قفل کردن سی دی و آتوران

وضعیت
موضوع بسته شده است.
سلام دوستان

من سوالی در مورد قفل کردن سی دی و آتوران بیلدر داشتم: شما حتما تا به حال سی دی هایی را خریداری کردین که مثلا در روی پاکت آن نوشته که این سی دی فقط روی سیستم کامپیوتر شخص 3 بار نصب میشه ، و به طور کلی براش لیسانس تعریف کرده.... که در صورتی که اگر کامپیوتر خراب شد و ... نیاز به لیسانس دوم دارد. و باید تلفن کند و رمز دیگری را به ما بدهد. البته این را بگم که خیلی مطلب در این مورد در انجمن های مختلف خوندم ، و روش های زیادی دیدم مثلا کاری کرد که تعداد دفعات مثلا 20 دفعه ( اما این برای نسخه آزمایشیه ولی... ) و یا کد بر روی سی دی آتوران بیلدر .... اما من چیزی که میخوام متفاوته و پیدا نکردم.... در واقع این یک قفل تلفنی است و... می خواستم بدونم آیا این کار و امکان روی بیلدر هم وجود داره ؟ یا خیر

با تشکر

BEHESHT

Well-Known Member
در این مورد خیلی خیلی بحث شده با کوچک ترین سرچ موارد زیادی پیدا خواهید کرد.

در مورد امنیت زیاد سخت نگیرید چون هر قفلی به هر حال شکسته می شود چه آسون چه سخت.

موفق باشید.

OMiD

Well-Known Member
من ازBEHESHT2om تشكر ميكنم ولي بعضي از قفلها رو اگه كليدش رو فقط شما داشته باشيد و توي برنامه قفلتون طبق الگوريتم پيش نريد شكستنش كار هر كسي نيست.
در مورد قفلي كه ميخوايد بيشتر توضيح بديد ممكنه از دستم بر بياد.

BEHESHT

Well-Known Member
کوچیک شما پوریا هستم

اما این بحث یکی دو روز این انجمن نیست واقعا ماهها و هفته هاست که ما در این باره بحث کردیم نمونه شو در زیر می تونید مشاهده کنید:

http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=114697

http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=114745

اینم دیگه آخرش خیلی باحالش که جواب جالبی نداد:

http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=108685

تلاش تو این مورد فقط می تونه کا قفل شکن رو سخت تر کنه و بس.

این رو صادقانه عرض کردم به پست های بالا توجه کنید متوجه عرایض بنده خواهید شد.

اگر مخالف این موضوع هست بفرمایید!

BEHESHT

Well-Known Member
نه اصلا این جوری نیست دوست عزیز

اتفاقاً ما خوشحال میشیم شما بتونید.

برای MMB کارها این امر بزرگ رو انجام بدید

ماشاالله انگیزه

اما این رو بدونید من اصلا نسبت به شما عناد و دشمنی ندارم و به قول گفتنی ما خیلی مخلصیم

من کوچیک تر از اینم که بخوام با کسی کل کل کنم

و بچه های انجمن نیز از این کار احتمالاً آزرده شن

ولی یه کلام دمت گرم منتظرم هنرنمایی کنه

اینم یه شاخه گل رز تقدیدم به آقا امید از گل بهتر:

:rose:

موفق باشی چون آرزوی ماست داداش

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
یکی از مهم ترین دلایلی که باعث شده امنیت پروژه های ساخته شده با MMB خیلی کم باشه، اینه که اصولاً خود فایل کامپایل شده ی برنامه های ساخته شده با MMB رو میشه با روشهایی به سورسش تبدیل کرد و اونرو دیکامپایل کرد، ضمن این که امنیت فایلهای MBD هم بسیار پایین هست که هم Secure Layer و هم پسورد رو میشه براحتی برداشت.

معضل اصلی خود MMB هست که امنیت درش لحاظ نشده، و گرنه میشه توسط متدهایی دسترسی کاربر به برنامه رو محدود کرد، ولی وقتی کاربر بتونه برنامه رو دیکامپایل کنه دیگه متدهای امنیتی به کار نمیاد.

ولی خب دیکامپایل کردن برنامه های ساخته شده با MMB هم کار هر کسی نیست(مثلاً کار من نیست !)، و شما میتونید برنامتون رو از دسترس افراد زیادی محفوظ بدارید، ولی صحبت کردن در مورد یک قفل با ضریب امنیتی بالا در MMB به دلیل همین نقطه ضعف نتیجه ی زیادی در بر نخواهد داشت، مگر اینکه خود فایل اجرایی رو ایمن کنید !

BEHESHT

Well-Known Member
آقا فرموده ی شما کاملا دست هست من خودم فایل های کامپایل شدمو حتی محافظ کردم با Protector های مختلف هم محافظ کردم ولی با یه UNPacker به قول گفتنی می ترکوننش و دوباره روز از نو روزی از نوع.

من به آقا امید عرض کردم که اون مباحث بالا رو دنبال ککند تا متوجه امنیت ضعیف MMB بشن اما ظاهراً ایشون نگاه نکردند.

ولی بازم ما منتظر شاهکار ایشون هستیم.

سلام
دوستان خوبم ، از توجهتون خیلی خیلی ممنونم. : BEHESHT2om , SilverLight , nevercom

بله همانطور که می گویید. قفل نرم افزاری و سخت افزاری همیشه متاسفانه 100 درصد مطمئن نیست و نمیشه خیلی خیال راحت 100 درصد داشت !! اما میدونید من نمی خواهم حتما قفل شکسته نشه و... من میخواهم قفل را بزارم تا یک آدم معمولی حد اقل نتونه اونو راحت کپی یا به یکی دیگه بده ! همین ! یعنی بودنش بهتر از نبودنه... حالا میخواستم از شما بزرگواران راهنمایی بگیرم ، چطور میتونم یه قفل تلفنی بزارم ، مثلا دوست خوبمون BEHESHT2om ، که از اینجا از ایشون تشکر می کنم. تاپیکی را معرفی کردن به نام: http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=114745 اما متاسفانه برنامه تایپک را نمیشه دانلود کرد ، چون پاک شده.... من همچین چیزی می خواهم ، و از شما می خواهم مرا یاری کنید. چون من الان بیش از ... تاپیک را در این مورد را دیدم ، اما متاسفانه اون چیزی که می خواستم را پیدا نکردم.

با تشکر

آخرین ویرایش:
تشکر - این برنامه ای که در تایپک فوق است ، فکر کنم فقط برای رجیستر کردن برنامه هستش ، اما من میخوام که برنامه به صورت برنامه قفل تلفنی باشه ....

BEHESHT

Well-Known Member
دوست عزیز به نظر من از قفل تلفنی استفاده نکنی بهتر باشه چون خیلی کابر رو آزار می ده به نظر من استفده نکنی ازش خیلی بهتره.

ولی من خودم اینو ندارم امیدوارم یکی از دوستانی که داره قرار بده.

Ehssan_it

Well-Known Member
پلاگین جناب mobilebaz هم هست که میتونه کمک کنه
خودشون تو وبلاگ گفتن به عنوان یک قفل تلفنی میشه ازش استفاده کرد.

سلام

آقا خیلی ممنون ، یک دنیا تشکر - فکر کنم همون چیزی بود که می خواستم... فقط یک سوال: گویا برنامه جوریه که هر بار برنامه باز میشه باید کد فعال سازی مربوطه را تایپ کنه... آیا نمیشه کاری کرد ، که مثل سایر برنامه های دیگه ، یک بار کافی باشه... مثلا وقتی کد فعال سازی را مشتری وارد کرد ، و فعال شد ، دیگه تا زمان تغییر ویندوز ، دوباره برنامه کد فعال سازی را نخواد که تایپ کنه ؟

با تشکر - بازم ممنون

haitman

Member
سلام
دوستان خوبم ، از توجهتون خیلی خیلی ممنونم. : Behesht2om , silverlight , nevercom

بله همانطور که می گویید. قفل نرم افزاری و سخت افزاری همیشه متاسفانه 100 درصد مطمئن نیست و نمیشه خیلی خیال راحت 100 درصد داشت !! اما میدونید من نمی خواهم حتما قفل شکسته نشه و... من میخواهم قفل را بزارم تا یک آدم معمولی حد اقل نتونه اونو راحت کپی یا به یکی دیگه بده ! همین ! یعنی بودنش بهتر از نبودنه... حالا میخواستم از شما بزرگواران راهنمایی بگیرم ، چطور میتونم یه قفل تلفنی بزارم ، مثلا دوست خوبمون behesht2om ، که از اینجا از ایشون تشکر می کنم. تاپیکی را معرفی کردن به نام: http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=114745 اما متاسفانه برنامه تایپک را نمیشه دانلود کرد ، چون پاک شده.... من همچین چیزی می خواهم ، و از شما می خواهم مرا یاری کنید. چون من الان بیش از ... تاپیک را در این مورد را دیدم ، اما متاسفانه اون چیزی که می خواستم را پیدا نکردم.

با تشکر

دوست عزیز همون طور که گفتم این قفل فقط از خود پروژه محافظت می کنه و فایل های کنارش همه در دسترسن اما اگه قفل تلفنی میخوایی میتونم همین الان بهت بدم که مطمئن باش کاربر متوسط هم نمیتونه بازش کنه البته اگه دلت به حال کاربر نمی سوزه میشه کاری کرد اگه کپی کرد هاردش پاک بشه اگه میخوایی من در خدمتم

Ehssan_it

Well-Known Member
haitman شما چند جا از قفلتون تعریف کردین ولی عملا هیچی برا دانلود نزاشتین
اگه میشه یک نسخه ازمایشب بزار ببینیم چطوریه

haitman

Member
haitman شما چند جا از قفلتون تعریف کردین ولی عملا هیچی برا دانلود نزاشتین
اگه میشه یک نسخه ازمایشب بزار ببینیم چطوریه

دوست عزیز شما اگه یکم حوصله کنی و توی تالار یه چرخی بزنی میبینی که واسه دانلود گذاشتم
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=114745
البته قفل آنلاین دیگه کار نمیکنه چون دیتابیس بخش سرویس دهنده قفل توی هاست سایتم یود و متاسفانه سایت تا پاییز تعطیله

و اما قفل تلفنی که آموزش کاملش رو گذاشتم دوستان هم امتحان کردند من موندم شما چطور گشتین که چیزی پیدا نکردین
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11111
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=108685

haitman

Member
دوستان گل
قفلی که من دارم روش کار میکنم اگه بزارم توی فروم دیگه به درد نمیخوره چون همه الگوریتم رو متوجه میشن و تمام زحمات من هیچی به هیچی
باید تبدیل بشه به پلاگین بعد ارائه بشه تا همه استفاده کنند

اگه دوستان از گزارش هایی که من در مورد قفل میدم ناراحتن چشم دیگه چیزی نمیگم تا آماده بشه یا حق

BEHESHT

Well-Known Member
کاش کمی رو ایمن شدن فایل های کامپایلی تون فکر می کردید محافظت از اون حرف اول رو می زنه حالا هی من تو تالار فریاد بزنم اول این مهمه

فرضاً قفل تلفنی گذاشتید با یه الگوریتم خیلی پیچیده اونوقت طرف اومد فایلتون رو دی کامپایل کرد و قفلتون رو حذف کرد و بعد دوباره بدون قفل کامپایل کرد فرستاد رو نت.

اونوقته که دیگه پیشمونی فایده ای نداره ببیند دوستان شما با اصلاح کردن شاخه نمی تونید کرم تنه یا ریشه درخت رو از بین ببرید

درخت امنیتتون از ریشه مشکل داره به خودتون بیایید اول ریشه رو قوی کنید بعد برید سراغ ساخت قفل های فرعی

فکر نکنم باز هم کسی خواستار این جور مسائل باشه

بازم اگر استقبال شد من در خدمت تالار هستم نه یه راه نه دو راه چندین رو آموزش می دم و به قول گفتنی راه های یادتون می دم که اشک cracker رو در بیاره و از کرک کردن پشمون شه.

به قول گفتنی کو گوش شنوا؟

اگه خواستید من یه مبحث واسه این باز کنم و شروع به آموزش کنم.

فکر نکنید چون می گم اموزش بزارم چون کمبود یا عقده دارم یا از این حرفها چون می خوام زکات علمم رو به فرموده ی آقام امام علی (ع) بدم.

اگه پایه هستید بسم الله علی علی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا