غیره صحبت درباره تاپ گالری

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام. اگه واقع گرا باشیم نمی شه زیاد سخت گیرانه باشه.دلیلش هم به خاطر اشل سایت هست.یه جایی مثل اورموشن اشل جهانی داره و اینجا اشل فارسی.اونهم خیلی ها اصلا با سایت آشنا نیستن.
اون مثال نوکیا یه مثال بود.واگرنه گفتم کار خوبیه.هم مدل رندر .. من فکر میکنم باید اشل کار هم بزرگ یا پر دیتیل باشه مثل ماشین بلوط یا مسجد نصیر .حرف تو و مانی خانم کاملا منو قانع کرد که یه کار حتما نباید بزرگ و وسیع باشه.کافیه کار به حد نصاب برسه.حد نصاب هم چیزی هست که بیشتر آدما می تونن حسش کنن
الان اینجا یه سری کار رفت تاپ گالری دقیقا صفحه اول سایت اورموشن هم رفت.مثل شکلات خودت یا ونک خودت یا مسجد نصیر و ...
پس معلومه اینجا هم همینجوری دیمی نیست.
مثلا کار قارچ احسان وجدانی یه کار زیبا و بدون نقص هست.من خودم یکی از پیشنهاد دهنده ها برای تاپ بودم. مثال بارز یه کار که اشل بزرگ نداره اما واقعا ایراد هم نداره. یا کارهای یاس مکس هم همینطور هرکدومش یه زیبایی خاص داره
دلیل اینکه موضوع رو مطرح کردم این بود بعضی ها مثل خودت احسان یاس مکس فرخ کارهای معمولیتون شایسته تاپ گالری هست.
اما اگه اینجور باشه فقط یه سری یوز خاص کارهاشون توی تاپ پیدا میشه. تاپ 2 دسته بشه. که نظر بچه ها هم درست هست.اون وقت اختلاف طبقاتی میشه.
اما مشکلی که الان سایت ما داره یه خورده همه تعارفی هستیم.خودم رو میگم.یه کار میاد با خاک یکی میکنم.درصورتی که اگه کار دوستام بیاد مراعات میکنم. این کاملا توی پست هام مشهوده.
یه خورده غرور عمومی هم زیادی بالاست.تحمل نقد ندارن.نقد میکنم میگن معیار تخصصت چیه.واسه همین بهترین راه مختصر و مفید نقد کردن هست.

من نمای کلاسیک رو زدم.هر کسی ببنیه میفهمه کار ساده ای نیست. من تلاشم رو کردم که بهترین باشه. وقتی آپلود کردم امیدوار بودم استقبال بشه.اما چه جواب هایی گرفتم؟
حتی به خودشون زحمت ندادن کلیک کنن با دقت همه رندرهارو ببینن.یا فقط ایراد میگیرن که اینجا اینجوری شده فلان شده. دیگه هر کسی کار خوب رو از کار ضعیف تشخیص میده.از این کار به پرنده و شیشه گیر دادن.حرفه ای ها هم اصلا سراغش نیومدن و با یه کلیک تشکر لطف خودشون رو نثار کردن.خب حق بدین انگیزه آدم از بین میره.
وقتی کار هتل رو آپلود کردم گفتم این دیگه استقبال میشه.اما کو! 85 تا بازدید 12 تا تشکر.این یعنی کار اینقدر ضعیفه؟ وجدانی تو رو جان من اگه این کارو یکی از اساتید مثل خودت یا فرخ میزاشتی 5000 تا تشکر و نقد باریکلا آفرین میومد توش.بعد از 1 روز میرفت تاپ گالری.
من نمی گم کارهای من در حد تاپ گالری هست.اما اینقدر ضعیف و هم نیست.تا میزارم موج اتهام و حرف که از تو بعیده این کار... این چه کاریه میزاری.این چه رنگ بندیه.بعد میگم خوب خودت پست بکن. درنهایت تعجب میبینم یه رنگ بندی نه چندان قوی جلو روم میاد و انتظار میره بگم خاک بر سر من که چرا مثل تو نکردم
من کاملا قانع شدم که دو دسته نشه. الان فکر کنم یه کار میخواد تاپ بره 2 یا 3 نفری داوری میکنن.همینجوری نمیره. پس فکر کنم روند ادامه پیدا کنه خوبه.
بازهم ببخشید اگه اسمی بردم یا چیزی گفتم.
هدف ما فقط یه چیزه. پیشرفت سایت.واگرنه از مانی خانومش تا ما پائین مائینا پولی بهمون نمیرسه.همش حس انسان دوستی و نوع دوستی هست.

آخرین ویرایش:

SinaTR

Well-Known Member
راست می گين آقا عارف، من اگه همچين کار بزرگ و وقت گيری می ساختم استقبال نمی شد ناراحت می شدم و ديگه کارامو نمی ذاشتم.
من مثلا نميام کارتون رو ببينم يا نظر بدم واسه اينکه من فقط از ماشين چيزی حاليمه! من حتی از ماشين آقا احسان ايراد گرفتم،( هنوز هم رو حرفم هستم!:green:) کم شده برم تو موضوعی غير از ماشين...
من می خوام از يک نفر ديگه هم اسم ببرم، آقا مهرداد (mehroo) که چند روز بعد من عضو شده، اگه کاراشو ببينيد می بينين که چقدر کامل و دقيق ساخته شده، آخرين کاری که گذاشته يه موتور Honda cbr600rr1 هست که به نظر من اونطور که بايد استقبال می شد از اين کار استقبال نشده... اوايل عضويت فعاليتش تو سايت بالا بود، تقريبا تو هر موضوعی شرکت می کرد، ولی چند وقته کمتر مياد تو مجيد...

سلام قبل از هر چیز من واقعا عذر می خوام که وارد بحثتون میشم و قصد دخالت ندارم در مورد کارهای مدیریتی
ولی به نظرم درک بعضی ها از مقوله متخصص بودن متفاوت یعنی نمیشه گفت کسی که رندرش خوب باشه کاربر حرفه ایه درست پرزانته خیلی خیلی واسه ماها مهمه اما اگه تو سایت زاها حدید برین پرزانته کارشو ببینین خندتون میگیره مثل اسکن لاین رندر ولی حرف اول معماری جهان رو میزنه ارائه کار شرکت bmw رو دیدین ازش
کار نئوکلاسیسم عارف که خودش گفت به شدت قشنگ بود و بسیار معمارانه طراحی کرده بود یک سری چیزا واسه کارهای مشتری هامون مارو محدود میکنه چندتا کار بازاری حرفه ای و رئالیسم تو گالری سه بعدی دیدین ؟اگه باشه هم کسی آنچنان متوجهش نمیشه
به نظر شما پروژه دانشجویی رئال لذتبخش تره یا پروژه اجرایی؟
درسته من بیشتر فکوس کردم رو بحث معماری
در مورد حرف عارف یعنی کامنت آخریش من کاملا درکش میکنم دوست داره روی کارش که چند روز زمان گذاشته نظر حرفه ای ها و معمارهارو بدونه منم به نوبه خودم وقتی کار می زارم دوست دارم نظر بعضی هارو بشنوم تو زات انسان که به برتر از خودش علاقه داره یعنی تو فطرتش
حالا اگه زاها حدید بیاد رندر کار مجتمع فلانشو بیاد بزاره که اجرایی هم هست با اون سازه عظیمو مهندسی دقیق با یک اسم کاربری متفاوت نظر زیر کارش چیه میان میگن هارمونی کمه بامپت زیاده در صورتی که کسی ارزش کارشو نمی دونه فکر کنم بشتر تو مبحث معماری همچین اجحافی میشه توی سایت
مثلا یک نفر رندرهای کارشو مثل ماکت میگرفت من واقعا از کارش لذت میبردم
و نظرم در مورد عارف عزیز که تحلیلش بیشتر موقع ها درباره کارای معماری دوست داشتنیه و به بعضی چیزا در مورد استدلالش توی فضاها میشه رسید و خود عارف که بی منت هر چیزی رو دراختیار بقیه قرار میده آپلود می کنه این واقعا تحسین برانگیزه ..... نیست

من واقعا دوست داشتم گالری خیلی تخصصی در مورد معماری و حجم ها و تناسبات درش صحبت میشد مثلا توی مجله معمار ببینین یکی کارشو گذاشته کلی از معمارهای خوب شمشیری بقیه همه میان نظر میدن جالب اینه که نظراشون متفاوت حتی 180 درجه ولی شیرین یه خودیه خود این باعث میشه طرز فکرها لینک بشه خود من اکثرا کارهایی که میکنم همیشه کارهایی رو میزنم با ایده های و درک خودم طراحی میکنم هر طرحی رو که می زنم تا اونجایی که میتونم سعی میکنم نوآوری داشته باشم بعضی از کارامو هم به محمد نشون میدم و خیلی دوست دارم رو خود طرح و کانسپتم بحث بکنم ولی وقتی کاری رو بذارم بیشتر گفته میشه نویزش زیاده یا آنتی الیاسینگش کمه
بیشتر تنظیمات رندر پیش چشممونه
خیلی از دوستان حرفه ای کاراشون خیلی ارزشمند مثل افشین 3dart مطمئنا الان کارایی که میزنه با وی ری سطح جهانی رو رد کرده ولی از خودمون بپرسیم چرا کارشو نمیزاره ؟؟
در پایان قصد توهین به هیچ کس رو نداشتم و خیلی متشکرم از دوستان که واقعا باهم friend هستن
عذر می خوام وارد بحثتون شدم
و یادمون نره اگه مجید آنلاین و رقابت و کامنتهاش و مسابقاتش نبود شاید ما تو همون autocad سه بعدی یا اسکن لاین کار تحویل میدادیم پس بهش مدیونیم و خرابش نکنیم و ما باید بسازیمش :green: احساسی بود آخرش

abbasi_0912

Active Member
من نمای کلاسیک رو زدم.هر کسی ببنیه میفهمه کار ساده ای نیست. من تلاشم رو کردم که بهترین باشه. وقتی آپلود کردم امیدوار بودم استقبال بشه.اما چه جواب هایی گرفتم؟
حتی به خودشون زحمت ندادن کلیک کنن با دقت همه رندرهارو ببینن.یا فقط ایراد میگیرن که اینجا اینجوری شده فلان شده. دیگه هر کسی کار خوب رو از کار ضعیف تشخیص میده.از این کار به پرنده و شیشه گیر دادن.حرفه ای ها هم اصلا سراغش نیومدن و با یه کلیک تشکر لطف خودشون رو نثار کردن.خب حق بدین انگیزه آدم از بین میره.
وقتی کار هتل رو آپلود کردم گفتم این دیگه استقبال میشه.اما کو! 85 تا بازدید 12 تا تشکر.این یعنی کار اینقدر ضعیفه؟ وجدانی تو رو جان من اگه این کارو یکی از اساتید مثل خودت یا فرخ میزاشتی 5000 تا تشکر و نقد باریکلا آفرین میومد توش.بعد از 1 روز میرفت تاپ گالری.

عارف جان من شخصا قبول دارم که کار هتل و اون نمای سنگی واقعا وقت گیر و شاید هم از دست هر کسی برنیاد (ببخشید ایجا مطرح کردم تا به یک نتیجه برسم)
من خودم شخصا که دیدم گفتم چه سیستمی داشتی که توی این حجم بالای کار جواب داده
مشکل کار اینجاست که شما 100 تا رندر میزاری، خوب معلومه توی 100 تا رندر فقط چند تا خوب در میاد
هر چه تعداد ندر ها بالاتر میره، ضعف کار بیشتر خودش رو نشون میده
و نکته دیگه اینکه وقتی خود من با این همه رندر مواجه میشم فقط سعی میکنم اون چند تایی که به نظرم خوبه رو ببینم
اینجاست که شما فکر میکنی طرف باهات خصومت داره، نه این طور نیست این توی ذات و رفتار ادمی هست
توی این زمونه ماشینی اگر توجه کرده باشی تبلیغات و همه کارهای هنری، فیلم های کوتاه سعی دارند توی یک زمان کوتاه حرف خودشون رو بزنند

حالا شما فرض کن با این سرعت اینترنت ایران و اینکه همه میخوان توی یک زمان کوتاه به کارت نگاه کنند، ایا وقت میزارن تمام رندر هات رو ببینند؟

من بیشتر اوقات 4 الی 5 تا رندر از کار میزارم اما با این حال فقط 2 تا از رندرها بیشترین بازدید رو داره
این نشون میده که من باید کارم رو توی چند تا رندر خلاصه کنم نه اینکه بقیه با من خصومت شخصی دارن

نظر شخصی من در مورد اون دو تا کارت اینه، بجای اینکه این همه وقت برای ویو های مختلف بزاری همون وقت رو چند تا ویوی خاص بزار یا اینکه بعد از تحویل کار به کار فرما چند تا ویو رو خودت انتخاب کن یکم ادیت کن و دوباره رندر بگیر بزار اینجا
سعی کن دید پرنده کمتر بزاری توی کارت چون توی دید پرنده اگر میخواهی کار خوب در بیاد باید حداقل یکمی از ساختمان های اطراف رو بسازی ( مگه یک آدم چند تا دست داره که بخواد یک کار به این عظمت رو مدل کنه و اسکرین اف رو بسازه و.... خوب معلومه که کار بد میشه و اون انتظاری که داری از کار در نمیاد و بقیه همه خوششون نمیاد)

اما از لحاظ معماری یک پروزه موفق هست

سلام قبل از هر چیز من واقعا عذر می خوام که وارد بحثتون میشم و قصد دخالت ندارم در مورد کارهای مدیریتی
ولی به نظرم درک بعضی ها از مقوله متخصص بودن متفاوت یعنی نمیشه گفت کسی که رندرش خوب باشه کاربر حرفه ایه درست پرزانته خیلی خیلی واسه ماها مهمه اما اگه تو سایت زاها حدید برین پرزانته کارشو ببینین خندتون میگیره مثل اسکن لاین رندر ولی حرف اول معماری جهان رو میزنه ارائه کار شرکت bmw رو دیدین ازش
کار نئوکلاسیسم عارف که خودش گفت به شدت قشنگ بود و بسیار معمارانه طراحی کرده بود یک سری چیزا واسه کارهای مشتری هامون مارو محدود میکنه چندتا کار بازاری حرفه ای و رئالیسم تو گالری سه بعدی دیدین ؟اگه باشه هم کسی آنچنان متوجهش نمیشه
به نظر شما پروژه دانشجویی رئال لذتبخش تره یا پروژه اجرایی؟
درسته من بیشتر فکوس کردم رو بحث معماری
در مورد حرف عارف یعنی کامنت آخریش من کاملا درکش میکنم دوست داره روی کارش که چند روز زمان گذاشته نظر حرفه ای ها و معمارهارو بدونه منم به نوبه خودم وقتی کار می زارم دوست دارم نظر بعضی هارو بشنوم تو زات انسان که به برتر از خودش علاقه داره یعنی تو فطرتش
حالا اگه زاها حدید بیاد رندر کار مجتمع فلانشو بیاد بزاره که اجرایی هم هست با اون سازه عظیمو مهندسی دقیق با یک اسم کاربری متفاوت نظر زیر کارش چیه میان میگن هارمونی کمه بامپت زیاده در صورتی که کسی ارزش کارشو نمی دونه فکر کنم بشتر تو مبحث معماری همچین اجحافی میشه توی سایت
مثلا یک نفر رندرهای کارشو مثل ماکت میگرفت من واقعا از کارش لذت میبردم
و نظرم در مورد عارف عزیز که تحلیلش بیشتر موقع ها درباره کارای معماری دوست داشتنیه و به بعضی چیزا در مورد استدلالش توی فضاها میشه رسید و خود عارف که بی منت هر چیزی رو دراختیار بقیه قرار میده آپلود می کنه این واقعا تحسین برانگیزه ..... نیست

من واقعا دوست داشتم گالری خیلی تخصصی در مورد معماری و حجم ها و تناسبات درش صحبت میشد مثلا توی مجله معمار ببینین یکی کارشو گذاشته کلی از معمارهای خوب شمشیری بقیه همه میان نظر میدن جالب اینه که نظراشون متفاوت حتی 180 درجه ولی شیرین یه خودیه خود این باعث میشه طرز فکرها لینک بشه خود من اکثرا کارهایی که میکنم همیشه کارهایی رو میزنم با ایده های و درک خودم طراحی میکنم هر طرحی رو که می زنم تا اونجایی که میتونم سعی میکنم نوآوری داشته باشم بعضی از کارامو هم به محمد نشون میدم و خیلی دوست دارم رو خود طرح و کانسپتم بحث بکنم ولی وقتی کاری رو بذارم بیشتر گفته میشه نویزش زیاده یا آنتی الیاسینگش کمه
بیشتر تنظیمات رندر پیش چشممونه

سعید جان یک مثال میزنم که میدونم خودت هم درگیرش بودی، مسابقه معماری رو در نظر بگیر
بچه هایی که رشته معماری نبودند یکم با این قضیه مشکل داشتن چون دید به کار بیشتر معماری بود
اما برعکس مسابقه مدل سازی بچه های معماری اونجا کمتر موفقیتی داشتند
اینجا متاسفانه به کارها، با دید معماری دیده نمیشه
من خیلی دوست داشتم طرح موزه خودم رو بزارم اینجا اما چون میدونستم دید بچه های اینجا دید معماری نیست منصرف شدم
در صورتی که (نمیخوام از خودم تعریف کرده باشم) توی دانشگاه بهترین طرح موزه شد و بالاترین نمره و برترین نمره کلاسی رو گرفتم
حالا اگر این کار رو بزارم اینجا همه خورده میگیرن که اسکرین آف نداره، متریال ها مشکل داره و .... ؛ چون من دارم به وقت ام نگاه میکنم که توی اون وقت کم با این سیستم ای که دارم و توانایی رندر نسبتا کم اگر بخوام کار زیاد رئال در بیاد اصلا پروژه جمع نمیشه
حالا من هر چی بیام بگم کار رو توی چند هفته اخر بستم، مدلینگ بوده، متریال و اینکه باید شیت می بستم
پلان ها رو کامل میکردم و برش و نما .... و هزار تا چیز دیگه که موجب بشه نمره خوب بگیرم
خوب باز هم دید معماری نیست چون بچه های معماری تجربه این وضعیت اخر ترم رو داشتند و میدوند توی اون وضعیت بستن همیچن کاری چقدر ارزش داره

حالا بخوام بیاد در مورد کانسپت هم صحبت کنم، که کار بیهوده ای هست
حالا امسال من و شما و عارف اگر کار معماری بزارن هیچ وقت با دید معماری بهش نگاه نمیکنند
مثلا همین پروژه هتل عارف برای یک شرکت معماری کافی که هیچی از سرشون هم زیاده و در نوع خودش فوق العاده هست اما اینجا توفیق انچنانی نداره

چون اینجا مثل www.cgarchitect.com اون دید معماری نسبت به کارهای
3D Architectural Visualization وجود نداره

تنها راهش اینکه یک گالری مخصوص کاری های معماری باشه تا با اون دید به کار دیده بشه
وگرنه از همچین گالری نباید انتظار دید معماری داشت

ببخشید زیاده گویی کردیم
همگی موفق باشید
:rose:

hosienmax100

3D Artist
من وارد بحث نمیشم اما پیشنهاد میکنم به دوستان که توی تاپیک هایی که پست میزنن اینقدر رابطه ایی و معذرت می خوام چاپلوسانه با همیدگه صحبت نکنن به وفور دیدم اینرو ..احترام گزاشتن منظورم نیست الکی بخاطر آگاهی نداشتن هندونه زیر بغل ملت گزاشتن رو میگم

ادبیات چاپلوسانه و کاذب باعث مغرور شدن خیلی از ادم های بی جنبه میشه ..

شاید بگید این یه چیز شخصیه و به من مربوط نیست اما محیط علمی و عمومی هستش /

یه جورایی منظورم اینه نزارید انجمن بشه شبیه شبکه 1/2/3/4/5/6/7/.. تلویزیون ایران :wink:

ببخشید ها به کسی توی این تاپیک بر نخوره من کلی منظورم هست نه اینجا ../

موفق باشید /

آخرین ویرایش:

AREF

با حسین موافقم.کاملا.یه خورده تعداد شات های زیاد گذاشتم شاید کسی رغبت به کلیک نکنه.
باید خلاصه تر کار کنم.
نمی دونم حرکت معماری رو باید توی سایت سنگ زده بشه یا نه.
الان من طرح 4 که پارلمان شهر و روستا 2 رو دارم.به لحاظ مکسی معمولی هست.شاید پائین تر از معمولی.اما از نظر معماری بد نشده.می ترسم بزارم. مطمئنا حمله های شدید میشه بهم که از کاربری مثل تو بعیده.چرا شیشه اینجوری شده.چرا پرنده زیاده.چرا نویز داره.چرا کوفت شده... چه می دونم. شکر خدا کاربر معمولی شدم دیگه خیالم راحت هست از این حرف ها شاید کمتر بزنن بهم
من میخوام 2 تار کار رو توی گالری بزارم.

behrang2

Member
اول بذارین بگم:

تاپ گالری:د
اما کلا اینجا مسئول داره:د اگه کارا اشتباهی میره تاپ گالری برین به مسئولین اعتراض کنین:د
اگه کار تری دی در بخش تری دی میذارین و انتظار نقد معمارگونه دارین ..همون اول این انتظارتون رو توی توضیحات ابتدایی کار ذکر کنین ب قصدتون میرسین:د
کلا همه جا دعوا هو اخم و تخمه:د ب زودی باید خودکشی کنم:د
یکی به خاطر اینکه کارام نمیره تاپ گالری(البته کدوم کار:ددد)
دوم اینجور بحث ها
البته یه داستانی هست که خدا تو قران گفته:د اونم اینه ک:
و ما تلک بيمينک يا موسي. قال هي عصاي اتو کو عليها واهش بها علي غنمي ولي فيها ماب اخري
«و چيست آن که به دست راست توست اي موسي؟ گفت: اين عصاي من است تا ورخسبم بر آن و برگ ريزانم بدان از درخت بر گوسفندان خويش و مرا در آن حاجت هاي ديگر است»
ک عرفا و اهل دلان اینو اینجور معنی کردن که این یجور صحبت ،بین عاشق و معشوق بوده:د و هدف فقط صحبت بود و نه چیزه دیگه
حالا اگه شماها قصدتون اینه ک از روی علاقه صحبت میکنین و اینکه عاشق چشم و ابرو هم هستین که این بحث ها رو میکنین ..پس بیاین ادامه بدین:د ..من هم میرم توی imdb به این فیلمی که بازی میکنین میدم 4:د

AREF

سلام.بهرنگ منظورت گنگ بود!
من نگفتم چرا کار من نرفت تاپ گالری.من سنگ خودم رو به سینه نزدم.من از برخورد عمومی تو گالری دلخور شدم.کارای پر زحمت رو اصلا نگاه نمی کنن.
من هم از اولین پست عرض کردم راهی پیشنهاد بدیم برای بهبود سایت.
من خودم می دونم که هیچ کدوم از کارهام در حد تاپ گالری نیست. تعارف هم نمیگم.واقعیت رو میگم.
اما از مثال زدن یه آیه قرآن و تفسیرش از ته دل ازت تشکر میکنم.به داشتن دوست خوبی مثل تو افتخار میکنم.

.:BehzAd:.

Active Member
نمیخوام راجب این قضیه صحبت بکنم فقط:

خیلی از دوستان حرفه ای کاراشون خیلی ارزشمند مثل افشین 3dart مطمئنا الان کارایی که میزنه با وی ری سطح جهانی رو رد کرده ولی از خودمون بپرسیم چرا کارشو نمیزاره ؟؟

خوب دلیل این قضیه رو میدونم.

یادمون نره اگه مجید آنلاین و رقابت و کامنتهاش و مسابقاتش نبود شاید ما تو همون autocad سه بعدی یا اسکن لاین کار تحویل میدادیم پس بهش مدیونیم و خرابش نکنیم و ما باید بسازیمش

این رو هم قبول دارم خیلییییییییی

اینم بگم اگه بچه های معماری طرح ها شون رو رو کنند من هم طرح 3 که موزه موسیقی(ای جان) بود رو میزارم تو گالری

hosienmax100

3D Artist
تنها راهش اینکه یک گالری مخصوص کاری های معماری باشه تا با اون دید به کار دیده بشه
وگرنه از همچین گالری نباید انتظار دید معماری داشت

به نظر من بهترین نتیجه ایی که برای این تاپیک میشه گرفت همین جمله ایی بود که حسین بهش اشاره کرد /

موفق باشید /

AREF

من مخالفم.می دونین چرا؟ روز اولی که فرخ تابنده دسته بندی کرد گالری رو فکر رو این روزها رو میکرد.واسه همین هست وقتی ما کاری رو میزاریم تعیین میکنیم شبیه سازی معماری استدیو ... حتی رنگ این آیکون ها هم به شور گذاشته بود.همه بچه ها نظر دادیم و این تصویب شد.
به نظرم کار خلاقانه ای بود. و اینکه درست اینجا پر رونق شده اما اگه چند دسته بشه میشه مثل گالری سایر نرم افزارهای همین سایت.
انسجام رو از دست میده.اینجا که اشل جهانی نداره.
این بر میگرده به فرهنگ عمومی سایت که اگه کار شبیه سازی معماری دیدن سعی کنن به عمق هم توجه کنن
البته به صاحب تایپیک هم برمیگرده. مثلا من بیام اینطور بزارم.
مکس وی ری. ....
یا بیام در مورد طراحی هم صحبت کنم بگم ایده من چی بود.توضیح کامل بدم.باعث میشه کسی که معماری نمی دونه هم خوشش میاد.چه بسا تو انتخابشون هم کمکشون کنه

Mehran coyote

Well-Known Member
شرمنده که پا برهنه می دوم وسط بحث معماریو اینا :green:

به غیر دلیلی که عباسی جون گفت یه دلیل دیگه ای هم هست که بچه ها همه ی رندرها رو نمی بینن
حجم رندرهای بعضی از دوستان که تو تاپیکشون آپلود می کنن خیلی زیاده جدیدا هم ماشالله همه همین طوری شدن نمی دونم واقعا بعضی ها چطوری1 مگ 2 مگ آپلود می کنن شاید این بچه ها فیبر نوری رفته تو خونشون مفتیییییـ :دی

خوده من به شخصه رندی که از 500 کیلو زد بالا باز نمی کنم
چرا؟
چون هر گیگ اضافه ترافیک اینترنت 5 هزار تومانه و نمی تونم زیر بار برم تو تاپیکی برای 4 عکس 1500 پیسکلی 8مگ از ترافیکمو بفرستم هوا :green:

لطفا درباره حجم هر عکسی که آپلود می شه هم یه تصمیم عدلانه بگیرید هم کسانی که نتشون دایال هست اذیت نشن هم ترافیک الکی این وسط تلف نشه

ممنون :rose:

AREF

سلام.قبول دارم.باید حجم ها رو کم کنیم.به نظرم بهترین راه آپلود تو پیوست هست.هر کسی میخواد عکس مورد نظر رو کلیک میکنه.
سایت رونن برکمن محدودیت گذاشته.مثلا عکس از عرض 850 پیکسل غیر مجاز تلقی میشه.

.:BehzAd:.

Active Member
این که حجم رند های که گذاشته میشه خیلی بالا نباشه خوبه ولی خیلی کم حجم هم نباشه که نتونیم چیزی از رندر متوجهه بشیم من خودم بعضی اوقات لازم دیدم کاری رو که آپلود میکنم حجم هر عکسش 1 مگ باشه بعضی اوقات هم حتی کمتر از 300&400 کیلو بایت بسته به نوع هر کار متفاوت بوده.

چون هر گیگ اضافه ترافیک اینترنت 5 هزار تومانه و نمی تونم زیر بار برم تو تاپیکی برای 4 عکس 1500 پیسکلی 8مگ از ترافیکمو بفرستم هوا :green:

لطفا درباره حجم هر عکسی که آپلود می شه هم یه تصمیم عدلانه بگیرید هم کسانی که نتشون دایال هست اذیت نشن هم ترافیک الکی این وسط تلف نشه

بابا بیخیال ترافیکک میخری نگه میداری که چیکارش کنی :green:گازش بده نازش نده:wink:من خودم شبانه روز 10 گیگ دانلود میکنم البته من هر گیگ رو 4 تومن میدم.

emad04

Well-Known Member
سلام .
عید همگی مبارک :rose:
ممنون از عارف جان که بحث رو شروع کرد و مکانی برای مشورت ایجاد شد . :rose:
راستش به نظر من موقعی از یه کار استقبال میشه و بازدید بالا میره که کار پتانسیلشو داشته باشه و ربطی به تاریخ عضویت و سر زدن و پست دادن نداره .
نمی دونم شدنیه کار بچه های ما به خارجی ها برسه یا نه ولی با سخت گیر شدن فکر نمی کنم بتونیم نزدیک بشیم .
به نظر من فقط با اموزش دادن و یاری کردن بزرگان هست که آدم پیشرفت می کنه و سطح علمش بالا تر میره = بالاتر رفتن سطح گالری
من خودم هفت سال هست که کار مکس می کنم و بدون تعارف می گم که چون دنبال اموزش و ... نرفتم و اکثرآ سعی کردم خودم کار کنم و یاد بگیرم الان وضعم بهتر بود اگر دنبال اموزش می رفتم .
راستی به نظر من مدیرای گالری فرخ و فرشید و همکاران پژمان و رضا به اقلیت تاپیکا سر می زنن و وقت سر زدن به اکثر تاپیکا رو ندارن خوب چجوری ما از نظرات و داوری بزرگان بهره ببریم . ؟

*farshid*

کاربر VIP
دوست عزیز ... من به شخصه همه تاپیکای گالری رو میخونم ... ولی اینکه رو همشون کامنت بذارم نمیشه ... اولا تو همه زمینه ها نمیتونم نظر بدم ثانیا نمیرسم ... ثالثا ربطی به مدیر بودن و نبودن نداره ... اینجا اکثر کاربرا خیلی حرفه ای تر و کاربلدتر از مدیرا هستند و میتونن بهتر و بیشتر کمک کنن .

Amin 4D

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
با سلام و تبریک عید به همگی.
اینکه همچین بحثی راه افتاد خیلی خوبه، چون اصولا و عموما از توی بحث ها یه چیزی بدست میاد در نهایت.
همچین گله هایی از گذشته بود توی گالری، اینکه اعتراض هایی صورت بگیره که چرا کاری رفته تاپ گالری، اینکه چرا فلان کار نرفت تاپ گالری اما این رفت، شک کردن به مدیران و زدن انگ اینکه روابط توی نظرات حتی مدیران هم تاثیر داره،این جور مسائل بوده از گذشته و در آینده هم خواهد بود، اما همون طور که گفته شد هدف این تاپیک و تاپیک های مشابه بالا بردن سطح کیفی انجمن و کاربرای مرتبط به این بخشه، پس لطفا دوستان بحث رو منحرف نکنن و اینکه اگر بحث تاپ گالری به نتیجه رسید و نتیجه اش مشخص شد خواهشا مدیران مرتبط تاپیک رو قفل کنن تا بحث های نامربوط در ادامه تاپیک ایجاد نشه.

بنده هم با اجبار در هیچ زمینه ای موافق نیست، ساخت میکینگ آو هم دل بخواهیه،اصلا معقول و درست نیست اجباری گذاشته بشه برای کارهای برتر در این زمینه.
با بزرگ بودن کار و دیتیل داشتن کار برای برتر بودن هم اصلا موافق نیستم، مهم رعایت اصول فنی و هنری و زیبایی شناختی توی یه کاره، تا اون کار رو لایق تاپ گالری و ستایش بکنه، حجم کار مهم هست، اما نه اونقدر تایین کننده، فقط در حد یه فاکتوره که اگه باشه تو بالا بردن کیفیت کارم تاثیر زیادی داره.
با سخت گیری هم کمی تا قسمتی موافق هستم منم. که هست الانش هم به نظر من. چون اغلب کارهایی که رفتن گالری چند تا از مدیران هم نظر بودن برای به تاپ گالری رفتنشون، اینکه بیایم تاپ گالری رو و متعاقبا مسئولانش رو زیر سوال ببریم درست نیست اصلا، نه اینکه انتقادی نباشه، چرا انتقاد باشه، مدیران هم مسئول هستن بیان شبهه های به وجود اومده رو برطرف کنن، اما سعی کنیم توی انتقادامون دیگران رو تخریب نکنیم و کسی رو زیر سوال نبریم.

عارف جان، ببینید، یکی از قوانین بخش گالری سه بعدی این هست:
بند 2 _ در صورتی که کار خود را در بخش گالری قرار می دهید این به این معناست که خواهان دریافت نقد های کاربران مختلف در مورد کار خود هستید ، پس اگر دوست ندارید ایرادی از کار شما گرفته بشود از به نمایش در آوردن آن در انجمن خود داری کنید .
خب، کسی که تحمل انتقاد رو نداره کلا کار کاملا اشتباهی رو انجام میده کارش رو می ذاره توی گالری اینجا، پس اینکه گفته بشه به کارهاتون گیرهای نامربطو داده می شه باید بگم، خب هر کسی از دید خودش کار شما و دیگر دوستان رو آنالیز می کنه و نظراتشو میگه و این نظرات هم قابل تقدیره. وقتی کارتون رو اینجا می ذارید یعنی به دیگران این پیام رو می دید که گوشی دارید برای شنید انتقاد ها و اراده ای دارید برای رفع نواقص کار و ایجاد کاری با کیفیت بالاتر و بدون نقص. اینکه از نقدی ناراحت بشید،حالا هرچند منصفانه هم نباشه چیزی رو درست نمیکنه،پس بهتره همه نقدها رو با روی باز بپذیرید و بدونید که اینجا هر کس نقدی کرد هدفش بالا بردن سطح کیفی کار دوستش بوده، اینطوری ناراحتی ای هم در کار نخواهد بود و خیلی هم از نقدها خوشحال می شید.

و نکته دیگه هم اینکه:

بند 4_اگر به هر دلیل علاقمند به نوشتن ایراد ها و محاسن کار نیستید یا چیزی به نظرتان نمی رسد فشردن کلید تشکر کافیست .
اینکه از استقبال کم گله کنید اصلا جالب نیست، اینکه چرا یه کاری ازش استقبال میشه، اینکه اگه مثلا کار فرخ و فرشید باشه استقبال بیشتری میشه ازش، این حرف ها به نظر من اصلا از فردی مثل شما بعیده عارف جان. خب منطقی باشید، اگر از کارهای اشخاصی مثل فرشید و فرخ و دیگران استقبال میشه باید پی دلیلش باشید، تا شما هم بتونید به جایی برسید که وقتی کاری ازتون زده شد استقبال ازتون بالا باشه، این دو تا فردی که نام بردید و نام بردم بنده هم خب از بزرگان سایت و بزرگان زمینه کاری خودشون توی ایران هستن، زحمت های بسیاری کشیدن، سختی های زیادی رو متحمل شدن تا این اتفاق افتاده که وقتی کاری رو می زنن واقعا تمام بچه های سایت با هر دیدی از کار خوششون میاد، چه از نظر معماری، چه از نظر فنی و تکنیکی و زیبایی و بحث های هنری و جنبه های دیگه. همین که شما بازخورد کاربران بخش گالری رو بسنجید می فهمید چه کارهایی و چرا لایق استقبال هستند و مطمئن باشید هیچ کاری بی دلیل ازش استقبال نمیشه و روابط تاثیر زیاد و قابل ملاحه ای نداره توی استقبال زیاد از کارها. اینکه بیایم گله کنیم چرا فلان کار ازش استقبال شد و از کار من نشد هم به نظر من اصلا درست نیست، چون من که به شخص برای هر فرد حقی قائل هستم، هر کسی دوست داشته باشه می تونه نظر بده یا تشکر کنه، هر کس هم دوست نداشت می تونه نظری نده، انتقادی نکنه، تشکری نکنه، اینکه بگیم چرا از کار من استقبال نکردین دقیقا نشون دهنده اینه که حق دیگران رو بردیم زیر سوال.

SinaTR

Well-Known Member
آفا امين:
-نتيجه گيری من از صحبتای شما و تشکر نکردن شما از پاسخ های کاربران (مخصوصا پست اول) در اين تاپيک اينه که شما مخالف هرگونه تغيير و هر انتقاد و پيشنهادی هستين...
به نظر من اينکه اولش گفتين -اینکه همچین بحثی راه افتاد خیلی خوبه، چون اصولا و عموما از توی بحث ها یه چیزی بدست میاد در نهایت- فقط حرفه!

-تاپ گالری توش پارتی بازی هست به نظر بنده

-ببخشيد انقدر رو راست نظرمو گفتم، شايد هيچکس با اين حرفام و کلا طرز حرف زدنم خوشش نياد و موافق نباشه ولی من خواستم نظرمو داده باشم (خيلی خلاصه و صادقانه)

Majid CG

کاربر متخصص مدلینگ
من خودم به شدت با این حرف مخالفم چون خودم شاهد هستم هیچ پارتی بازی داخل تاپ گالری نبوده و نیست...
میشه موردش رو ذکر کنید؟

جدیدترین ارسال ها

بالا