قیمت ساخت کاراکتر و محیط

1seda

Member
سلام به همه دوستان
اول از همه بگم چون من جای مناسبی را نتونستم در نظر بگیرم و چون این تاپیک مربوط به کسایی هست که مدل وکاراکتر میسازم بهتر دیدم این بحث او اینجا انجام بدهم . باز هم اگه مدیران محترم دیدند که بحث مربوط به بخش دیگه ای میشه ممنون میشم منتقلش کنند و بهم خبر بدهند.
با تشکر .

موضوع از این قراره که من معمولا کار انیمیشن پروژه ای میگرفتم و حالا توافقی و یا ثانیه ای هر جور بود با هم حساب میکردیم .

الان یک جا بهم پیشنهاد داده که براشون مدا سازی کنم اما حرفی در مورد پول نزدیم و جلسه بد که بریم سر این مسئله حرف میزنیم .

این جور که من بهم گفتند یا مدل را دانه ای حساب می کنند مثلا مدل X قیمن 00 تومان و یا ماهی پول می دهند . شما دوستان که مدل کار میکنید و یک چیزی شبیه کار من انجام دادین می خواستم بدونم نرخ کار چه ججوری هست که اگه یک چیزی گفتند بدونم که نه سرم کلاه بره و نه یک چیزی بپرونم که ااونا ناراحت بشن و بگن من بی اطلاعم و سو استفاده کنند . عرفش را . مثلا شما کاراکثری چند طراحی م یکنید . و قیمت حدودیش چند هست و اگه یک کار انیمشن که فقط کار طراحی شخصیت و بعضی مواقع شاید هم مدل راب ه شما بدن چه جوری باید حساب کنم و اگه ماهی قرار باشه حساب بکنند . چه قیمتی عرفش هست مثلا ماهی n تومان عرفش هستو یا خوبه .
ممنون میشم راهنماییم کنید .

*farshid*

کاربر VIP
همون طور که میدونی اینجا جای کارای بچه هاست.

قیمت هم کاملا بر اساس کیفیت کارت تعیین میشه. حداقل دو تا کار میذاشتی تا ما هم قیمت میدادیم:rose:

من پیشنهاد میکنم تا این تاپیک رو نبستن یه چند تا نمونه از کاراتو بذار همین جا

1seda

Member
من هم اول گفتم که به چه دلیلی اینجا قرار دادم اما اگه بازم مدیر محترم مشکلی دید بحث را به جایی که صلاح می دونه انتقال میده .

در مورد عکس من کار انیمیشن به اون ها نشان دادم و عکس زیاید از کارم ندارم به جز چند تا که تو تاپیک زیر هست .

http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=148667

فقط دو سری کار هست که تو همون تاپیک هستندو گفتم اکثر کارام انیمشن هست و زیاد تک فریم و کار مدل سازی آنچنانی که از نماهای مختلف عکس گرفته باشم ندارم.
بعد هم کلا کار مدلینگ تو ایران مگه چطوری هست مگه توایران کار فوق رئال و سینماتیک و فیلم های تلفیقی با انیمیشن را دارید که می گید نمونه کار مهم است . مهم این بود که من نمونه کار دادم قبول کردند .
و من فقط یه نرخ خواستم . یه رنجی بالاخره هست 10 تومان - 50 تومان 200 تومان -500 هزار تومان n تومان . من از دوستان یه سئوال کردم فکر نکنم اینقدر ها سخت باشه .
پیشاپیش از همکاری همه ممنونم

(MRE)

Well-Known Member
قیمت مدل یه کاراکتر حرفه ای تو ایران تنها مابین 100 هزار تومان نهایتا 200 هزار تومن هست.(اندک افرادی هم هستند که بیشتر می گیرند)
البته من خودم برای کل مدل ها یه جا قرارداد می بندم.

اگر کسی می خواد بخره با ریگ می تونی تا 10تومن بفروشی.

(MRE)

Well-Known Member
قیمت مدل یه کاراکتر حرفه ای تو ایران تنها مابین 100 هزار تومان نهایتا 200 هزار تومن هست.(اندک افرادی هم هستند که بیشتر می گیرند)
البته من خودم برای کل مدل ها یه جا قرارداد می بندم.

اگر کسی می خواد بخره با ریگ می تونی تا 10تومن بفروشی.

1seda

Member
با تشکر از دوستان - خوب اگه قرار باشه ماهیانه حقوق بگیرید چقدر را پیشنهاد میدادید و یا چقدر شما گرفتید اگه کار کردید - چون همون طور که اول هم گفتم - به ن گفتنه ند یا ماهی و یا کارکتری - قیمت کاراکتر را حدودا دوستان مشخص کردند و ماهیانه چطور - البته میدونم که بستگی به تعداد کاراکتر و خیلی چیزا داره اما کلا میگم تا حدودش را بدونم - البته کار را بیشتر می خواهند که تو شرکت انجام بشه ولی در منزل هم قبول میکنند .
با تشکر از همه دوستان

1seda

Member
با تشکر از دوستان - خوب اگه قرار باشه ماهیانه حقوق بگیرید چقدر را پیشنهاد میدادید و یا چقدر شما گرفتید اگه کار کردید - چون همون طور که اول هم گفتم - به ن گفتنه ند یا ماهی و یا کارکتری - قیمت کاراکتر را حدودا دوستان مشخص کردند و ماهیانه چطور - البته میدونم که بستگی به تعداد کاراکتر و خیلی چیزا داره اما کلا میگم تا حدودش را بدونم - البته کار را بیشتر می خواهند که تو شرکت انجام بشه ولی در منزل هم قبول میکنند .
با تشکر از همه دوستان

(MRE)

Well-Known Member
رنج قیمت تا بین 400 تا 1.500 هست.من بیشتر از این مقدار می گیرم.منزل یا شرکت هم مهم نیست ولی شرکت باید امکانات رو بده مثل قلم نوری سیستم متعارف 2 تا مانیتور و... .

اگه می خوای کار کنی و انیمیت هم کار کردی حتما تو بخش انیمیت کار کارکن ریسک کمتر و کار بیشتر .

Unknown_CG

Member
رنج قیمت تا بین 400 تا 1.500 هست.من بیشتر از این مقدار می گیرم.منزل یا شرکت هم مهم نیست ولی شرکت باید امکانات رو بده مثل قلم نوری سیستم متعارف 2 تا مانیتور و... .

اگه می خوای کار کنی و انیمیت هم کار کردی حتما تو بخش انیمیت کار کارکن ریسک کمتر و کار بیشتر .

واسه انیمیت چقدر میدن؟

1seda

Member
از همه دوستانی که جواب دادند کمال تشکر را دارم .
وممنون از اینکه اطلاعات را در اختیار من و دوستان قرار دادید - البته بحث انیمیت هم جا یخودش را دارد اما انیمیت هم فکر کنم قسمت های مربوط به خودش را داره مثلا انیمیت حرکت که الان دیگه شرکت هایی که موشن کپچر وارد کردند داره روز به روز زیاد میشه ومی مونه انیمیت عضی کارها مثل لیبسینگ و حرکت های موجودات یکه انسانی نیستندو یا یبخش های دیگه که چون زیاد تو این بحث ها و مبحث ها به صورت اختصاصی کار نکردم نمیتونم نظر بدم - باز هم اگه دوستان میتونند در این موارد برا یدوستان دیگه توضیح بدهند وقیمت را اگگ میدانند قرار بدهند -
از همه شما متشکرم

(MRE)

Well-Known Member
واسه انیمیت چقدر میدن؟
مساله قیمت نیست امنیت شغلی هست.
مدلینگ علاوه بر اینکه سخت تره ریسک بیشتری داره اگه یه مدلکاره بهتر بیاد شما کارت از دست می دی.

اگر سطح کارت قوی باشه میتونی چند ده میلیون در ماه در بیاری.

شرکت هایی که موشن کپچر وارد کردند داره روز به روز زیاد میشه

فقط موسسه ی آوینی موشن 500 میلیونی وارد کرده و بعد چند تا شرکت دیگه موشن های ارزونتر دارند که باگ داره و نیاز به اصلاح با دست دارند.

Unknown_CG

Member
مساله قیمت نیست امنیت شغلی هست.
مدلینگ علاوه بر اینکه سخت تره ریسک بیشتری داره اگه یه مدلکاره بهتر بیاد شما کارت از دست می دی.

اگر سطح کارت قوی باشه میتونی چند ده میلیون در ماه در بیاری.

فقط موسسه ی آوینی موشن 500 میلیونی وارد کرده و بعد چند تا شرکت دیگه موشن های ارزونتر دارند که باگ داره و نیاز به اصلاح با دست دارند.

عزیز دلم اگه توجه کنی میبینی که حداقل 70 درصد کار تا بسته شدن رو انیماتور انجام میده ! من هم مدل رو انجام دادم هم انیمیت البته الان فقط انیمیت میکنم .من از MAx4 و از مایا 7 شروع کردم و به نظرم مدلینگ انچنان حتی در سطح پیشرفته مبحث خاصی نداره فقط نیاز به دست گرمی داره!

مدل فقط یه بار زده میشه تو کار و تو ایران هم به نظر من مدل های آنچنانی نمی خوان یعنی اصلا نمی خوان

نمی خوام کارتو زیر سوال ببرم اما تو ایران دقیقا ای کار میکنن حالا ماگزیموم دقیقه ای 800-900 $ اونم واسه یه کار فاینال.

به نظر من شما اگه بخای حرفه ای کار کنی یعنی در حد Vitaly Bulgarov بحسش جداس چون کاراش متفاوته!

ودر آخر کجا چند ده میلیون میدن تا ما هم بریم دوباره سراغ مدلینگ.

آخرین ویرایش:

1seda

Member
با تشکر از دوتسان -
پس بهتره من بچسبم به همون انیمیت خودمون-
آخه من بیشتر فکر میکردم که مدلینگ خیلی بهتره و برای همین زیاد به مدلینگ اهمیت نمیدادم - اهمیت ندادن این نیست که بلد نیستم و انیمیت کارهای انیمیشنی خودم را با دست انجام میدادم (پول موشن کپچر ندارم بدم دقیقه ای خداد تومان به ... :green:) -
و یک سئوال دیگه من با تری دی مکس کار میکنم و هم با bone و هم biped می توتنم راحت کار کنم و مایا را چند ماه یهست شروع کردم اما می گم چند وقتی چسبیدم به مدلینگم تا به قول دوست خوبم حرفه ای تر که اومد کهنه نشه دل آزار و کم نیارم .حالا
Unknown_CG و (MRE) عزیز انیمیت را با کدوم نرم افزار ادامه بدم با همون مکس و یا نه مایا .
چون بالاخره یکی بیشتر کاربرد داره با اینکه هر دو را باید بلد باشم . اما اگه مکس تو اکثر جاها مورد استفاده قرار میگیره خوب من می شینم میبینم اگه ایرادی پیدا کردم رفع کنم و خودم را در این زمینه کاملتر کنم .
اما اگه مایا بیشتر تو شرکت ها استفاده میشه سریع برا یایدگیری انیمیت مایا اقدام کنم د رحالی مکس را همراهش دارم .
چون میدونید بر فرض که من و دوستا کار انیمیت گرفتیم ومکس کار هستیم اگه بدونیم تو اکثر شرکت ها از مایا استفاده میکنند خوب سریع تر انیمیت مایا را شروع میکنم و از بعضی بحث ها می گذرم . چون حال گیری هست شما انیمیتور مکس هستید اون موقع اون ها با مایا کار میکنند. البته فکر کنم امکان سوئیچ حرکت ها تو دو نرمافزار باشه یعنی تو مکس هست اما چون هنوز به انیمیت مایا نرسیدم نمیدونم .
کلا ممنون میشم راهنماییم کنید چون شاید سئوال خیلی ها باشه .
و سئوال دیگه که این تاپیک را جامع تر از اینی که شده میکنه نحوه قیمت گذاری و قیمت انیمیت چی جوریه . آیا بر حسب دقیقه و یا ثانیه هست و یا هر حرکتی قیمتی داره و یا ماهیانه یه قیمت خاصی داره .
ممنون از همکاری و جواب هاتون
http://forum.majidonline.com/member.php?u=37471

Unknown_CG

Member
در چه حد کار کردی انیمیت رو ؟من مایا کا میکنم یه نمونه کارت رو بذار تو تاپیک تا ببینم.

1seda

Member
ممنون - عرق کار و میگم -
بالاخره هر کاری یه رنج قیمتی داره - مثلا حدودش از n شَروع میشه و تا m .
بعد یک بحث کلی هست . برای مرجع شدن .
بحث بعدی هم نوع نرم افزاری که اکثرا تو انیمیت شرکت ها استفاده میشود هست که مایا هست و یا تری دی مکس .
درسته هر دوش هست اما یکی بیشتر کاربرد داره . و اکثر شرکت ها بیس کاریشون با یکی از نرم افزرا هاست

1seda

Member
ممنون - عرف کار و میگم -
بالاخره هر کاری یه رنج قیمتی داره - مثلا حدودش از n شَروع میشه و تا m .
بعد یک بحث کلی هست . برای مرجع شدن .
بحث بعدی هم نوع نرم افزاری که اکثرا تو انیمیت شرکت ها استفاده میشود هست که مایا هست و یا تری دی مکس .
درسته هر دوش هست اما یکی بیشتر کاربرد داره . و اکثر شرکت ها بیس کاریشون با یکی از نرم افزرا هاست و مخصوصا تو بحث انیمیت از کدوم بیشتر استفاده میشه .

animations

Active Member
به نظرم صحبت درباره قیمت کارمون خیلی خوبه... چیزی که مسلمه اینه که پروژه ای که خودمون بگیریم و بخوایم انجام بدیم، معمولا قیمتش برامون بهتر در می یاد تا اینکه بخوایم توی یه شرکت برای یکی کار کنیم و ماهیانه بگیریم.

من یه مدت توی یه شرکت با مکس انیمیت می کردم و ماهانه 600 می گرفتم. البته بعدا گفتند ماهی 720 می دن، ولی من اومدم بیرون. چون حجم کاری که می خواستن زیاد بود... اما یه جا دیگه بهم ماهی 800 پیشنهاد داده که هنوز نرفتم.

انیمیت کاراکترهای فانتزی سریالی رو تا پارسال بین دقیقه ای 100 تا 150 تومن می بستم. ولی می دونم که تا 300 هم می دن.

چند وقت پیش، یه تیزر فانتزی چند قسمتی بهم پیشنهاد شد که هنوز قراردادش رو نبستم. ولی قیمت هایی که بهشون دادم کیلویی بود:
گفتم بابت مدلسازی هر کاراکتر (با یه ریگ ساده و مورف): 400 تومن
انیمیت (هر 15 ثانیه): 150 تومن
و...

انیمیشن های رئال معمولا گرون ترند. مگر اینکه کیفیت بالایی نداشته باشن.
موشن کپچر رو حساب نکردم. چون ترکیبش با انیمیشن دستی معمولا چیز خوبی در نمی یاد. من به شخصه سعی می کنم طرفش نرم!!

1seda

Member
سلام
وممنون از دوستانی که اطلاعات میدهند تا همه بتونند ازش استفاده کنند .
حالا که قیمت ها ی کاراکتر و انیمیت تا حدودی مشخص شده خوب هست قیمت مبحث های 3 بعد یدیگه هم دوستان دیگر که در بخش های مربوط به کارهای 3 بعدی فعالیت میکنند حدودش را هم یزارند تا یک مرجع کامل برای همه بشه .
مثلا قیمت ساخت مدل های سه بعدی از نماهای داخلی و یا خارجی که بیشتر دوستان که طراحی دکوراسیون وداخلی و محیط های بیرون رو انجام می دهند می تونند کمک کنند وسایر بخش هایی که م یتونه به بخش ها ی3 بعدی و نرم افزار های مرتبط ربط داشته باشه مثل کومپوزیت و ...
موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا