فوتوشاپ 64 بیتی فقط برای ویندوز ساخته می شود!

mehdinasiri

پارس لند گروپ
فوتوشاپ 64 بیتی فقط برای ویندوز ساخته می شود؛ مکینتاش باید اصلاح شود؟


کمپانی Adobe Systems اطلاعات کمی درباره نسخه آینده نرم افزار Photoshop با عنوان CS4 را فاش ساخت. باور کردنی نیست اما ادوبی این بار تصمیم گرفته است که نسخه 64 بیتی این نرم افزار را تنها برای سیستم عامل ویندوز مهیا سازد.

آقای John Nack در مصاحبه ای پیرامون این قضیه اظهار داشت: "ادوبی معمولا امکانات محصولات خود را برای هر دو سیستم عامل ویندوز و مکینتاش در یک سطح نگه میدارد. اما این بار این اصول بدلیل پی بندی برنامه نویسی "مک" قابل رعایت نبود. این اشکال بدلیل تغییرات سال گذشته در سیستم عامل مک می باشد."

وی در ادامه افزود:ما قصد نداریم فوتوشاپ 64 بیتی را بطور بومی برای 'مک' به فروش برسانیم. ما عقیده داریم کمپانی Apple نیاز دارد که منابع و وسایل برابر را در دسترس قرار دهد و هم اکنون درباره این پلتفرم تصمیم بگیرد. اما این اقدام رنجش توسعه دهندگان را در پی خواهد داشت.

اهمیت رایانه 64 بیتی چیست؟ به هر حال آسان ترین راه حل برای شرکت های سخت افزاری و نرم افزاری که بتوانند چیزی بیشتر از 4 گیگابایت حافظه RAM را در اختیار داشته باشند استفاده از پردازشگرهای رایانه های 64 بیتی است که این مهم را فراهم می سازد.

اما آیا به واقع نرم افزار فوتوشاپ 64 بیتی از نسخه 32 بیتی دو برابر بهتر کارایی دارد؟ - بر طبق آزمایشات ابتدائی شرکت 'ادوبی'، ویرایش Photoshop CS4 64-bit در حدود تنها 8 تا 12 درصد در انجام وظایف برتری نشان می دهد. ولی بطور مثال برای یک وظیفه بخصوص که باز کردن یک فایل کلان 3.2 گیگابایتی به همراه مقدار زیادی حافظه، سیستم 64 بیتی حدود 10 برابر سریعتر از رایانه 32 بیتی این عمل را انجام می دهد.

خوشبختانه در سری جدید رایانه های مک استفاده از پردازنده های Intel کاربران این سیستم عامل را قادر ساخته است که بطور dual-boot ویندوز را نیز بر روی سیستم خود نصب کنند. حتی نرم افزارها و محیط های مجازی ساز نیز می توانند در آینده کاربران حرفه ای مک را کمک کنند.

منبع خبر: WinBeta.Net (نقل از C|Net)
 

جدیدترین ارسال ها

بالا