فارسی ساز برای نرم افزار CoffeeCup Flash

B E H N A M

Member
سلام .
امروز تو گوگل خیلی دنبال راه حلی برای نوشتن فارسی در نرم افزار CoffeeCup Flash گشتم اما مطلب مفیدی پیدا نکردم .

با فارسی ساز مریم هم امتحان کردم اما در نوشتم حرفهای "ی" و "ن" مشکل داره .

دوستان اگه کسی راه حلی برای این مشکل داره لطفا من و راهنمایی کنه .

با تشکر .

ashkan 261

Active Member
سلام

بهتره برای تنظیم کردن ی و ن فارسی ساز مریم تغییراتی رو در سیستم فارسی ویندوز اعمال کنی

BioDread

Banned
فارسی استایل از rtl برای فارسی نویسی استفاده میکمه
اگه در CoffeeCup Flash فونت ها به صورت علامت سوال نیست حتما مشکلت با این حل میشه
در انجمن به دنبال farsi convertor بگرد
Unknownuser نوشته و کامل و بدون ایراد کار میکنه
من حتی از این برای فتوشاپ هم استفاده میکنم
موفق باشی!

B E H N A M

Member
فارسی استایل از rtl برای فارسی نویسی استفاده میکمه
اگه در CoffeeCup Flash فونت ها به صورت علامت سوال نیست حتما مشکلت با این حل میشه
در انجمن به دنبال farsi convertor بگرد
Unknownuser نوشته و کامل و بدون ایراد کار میکنه
من حتی از این برای فتوشاپ هم استفاده میکنم
موفق باشی!

خیلی ممنونم جناب biodread که به درخواست من جواب دادید .
متاسفانه حرف "ن" و "ی" و چند حرف دیگه به صورت علامت سوال نوشته میشه . این در حالی هست که در فتوشاپ مشکلی ندارم .

با این حال دنبال farsi convertor میگردم . امیدوارم با این برنامه مشکلم حل بشه .

بقیه دوستان هم اگه راه حلی به نظرشون میرسه به داد ما برسن .... چون چشمم آب نمی خوره که این برنامه هم جواب بده ....

B E H N A M

Member
از biodread و UnknownUser عزیز ممنونم که من و راهنمایی می کنند .

با تمام راههایی که شما دو نفر به من پیشنهاد دادین امتحان کردم اما هنوز موفق نشدم که درست فارسی بنویسم ...

البته farsi convertor خیلی جالب بود و کلی باهاش حال کردم . حتما خیلی جاهای دیگه به دردم می خوره اما تو این مورد که کارم و راه نداخت ...

کارهایی که کردم و میگم شاید اشتباه کرده باشم شما راهنماییم کنید .

فونتهای مربوط به فارسی استایل و نصب کردم ( با FS شروع میشن) .

فایل فلش Farsi_Convertor در اینترنت اکسپلورر اجرا کردم .

متن خودم و در کادر بالا نوشتم و تبدیل کردم . ( اگه فکر کردین اینجا اشتباه کردم بگین تا تمام حرکاتی که انجام دادم تو این مرحله بنویسم ) .

در نرم افزار CoffeeCup Flash یک تکس باکس ایجاد کرده و ابتدا یکی از فونتهای فارسی استایل و انتخاب کردم و بعد هم متنی که کپی کرده بودم پیس کردم .

نتیجه :

متن فارسی منتقل میشه اما به صورت حروف جدا از هم .

یعنی یکنفر نیست که تو CoffeeCup Flash فارسی نوشته باشه !!!

++Hadi++

Active Member
سلام
اگه کارت خیلی فوری هست و می خوای زود به جواب برسی و هنوز به جواب درست از farsi style نرسیدی دو راه برا نوشتن استاتیک پیشنهاد می کنم.
1- می ری برنامه microsoft word رو باز کرده و wordart رو باز کرده و متن فارسیتو تایپ کرده و ok رو می زنی و از صفحه ات متن افکتیو تو کپی و تو فلش paste می کنی.
2- این راه دوم بهتر و راحت تره : برنامه adobe photoshop me رو که می تونی توش فارسی تایپ کنی رو باز می کنی و یه فایل جدید با زمینه transparent باز کرده و تو اون متن فارسیتو بی نقص با فونت دلخواهت تایپ کرده و با ابزار crop یه کادر دور نوشته ات می کشی و از گزینه بالای صفحه ات تیک تایید رو می زنی.
با ابزار crop اتفاقی که می افته اینه که اندازه فایل نوشته ات برای کار مناسب می شه که خودت متوجه اون می شی و مثلا بجای اینکه یه نوشته کوچیک تو یه زمینه بزرگ قرار بگیره زمینه نوشته ات برا کارت مناسب نوشته ات می شه.
بعد اونو با فرمت png - psd - gift یکی از این سه تا ترجیحا png تو یه جایی save می کنی و بعدش اونو از flash گزینه imort - import to library به صورت عکس که فقط یه نوشته است با زمینه کاملا خالی و نامرئی وارد می کنی.
یا علی ...

B E H N A M

Member
از همه دوستان عزیز مجددا تشکر می کنم .
بلاخره امروز به طور ناگهانی و از یک جایی که اصلا فکرش نمی کردم راه حل مشکلم و پیدا کردم .

امروز سر کلاس #C بودم که استادمون یکی از تجربیات خودش و داشت به ما می گفت و اون تجربه این بود :

گقت که زمانی که می خواییم پروژه ای طراحی کنیم و از زبان فارسی در این پروژه برای منو ها و دیگر قسمتها استفاده کردیم برای اینکه در سیستم مشتری به مشکل برخورد نکنیم بهتره یا شاید هم باید در Control Panel > regional and language option فقط در سربرگ languages تیک گزینه install files for complex script بزنیم و بعد هم صفحه کلید فارسی و اضافه کنیم و بقیه تنظیمات و دست نزنیم .
مثلا در سربرگ Advanced لازم نیست فارسی انتخاب بشه و بقیه جاها ....

وقتی اومدن خونه همه تنظیمات regional and language option به صورت پیش فرض برگردوندم و فقط همون کارهایی که استادمون گفته بود انجام دادم .

بعدش هم به سرم زد یک بار دیگه با نرم افزار مریم چک کنم شاید مشکلم حل شده باشه و در اوج ناامیدی دیدم که مشکلم حل شده !!!

با این حساب می تونم بگم بهترین فارسی سازی که دیدم از نظر وسعت نرم افزارهایی که پشتیبانی می کنه همین فارسی ساز مریم هست که دوستان می تونن بایک سرچ کوچیک پیداش کنند .

فقط هنگام استفاده از این نرم افزار کوچیک و قدیمی و دوست داشتنی باید به یک نکته بعلاوه نکته هایی که در بالا اشاره کردم توجه کنند :

بعد از نصب نرم افزاری برای اجرای نرم افزار باید از فایل اجرایی که در پوشه سورس نرم افزار وجود داره استفاده کنند . فایلی که نرم افزار برای اجرا بعد از نصب می سازه مشکل داره و جواب نمیده .

امیدوارم مشکل فارسی نویسی دوستان در همه نرم افزارها با استفاده از این نرم افزار برطرف بشه .

موفق باشید .

B E H N A M

Member
از همه دوستان عزیز مجددا تشکر می کنم .
بلاخره امروز به طور ناگهانی و از یک جایی که اصلا فکرش نمی کردم راه حل مشکلم و پیدا کردم .

امروز سر کلاس #C بودم که استادمون یکی از تجربیات خودش و داشت به ما می گفت و اون تجربه این بود :

گقت که زمانی که می خواییم پروژه ای طراحی کنیم و از زبان فارسی در این پروژه برای منو ها و دیگر قسمتها استفاده کردیم برای اینکه در سیستم مشتری به مشکل برخورد نکنیم بهتره یا شاید هم باید در Control Panel > regional and language option فقط در سربرگ languages تیک گزینه install files for complex script بزنیم و بعد هم صفحه کلید فارسی و اضافه کنیم و بقیه تنظیمات و دست نزنیم .
مثلا در سربرگ Advanced لازم نیست فارسی انتخاب بشه و بقیه جاها ....

وقتی اومدن خونه همه تنظیمات regional and language option به صورت پیش فرض برگردوندم و فقط همون کارهایی که استادمون گفته بود انجام دادم .

بعدش هم به سرم زد یک بار دیگه با نرم افزار مریم چک کنم شاید مشکلم حل شده باشه و در اوج ناامیدی دیدم که مشکلم حل شده !!!

با این حساب می تونم بگم بهترین فارسی سازی که دیدم از نظر وسعت نرم افزارهایی که پشتیبانی می کنه همین فارسی ساز مریم هست که دوستان می تونن بایک سرچ کوچیک پیداش کنند .

فقط هنگام استفاده از این نرم افزار کوچیک و قدیمی و دوست داشتنی باید به یک نکته بعلاوه نکته هایی که در بالا اشاره کردم توجه کنند :

بعد از نصب نرم افزاری برای اجرای نرم افزار باید از فایل اجرایی که در پوشه سورس نرم افزار وجود داره استفاده کنند . فایلی که نرم افزار برای اجرا بعد از نصب می سازه مشکل داره و جواب نمیده .

امیدوارم مشکل فارسی نویسی دوستان در همه نرم افزارها با استفاده از این نرم افزار برطرف بشه .

موفق باشید .

جدیدترین ارسال ها

بالا