سیستمی فقط برای ***max***

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
سلام دوستان

میخواستم ببینم من 1 تومن پول بدم برای CPU و MAIN و GRAPHIC CARD و RAM و POWER چه جنسی از چه شرکتی پیشنهاد میکنید؟؟؟

پیشنهاد خودم

CPU چهار هسته ای AMD با 8 مگ کش
2 تا کارت گرافیک 9600 Geforce با رم 1 GIG از نوع DDR3 که میشه 2 گیگ
2 تا رم 2 گیگ OCZ رادیاتور دار
و power 700ٌw
نمیدونم Main چی بگیرم هر چی باشه باید 2 تا کارت گرافیک بخوره
یه سوال
چیزی در مورد Main هایی با قابلیت ورودی 2 CPU شنیدین ؟ اگه شنیدین بگین..
ممنونم از تمامی بچه ها
موفق میشین

:Mohsen:

کاربر باتجربه
هادي جان ببخشيد جسارت ميكنم ها
بابا شما كه خودت استادي
من تخصص زيادي در اين زمينه ندارم، ولي شايد يكم بتونم كمكت كنم
برا cpu بهتر نيست اينتل انتخاب كني؟
ايسوز برا مادربورد فكر كنم بهترين گزينه باشه، سري هاي جديد p5k و p5e شايد خوب باشن
براي گرافيك فكر نمي كني 2 گيگ اضافه باشه؟ اگه نمي خواي زياد بازي كني شايد اين هزينه رو براي رم و cpu بكني بهتر باشه
البته يه چيزي هم بگم ها، من خودم گرافيك 512 دارم ولي بعضي از كارت گرافيك هاي 256 از مال من خيلي قوي ترن، خلاصه فقط به رم كارت گرافيك نگاه نكن، از همه مهمتر سرعت پردازش هسته و بيتشونه و ... كه بهتره قبل از خريد يه مقايسه اي بكني

چیزی در مورد Main هایی با قابلیت ورودی 2 CPU شنیدین ؟ اگه شنیدین بگین..

يعني 2 تا cpu روشون نصب بشه، آره ؟
منم شنيدم ولي نديدم، باز فكر كنم تو سري هاي جديد ايسوز باشه

حالا هادي جان يه سوال
اين قطعاتي كه مي خواي بگيري بالاي 1 ميليون نميزنه؟

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
سلام محسن جان
هادي جان ببخشيد جسارت ميكنم ها
عزیز این حرفا رو دیگه نزن ناراحت میشم
بابا شما كه خودت استادي
من تخصص زيادي در اين زمينه ندارم، ولي شايد يكم بتونم كمكت كنم
مشورت رو واسه این جور کارا گذاشتن
آخه نظرات متفاوته
برا cpu بهتر نيست اينتل انتخاب كني؟
آره منم موافقم
آخه این فروشندهه خیلی تعریف میکرد
من زیاد حرفاشو قبول ندارم
ايسوز برا مادربورد فكر كنم بهترين گزينه باشه، سري هاي جديد p5k و p5e شايد خوب باشن
میرم یه سرچ کنم در موردش وهمینطور عکساشو هم میبینم
براي گرافيك فكر نمي كني 2 گيگ اضافه باشه؟ اگه نمي خواي زياد بازي كني شايد اين هزينه رو براي رم و cpu بكني بهتر
فکر خوبیه
پس Main رو با قابلیت کراس فایر میگیرم که بشه بازم کارت روش انداخت
البته يه چيزي هم بگم ها، من خودم گرافيك 512 دارم ولي بعضي از كارت گرافيك هاي 256 از مال من خيلي قوي ترن،
آره یه چیزایی شندیدم
خیلی دوست دارم بدونم کدوم اصل کدوم بدله
خلاصه فقط به رم كارت گرافيك نگاه نكن، از همه مهمتر سرعت پردازش هسته و بيتشونه و ... كه بهتره قبل از خريد يه مقايسه اي بكني
حتما
يعني 2 تا cpu روشون نصب بشه، آره ؟
منم شنيدم ولي نديدم، باز فكر كنم تو سري هاي جديد ايسوز باشه
بازم میرم جستجو میکنم
اين قطعاتي كه مي خواي بگيري بالاي 1 ميليون نميزنه؟
خدا بزرگه
-----------------------
محسن جون دمت گرم اساسی
خیلی استفاده کردیم
4 کرتمممم

Divine Love

Well-Known Member
من پيشنهاد مي كنم به جاي دو تا كارت گرافيك يه كارت گرافيك قوي تر بگير.
برخلاف ادعاي شركتهاي سازنده تكنولوژي SLI و Crossfire تاثير چشمگيري در قدرت كارت گرافيك نداره.
معمولا موقعي از دو كارت گرافيك استفاده ميشه كه نشه با همون مقدار هزينه يه كارت گرافيك بهتر گرفت.

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
سلام
دستكاه من
Mainbord: Nforce 680i Sli
Cpu: Core2quad 2.4(q6600)
Ram 4 Gb
Vga : Geforce 7900 Gtاكه اشتباه نكنم

در ضمن اين موضوع رو ببين بدرت ميخوره

http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=86278&highlight=رندر
كلا من دسكاهم همونى كه تو اولين موضوع هستش هم قطعات هم زمان رندر
يا على
ممنونم بابت وقتی که گذاشتی
دوست من میتونی قیمت Cpu خودت رو بگی
ممنون

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
سلام هادي جان . خوب هستي ؟! من يه تجربه هايي در اين زمينه داشتم خوشحال ميشم با تو در ميون بگذارم
براي سي پي يو من نمي تونم بگم كدوم يكي از برندها بهتره intel يا amd
اما يه نكته هايي وجود داره : مثلا سي پي يو هاي اينتل بهتر اووكلاك ميشن . دستت بازتره
يا اينكه تو سيستمهايي كه براي رندر استفاده مي كنن اكثرا از سي پي يوهاي اينتل استفاده ميشه مثلا سي پي يو core 2 quad q6600 يه سي پي يو ي خيلي خوبه . در amd سي پي يو هاي سري فنوم خيلي خوبن
براي رم . تجربه شخصي من نشون داده رم هر چي بيشتر كاركردن راحتتر . اصولا رم خيلي در سرعت كار كردن شما تاثير داره مثلا در صحنه هاي شلوغ پلوغ يا وقتي كه داري با چند نرم افزار كار مي كني .
گرافيك : در اينكه دوتا كارت گرافيك مشابه كه به صورت sli بسته شن هيچ شكي وجود نداره كه قوي ترن اما بستگي به توانايي main هم داره .
در ضمن همونطور كه دوستمون اشاره كردن فقط رم گرافيك كه مهم نيست . فاكتورهاي ديگه هم وجود داره . مثلا كش يا مثلا clock پردازنده . اينها به مراتب مهمتر از رم هستند . رم گرافيكو ميشه به رم سيستم ارتقا داد اما اينها رو نميشه . به اينها خيلي بايد دقت كني . مثلا كارت گرافيك من GeForce 8500 GT يه حالا اگر بخوام يه گرافيك قوي تر بخرم بايد برم GeForce 8600 GT بگيرم ؟! يعني كلاسهايي از 8500 وجود ندارن كه از بعضي از كلاسهاي 8600 قوي تر باشن . پاسخ مثبته . مثلا من مي تونم يه گرافيك GeForce 8500 GTS بگيرم كه خيلي توپه و خفن . البته قيمتش هم بين يك و نيم تا دو برابر قيمت گرافيك منه . فقط يه S اضافه شد ها . دقت كن
مثلا كارت گرافيك clubGF 7950GT يه كارت خيلي خوبه 512 مگابايت رم داره و كشش 256 بيته خيلي توپه . قيمتش هم 320 تومنه . خب اگه تو بتوني دوتا از اينارو با هم share كني ديگه فكر نكنم واقعا تو چيزي كم بيارن . (چه رويايي!!)
براي main :‌من شخصا از main هاي asus (دوبار) gigabyte(دوبار) و abit (يه بار) استفاده كردم . واقعا سخته بگي كدوم يكي بهتره اما به نظر من asus كارش خيلي درسته . خيلي از workstation ها main هاشون asus ه . فقط در موقع خريد main به مشخصاتش كاملا توجه كن كه با قطعات ديگه مچ شن .

حالا يه سيستم پيشنهادي و واقعا عالي :
cpu : Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz قيمت : 215.000
graphic card : GF 7950GT-512MB/256Bit قيمت :‌ 300,000
main board : asus p5k delux قيمت : 300.00
ram : 2*2GB Geil (Dual Chanel) قيمت : 240.000
hard + power + cd/dvd drive قيمت 200.000

خب مي بيني شد حدود 1.200 . اما اين سيستم سيستميه كه واقعا باهاش ميشه كاراي بزرگ كرد . همه چيزش خوبه اما به علت كمبود وقت نتونستم زياد ببينم مچ هستن با هم يا نه .

براي اون سيستمهاي دو سي پي يو . بله چنين چيزي وجود داره اما فكر نكنم در حوزه سي جي ازش استفاده شه . تا اونجايي كه من ديدم workstation ها هيچكدوم دو سي پي يو نداشتن . سرورها اكثرا دو سي پي يو دارن . البته اگه مايشو داري مي توني از يه سرور براي اين كار استفاده كني و مطمئن باش ضرر نمي كني .
شرمنده زياد شد . من دستم گرم شه همينطور مي نويسم . بيشتر گيجت كردم . اميدوارم به دردت خوره باشه . اگه سوالي بود در خدمتم
موفق باشي

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
سلام
واقعا دستت درد نکنه خیلی زحمت کشیدی
ولی بابت کارت گرافیک منو تو شک انداختی
من خودم الان GF8500 GT دارم 512 مگ رم و 145 تومن خریدم
حالااین کارتی که معرفی کردی چرا اینقدر بالاست قیمتش 2 برابره
تازه 7950 ؟
من اگه 300 تومن برای کارت گرافیک بدم از جنس Quadro چی پیشنهاد میکنی؟
میخوام کاراییش 2 برابر 8500 GT خودم باشه>؟

حالا یه چیز دیگه
تو پست تست سرعت رندر که رفتی rezvooli جان یه سیستم داره که با اون 23 ثانیه رندر گرفته
مشخصاتش هست»cpu : intel xeon Quad core 5460 3.16 GHz 12 MB cache X2
mainboard : intel D5400xs
Ram : 8 Gb Fully Buffer
VGA : Quadro Fx 3700
Power : 1200 w

زمان رندر : 23 ثانیه

خودش قیمت ها رو این طور گفته:

cpu ها هر کدوم 1میلیون 350 هزار تومن

مادر بوردم 800 هزار تومن

کارت گرافیکم 1 میلیون 400 تومن

Ram هر کدوم 125 هزار تومن

پاور 330 هزار تومن

---
چرا اینقدر بالاست
خیلی خیلی رویایی شد که

ببینم چه کار میکنی giga جان
ممنونم

gigamax

سلام
واقعا دستت درد نکنه خیلی زحمت کشیدی
قربان u . وظيفه بود

ولی بابت کارت گرافیک منو تو شک انداختی
من خودم الان GF8500 GT دارم 512 مگ رم و 145 تومن خریدم
حالااین کارتی که معرفی کردی چرا اینقدر بالاست قیمتش 2 برابره
تازه 7950 ؟

گفتم كه فقط رم مهم نيست . GT يك سري از كارت گرافيك هستن و GTS يك سري ديگه . GTS اونجوري كه من تحقيق كردم قطعاتش توسط كارخونه سازنده يا يه شركت حرفه اي اين كار اوركلاك شدن و طبيعتا سيستم خنك كنندش هم عوض شده و شايد چند قطعه اضاف هم داشته باشن . مثل سري BlackEdition در سي پي يو هاي AMD
اين گرافيكي كه من بهت گفت clubGF 7950GT
256 بيتيه . كلاك پردازندش ننشوته ولي حداقل بايد 700 مگاهرتز باشه و رمش 512 مگابايت
حالا گرافيك من اينطوريه 128 بيتي . كلاك 540 مگاهرتز و رم 512 مگابايتي . خودت مقايسه كن
كشش دوبرابر سيستم منه . كش مثل يه كاناله هرچقدر بيشتر باشه اطلاعات بيشتري در يك لحظه مي تونن به پردازنده ارسال بشن و پردازش بشن . فركانس كاريش هم كه حداقل 200 مگاهرتز ار مال من بيشتره . بعد مي خواي گرون تر نباشه . تازه اين هنوز GT يه GTSش فكر كنم 500 تا 600 بيارزه .

من اگه 300 تومن برای کارت گرافیک بدم از جنس Quadro چی پیشنهاد میکنی؟
میخوام کاراییش 2 برابر 8500 GT خودم باشه>؟

من نمي تونم دقيقا بهت بگم كارايش دوبرابر كارت گرافيك الان تو بشه . اما مي توني از كارت گرافيك هاي Club استفاده كني . خيلي خفنن . هميني كه الان بهت گفتم كارت گرافيك خوبيه

حالا یه چیز دیگه
تو پست تست سرعت رندر که رفتی rezvooli جان یه سیستم داره که با اون 23 ثانیه رندر گرفته
مشخصاتش هست»cpu : intel xeon Quad core 5460 3.16 GHz 12 MB cache X2
mainboard : intel D5400xs
Ram : 8 Gb Fully Buffer
VGA : Quadro Fx 3700
Power : 1200 w

زمان رندر : 23 ثانیه

خودش قیمت ها رو این طور گفته:

cpu ها هر کدوم 1میلیون 350 هزار تومن

مادر بوردم 800 هزار تومن

کارت گرافیکم 1 میلیون 400 تومن

Ram هر کدوم 125 هزار تومن

پاور 330 هزار تومن

---
چرا اینقدر بالاست
خیلی خیلی رویایی شد که

:eek::eek::eek:
بيش از حد رويايي شد ديگه . خوش به حالش . همونطور كه مي بيني و بهتم گفتم اگه مايشو داري مي توني از يه سرور براي كارت استفاده كني . ايشون هم همين كارو كردن و خب حسابي هم حال مي كنن .
سي پي يوهاي زئون در اصل براي سرور طراحي شده . يكي از بارزترين مشخصاتش كش بالاست مثلا اين سي پي يو ي دوستمون 12 مگابايت !!! كش داره . فكرشو بكن اكثر سيستمها كشي بين 1 تا 4 دارن . حالا اين 12 مگابايت كش داره ... كش سي پي يوي من 2 يه ....
گرافيك و رمش هم كه ظاهرا خيلي بالاست . چيز زيادي از رم و گرافيكش نمي دونم اما ظاهرا كه خوب جواب داده ...

[/QUOTE]

من سيستم اينه و همين تستو توي 87 ثانيه گرفتم . خودت مقايسه كن
cpu : core2due 2.2 GHz - e4500
main : abit IL9 prp
ram : 2*1GB kingmax - bus 800 - dual chanel
graphic card : GeForce 8500 GT - 512 MB ram - 128bit cash
power 600wat
من اين پنجمين سيستممه براي گرافيك كه چيزي حدود 480 تومن دراومد . البته 4 ماه پيش الا ن بايد ارزون تر شده باشه
البته تا ده پونزده روز ديگه يه گرافيك ديگه عين خودش + 2 گيگ رم ديگه + يه سي پي يو E6550 / 2.33GHz بهش اضافه ميشه
خلاصه يه قانون مهم ميگه هر چقدر پول داري همونقدر آش مي خوري . شما كه الحمدلله 1 تومن داري هم مي توني آش خوبي بخوري هم يك همه بخوري .

موفق باشي

آخرین ویرایش:

DANG3R

Member
فکر کنم قیمتارو یکم بهتون فضایی گفتن ...
در ضمن در مورد سی پی یو هم اکید اکید Amd رو توصیه می کنم
بابا از دنیا عقبیدهااا ای ام دی زده رو اینتل

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
دوست عزیز
چه خوب بود اگه میتونستی دلیل برتریه ای ام دی رو ثابت کنی

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
giga جان دست گلت خیلی درد نکنه :دی
واقعا شرمنده تو زحمت افتادی
-----
من سی پی یو رو 8 مگ کش میگیرم
یارو میگفت 220 تومن هست

ممنون

کاربر باتجربه
هادي جان من طبق اون نكاتي كه گيگا مكس جان گفتن يه چيزيايي به ذهنم رسيد كه برات ميگم
گرافيكهاي سري 7950 گرافيكاي خوب و فوق العاده قوي هستن ولي به احتمال زياد كاتهاي زير سري 8000 يه مشكل بزرگ دارن
و اون اينكه هيچكدومشون directx10 رو ساپورت نمي كنن، البته تا اونجا كه من مي دونم، احتمال كمي وجود داره كه اشتباه كرده باشم
و اگه روزي به directx10 نياز پيدا كني اونوقت دوباره مجبوري يه هزينه اضافي كني
يه پيشنهاد برات دارم، گرافيك 8800gt شنيدم خيلي به درد بازي ميخوره، البته براي مكسو نمي دونم و به نظر من خيلي بهتر از 7950 مي تونه كارايي داشته باشه

آخرین ویرایش:

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
سلام

بابا محسن جان 8800 زده کنار!
همونجوری که میدونی سری کارتهای جی فورس خوراکش بازیه و ای تی آی هم خوراکش مکس و مایا و لایت ویو و خلا 3دی مارکه

نمیدونم شاید خبرداشته باشه که یه کارت گرافیک در حد روانی اومده تو بازار که ترکونده
بهش میگن ATI 3870 X2
عکسی با کیفیتی بالا
http://www.club3d.nl/index.php/download/highres/CGAX_38724X2.jpg

این کارت دارای 1گیگابایت حافظه گرافیکی از نوعDDR3 SDRAM با اینترفیس 512 بیت همچنین تشکیل شده از دو چیپست گرافیکی RV670 با 666 میلیون ترانزیستور مبتنی بر تکنولوزی 55 نانومتری و 128 واحد سایه زن کلاک هسته 825 مگاهرتز و مموری کلاک 1800 مگاهرتز و پشتیبانی از سایه زن مدل4.1 و شتاب دهنده گرافیکی نسخه 10.1 و تکنولوزس کراس فایر میباشد.

در نگاه اولیه یه پکیج بسته بندی این کارت انتظار وجود کارتی با این ابعاد در این بسته بندی نمیرود

Box.jpg

این کارت از لحاظ طول برد با کارت گرافیک 8800 جی تی ایکس انویدیا برابری میکند

Topdown.jpg

موقعیت قرار گیری چیپست های به کار رفته در این کارت در این عکس کاملا روشن است.

Rear.jpg

Cores.jpg

هت سینکهای به کار رفته برای خنک سازی جی پی یو های دوگانه در این کارت از دو جنس متفاوت مس و آلومینیم میباشد

Heatsink.jpg

دو کانکتور 6پین برق برای تغذیه هسته های گرافیکی دو گانه این کارت

Power.jpg

کانکتور پل ارتباطی تکنولوژی کراس فایر

CrossFire.jpg

این قسمت هم تست و مقایسه این کارت با چندین کارت دیگر که از 8800 اولترا قدرتمند تر ظاهر شده است.

3dmark06b.gif

و البته در بازی معروف کرایسی از 8800 اولترا نتونسته پیشی بگیره و عقبتر هم مانده

CrysisB1.gif

این قسمت هم مقایسه کارت 8800 جیتی در حالت اس ال آی و 3870 ایکس تو

SLIa.gif

حتما اینو برمیدارم
الان بازارش شلوغ پلوغه

قیمتی بین 300 تا 500 هزار داره که وقتی جی فورس بزنه تو سرش و یه نسخه بالا تر بسازه قیمتش افت شدید میکنه
نتها ضعفش همونجوری که تو عکس ها هم میبینید اینه که نه رادیاتور داره نه توربو فن
الارغم اینکه پردازش گر دو هسته ای که داره باعث میشه گرمای بیشتری رو داشته باشه هیچ خنک کننده ای واسش نزاشتن
اما
یه کولر مجزا بهش وصل میشه و خنکش میکنه

sapphire_3870x2_vodeno_3.jpg

sapphire_3870x2_vodeno_2.jpg

hd3870_atomic_vodeno_sistem.jpg

hd3870_atomic_vodeno_sistem_3.jpg

hd3870_atomic_vodeno_2.jpg

s_hladnjak.jpg

hd3870_atomic_vodeno_kutija.jpg

اطلاعاتی اگه پبدا کردم حتما میزارم

آخرین ویرایش:

gigamax

يا پيغمبر ... !!! :razz:
اين ديگه چيه . دقت كردين كلاكش 840 مگاهرتزه !!! يا خدا اين ديگه چيه . من اولين گرافيك سري ATi رو اينطوري ديدم . خيلي خفنه . اگه مايشو داراي بخر حالشو ببر . منو باش كلاك گرافيكم 540 تازه كلي هم حال مي كنم ...

کاربر باتجربه
هادي جان اطلاعات جالبي بودن، استفاده كردم، بازم يافت كردي بزار
ولي اونجورايي كه گفته بودي، طبق عكس هايي كه گذاشتي 8800gt ضعيف عمل نكرده، تو بازي ها كه تقريبا مساوي بودن و شايد جلوتر هم بوده
حالا اصلا به اينش كار نداريم، من 8800 رو نسبت به قيمتش با 7950 مقايسه كردم، در ضمن 8800gt ظاهرا قيمتش از 3870x2 پايين تره!

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
هادي جان اطلاعات جالبي بودن، استفاده كردم، بازم يافت كردي بزار
سلام محسن جان
خواهش میکنم
حتما اطلاعات جدید تری میزارم
ولي اونجورايي كه گفته بودي، طبق عكس هايي كه گذاشتي 8800gt ضعيف عمل نكرده، تو بازي ها كه تقريبا مساوي بودن و شايد جلوتر هم بوده

آفرین محسن جان حق با تو هست
چرا؟
خوب 8800 خوراکش بازیه
اصلا gf خوراکش بازیه
نمیتونی انتظار داشته باشی که یه کارتی بیاد هم بازی و هم کارش تردی باشه
چون سیستم برای مکس بسته میشه بهتره تخصصی تر بسته بشه هر چند 8800 از نوع ULTRA پا به پا ati 3870 X2 حرکت میکنه
حالا اصلا به اينش كار نداريم، من 8800 رو نسبت به قيمتش با 7950 مقايسه كردم، در ضمن 8800gt ظاهرا قيمتش از 3870x2 پايين تره!
من قیمت دقیق ندارم
چون تازه گیها اومده یه سری از تاجرها یا فروشگاه ها ی بزرگ از شرکت خریدن و قیمت رویایی میدن
روی این حساب کمی صبر کردن اشکال نداره
من که باید برم تهران بگیرم

خلاصه خیلی دوست دارم یه تاپیت سخت افزار بزنم توش بحث بشه البته مخصوص مکس ومایا
نمیدونم ساید مدیران بگن که....

در هر صورت موفق باشی

آخرین ویرایش:

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
مادر بوردی که جواب گوی مکس باشد

سلام بچه ها
امروز وبگردی که میکردم چشمم به این مادر بورد خورد که دلم نیومد شما رو بی بهره کنم
سنگین و خوش قیمت و کارایی بالا داره من که میخوام اینو بردارم
نظر بدین و باهم بحث کنیم
ASUS_P5Q_Deluxe.jpg

p5q-deluxe-91.jpg

P5Q Deluxe مادربرد جدیدASUS مبتنی بر P45 با FSBمعادل 1600 مگا هرتز​
خصوصیات
*
CPU: Supports all Quad/Dual Core Intel LGA775 Processors
*
MCH: Intel P45 Express w/ PCI-E 2.0 support
*
ICH: ICH10R
*
RAM: 4x 667/800/1066/1200 1.8v DDR2 SDRAM up to 8GB
*
Storage: 6x SATA 3.0Gbps via ICH10R, 2x SATA 3.0Gbps via Silicon Image SIL3752 controller, 1x UDMA133 & 1x eSATA 3.0Gbps via Marvell 88SE6121 controller
*
Audio: Analog Devices ADI2000B 8 channel High Definition Audio Codec with Optical and Coaxial SPDIF
* Networking: 1x Marvell 88E8001 PCI Controller, 1x Marvell 88E8056 PCIe Controller
* Firewire: LSI Firewire 400 dual port controller
* Expansion: 3x PCIe x16 slots, (x16×4x4 or x8×8), 2x PCIe x1 slots, 2x PCI 32bit PCI2.3 c

Sunday, March 02, 2008

P5Q Deluxe ایسوس همراه با پاور True 16- فاز

بنگاه خبری فن آوری اطلاعات: ایسوس به تازگی اقدام به معرفی سری جدید مادربوردهای P5Q Deluxe کرده است.
ایسوس با ارائه این محصول بدعتی نوین را درعرصه طراحی مادربورد بنا نهاده است که از آن جمله می توان به استفاده از چیپ ست جدید اینتل P45 همراه با معرفی فناوری جدید پاور ۱۶-فاز اشاره کرد.
افزایش تعداد فازها در ماژول تعدیل کننده ولتاژ (VRM) مربوط به قطعات مادربورد، نشانگر توجه ویژه گروه تحقیق و توسعه اسوس برای داشتن یک ابزار برای نظارت بر توان مصرفی CPU است و این طراحی قادر است تا حداکثر میزان صرفه جویی در زمینه مصرف انرژی، کاهش اتلاف انرژی و همینطور حرارت تولید شده را برای کاربران به ارمغان آورد، این امر درنهایت موجب افزایش طول عمرقطعات و خود مادربورد می شود.
اسوس با طراحی پاور ۱۶ –فاز در واقع از توان حقیقی سخت افزارهای موجود برای داشتن حداکثر بهره وری در انرژی مصرفی استفاده می کند. بدین ترتیب که هنگامی که حجم بارگذاری بروی CPU سنگین است، مادربورد P5Q Deluxe بصورت خودکار بروی حالت ۱۶-فاز سوییچ می شود. اما در زمانهایی که حجم بارگذاری CPU بسیار پایین است، این مادربورد از سیستم پاور ۴-فاز جهت تغذیه CPU استفاده می کند که این امرموجب بهبود عملکرد VRM می گردد.
بخشی از اسرار پاور ۱۶-فاز به استفاده از با کیفیت ترین قطعات در ساخت VRM مربوط می شود.
علاوه براین استفاده از MOSFET های با مقاومت پایین نیز موجب به حداقل رساندن اتلاف انرژی در زمان های عمل سوییچ کردن و همینطور کاهش حرارت می گردد.
بکارگیری چوک های با هسته فریت نیز موجب کاهش پسمانده های مغناطیسی می شود که به تمامی این ها باید استفاده انحصاری اسوس از خازن های هادی وجامد (پلیمری) ساخت ژاپن را نیز اضافه کرد
itnewsagency.com: منبع

)​

آخرین ویرایش:

amin2001

Active Member
من سیستم خودم رو پیشنهاد میکنم
خیلی راضیم . کلی هم سرش سوال اینا کردم
ولی ماله من یه چیز معمولیه . اگه نیاز داری بیشتر از این بگیر . چون فک نکنم لازم داشته باشی

CPU : intel Core 2 duo E6750
Vga : Ati Radeon 1Gb HD 3600
RAM : 2x 2GB
MB : Asus p5kpL

از چند نفر ایرانی و یکی 2 تا از دوستای خارجی هم سوال کردم که این کارن . سر جمعش شد همینی که گفتم

موفق باشی

این سیتم رو فقط برای کار گرافیکی توصیه میکنم !!! برا بازی مازی هم بد نیس . ولی کلا برا کار گرافیکی بیشترین نتیجرو میده

جدیدترین ارسال ها

بالا