت درایوا با هم هیچ فرقی نداره.چون درایو فقط یک مرز بندی مجازی از کل هارد دیسک هست. سر حرفم هم هستم تا آخرش!!!!!!

اصلا من الان درایوم ویندوزم روی درایو D هست یعنی الان سرعتش بیشتره؟

جدیدترین ارسال ها

بالا