كارگاه نقد عکس

Ali 59

Well-Known Member
اینم یه عکس قدیمی.مال اوایل زمستون ه.

whistle.gif

عکس که با من حرفی نداره!!! (منظور اینست که عکس حرف نداره! ;d
(
راستی شماها با حشره جات که مشکل ندارین؟
lookaround.gif
میشه ماکرو ئه حشره گرافی گذاشت یا نه؟
این هم عکسی جهت دوستان علاقه مند به حشره شناسی و گرافی!!! ;d
اشتباه نشه! گرفتن این عکس برای من هنوز زوده! ( متعلق به Flickr

حال شما بگوئید که این حشره دوست داشتنی کجاست؟! و چه میکند؟ :)

آخرین ویرایش:

Ali 59

Well-Known Member
ممنون که نظرتون رو گفتین.
لطفا در مورد این دو تا هم نظر بدین

در سمت چپی به نظر این کمترین؛ کادر خفه به نظر میرسه! که البته احتمالاً ممکنه بخاطر کنتراست نور باشه و خود گل هم چندان گل زیبایی نیست
در سمت راستی:
خود گل بنظر میرسه که به فوکوس بیشتری نیاز داره.. همچنین گمان میکنم کادر از سمت چپ و بالا اضافه داره.. البته بک گراند گل کاملاً زیباست.
البته نظرات جناب مرزبان و دوستان حتماً کارشناسانه تر خواهد بود.

آخرین ویرایش:

Marzban

Well-Known Member
بنده با اینکه زاده این شهر زیبا هستم تا قبل از مشاهده این عکس توفیق دیدن این مناره را نداشتم!!
آیا این همان "منارجنبان" خودمان است؟!

چرا بغلهای عکس رو کراپ کردید؟ اگر برش نمیخورد از تأکید بر روی مناره کم میشد؟ یا اینکه فضای اضافی بوجود میآمد؟

بسیار شارپ و عالی افتاده...
آقا شما كه آبروي هر چي اصفهاني برديد كه.منار جنبون كوجا و اين كوجا
و اما در مورد بغل هاي عكس.با توجه به اينكه من اين عكس را بدون سه پايه گرفتم هنگام مرج كردن عكس ها مجبور بودم راستاي قرار گيري عكس ها را تغيير دهم.پس بنا بر اين اين عكل باع مي شد كه كناره هاي روجي پانوراما در يك خط قرار نگيرد به همين دليل مجبور شدم كه آن را كراپ كنم.

Ali 59

Well-Known Member
. این که در شناسنامه ما نام اصفهان حک شده و ما 6 ماه بدو تولد در این شهر زیبا بودیم آیا دلیل بر آن است که
ما اصفهانی هستیم؟ و باید همه چیز را بدانیم؟ مگر من میدانم و دیده ام که منار جنبان کجاست که این کجا باشد دوست خوب؟

حال اگر میدانستیم سؤال کردن ما هم موجبات خشم شما استاد بزرگوار را فراهم میکند آنرا هم نمیپرسیدیم.

با سپاس از شما و توضیحاتتان

Marzban

Well-Known Member
و اما اجاازه بديد عكس هاي ساير دوستان(البته جسارتا)
خانم مانادا
عكس بسيار زيبائي شده است.در اين عكس تمام موادري كه قبلا به ان اشاره كردم رعايت شده است.به جز يك مورد:كاهش عمق ميدان.به نظر بنده اگر در اين عكس عمق ميدان را كاهش مي داديد باعث مي شد كه گل بنفش رنگ از دل برگ هاي سبز بزند بيرون و حسابي خود نمائي كند.
اما عكس هاي آقاي محمودي
فقط يك نكته اي تما اين مطالبي كه بنده مي نويسم نظرات شخصي است.

عكس كلبه:
عكس بسيار خوبي شده است ولي فكر ميكنم اين درخت هاي جلوي كادر تقريبا اضافه هستند و جلوه كلبه را گرفته اند.به نظر من اگر شما ميرفتيد جلوي درخت ها و دوربين را در اتفاع پائين تقريبا جسپيده به زمت و هم راستاي راه رسيده به كلبه قرار مي داد كار بهتري مي شد.

شكوفه به اوج رسيده:
همه چيز عالي فقط اي كاش كمي كادرتون بسته در مي شود در هنگام نور سنجي دقت بيشتري مي نموديد

شكوفه تكي:
اين هم بسيار عالي ولي فكز ميكنم سمت راست كادر كمي اضافه است و همينطور اگر نوردهي كاهش پيدا مي كرد بهتر مي شد.

دوستان من نظرم اينه كه با هم ديگه يه فكري بكنيم كه يه نظمي به اين تاپيك داده بشه كه در واقع كساني كه مي خواهند عكس قرار دهند با يك نظم خاصي اينكار را انجام دهند اين مسئله باعث مي شود كه بوشد به طور كامل و دقيق تر در مورد عكس ها نظر داد.

Marzban

Well-Known Member
دوست عزيز بنده اصلا خشمگين نشدم و يك شوخي بيش نبود كه از شما پوزش مي طلبم
در ضمن من به تصور اينكه شما همشهري هستيد از واژه كوجا استفاده كردم

Ali 59

Well-Known Member
نیازی به پوزش نیست استاد چون بنده هم مزاح کردم... و البته به وضوح معنا و مفهوم اصطلاحات اصفهانی را میدانم! :) البته ما کوجا و شما کوجا!! : d
ضمناً اگر عکسی هم از منارجنبان خودمان! در کلکسیون افتخاراتتان دارید ما را بی نصیب نگذارید استاد.. : d

دوستان من نظرم اينه كه با هم ديگه يه فكري بكنيم كه يه نظمي به اين تاپيك داده بشه كه در واقع كساني كه مي خواهند عكس قرار دهند با يك نظم خاصي اينكار را انجام دهند اين مسئله باعث مي شود كه بوشد به طور كامل و دقيق تر در مورد عكس ها نظر داد.

چطوره هر کی عکس خودشو در یک تاپیک بذاره تا نظر دقیق در موردش داده بشه؟ (نظیر گالری دو بعدی و 3 بعدی در بخش گرافیک)

آخرین ویرایش:

aamahmoodi

New Member
با تشکر از نظرات اساتید Ali 59 و Marzban
بسیار استفاده کردم
در مورد نظر جناب Ali 59 در مورد میزان فوکوس گل سمت راستی باید بگم که حق با شماست ولی دیگه قدم نمی رسید:wink:

AMiR

Active Member
اولين عكس من واسه نظر سنجي !

اينو چند وقت پيش(روز ان ر ژ ي ا ت م ي) همين جوري از تو محوطه آموزشكده گرفتم ساعت 3 بعدازظهر
دوربين كاملا آماتور

چطوره؟

پیوست ها

• MO_1.jpg
    MO_1.jpg
    221.9 کیلوبایت · بازدیدها: 10

Ali 59

Well-Known Member
اولين عكس من واسه نظر سنجي !

اينو چند وقت پيش(روز ان ر ژ ي ا ت م ي) همين جوري از تو محوطه آموزشكده گرفتم ساعت 3 بعدازظهر
دوربين كاملا آماتور

چطوره؟

ماشالله خلاقیت از برو بچه های اصفهان موج میزنه ها! : d
اون دکل برق و شیلنگ آب؟! (اگه اشتباه نکرده باشم) اگه نبود دیگه توپس میشد! : d

ما یه جسارتی کردیم اینجا! باشد که ما را عفو بفرمائید...

توضیحات بیشتر کارشناسانه را به استاد مرزبان محول میکنیم..

آخرین ویرایش:

AMiR

Active Member
البته اون شيلنگ نيست ،‌جاده سنگ چينه كه از وسط چمن ها رد شده !
دكل رو كه نمي شد كاريش كرد؟:دي

من فكر كردم اينجا عكس خام بايد بذاريم !
نمي دونستم روتوش شده هم ميشه!

آخرین ویرایش:

Ali 59

Well-Known Member
آخه یه تیکه اش رفته بالای درخت!! من گمان بردم شاید شیلنگ باشه :دی
در مورد دکل هم فقط یک ابرقدرت میشد کاریش کرد اونهم فتوشاپ خودمون بود! :d و الا بنا بر توصیه های کارشناسانه اساتید (در این تاپیک) این خلاف اصوله و
بهتره که روتوش بیش از حد صورت نگیره که البته ما تا اینجا همش نقص اصول رو انجام دادیم!! : دی و البته شما کار درست رو انجام دادید.
موفق و مؤید باشید

آخرین ویرایش:

Marzban

Well-Known Member
امير خان به به به به
چه عجب از انجمن فوتو شاپ دل كندي و اومدي اينجا؟
خب در مورد عكس:راستش من خودم از اون دكليه نسبتا خوسشم اومد درواقع به نظر من اصلا چيز اضافي نيست.
شما دقت كنيد اين همه درخت كنار هم كنار هم قرار گرفتند ولي آخر كار يه دكل برق كه ارتفاعش از تمام درخت ها بيشتره انگار داره فرمانروائي مي كنه.
كادر بندي قابل قبولي هم فقط اگر كمي به سمت چپ مي رفتي كه اين درخت كوچيكه كادرت را خراب نكنه پرسپكتو جالبي پيدا مي كرد.
به نظر من نورسنجي هم زيا روش دقت نشده.ظاهر خورشيد سمت شرق قرار داره و نزديك هاي ظهرم هم هست.
نور خورشيد خيلي مزاحم عكست شده.

AMiR

Active Member
ممنون جناب مرزبان
عرض كردم كه ساعت حولو حوش 3 بود حدود و عكس رو گذري گرفتم !

//

جنابaamahmoodi ،‌ جسارتا اسم و مدل دوربين تون چيه ؟

Mandana

Active Member
دوست عزیز خیلی خوش امدید
اما اینجا انجمن تخصصیه.لطف کنین از ارسال پستهای بی ربط به تاپیکها اکیدن و شدیدن خودداری کنین
موفق باشید

اینم یه حشره گرافی از بنده
4743.gif

من خودم این عکس ملخ رو خیلی دوست دارم.
nail.gif

آخه با بدبختی گرفتمش.نه اینکه بترسم اما بدم میاد این جونور یهو بپره رو دست و صورتم
az.gif

موفق باشید

این هم تصاویری از ارسی های خونه پدربزرگ من با قدمتی در حدود 300 سال :-?

پیوست ها

• 100102.jpg
    100102.jpg
    57.2 کیلوبایت · بازدیدها: 6
  • 100103.jpg
    100103.jpg
    28 کیلوبایت · بازدیدها: 5

جدیدترین ارسال ها

بالا