ضبط صدا از محیط مرورگر های اینترنت

شروع موضوع توسط DL110 ‏24 دسامبر 2018 در انجمن انجمن صدا

1. DL110

DL110 New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    سلام
    من می خوام صداهایی که در محیط مروگرها پخش می شوند را ضبط کنم؛ در اصلا صدای پخش شده در محیط ویندوز را می خواهم.
    برای این کار از نرافزار ocenaudio استفاده می کنم. قبلا در ویندوز xp به راحتی صدای محیط ویندوز یعنی مروگر ها، پلیر ها و کلا خروجی کارت صدا را ضبط می کرد.
    ولی الان در ویندوز7 دیگر هیچ صدایی از محیط ویندوز و مرورگر و کلاً هیچی ضبط نمی کنه. به غیر از ocenaudio چندین برنامه ی ضبط و ویرایش صدا را هم امتحان کردم اصلا هیچ کدام صدای محیط ویندوز را دریافت نمی کنند.
    آخرین نسخه ی نرم افزار ضبط صدا و همچنین درایور کارت صدا ی لپ تاپ را نیز آپدیت کردم ولی همچنان هیچ صدایی دریافت نمی شود.

تنها راهی که تونستم صدای محیط مروگر اینترنت و.. را ضبط کنم این بوده که خروجی کارت صدا را با کابل Aux مستقیم وصل کنم به ورودی میکروفون! که البته صدا خیلی افت کیفیت پیدا کرده

اگر کسی راهی به نظر می رسد راهنمایی کند.
    با تشکر

نوشته شده توسط DL110 در ‏24 دسامبر 2018
  2. the_king

the_king مدیرکل انجمن

امتیاز دستاورد:
    113
    مشکل اینجا است که چیزی که به عنوان صوت خروجی ضبط می کنید ترکیبی از همه صوت ها نیست. Stereo Mix هم که مناسب اینکاره اولا در همه کارت صوتی ها نیست، ثانیا به صورت پیشفرض گزینه اش غیر فعاله که اصلا نمی توانید ببینیدش، چه برسه به اینکه انتخابش کنید.
    روی آیکون Speaker در System Tray ویندوز (کنار ساعت) راست کلیک کنید و Recording Devices رو انتخاب کنید. باید گزینه Stereo Mix رو اونجا فعال کنید که بصورت پیشفرض مخفی هم هست. در پنجره راست کلیک کنید و گزینه Show Disabled Devices رو تیک بزنید تا گزینه های مخفی رو نشون بده. بصورت پیشفرض Stereo Mix غیر فعاله (Disabled). رویش راست کلیک کرده و گزینه Enable رو انتخاب کنید تا فعال بشه.
    حالا برنامه ضبط کننده رو ببیندید و مجددا در هر برنامه ای که صوت رو ضبط می کنه بجای Microphone یا Line in یا هر خروجی دیگری اون Stereo Mix رو انتخاب کنید که همه صوت های تولیدی رو شامل میشه.

نوشته شده توسط the_king در ‏25 دسامبر 2018
    DL110 از این پست تشکر کرده است.
  3. DL110

DL110 New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    سلام
    با تشکر از راهنمایی خوبتون
    مشکلم حل شد

نوشته شده توسط DL110 در ‏25 دسامبر 2018

به اشتراک بگذارید