عیسی مسیح

saalek110

Well-Known Member
عیسی مسیح. ، مسیح به معنی پاک است.
یا عیسی ناصری ، ناصریه محل تولدش بوده.

همه پیامبران از سوی خدا هستند.

همان طور که می دانید در قرآن از خیلی از پیامبران مثل حضرت ابراهیم و حضرت موسی نام برده شده.

در میان پیامبران ، حضرت عیسی برجسته و درخشان است.
همچنین داستانهای حضرت موسی در قرآن زیاد است. و موسی معجزات زیادی داشته است.
البته تعداد معجزات دلیل برتری نیست.

من دنبال تبلیغ دین مسیحیت نیستم ، بلکه می خواهم با توجه به آیات انجیل دید خود را اصلاح کنید. ممکن توحید یعنی ارتباط با خدا و اطاعت از خدا.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
در این تاپیک به انجیل خواهیم پرداخت.

من فکر می کنم قسمتهایی از انجیل اضافه شده است و بی ارزش است.
ولی قسمتهایی از آن با ارزش است.
البته این نظر شخصی من است.

من سعی می کنم اون قسمتهایی که به نظرم با ارزش است را نقل کنم.

هر نوع اظهار نظر در مورد عیسی مسیح و انجیل در این تاپیک آزاد است.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
در انجیل کلمه جلال دادن آمده ، من دقیقا معنایش را نمی دانم.

در سایت زیر معنی شده

ولی من نمی دانم تعریف ایشان درست است با نه.
در این پست فقط خواستم کلمه جلال آورده شود.

فکر کنم عیسی ع گفته خدا به من جلال داد. ولی معنایش چیست؟

سالک: من رابطه شدیدی بین کلمه جلال و عیسی علیه السلام قائلم.
احتمالا مسیحیان واقعی ، منظور من را درک می کنند.

saalek110

Well-Known Member
سالک: من می دانم که ستایش خدا کار بزرگی است.

ولی در معنای جمله بالا بحث است و شاید کار من نباشد شرح بدهم. پس فقط جمله بالا را از من داشته باشید.

saalek110

Well-Known Member
پرستش فقط وسیله‌ی دیگه‌ای برای جلال دادنِ خدا نیست؛ پرستش، به‌تنهایی خدا رو جلال می‌ده. به همین دلیل زندگی ما باید به‌وسیله‌ی پرستش تعریف بشه.

از:

سالک: من دقیقا معنای عبارت بالا را نمی دانم .... ولی اجازه بدهید اینجا بماند برای ایجاد بستر تفکر... شاید بعدا حذف شود یا توضیح داده شود.

این تاپیک محل بررسی و تفکر و گفتگو هم هست.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
در رسالۀ اول قرنتیان باب ۱۰ آیه ۳۱، کلام خدا می‌گوید:

"پس خواه بخورید و خواه بنوشید، خواه هر چه کنید، همه را برای جلال خدا بکنید." با این گفتار و آیاتی مشابه آن، کلام خدا به سئوالات ما در مورد امور روزمرۀ زندگی پاسخ می‌دهد. دقت کنید که کل زندگی ایماندار در جملۀ "خواه هر چه کنید" خلاصه می‌گردد.​

اصولاً زندگی یک مسیحی واقعی به دور خداوند و جلال او می‌چرخد، حتی خورد و خوراک و پوشاک و یا هر کار دیگر. به عبارت دیگر تمام زندگی یعنی:

۱) خواه آنچه به روح ایماندار بستگی دارد مثل مطالعۀ کلام خدا، دعا، پرستش، کلیسا رفتن و خدمات مسیحی

۲) خواه آنچه به جان شخص مربوط است مانند افکار، نقشه‌ها، تصمیمات، برنامه‌ریزی‌ها، اراده و احساسات

۳) خواه آنچه به بدن او مربوط است مثل خورد و خوراک و پوشاک، همه باید برای جلال خداوند تقدیس گردد.

لیست فوق به هیچ‌وجه کامل نیست و هرکس می‌تواند مسئولیت‌ها و امور مربوطه را که هر روز با آنها مواجه می‌شود به آن بیافزاید؛ حتی تفریحات، خواب و بیداری، استراحت، میهمانی‌ها، مخارج زندگی، کسب و کار برای امرار معاش، تحصیلات، ازدواج، بچه‌داری، شوهرداری، نظافت و یا هر قول و فعل دیگر. بلی، همه این امور و به‌طور‌کلی تمام مسائل زندگی یک مسیحی باید با اراده نیکو و پسندیدۀ خدا مطابقت کند چون خدا به تمامیت وجود ما یعنی روح و جان و بدن اهمیت می‌دهد و در كل به تمام زندگی‌مان علاقمند است.

سالک: مطلب بالا به نظرم قشنگ است ولی نمی دانم معنایش چیست.شاید معنای مهم و خاصی داشته باشد. اگر کسی می داند بحث کند.

saalek110

Well-Known Member
با شکوه ترین طریقی که خداوند جلال خود را بر بشر متجلی ساخت ، فرستادن پسر خود بود تا در میان ما زندگی کند.
و کلمه(کلمه جلال) جسم گردید
و میان ما ساکن شد، پر از فیض و راستی؛ و جلال او را دیدیم، جلالی شایسته پسر یگانه پدر (یوحنا ۱: ۱۴)

سالک: قبلا گفته بودم ارتباطی بین کلمه جلال و عیسی مسیح هست.
عبارت بالا خیلی جالب این رابطه را نشان می دهد.

سالک: بعضی به کلمات پدر و پسر ایراد می گیرند ولی شاید فقط عباراتی ساده بوده و منظور کفرآمیز ندارد. و شاید یک مولف این کلمات را به انجیل اضافه کرده ، بهتر است درگیر کلمات نشویم و درگیر مفاهیم باشیم.
مولانا جلال الدین میگه :

حرف و گفت و صوت را برهم زنم
تا که بی این هر سه با تو دم زنم

سالک: البته منظور مولانا خروج از محدودیات های ادبی بوده شاید ولی من میگم

کلمات را فراموش کنید ، کلمات فقط ابزاری برای انتقال مفاهیم است. به مفاهیم وصل شوید و پرواز کنید.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
یوحنا ۱:‏۱-‏۳

در ابتدا، کلمه بود و کلمه نزد خدا بود و کلمه خدا بود. همان در ابتدا نزد خدا بود.

عبارت بالا زیباست ولی نمی دانم معنایش چیست

از سایت کانون انجیل.

سالک: بخاطر زیبایی اش نوشتم تا لذت ببرید.
ولی شاید معنای خاصی هم درونش باشد.

saalek110

Well-Known Member
مهم نیست حضرت عیسی به چه زبانی صحبت می کرده ولی می گویند به زبان آرامی صحبت می کرده.. و شاید عبری هم می دانسته.

saalek110

Well-Known Member
بخواهید تا به شما داده شود. بجویید تا بیابید. در بزنید تا به روی شما باز شود زیرا هر که چیزی بخواهد. به دست خواهد آورد و هر که بجوید خواهد یافت کافی است در بزنید که در به رویتان باز می شود.

سالک: متن بالا ، به نظرم اساس دین است. یعنی اساس عرفان است.
در مثنوی هم گفته ، هر دری بهرحال باز می شود.

من همیشه می گویم جوینده یابنده است... راز یافتن همین است ، راز کشف همین است... راز عرفان و دانستن همین است...یعنی بخواه تا برسی...

پس شاید بهتر باشه چیزهای مهم تر را بخواهیم.

saalek110

Well-Known Member
جلیل (به عربی: الجلیل، به به عبری: הגליל گلیل، از یونانی کهن: Γαλιλαία) سرزمینی در شمال اسرائیل است. این منطقه در قسمت عمده‌ای از استان‌های اسرائیل به نام‌های استان شمال و استان حیفا واقع شده‌است و شامل مناطق الجلیل بالا و الجلیل پایین است. از گذشته تاکنون ناحیه الجلیل به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده‌است. مدارکی وجود دارد که نشان می‌دهد عیسی مسیح در این منطقه می‌زیسته‌است.

در سایت زیر ، در مورد جلیل و حاکمیت اون نوشته شده:

saalek110

Well-Known Member
در مورد درجه حضرت عیسی و حضرت علی ،
حرفهای زیادی گفته شده...
مسلما عرفای بزرگی هستند که می دونند درجه این دو چقدر بزرگ بوده ولی برای افراد عادی خوندن مقالات مثلا عیسی خدا بود یا پسر خدا یا بنده خدا ، یا علی ، خدا بود یا بنده خدا ... به نظر من خوندن این مقالات زیاد فایده ندارد...

به نظرم فعلا بهتره به مطالب بپردازیم.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
تبلیغ یک شخص:

ایلیا میم رام الله. .... پیمان فتاحی
فیلم های ایشان را در یوتبوب نگاه کنید

مثل فیلم زیر:

youtu.be/qUc2XyGeo40?si=LwB17ySqiH8gRYsR

ربطی به حضرت عیسی ندارد.
ولی مثلا اصول اجابت دعا را گفته. یکی از شروطش اینه که فقط از خدا بخواهیم....خودتان فیلمهایش را نگاه کنید
اصل عرفان را می گوید.

خوش سیما و خوش صدا است و حرفهایش به دل می نشیند.
خدا حفظش کند هر جا هست ، آمین.
البته مسیحی نیست. باسواد است. سواد معنوی.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
تبلیغ یک مجموعه کتاب عرفانی:

کتابهای نوشته کارلوس کاستاندا را هم بخوانید ، عرفان سرخپوستان آمریکاست ، منبعش دون خوان ماتوس است ، یک سرخپوست....
در این مورد من تاپیک دارم:

مباحث عرفانی را خیلی ملموس گفته ....
و اکثر تمام مباحث عملی است نه تئوری. مثلا سفرهای روحی را در ۷ لول آموزش داده. سفر روحی ، یعنی رفتن روح شما در خواب به جاهای دیگر. در کتاب ۷ مرحله رویا دیدن.

و مثلا قصد را توضیح داده ، قصد یک آبجکت روحی است ، مثلا شما ارده می کنید کفش بخرید ، اگر قصدش در درون شما شکل بگیرد ، اون کار بعدا انجام می شود.

همچنین در این کتاب ها جاوید شدن را اولین وظیفه انسان دانسته تا وقت برای کارهای دیگر داشته باشد.
سالک: به نظر من هر کاری دانشی نیاز دارد و اگر اراده کنیم دانشش را بدست خواهیم آورد. دون خوان میگه : اگر شما جاوید نشوید وقت برای هیچ کاری ندارید ، پس منطقی است اولین کاری که می کنید جاوید شدن باشد.

Screenshot_۲۰۲۳-۱۱-۲۷_۰۵۵۰۲۰.jpgScreenshot_۲۰۲۳-۱۱-۲۷_۰۵۵۱۴۰.jpg

فکر کنم حدود ۱۱ کتاب باشه که ایبوکش به سادگی قابل یافتن و دانلود است. کتابهای کاغذی را هم می توانید بیابید. از دستفروشها.

سالک: آواتار من که یک سرخپوست و یک عقاب است اشاره به این آموزشها دارد...
ممکن است عقاب در این آموزش ها ، خدا باشد ، چون گفته شده روح ها را موقع مرگ می بلعد..
و در قرآن آیه ای داریم که میگه موقع خواب و مرگ روح شما را دریافت می کنیم ولی موقع مرگ دیگر روح شما را پس نمی دهیم. از کلمه نتوفی برای دریافت روح استفاده شده در قرآن.

دون خوان میگه اگر بتوانیم آگاهی خود را به عقاب بدهیم و خودمان آزاد شویم ، جاوید می شویم.

عقابی که در این کتاب ها توصیف شده کل افق را پر کرده و سر به آسمان ساییده.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
عیسی علیه السلام به بیابان رفته بود( برای یک دوره ) و گرسنه بود
شیطان به او گفت: اگر تو پسر خدایی این سنگ را نان کن.

داستان بالا ، خیلی آموزنده است ، از این جهت که شیطان چه شبهه هایی می تواند ایجاد کند.
مثلا یک شبهه مشابه اش که بعضی می گویند این است که چرا آفریقایی ها گرسنه اند؟

مثل این است که فردی کارخانه ای ساخته باشد ، یک نفر نادان بیاید بگوید حتی دستگیره در اتاق تو باید نان نولید کند تا معلوم شود تو مهندس بزرگی هستی. شما باید از مسیرش وارد شوی ، نه اینکه هر لحظه هر هوسی پیدا کردی ، بگویی پس چرا نمی شود.

شبهه های مسخره ساختن کاری ندارد... شما باید نظام جهان را درک کنید و بواسطه این درک قدرت هر کاری را خواهید داشت، کما اینکه عیسی علیه السلام مرده ها را هم زنده می کرد و بیماران را شفا می داد.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
همین حالا دکتر طاهری هم با استفاده از منبع انرژی ، بیماریها را شفا می دهد.
فکر کنم اونها میگن به کائنات وصل می شویم و انرژی را به بیمار منتقل می کنیم تا ....

تعداد شاگردان او به چند صد هزار نفر رسیده.

سالک: من متاسفانه فرصت نشد در کلاسهای ایشان شرکت کنم ، ولی روش وصل شدن ایشان را در یک pdf که خواندم ، کلمه ای اضافه و کم نداشت. در دو خط دقیق روش وصل شدن را گفته بود.

من خودم سالها وصل شدن را تمرین کرده بودم ، بعد اون همه سال به همون دو جمله رسیده بودم... با خواندن ایبوک دکتر طاهری دیدم ، دقیقا اون دو خط ، با روش وصل شدن من یکی است. کلمات فرق داشت ولی همان روش بود.
مثلا دکتر طاهری میگه باید شاهد باشی. شاهد باشی یعنی دخالتی نکنی و فقط شاهد باشی.
اگر انواع مدیتیشن را مطالعه کنید ، در یک نوع مدیتیشن که شاید بشه بهش گفت مدیتیشن پسیو pasive یعنی غیرفعال ، فرد فقط افکار را تماشا می کند و با آنها درگیر نمی شود.
البته نمی گم شاهد بودن همان مدیتیشن pasive است... باید از خود دکتر طاهری بپرسید شاهد بودن یعنی چی ، من مثالی زدم تا به ذهن نزدیک شود....
بله ، اصطلاح شاهد بودن را دکتر طاهری به کار برده ، و خیلی اصطلاح زیبایی است ، من خودم اصطلاح برایش نساخته بودم ، فقط می گفتم ذهن نباید دخالت کند ، وگرنه همه چیز خراب می شود.

البته ممکن است یکی از شاگردان او بد فهمیده باشد یا ناشی باشد ، حساب دکتر طاهری را از شاگردانش جدا کنید.

پس اگر یک نفر بیمار بود ، ممکن است یکی بیاید شبهه بسازد بگوید اگر خدا فلان است چرا این شخص را درمان نمی کند.

یا مثلا صد متری یک آبشار باشید و یک نفر بگوید اگر فلان است باید زیر پای من چشمه بشود. از این شبهه های مسخره می سازند و منتشر می کنند.
بله شما باید از مسیرش وارد شوی ، بلند شو برو نزدیک آبشار و نگو باید زیر پایم چشمه بشود.

در پست قبل گفتیم: شیطان به عیسی علیه السلام گفت اگر تو پسر خدایی این سنگ را نان کن.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
نترسید از کسانی که می توانند فقط بدن شما را بکشند ولی نمی توانند به روح تان صدمه ای بزنند.
از خدا بترسید که قادر است هم بدن و هم روح شما را در جهنم هلاک کند…

(انجیل متی، ۲۸: ۱۰)
one.jpeg
واقعا درست و زیبا.
فقط باید از خدا ترسید. از هیچ غیرخدایی نباید ترسید.

واقعا این جملات از انجیل ، ارزش طلا و گوهر دارد.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
نمی‌توانی به دو ارباب خدمت کنی، باید فقط یکی از آنها را دوست داشته باشی و فقط به یکی وفادار بمانی. همچنین نمی‌توانی هم بنده‌ی خدا باشی و هم بنده‌ی پول.

(انجیل متی، 24 : 6)

معنی اش مشخص است. اگر به سمت پول بروی به خدا نمی رسی.
معنی اش زندگی نکردن نیست. توجه به خداست. همیشه انسان باید توجه اش به خدا باشد.
و این توجه بابد واقعی باشد ، نه اینکه فقط نماز بخوانی ولی در زندگی مقید به چیزی نباشی. اون نماز بی فایده است. نمازت را در زندگی بخوان.
حتی ممکن است فردی که به خدا بی توجه باشد ، هر چند مشغول زندگی درست باشد خدا او را به مشکل بیاندازد تا به یاد خدا بیافتد... البته من این را مطمئن نیستم ولی احتیاط حکم می کند از خدا غافل نباشیم.

جدیدترین ارسال ها

بالا