غیره صحبت درباره تاپ گالری

E-power

کاربر متخصص
سلام دوستان .
عید همتون مبارک . با دسته بندی و این چیزا موافقم .
.
اما به نظر من تاپ گاری اینقدرها هم چیز مهمی نیست ، مهم پیشرفت آدمه .
حالا یه نمایشی از کارهای دو بعدی یا سه بعدی توی صفحه ی اول قرار میگره .
مگه گالری دوبعدی و سه بعدی وجود نداره؟ مگه همه سر نمیزنن؟ پس همه ی کارها دیده میشه.
خودم شخصا هیچ موقع واسه اینکه کارم بره تاپ کاری نکردم . اگه کاری کردم صرفا
از روی علاقه ای بوده که به cg دارم همین . و اگه میزارم گالری بخاطر اینه که اشکالاتمو
توسط نظر دوستان حذف کنم ، برام مهم اینه که یه سری از ایرادات کارمو درست کردم .
.
در مورد موتور رندر و نرم افزار ها هم به نظر من سلیقه ایه . هر کسی با یه چیزی راحته . :rose:
.
.
آرزوی موفقیت

Hamed

Active Member
سلام دوستان .
.
مگه گالری دوبعدی و سه بعدی وجود نداره؟ مگه همه سر نمیزنن؟ پس همه ی کارها دیده میشه.
از روی علاقه ای بوده که به cg دارم همین . و اگه میزارم گالری بخاطر اینه که اشکالاتمو
.
در مورد موتور رندر و نرم افزار ها هم به نظر من سلیقه ایه . هر کسی با یه چیزی راحته . :rose:
.
.
آرزوی موفقیت

درود
با این نظر موافقم...
واقعا قشنگ گفت...اکثر کسایی که تری دی مکس شروع میکنن برای دل خودشون چون فضا های رو که دوست دارن رو شبیح سازی میکنن پس این یعنی علاقه به cg ولی وقتی میان کنار هم جمع میشن یکم حس حسودیشون گل میکنه...من خودم هزار بار گفتم بازم میگم من دیگه کار اجرا برام اهمیت نداره فقط بیشتر به فکر بدست آوردن اون کفیت رندر که سالها دنبالش بودم که اصولاغم انگیز و بس اون اولا انقدر عقده تاپ گالری بودمو بس که نگو ولی حالا...میدونی باید به این مطلب برسید تا واقعا معلوم شه عاشقه cg و بس...بعدشم این فرشید و فرخ دوتا آدمن با دوتا دست اینجا هم اکثر مدیرانش کم سر میزنن به سایت توقعی از یه نفر مثل فرشید نامی نمیره که برسه به همه اینها...حالا بعضی ها مثلا من هی میگن فرشید این کارام دیدی خیلی توپ بفرستش گالری...اخه...چی بگه آدم کار طرفه ببینی مثله خونه نخودیه... ولی توقع بیجا داره چون مدیر انجمن یکی از رفیقایه قدیمیشه...با فرشید موافقم فقط اصل کار ملاک قرار بگیره خیلی بهتر...

علی علی

madmaster_3d

Well-Known Member
حرف آخره من این هستش که گالری اینجا مشکلی نداره و نباید تغیر کنه. حالا می خواید شرایط تاپ گالری رو سخت کنید این خوبه. که پارتی بازی هم نمیشه. ولی تاپ گالری خوبه. اگر هم می خواید سطح کار های همه بالا بیاد باید آموزش بسازید یا معرفی کنید. و نگید مثلا این متریال خامه. مثلا منه آماتور نمی فهمم چی می گی پس باید بگی این آموزش رو ببین یا این گزینه ها رو اینچوری کن اون جوری کن که هم اون طرف یاد بگیره هم 4 تا دیگه هم که میان کار ها رو میبینن یاد می گیرن. به اینکه گالری چندتا بشه بدتر میشه. یک تازه کار به تشویق نیاز داره . من خودم 13 سالم بود 3 دی مکس کار می کردم ولی چون تشویق نبود و برنامه برام خیلی سخت بود مخصوصا مثل الان این همه آموزش در دسترس نبود ول کردم. الان یک سال نیست شروع کردم. این نظر من بود . موفق باشید

SinaTR

Well-Known Member
حرف آخره من این هستش که گالری اینجا مشکلی نداره و نباید تغیر کنه. حالا می خواید شرایط تاپ گالری رو سخت کنید این خوبه. که پارتی بازی هم نمیشه. ولی تاپ گالری خوبه. اگر هم می خواید سطح کار های همه بالا بیاد باید آموزش بسازید یا معرفی کنید. و نگید مثلا این متریال خامه. مثلا منه آماتور نمی فهمم چی می گی پس باید بگی این آموزش رو ببین یا این گزینه ها رو اینچوری کن اون جوری کن که هم اون طرف یاد بگیره هم 4 تا دیگه هم که میان کار ها رو میبینن یاد می گیرن. به اینکه گالری چندتا بشه بدتر میشه. یک تازه کار به تشویق نیاز داره . من خودم 13 سالم بود 3 دی مکس کار می کردم ولی چون تشویق نبود و برنامه برام خیلی سخت بود مخصوصا مثل الان این همه آموزش در دسترس نبود ول کردم. الان یک سال نیست شروع کردم. این نظر من بود . موفق باشید

دقيقا من می خواستم همينو بگم الآن:rose:
آره منم که 6 ماهه 3دی مکس کار می کنم قبل از اين هم محيط مکس رو نديده بودم و تقريبا همه چيو تجربی ياد گرفتم اصطلاحات دوستان حرفه ای رو چطوری متوجه بشم؟

منم اگه کارامو می ذارم مجيد واسه اينه که تجزيه تحليل بشه نقات قوتش و نقات ضعفش گفته بشه...

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
مرسی از همه دوستان.
از بهزاد،احسان،حامد،سینا،امیر؛علی و آجی سوین عزیزو همه دوستان.
خوشم میاد حال میکنم با جو صمیمی این سایت.
پس یه جمع بندی کنیم.
1- قوانین سخت گیرانه تر بشه
2- کارهای تاپ باید کارهای بزرگی باشن.یعنی اشل کار بزرگ باشه.نه اینکه یه شهر باشه.منظورم دیتیل دار باشه.اگه حتی یه ماشین باشه ماشین کامل باشه از داخل خارج و ... و امثال اون
3- ترجیحا گذاشتن making of از کار اجباری بشه.
اگه گزینه های دیگه ای هم هست بگین

::reza::

کاربر VIP
سلام . قبل از هر چیزسال نو رو تبریک عرض میکنم.
به نظر من انتخاب یک کار به عنوان یک کار برتر هیچ ربطی به اندازه نداره. ببینید وقتی یه کاری تاپ میشه که بتونه چندین وجه رو با هم و در کنار هم مکمل کنه.
کاری تاپ میشه که اولین و پایه ای ترین اصول رو در خودش داشته باشه.
در بخش گالری تنوع آثارو دسته بندی هست و ما معمولا طبق این دسته بندی کار رو میزاریم.
اگه بخوایم برای یه کار تاپ به اشل بزرگ و یا دیتیل نگاه کنیم بهتره اصلا سمت کارهای کوچیکتر نریم. یعنی کاری مثل mashroom از اشخاصی مثل احسان نخواهیم دید.
عناصری که یه کار رو تاپ میکنن که واقعا با اصول خودشون تو کار اعمال بشند.
ایده ٫ مدلسازی دقیق و اصولی٫ انتخاب شیدر مناسب و رعایت هارمونی رنگها ٫انتخاب زاویه و کادر بندی و رعایت در ترکیبندی٫ نورپردازی مناسب ٫ و در نهایت خروجی با کیفیت .
اینها رو گفتم بدونید کار وقتی تاپ انتخاب میشه که اینا توش رعایت شده باشه نه اینکه به اشل و دیتیل توجه بشه.
گذاشتن making of کاملا اختیاریه. شما کجای دنیا دیدید کسی رو به اجبار به انجام همچین کاری کنند آموزش موقعی کارساز میشه که واقعا طرف مقابل با میل و علاقه خودش آموزش بزاره نه اینکه چون کارش تاپ میشه اجبارش کنیم که آموزش بده.

آخرین ویرایش:

AREF

سلام.دوستان سوء تفاهم شده. من این بحث رو اصلا پیش نکشیدم ناراحتی پیش بیاد.از لحن دوستان و کلیدهای تشکر دوستان رنگی معلومه دلگیر شدن. بخدا هدف من فقط این بود اینجا ترفی کنه.اگه احسان و بهزاد رو اسم بردم صرفا مثال بود. بازهم از احسان و بهزاد معذرت میخوام.

E-power

کاربر متخصص
سلام.دوستان سوء تفاهم شده. من این بحث رو اصلا پیش نکشیدم ناراحتی پیش بیاد.از لحن دوستان و کلیدهای تشکر دوستان رنگی معلومه دلگیر شدن. بخدا هدف من فقط این بود اینجا ترفی کنه.اگه احسان و بهزاد رو اسم بردم صرفا مثال بود. بازهم از احسان و بهزاد معذرت میخوام.

سلام عارف جان ناراحت کجا بوده :wink:
همه میدونیم هدف و نیتت درسته .
من که ناراحت نشدم یعنی حرفت چیزی نبود که بخوام ناراحت بشم :rose:

zzmm14

Active Member
سلام دوستان .
.
.
.
.
آرزوی موفقیت

با سلام
سال نو مبارک
با نظر شما کاملا موافقم
نظر شخصی من اینه که هدف اینگونه سایتها بالا بردن level کاری هستش و راکد نبودن و البته رو به رشد
هر چقدر سطح کارها با هم متفاوت باشن او ن نشان دهنده ی پویایی هستش پس نباید خرده گرفت به کارهای ضعیفتر
نباید هدف تاپ گالری باشه باید آنقدر کیفیت کارمون رو بالا ببریم که خودمون رو در مرحله اول راضی بکنیم
بعدا نظرات دوستان رو بگیریم و سعی کنیم کارمون رو ارتقا بدیم.

koorosh_kh

باحالترین کاربر
سلام
با آرزوی سالی خوب برای همه دوستان گلم:rose:
من یه پیشنهاد دارم برای بالا بردن انگیزه
خیلی از دوستان کارهای خوبی میزنن اما در حد تاپ گالری نیست
یا بعضی ها اگر نهایت سعیشون رو بکنن نمیتونن در حد تاپ گالری ظاهر بشن اما کارشون قابل تقدیره
پیشنهاد من اینه که ترتیبی داده بشه که انگیزه این افراد هم بالا بره و به اندازه زحمتی که کشیدن تقدیر بشه ازشون
مثلا میشه به این جور کارهای خوب که به تاپ گالری نرسیده یه گریدی داده بشه تو سط اساتید .

madmaster_3d

Well-Known Member
آخه اینجا یک نکته پیش میاد که کیا استادن. چون هیچکی نمیگه ماست من ترشه. البته من که تازه کارم. ولی گفتم این بحث رو کش بدیم جالبه :)

Majid CG

کاربر متخصص مدلینگ
من تقریبا نظر عارف رو دارم ولی به نظرم اگه تاپ گالری به دو سطح تقسیم بشه خیلی خوبه...

یکی برای کارهای خیلی قوی ( الانم هست همون گالری برگزیده ها ولی هیچ کاری اونجا نمیره در صورتی که خیلی از کارها لیاقتش رو دارن )

و یکی هم برای کارهای قوی که شایسته تقدیر و تشویق هستن..

Mandana

Active Member
مرسی از همه دوستان.
از بهزاد،احسان،حامد،سینا،امیر؛علی و آجی سوین عزیزو همه دوستان.
خوشم میاد حال میکنم با جو صمیمی این سایت.
پس یه جمع بندی کنیم.
1- قوانین سخت گیرانه تر بشه
2- کارهای تاپ باید کارهای بزرگی باشن.یعنی اشل کار بزرگ باشه.نه اینکه یه شهر باشه.منظورم دیتیل دار باشه.اگه حتی یه ماشین باشه ماشین کامل باشه از داخل خارج و ... و امثال اون
3- ترجیحا گذاشتن making of از کار اجباری بشه.
اگه گزینه های دیگه ای هم هست بگین

عارف جان همه اومدن گفتن امیکینگ آف اجباری نباشه شما باز اومدی گفتی میکینگ اف اجباری؟منم با گزینه ی 3 مخالفم مثل سایر دوستان.کسی اگر دوست داشت مطابق میل خودش میکینگ اف بسازه بذاره دستش هم درد نکنه ولی به نظرم اجباری کردن همچین گزینه ای یجور باج گرفتن میشه:green:اینکه بگیم اگر میخوای کارتو بذاریم تاپ گالری باید میکینگ اف بذاری.اگر کار خوبه که دیگه به شرط و شروطها گفتن طرف رو زیر منت گذاشتن از هیچ لحاظ درست نیست.اگر هم کارش خوب نیست که تاپ گالری رفتنش چی ئه:green:

تشکرهای رنگی! هم اصلن به معنی رنجیدن از کسی نیست.شما حق داری نظر خودتو بگی همه این حق رو دارن.کاربرها هم با هر رنگی این حق رو دارن زیر هر پستی که فکر می کنن به نظرشون نزدیک تره دکمه ی تشکر رو بزنن.شما نظرت رو میگی من نوعی وقتی میبینم حرف دلم با شما یکی ئه بجای اینکه پست شما رو دوباره بنویسم میام زیر پستت تشکر می زنم.این استفاده ای هست که قراره از دکمه ی تنکس بشه.مطمئنم کسی نیازی نمی بینه پشت بقیه قایم بشه یا از سر لجبازی دکمه تشکر رو بزنه.همه ما یک چیز میخوایم اونهم ترقی سایت و کاربرانشه.حالا نوع دیدگاه ها فرق می کنه اصلن اهمیتی نداره.
پس با اجازه با توجه به نظر دوستان میکینگ اف اجباری نیست.کسی کارش میره تاپ دوست داشت "به میل خودش"میکینگ اف بذاره.اگر فرصت نداشت یا هر چی دلیلی نیست کسی رو تحت فشار بذاریم که تاپ گالری رفتن یه کابوس بشه!
مورد 2 هم مخالفم لزومن هر کار پر دیتیلی لایق تاپ گالری نیست هر کار کم دیتیلی هم نالایق نیست برای تاپ گالری.مثل همن کار ماشروم ئه احسون که به نظرم واقعن زیبا شده هر چند دیتیل زیادی نداره.ولی روی همون جزئیات اندک وقت کافی گذاشته و یک کار زیبا ارائه داده.شما نمی تونین بگین چون اثار لئوناردو داوینچی قشنگن پس کارای هانری ماتیس قشنگ نیستن.چون مثل کارای داوینچی دیتیل ندارن!
اما در مورد سخت گیری در مورد کارهای تاپ گالری موافقم.چون کارهای بچه ها طبیعیه قوی تر میشه و قرار باشه هر کار زیبایی بره تاپ گالری فرصتی باقی نمی مونه که کارهای تاپ گالری اونطور که باید دیده بشن
موفق بباشی:rose:

AREF

سلام مجدد.مرسی از مانی خانم بعد از مدتها به ما افتخار دادی و پست زدی.
هدف همه ما یکی هست. خوشحالم که خوب پیش رفت.
پس فکر کنم چیزی که تائید شد سخت گیرانه تر شدن هست.منم موافقم.
شکر خدا الان دیگه سیستم بچه ها قوی شده .کلا برای خود گالری قانون بزارین که مثلا از یه سایزی کوچیک تر نباشه.
همگی موفق باشین.

SinaTR

Well-Known Member
منظور آقا عارف اکثريت بود، ديگه همه می تونن حداقل با رزولويشن 768*1024 از کارشون رندر بگيرن، اونايی هم که نمی تونن يه پيام خصوصی بزنن که سيستمشون ضعيفه اينطوری حق اونا هم ضايع نمی شه، خوبه؟

آره تاپ گالری سخت تر بشه و اينکه چند نفر داور باشه اونا انتخاب کنن چه کاری می تونه بره تاپ گالری.
تاپ گالری 2 سطح می شه؟
(ببخشيد از استادان و قديمی های مجيد، من فقط نظر شخصيمو می دم،:green: کسی از دستم ناراحت نشه يه وقت)

madmaster_3d

Well-Known Member
با نظر سینا جون موافقم تا حدی. ولی قضیه داوری مثلا من با فلانی رفیقم تو رو دروایسی این حرفا یا مثلا از فلانی خوشم نمیاد روی نظرم خوب اثر میزاره. ولی به نظرم الان مجید انلان همینطوری خیلی عالیه. بهش دست نزنید. (نظر شخصیم ) همه چی آرومه من چقدر خوشبختم.

agira3d

کاربر VIP
سلام خدمت همه دوستان.سال نو مبارک.:oops:
به نظر من تاپ گالری خیلی هم مهم نیست {واسه من}.:snap:.ولی باید بهترینها برن باید خیلی کار خوب باشه تا بره تاپ گالری.
هر کسی هر کاری میزنه با هر کیفیتی دوست داره بقیه ببینن نظر بدن .اگه گالری واسه همه نباشه یا جدا باشه{کارهایه ضعیف و قوی}اصلا خوب نیست.مگه همه از روز اول کاره خوب میزنن.اینجوری تازه کارهایی مثل من نا امید میشن:sad:
موفق باشین

*farshid*

کاربر VIP
سیستم گالری و تاپ گالری و گالری کارهای برگزیده نتیجه ساعت ها گفتگو و بررسی مدیران سایت بوده ... بلاخره همه جوانب در نظر گرفته شده و یه همچین سیستمی ایجاد شده .
به نظرم سیستم کنونی کاملا جوابگو هستش ...

عارف جان به نظر شما کدوم کار شایسته تاپگالری نبوده ؟ بدون تعارف بگید ... دلیلش رو هم ذکر کنید ...
منم با رفتن دو تا کار به تاپ گالری زیاد موافق نبودم ... ولی باید قبول کنیم تاپ گالری اینجا با تاپگالری سایت های خارجی قابل قیاس نیست ...

جدیدترین ارسال ها

بالا