عکس و (ship(displayobject

erfan.h

Member
سلام
می شه چند تا از پارامتر های ship ها رو بگین(مثل رنگ و یا شفافیت):cry:
چجوری میشه عکس رو توی فایل فلش لود کنیم ؟:cry:

aliamel

کاربر فعال
جهت بارگذاری تصویر در فلش یکی از روش ها استفاده از کلاس Bitmap هست که وقتی ازش نمونه می گیرید گزینه هایی جهت تنظیم و تفکیک رنگ رو میشه روی تصویر اعمال کرد .مثل blendMode و alpha ,...
باقی امور رو به عهده خودتون واگذار می کنم .
PHP:
import flash.display.Bitmap;

erfan.h

Member
جهت بارگذاری تصویر در فلش یکی از روش ها استفاده از کلاس Bitmap هست که وقتی ازش نمونه می گیرید گزینه هایی جهت تنظیم و تفکیک رنگ رو میشه روی تصویر اعمال کرد .مثل blendMode و alpha ,...
باقی امور رو به عهده خودتون واگذار می کنم .
PHP:
import flash.display.Bitmap;

ممنون از راهنمایی:rose:
ولی مشکل من هنوز حل نشده
من می خوام یه Shape با اکشن اسکریپت درست کنم و اون رو نمایش بدم
ولی چطوری برای اون رنگ انتخواب کنم :?:
ویا از LIBRARY برای اون عکس بزارم:paint:

و اگه هم می شه از خارج فلش(کامپیوتر یا اینترنت) عکس لود کنه؟

aliamel

کاربر فعال
استفاده از کلاس Bitmap یکی از روش های بارگذاری تصاویر از اینترنت و ... هست .
جهت ایجاد و رنگ آمیزی یک شکل مثل مثلث و یا مربع و بیضی و... از کلاسی مثل Shape که حاوی خصوصیت graphics است استفاده کنید .
نمونه زیر رسم یک مستطیل ساده با رنگ خردلی رو نشون میده :
PHP:
import flash.display.Shape;
var obj:Shape=new Shape();
obj.graphics.beginFill(0xBFAA03,1);
obj.graphics.drawRect(0,0,200,150);
obj.graphics.endFill();
addChild(obj);
]​

++Hadi++

Active Member
کد رنگها رو تو خود فلش یا فتوشاپ از قسمت انتخاب رنگ می تونین بدست بیارین.در ضمن مکانیسمی داره که اگه بخواهین می گم ولی با همون گزینه هایی که گفتم مشکلتون 100 در صد حلله...

erfan.h

Member
کد رنگها رو تو خود فلش یا فتوشاپ از قسمت انتخاب رنگ می تونین بدست بیارین.در ضمن مکانیسمی داره که اگه بخواهین می گم ولی با همون گزینه هایی که گفتم مشکلتون 100 در صد حلله...
لطفا مکانیسم رو بگین
چون جواب نداد
بعضی ها error می دادن و بعضی ها رنگ دل خواه رو نمی دادن(یه رنگ دیگه می داد)

++Hadi++

Active Member
آها باید اولشون یه 0x اضافه کنین.یعنی باید یه صفر عددی و ایکس اضافه کنین...بعد اون کد 6 رقمی عددی که رقمهاش از صفر تا f هست رو قرار بدین.اگه اولش علامت شارپ یا # رو دیدین باید این علامت رو حذفش کنین و اولش یه 0x بزارین و بعد کد 6 رقمی ...
در مورد مکانیمشم رنگ های نور 3 تا هست :RGB
یعنی Red,Green,Blue و تمام رنگها از این 3 تا رنگ ساخته می شند البته فقط در مورد نور نه رنگ های مداد رنگی و جوهر...
مثلا تو رنگهای جوهر اگه زرد و آبی رو قاطی کنین سبز می شه ولی تو رنگ نور،اگه نور قرمز و سبز رو قاطی کنین زرد می شه.
2 رقم سمت راست برای آبی و وسطیا برا سبز و چشیا برا قرمزند. بعد دو رقم به دو رقم اینجوری هستند از سمت راست به چپ:
9,8,7,6,5,4,3,2,1,0,f,e,d,c,b,a
این کد های هگزا یا در مبنای 16 هستند...عدد 10 این مبنا a و ... نامیده می شه.
بعد ما 16 حالت در سمت راست و 16 حالت در سمت چپ یک نوع رنگ داریم که با ترکیب اونها،میزان های مختلف یه تک رنگ رو خواهیم داشت... پس مثلا تو تک رنگ سبز از کمترین مقدار به بیشترین مقدار خواهیم داشت :
00
01
02
03
04
05
06
07
08
09
0a
0b
0c
0d
0e
0f
10
11
12
13
.
.
.
1f
20
21
22
.
.
.
2f
30
31
32
33
.
.
.
3f
.
.
.
.
.
.ff
اگه هر سه رنگ میزانشون به صفر نزدیک باشه یعنی مثلا 22 اونوقت ما رنگ سیاه رو خواهیم داشت و اگه هر 3 رنگ به پر رنگترین حالت نزدیک تر باشند مثلا یه ee یا ff اونوقت از ترکیب 3 رنگ پر رنگ، رنگ سفید رو خواهیم داشت.پس همه نورهایی که می بینیم از ترکیب 3 رنگ اصلی قرمز و سبز و آبی تشکیل می شند.ما در هر جفت از این تک رنگ ها 16 * 16 درجه یعنی 256 درجه رنگ خواهیم داشت پس در کل تعداد رنگهایی که از ترکیب هر سه رنگ می تونه بوجود بیاد :
256*256*256 یعنی به عبارتی
16777216 تا رنگ می شه ...
موفق باشید ...

جدیدترین ارسال ها

بالا