فرخ تابنده | فرا روو !

Farrokh

Active Member

گزارشگر فرضی ! :

به نام خدا
سلام آقای تابنده . شما ما رو به اینجا دعوت کردید تا با شما درباره ی شرکت در مسابقه ی طراحی کارکتر برای مجید آنلاین مصاحبه کنیم !

سلام
قبل از هر چیز از شما به خاطر اقدام غیر معمولم عذر خواهی می کنم.
بعد از آن از شما و همکارانتان تشکر می کنم که دعوت من رو قبول کردید و به اینجا تشریف آوردید.

گزارشگر فرضی ! :

بله اقدامتون خیلی غیر معمول هست ولی ما این جسارت شما رو تحسین می کنیم !

آه ممنونم

گزارشگر فرضی ! :

خواهش می کنم . ظاهرا شما بالاخره تصمیم گرفته اید که در این مسابقه شرکت کنید ،درسته ؟

خیر !
من از ابتدا علاقمند بودم که در مسابقه شرکت کنم ، منتها کمی درگیر مسائل شخصی و حرفه ای بودم که فعلا کمی آنها رو سازماندهی کرده ام و از فشارشان کاسته ام تا بتونم در مسابقه شرکت کنم .

گزارشگر فرضی ! :

برخی معتقدند ایده ی شما خیلی ساده هست ، ولی من معتقدم ایده ی شما بیشتر عجیبه تا ساده !
کمی در مورد ایدتون برامون توضیح میدید ؟

بله با کمال میل !
ایده ی من به این دلیل از نظر برخی افراد بسیار ساده هست که من قصد طراحی یک کتاب رو دارم !

گزارشگر فرضی ! :

یک کتاب !
علت اینکه این امر برای من اینقدر عجیب هست هم همینه !
چطور ممکنه که کارکتر مجید آنلاین یک کتاب باشه ؟!
چطور این ایده به ذهنتون رسید ؟

جرقه های این ایده زمانی زده شد که من به فکر پرسشی افتادم که مدتی پیش یکی از کارفرماهایم از من پرسیدند .
ایشان که کمی از پدرم بزرگ تر و آشنایی اندکی با دنیای کامپیوتر و اینترنت داشتند وقتی متوجه شدند که اینترنت بسیار در پیشرفت به من کمک کرده است از من پرسیدند که در اینترنت چه می کنم .

من خیلی سریع جواب دادم در فوروم ها فعالیت می کنم.

پرسیدند فوروم چیه ؟

اینجا بود که من کمی مکث کردم و گفتم فوروم مثل یک کتاب یا کتابچه هست که با گذشت زمان ، به دفعات بی شماری ویرایش شده و مطالب کم کاربرد آن به فراموشی سپرده شده و مطالب مفید تری به آن اضافه شده است .

پرسیدند یعنی مثل وبلاگ نویسنده ی خاصی دارد ؟!

جواب دادم خیر ! هر کس می تواند در پیشرفت دادن آن شرکت کند و هر کسی هم می تواند از مطالب آن استفاده کند .

گزارشگر فرضی ! :

داستان جالبی بود ! ولی با توجه به این داستان و ضمناً چند طرح اولیه ای هم که شما برای کارکترتان زده اید احساس می کنم رویکرد شما رئال هست ، این در حالیست که تصویری که همه ی ما از یک کارکتر در ذهن داریم یک تصویر بامزه و فانتزیست.
چرا کارکتر شما تداعی کننده ی این تصویر نیست ؟!

چالشی که در این مسابقه با آن روبرو هستیم این است که طراحی کارکتر به طور معمول برای شخصیت دادن به یک موضوع انجام می شود.
این در حالیست که از دید مزدم عادی یک فوروم اینترنتی نه تنها جان ندارد ودارای شخصیت مشخصی نیست بلکه اساساً وجود خارجی هم ندارد !

از طرفی عامه ی مردم بر این باورند که هنر اساسا چیزیست که افرادی که هیچ غم و مشکلی در زندگی ندارند به دنبال آن می روند . آنان فکر می کنند که هنرمندان افرادی الکی خوش هستند که هنرشان به درد زندگی روزمره ی مردم نمی خورد و گره ای از کار آنان باز نمی کند .

آنان حتی نمی توانند تصور کنند که هنر چگونه می تواند زندگیشان را دگرگون کند !

با این دو رویکرد من شروع به طراحی کارکتری کردم که مخاطب آن مردم عادی هستند .
هدف من این بود که با یک اثر هنری به مخاطبم تکنولوژی را آنگونه که به سادگی قابل درک باشد معرفی کنم ، تکنولوژی ای که استفاده از آن می تواند زندگیش را متحول کند !

با این اثر من به مخاطب نشان خواهم داد چیزی که اساساً موجودیت فیزیکی ندارد چگونه از دید هنر و هنرمندنه تنها می تواند موجودیت پیدا کند و دارای شخصیت و کاراکتر باشد ، بلکه این کاراکتر می تواند بدون داشتن مشخصات عمومی یک کارکتر مثل دست و پا و چشم و دهان و . . . هنوز هم یک کاراکتر باشد و یک دنیا حرف برای گفتن داشته باشد.

در آخر هم از شما و همکارانتان که به اینجا تشریف آوردید و همچنین مدیران بخش سه بعدی و مدیران کل سایت مجید آنلاین که برای این مسابقه زحمت فراوان کشیده اند تشکر می کنم.

گزارشگر فرضی ! :

ما هم از شما و تمامی دوستانی که این مصاحبه ی فرضی را خواندند تشکر می کنیم
در آینده باز هم جویای احوال شما و کارتان خواهیم شد با آن امید که تا آن زمان طرح های اولیه ی کارکترتان برای نمایش آماده شده باشد ، بدرود

==============================================================================

شرکت این کار در مسابقه :

==============================================================================

موضوع مسابقه :

من و مجید آنلاین

توضیحات:

بنا به توضیحاتی که در بالا داده شد دیدگاه من نسبت به مجید آنلاین یک کتاب یا کتابچه بود

این کتاب باید چه خصوصیاتی داشته باشه؟
در نگاه اول متوجه می شویم که مهم ترین ویژگی یک فوروم قابل ویرایش بودن اونه

ویژگی دیگر یک فوروم منظم بودن اون هست
ویژگی بعدی یک فوروم رو به پیشرفت بودن اون هست
و خیلی ویژگی های دیگر

از طرفی دیگر نام من و مجید آنلاین بیانگر یک رابطه هست
رابطه ی یک کاربر با فوروم مجید آنلاین
حال تفاوتی نمی کند که این کاربر کاربر فعال باشد یا کاربر جدید باشد یا کاربر ویژه باشد یا مدیر باشد و یا هر سمت دیگر
همه و همه گرد این سایت جمع شده اند

حال چگونه می توان با یک رویکرد تمام این روابط را نشان داد؟

تحلیل طرح :

در این طرح به مجید آنلاین به صورت یک مجموعه نگاه شده است
تمام آنچه که در تصاویر مشخص است مجید آنلاین است
و همین پیکره ی مجید آنلاین رابطه ی او را با کاربرانش تعریف می کند (دقیقا همان چیزی که در عمل با آن مواجه هستیم )

اطلاعاتی که به صورت نا مرتب و به هم ریخته در دست است از یک سو و اطلاعاتی هم که هنوز از انها دستمان کوتاه هست از سوی دیگر همه و همه باید توسط کاربران فعال ، کاربران ویژه ، کاربران جدید و مدیران سازماندهی شود

در این میان مدیران ابزار هایی را در دست دارند !
آنان با ابزار های خود به ساماندهی انجمن می پردازند و حتی با تفنگ های خود کاربران را تنبیه ( بن) می کنند (البته این موضوع چندان هم آسیبی به آنها نمی زند و آنها معمولا بعد از مدتی می توانند فعالیت خود را از سر بگیرند)

و در آخر

پیامی که این اثر برای مخاطب خود دارد ورای این روابط است !

با نگاهی به پیرامون خود می بینیم که در عصری زندگی می کنیم که اطلاعات در آن نقش تایین کننده ای را بازی می کند و گویی ما در دریایی از اطلاعات به سر می بریم

گویی که ما در کتابخانه ای عظیم به سر می بریم که علیرغم وسعت بسیارش ، بسیار تو در تو است به طوری که حتی تصوری از انتهای دالان های آن هم برایمان ممکن نیست
اما یک چیز را خوب می دانیم
تمام آنچه را که ما و پدرانمان به آن پی برده ایم حتی با گوشه ای از آنچه که آیندگان ما خواهند دانست قابل مقایسه نیست

پس گویی که این کتابخانه ی عظیم بشری هنوز که هنوز است خالیست !
امروز کتابخانه ای خالی فرا روو ی ماست که تشنه ی آنست که یافته های مارا و دانش و هنر ما را در دل خود جای دهد

و این کار امروز ماست !...

سرفراز و پاینده باشید
تابنده
<font color="red"><font color="black"><b>
<font color="SeaGreen" size="5">

پیوست ها

• thmb.jpg
    thmb.jpg
    57.5 کیلوبایت · بازدیدها: 151
آخرین ویرایش:

animations

Active Member
بابا ایول... کار مجله رو راحت کردی فرخ جان. مصاحبه ت که آماده ست، فقط مونده اول شدنت. :cool:

به نظرم ایده خیلی باحالیه استاد. منتظرم ببینم با چالشی که گفتی چطور کنار می یای.

mkf.cgi

Member
به به به چه چه چه ! :)
سلاااااااام آقا فرخ عزيز,بالاخره با حضورتون ما رو منور نموديد !
چه شود ! منتظر كارات هستم.
شب خوش.

hamed1star

Member
فرخ جان خیلی جالب بود ( انگار دارم واسه رندر نظر میدم :lol:)

طرح بیان کردنت واسه من جذاب بود البته فکر میکنم با چیزایی که گفتی یه کم کارت سخت تر شد .
به هر حال مشتاقانه منتظر کارت هستم .
موفق باشی رفیق.

:shock: وووووو.......
خیلی خوب شده .
ایده خیلی خوب بود خوشم اومد ....
بی صبرانه ، با صبرانه ، هم صبرانه ، همه جوره .... منتظرم ببینم چه میکنی پسر!

amin2001

Active Member
ایول فرخ جان
پست اولت که حرف نداشت
خلاق بودن مهمترین چیز هستش .تو همین پست اول نشون دادی:D

منتظریم ببینیم چه میکنی داداشی:rose:

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
چی بگم ؟! حیقتا غافلگیر شدم فرخ !! خیلی بامزه و جالب بود .. هم ایده کاراکتر و هم ایده پرسش و پاسخ که خیلی جالب از کار دراومده !

یاد جوونیام افتادم :lol:

بی صبرانه منتظرم ببینم چه می کنی

موفق باشی دوست جان

Farrokh

Active Member
:lol:

یرادر من
خودم از همه بیشتر سر کارم (از 8 صبح تا 3 نصفه شب )
والا تا الان همینه که می بینی
تمام تلاشم هم اینه که سه تا پروژه ی دیگه رو هم ببندم تا آزاد بشم و تازه کار مسابقه رو شروع کنم
خلاصه شبانه روز دارم می تازونم هنوز هم وقت کم دارم

برام دعا کنید تا بتونم برسم به مسابقه

ممنون از پیگیریت عزیزم جونم :)

Farrokh

Active Member
سلام دوستان چون از سیریش بازی این خبرنگاره خیلی خوشم نمیاد و اصلا هم وقتشو ندارم خودم با زبون خوش کارم رو قرار دادم (البته خبر نداره -اگه بفهمه دوباره میاد سیریش می شه تا باهاش مصاحبه کنم):)

یه اسکیس از کارم زدم برا اینکه بفهمم چی می خوام
منتظر پیشنهادات و انتقاداتتون هستم

attachment.php

چیزهایی که برام مهم بوده

جنبه ی روشنگر بودن مجید آنلاین
جتبه ی تکنولوژی بودن مجید آنلاین
جنبه ی مانوس بودن ظاهر مجید آنلاین
و خیلی چیزای دیگه هست

شاید دونستن اینال بتونه برای ایده دادن بهتون کمک کنه

در مورد محیط کار هم خودم یه ایده ی توپ دارم که نمی گم تا ایده های پیشنهادی شما رو تحت تاثیر قرار نده

خلاصه منتظر نظرات پیشنهادات و انتقاداتتون هستم
فرخ

پیوست ها

• majid online.jpg
    majid online.jpg
    471.7 کیلوبایت · بازدیدها: 103

gigamax

به به آقا فرخ !!

خوبی فرخ ... کجایی نیستی ؟!

بسی جالب انگیز نا ک شده ... چون یه اسکچ سادس نمیشه زیاد نظر داد .... اما خوبه ...

فقط اون چراغها و صفحه پاینیش اصلا لازم نیست .... کامپیوتر های دهه 80 بود که یه عالمه چراغ و اینا داشت ... الان همه چی دیجتال شده ... چراغ جادوی lg رو دیدی ؟ از اون برای درست کردن یه چیز مدرن می تونی ایده بگیری !!

راستی اون قسمت پایین چیه ؟ من متوجه نشدم !!!

به هر حال زحت خیلی پتانسیل داره ... می تونی خیلی کارا بکنی ...
موفق باشی دوست من

Farrokh

Active Member
مرسی متین جان

اون یه کیبورد کوچیکه برا وارد کردن پسورد توسط مدیران (البته خودم خیلی باهاش موافق نیستم )(ایده ی یکی از بچه ها بود)

متین !
ایده بده بهم

عکس از همون چیزی که گفتی داری؟

از کارایی که می شه کرد و به نظرت خوبش می کنه مثال بزن

ممنون

animations

Active Member
جالب شده فرخ جان. پیشنهاد می کنم کتابت قطورتر باشه. به جز اون نامه هه، بازم کاغذ لاش بذاری خوبه.

جلدش هم اگه یه جورهایی شبیه ظاهر مجیدآنلاین باشه جالب می شه. یا اینکه مثلا از اون دریچه ای که ازش نور زده بیرون یه طرح شبیه بنر بالای سایت معلوم باشه.

اینا صرفا پیشنهاد بودن. هر چی خودت می دونی استاد. :d

gigamax

dueeyzdmxvocchoitls9.jpg

اینم عکس چراغ جادوی LG. همین جا اعلام می کنم هیچ رابطه ای با مدیران شرکت LG ندارم ... ما در کار sony هستیم !! :wink:

نگاه یه شیئ قدیمی یه طراحی مدرن داره !!
این کتاب هم باید یه جورایی اینطور چیزی رو القا کنه ... یه کتاب قدیمی اولا جدا از اینکه یه کلیشه تکراریه یه مجید آن لاین نمی خوره !! مجید آن لاین که قدمتش به 10 هزار سال قبل از میلاد مسیح که نمی رسه ....

اون نور خیلی خالیه ... به نظر من هاله هایی از نماد های مجید آن لاین توش بذاری جالب میشه

فعلا اینا به ذهنم رسید
موفق باشی دوست من

جدیدترین ارسال ها

بالا