كدام بهتره canon ‎5D‏ يا canon ‎7D؟

JEYDI7

Active Member
سلام به همه ي دوستان

چند تا سوال راجع به اين دو مدل دوربين داشتم:

-‏ به نظر شما از بين اين دو دوربين كدومش براي ساخت فيلم كوتاه بهتره؟(دليلتون رو هم بنويسيد)

-‏ ‏آيا با اين دوربين ها فيلم سينمايي هم ميشه ساخت؟ (اگه دوربين ديگه اي هم مي شناسيد كه بشه باهاش فيلم سينمايي ساخت بهمون معرفيش كنيد)

-‏ قيمت هاي اين دو مدل دوربين تو بازار چقدره؟

منتظر جواب هاتون هستم - تشكر

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
هر دو خوبن .
فقط بحث نسبت قیمت و کیفیت میاد وسط که آیا شما حاضری به خاطر چند درصد کیفیت بهتر حدود دو برابر بیشتر هزینه کنید یا نه ؟

JEYDI7

Active Member
سلام حسين آقا تشكر بابت راهنماييت، به نظر من براي اونايي كه وضعيت ماليشون خوبه واقعا مي ارزه، ولي براي آدم هايي مثل من فكر نكنم ارزشش رو داشته باشه.! حالا قيمتش چقدره؟، يه سوالي كه بدجوري ذهنمو به خودش جلب كرده اينه كه آيا با اين دوربين ها فيلم سينمايي هم ميشه ساخت؟

hosein0251

قیمت که با این وضع دلار نمیشه دقیق چیزی گفت .
5d فکر کنم حدود 4.5 - 5 تومان شده و 7d هم 2.5- 3 تومان .

بله میشه فیلم سینمایی هم ساخت .
فقط باید وسایل جانبی خوبی داشته باشید .

Miladbat

Well-Known Member
اخراجی ها 3 رو با 5d گرفتن .
ولی من شنیدم 7d برای فیلم برداری مناسب نیست داغ میشه
با کسی مشورت کن که کارش این باشه خواستی بگو بتون معرفی کنم.

hosein0251

اخراجی ها 3 رو با 5d گرفتن .
ولی من شنیدم 7d برای فیلم برداری مناسب نیست داغ میشه
با کسی مشورت کن که کارش این باشه خواستی بگو بتون معرفی کنم.

همه دوربینهای dslr مشکل داغ شدن سنسور دارن و این طبیعی هست .
معمولا نباید بیشتر از 5 دقیقه بدون وقفه رکورد کرد . برای سنسور خوب نیست . و بعد از نشون دادن علامت داغی سنسور . جند لحظه بعد اتوماتیک دوربین رکورد رو متوقف می کنه تا به دوربین آسیب نرسه .

ولی به نظر شخصی من تو تصویربرداری 7d مناسب تر هست . :wink:
5d بیشتر از 30 فریم بر ثانیه نمی تونه رکورد کنه
7d دو تا پروسسور داره و تو غکاسی پیاپی سرعت بالایی داره .

البته 5d چند درصد کیفیت بهتری داره . ولی من شخصا 7d رو می پسندم .

JEYDI7

Active Member
راستي باطري هاي اين دوربين ها چطوريه ؟ يعني چند دقيقه ( يا ساعت) شارژ نگه مي دارند؟

hosein0251

تو حالت عکاسی بدون حالت Live view حدود 400 -500 شات .
تو حالت تصویربردای حدود 50-60 دقیقه . ( البته اگه مانیتور وصل بشه بیشتر هم دوام میاره .

shirani

اگر زیر 2 تومن پول دارید یک 600D بگیر 50 فریم بر ثانیه هم فیلم میگیره من که 11 ماه دارم ازش راضیم :rose:

hosein3195837

New Member
سلام
نظر من هم همون 600d هستش چون تو فیلمبرداری هیچ تفاوتی با 7d نداره و از سنسور مشابه استفاده میکنن
فقط یک سری تفاوت‌ها تو عکاسی‌ دارن که اونم فکر نمیکنم زیاد به کار شما بیاد
مثلا سرعت عکاسی‌ پیاپی که در 7d هشت فریم در ثانیه هست و در 600d تقریبا چهار فریم و سرعت شاتر که ۸۰۰۰ و ۴۰۰۰ هست
البته با این تفاوت که قیمتشون خیلی‌ فرق می‌کنه
ضمنا اگه توانایی خرید5d داری که شک نکن
چون تفاوت کیفیشون کاملا مشخصه و اونهم به خاطره سنسور و لنزشونه
دوست عزیزمون حسین درست فرمودن که واسه کار کوتاه اگه بخوای شروع کنی‌ زیاد مهم نیست و باید تمرکزتون رو رو مسائل مهمتر بزارید ولی‌ تو کار حرفه‌ای تفاوت تصویرشون واقعا فاحشه
در کّل باید بگم که بهترین گزینه بین 600d و 5d هست که یکیشونو انتخاب کنی‌ و قیمتشون تو این بازاره الان ۱۵۰۰،۰۰۰ و ۶،۰۰۰،۰۰۰ هست
موفق باشید

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
مسئله مهم بین 7D و 5D قابلیت Full Frame در 5D هست
7D بصورت Full Frame نیست
و با یک لنز مناسب هم نمی تونید یک تصویر wide خوب با 7D داشته باشید
اما با یک لنز مناسب با 5D می تونید یک تصویر Ultra Wide هم داشته باشید

hosein0251

نورپردازی حرفه ای و تصویربرداری مسلط خیلی مهم تر از این چیزها هستند .
تو خوب و عالی بودن 5d شکی نیست ولی با قیمت 5d فکر نکنم کسی حاضر باشه این همه پول برای 5d کنار بذاره .
جدیدا هم که 5d mk III ریلیز شده و قیمت ها نجومی هستند .

با اون پولی که می خواهید واسه 5d بدید . میشه 3 تا 550d و 3 تا لنز درست و حسابی خرید و کیفیت خیلی خوبی هم ازشون گرفت ( البته اگه نور پردازی خوبی داشته باشید . )

من ویدئوهایی دیدم که با دوربین های 550d و 7d و 600d به صورت حرفه ای با لنز های خوب کار شده که چیزی واقعا کم نداره از 5d .

هر کسی بسته به هزینه ای که می تونه بکنه و همینطور نوع پروژه باید دوربین و لنزش رو مشخص کنه .
ولی بازم میگم فکر نکنید که اگه 5d رو که حدود 6 تومان الان شده رو گرفتید ، نسبت به 7d که حدود 3.5 هست ، 2 برابر کیفیت داره .
در عوض می تونید کانفیگ زیر رو برای مثال داشته باشید که به نظر من عالی میشه .
Canon 600d + 70 -200 f 4 + 50 mm f 1.8 + 24 mm f 2.8
که این کانفیگ ( دوربین با 3 تا لنز ) .
تازه اضافه هم میاد و می تونید وسابل نورپردازی و ... رو هم بخرید .
--
در کل سعی کنید بهینه ترین حالت رو در نظر بگیرید تا یه وقت پشیمون نشید .

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
حسین جان من که عاشق تصاویر Wide و Ultera Wide هستم
و همیشه دلم می خواد میدان و عمق وسیعی توی تصاویر داشته باشم
مطمئنا 5d با یک لنز خوب برام نتیجه بهتری داره
اون هزینه ای هم که بیشتر میشه با دو سه تا کار متفاوت
که با همین نوع کار گرفته میشه بالاخره در میاد
...................
راستی برای اینکه عمق میدان و وسعت بسیار بزرگی توی تصاویر باشه دوربین های دیگه
که نتایج خوبی ارائه می کنند رو اگه معرفی کنید ممنون میشم

shirani

قیمت این 3 تا لنز را الان دارید حدودش هم باشه خوبه ؟

mooli63

کاربر فعال انجمن فیلمسازی
در انتخاب دوربین حتما باید user رو در نظر گرفت. شخصی که می خواد دوربین بخره در پی چه هدفی است؟ تمرین فیلمسازی؟ فیلم کوتاه دانشجویی و نیمه آماتوری؟ فیلم بلند داستانی؟ چی؟ تیزر ؟ موزیک ویدیو؟

بگذریم اما با توجه به پست های فرد شروع کننده تاپیک فکر می کنم برای ایشون همین 550d یا 600d مناسب باشه. این یوزر تمام تمرینهای فیملسازی که با 5d می تونه انجام بده با همین دوربین های ارزون قیمت هم می تونه.
اتفاقا این دوربین ها به دلیل گرین بالا این امکان رو به شخص استفاده کننده می ده که تو نورپردازی حرفه ایی تر بشه.

نگران آسیب به سنسور نباشید ( هیچ گزارشی مبنی بر از بین رفتن سنسور به علت طول زمان فیلمبرداری نه در 5d نه 7d ونه 550d در نمایندگی های کنون ثبت نشده ) مگر در شرایط هک نرم افزاری

خرید 5d که در حال حاضر اصلا برای فیلبردار مناسب نیست. به زودی دوربین جدید bolex به بازار عرضه می شه که resolotion 2K داره و از همه اینا مهمتر ریکورد 4 4 4 در عمق رنگ داره که این در مقایسه با 5d که 0 2 4 ریکورد می کنه یعنی اینکه 5d رو تو فیلمبرداری قورت می ده. قیمت این دوربین تنها 3 هزار دلاره و تفاوت چندانی با 5d نداره.

اما اگر شما بیشتر دنبال مستند سازی هستی یا گزارش و یا فیلمهایی که دوربین باید طول زمان زیاد بدون وقفه ریکورد کنه به شما دوربین های dslr رو پیشنهاد نمی کنم. شما می تونی با 2 میلیون تومان دوربین Sony VG10 رو تهیه کنی که قابلیت تعویض لنز داره و اصلا یه کم کوردره نه دوربین عکاسی.

آخرین ویرایش:

hosein3195837

New Member
سلام
hosein0251 نظرات خوبی‌ داره ولی‌ با اجازشون چنتا مورد رو اصلاح می‌کنم
اصلا به 550D فکر نکنید چون 600D رزولوشن بالاتری داره و حالتهای فیلمبرداریش هم بیشتره
لنز هارو 24-70 F/2.8 و 70 -200 F/2.8 و 50mm F/1.4 پیشنهاد میکنم

ضمنا چون اینجا بحث DSLR بود من حرفی‌ نزدم ولی‌ با نظر دوستمون کاملا موافقم که گفتن از VG10 استفاده کنید.البته من ورژن بالاترشو یعنی‌ VG20 رو پیشنهاد می‌کنم که با لنز کیت 200-18 تقریبا 3500000 در میاد

اگه ۲تا لنز دیگه هم با F‌‌‌ پایین براش بگیری واقعا معرکه میکنه و عملکردش خیلی بهتر از DSLR هست
یا حق

hosein3195837

New Member
DSLR موقع فیلمبرداری تو حرکتهای تعقیبی و پن حالت خمیری میکنه تصویرو ولی با sony NEX VG20 این مشکلو نداری دیکه
بعدشم میشه به فوکوس اتوماتیک اشاره کرد که تو 600D و 5D ولی تو VG20 فوکوس اتوماتیک عملکرد عالی داره و خیلی جاها ممکنه به کارت بیاد
ضمنا حالت های گامای سینمایی هم داره که تصویرتو خیلی عالی تر میکنه
سنسور 16 مگاپیکسل عکس های خیلی خوبیم برات میندازه
در کل به نظرم اگه واسه کار فیلم میخوای رو این گزینه شک نکن
Sony nex VG20 =3500000

mooli63

کاربر فعال انجمن فیلمسازی
بین 550d و 600d هیچگونه تفاوت کیفیت وجود نداره. تنها تفاوت یکی ال سی دی چرخونه و یکی هم فیلمبرداری تو حالت زوم و البته حالت وایرلس در فلش اکسترنال
ابعاد سنسور ، تعداد پیکسل و مابقی عینا یکی است.
ضمنا من نفهمیدم منظور از حالت فیلمبرداری بیشتر تو 600d جز همون ریکورد در حالت زوم دیجیتال چی هست که بنده بی خبرم؟

آخرین ویرایش:

hosein3195837

New Member
اول سلام
دوم اینکه این چیزایی که گفتین قابلیت های کمی‌ نیستن ( تنها تفاوت یکی ال سی دی چرخونه و یکی هم فیلمبرداری تو حالت زوم و البته حالت وایرلس در فلش اکسترنال)
سوم اینکه ابعاد تصویری تو ( 550d ( 3:2 هست ولی‌ تو ( 3:2, 4:3, 16:9, 1:1 ) 600d
چهارم و مهمتر از همه اینکه 550d حداکثر 30 فریم میگیره ولی600d ‌ تا 60 فریم رو هم ساپورت می‌کنه
پنجم اینکه 600 تکنولوژی ساخت جدیدتری داره و یه سرس از میان افزارهارو ساپورت میکنه (مثلا یه میان افزار نصب کردم که تو فیلمبرداری بهم zebra میداد که رو 550 نصب نشد)
و همه اینا به اختلاف قیمته خیلی ناچیزشون...خودتون قضاوت کنید
یا حق

جدیدترین ارسال ها

بالا