سيستم فروشگاه Open Cart فارسي شد. !

وضعیت
موضوع بسته شده است.

saeid_k121

New Member
من همین امشب نصبش کردم ! خیلی ساده و تمیزه ولی واقعا حیف ! طی یه ثبت نام به عنوان مشتری و تست کردن خرید اشکالات بزرگ در زمینه تجارت الکترونیک داشت ....... اشکالاتی هم از لحاظ متودولوژی طراحی و اصول !

مثلا موقع ثبت نام از فیلد آدرس ایراد گرفته بود . اولا که تعداد کاراکترهای آدرس برای ایران خیلی محدود بود و من آدرس خودمون که معمولیم هست نتونستم کامل بنویسم و از اون بدتر اینکه پیام خطا کنار همون فیلد نوشته شد ولی با رنگ مشکی و سایز کوچیک ! این باعث شد من اصلا نبینم خطارو و تو همون صفحه موندم ! بعد از چند بار تکرار تازه متوجه شدم به کجا گیر داده !

مشکل خیلی بزرگ دیگه این بود که بعد از لاگین کردن کاربر یا همون مشتری ، پیامی یا منوی کاربری نمایش داده نمیشه که کاربر متوجه بشه لاگین شده .

برای قسمت ثبت نام فقط یک عکس آدمک با علامت پلاس وجود داشت که مثلا کاربر باید میفهمید اگه روش کلیک کنه به قسمت فرم ثبت نام منتقل خواهد شد !!!!!!!!!! منکه کارم اینه 10 دور به دور خودم و سایت چرخیدم تا فهمیدم روی اون آدمک باید کلیک کنم !!! دریغ از یه کلمه که به ماربر بگه اینجا کلیک کن تا ثبت نام کنی .

اشکال برگ دیگه این بود که کاربر برای خرید حتما باید عضو میشد ! ای کاش کاربر اگر تمایلی به عضویت نداشت همینجوری هم میتونست مشخصات لازمو پر کنه و سفارش بده .

یه اشکال خیلی اعصاب خورد کن دیگه ! تو مراحل خرید یه قسمت اعلام میشه که "لطفا نوع پرداختتون رو انتخاب کنید" ولی دو گزینه داشت :

PayPal و کلمه انگلیسی دیگه که الان یادم رفته !

خوب کاربری که کم سواد باشه یا زبانش خوب نباشه با این 2 اصطلاح انگلیسی اونم از نوع تجارت الکترونیک چطور کنار بیاد ؟؟؟ اصلا بیخیال میشه میزاره میره !!!!!!!!!! این خیلی بد بود !

خوب مینوشتن پرداخت با کارت های عضو شتاب یا پرداخت در محل !!! چرا انگلیسی آخه ؟

چند تا ایراد کوچیک دیگه هم داشت ولی تا اینجا که من کار کردم همینا باندازه کافی حالمو گرفت تا از انتخابش فعلا صرف نظر کنم ! ای کاش برطرف کنن این مواردو

باز هم دستتون درد نکنه و خسته نباشید . همین هم خیلی خوبه و واقعا از تمیز بودنش لذت بردم . هلو برو تو گلو ! ولی تورو خدا این معایبو برطرف کنین خیلی خیلی ساده و کوچیکن ولی روی هم رفته کارو خراب میکنن ها !

راستی هنوز توی تنظیمات و قالب نگشتم ولی امیدوارم نگید که اون بنر گنده باید ثابت باشه !؟؟؟ یا مثل این جومفایی ها همه جای سایت تبلیغ جومفا باشه !

nipoto

Member
دوست عزیز . همین ایراد هایی که شما گرفتین رو ما هم متوجه شدیم . بیشترش رو توی همین تاپیک دوستان مطرح کردن و مثلا برای ثبت نام باور نمی کنین من اصلا متوجه اون آدم نشده بودم که علامت مثبت کنارش بود و بعد از کلی دقت متوجه شدم و البته عکسش رو ادیت زدم و روش نوشتم ثبت نام و تو منوی نحوه ی خرید هم یه قسمت اضافه کردم به عنوان ثبت نام و توضیح کوتاهی درش دادم تا کاربرا توی ثبت نام کردن گیر نکنن . اما از نظر منم مشکلاتی که شما گفتین به برنامه وارده ولی چیز مهمتری وجود داره و اونم زحمتیه که این دوست عزیزمون واسه برنامه کشیده و واقعا ارزنده س که جای تقدیر داره . اگه این کار واقعا آسونه و فقط به عنوان یه فارسی سازی به شمار میره چرا کس دیگری این کار رو نکرده ؟ چرا همه به فکر منفعت طلبی هستن ؟

در مورد تبلیغات هم من چیزی توش ندیدم جز یه خط کپی رایت که زیر صفحه بود ?-:

جا داره بازم یه تشکر ویژه داشته باشم از این دوست عزیز و امیدوارم تو نسخه های بعدی این مشکلات جزئی رو حل کنن و مهمتر از همه اینکه بی صبرانه منتظر نسخه های بعدی برنامه هستیم

موفق باشید

saeid_k121

New Member
دوست عزیز . همین ایراد هایی که شما گرفتین رو ما هم متوجه شدیم . بیشترش رو توی همین تاپیک دوستان مطرح کردن و مثلا برای ثبت نام باور نمی کنین من اصلا متوجه اون آدم نشده بودم که علامت مثبت کنارش بود و بعد از کلی دقت متوجه شدم و البته عکسش رو ادیت زدم و روش نوشتم ثبت نام و تو منوی نحوه ی خرید هم یه قسمت اضافه کردم به عنوان ثبت نام و توضیح کوتاهی درش دادم تا کاربرا توی ثبت نام کردن گیر نکنن . اما از نظر منم مشکلاتی که شما گفتین به برنامه وارده ولی چیز مهمتری وجود داره و اونم زحمتیه که این دوست عزیزمون واسه برنامه کشیده و واقعا ارزنده س که جای تقدیر داره . اگه این کار واقعا آسونه و فقط به عنوان یه فارسی سازی به شمار میره چرا کس دیگری این کار رو نکرده ؟ چرا همه به فکر منفعت طلبی هستن ؟

در مورد تبلیغات هم من چیزی توش ندیدم جز یه خط کپی رایت که زیر صفحه بود ?-:

جا داره بازم یه تشکر ویژه داشته باشم از این دوست عزیز و امیدوارم تو نسخه های بعدی این مشکلات جزئی رو حل کنن و مهمتر از همه اینکه بی صبرانه منتظر نسخه های بعدی برنامه هستیم

موفق باشید

عزیز دلم من کاملا باهاتون موافقم . اگه انتقادی کردم فقط برای بهبودش بود . این کاملا واضحه که اگر من از این کار و زحمتی که کشیدن اگر راضی نبودم و قدر نمیدونستم هرگز نمیومدم به خودم زحمت بدم 3 صبح اینهمه بنویسم براشون که ! پس من واقعا خوشم اومد از این سیستم و خوشحال شدم . چون واقعایتش من اخیرا جومفا نصب کردم ، بد نبود ولی خوشم نیومد زیاد چون این همه گشتم یه جا ندیدم از فروشگاه حرفی شده شه ! شاید من خوب نگشتما ولی اگر سیستم بی عیب باشه بی سواد ترین آدمم باید چیزی که دنبالشه براحتی پیدا کنه . ولی این سیستم خیلی تمیزو شسته رفته بود خوشم اومد . دلم نیومد ایراداتی که دیدم نگم و امیدوارم برطرف شه تا خودم کاربرش باشم .

حالا یه مشکل بزرگتر !!! که همون دیشب بهش برخوردم ولی مطمئن نبودم حالا عنوان میکنم شاید این یکیو کسی نگفته باشه :

این سیستم یه باگی داره که سرورهای لینوکسی که درست حسابی هستن و امنیت بالایی دارن بهش گیر میدن و کارب رو بلاک می کنن !!!! من خودم دیشب حین کار کردن با بخش مدیریت بی دلیل بلاک شدم !!! آی پی آدرس من بلاک شد و با فایر وال سرورم مواجه شدم !!! ولی چون خودم صاحبش هستم با وی پی اِن رفتمو آی پی رو از بلاک لیست درآوردم . اول شک کردم که نکته کامپیوترم ویروسی شده و سرور منو بلاک کرده .... ولی بعد به شریکم و یکی از دوستان گفتم اونها هم تا کمی کار کردن (مثلا داشته یه محصول اضافه میکرده) بلافاصله بلاک شده !!! و خوب که پیگیر شدیم به این نتیجه رسیدیم سیستم یه باگی داره

حالا از این بیشترش در تخصص من نیست فقط خواستم اطلاع داده باشم . شاید اصلا بی ربط بگم ولی به اصل مشکل بپردازید ! ببینید این مساله از کجاست . خیلی مهمه !! بازم بی نهایت ممنونم و امیدوارم این سیستمو روز به روز قوی تر کنین و در زندگی و تخصص هاتون روز به روز پیشرفت کنین . واقعا خوشحالم براتون . آفرین به شما

پاینده و پیروز باشین . یا علی

novinpardaz

Member
الا یه مشکل بزرگتر !!! که همون دیشب بهش برخوردم ولی مطمئن نبودم حالا عنوان میکنم شاید این یکیو کسی نگفته باشه :

این سیستم یه باگی داره که سرورهای لینوکسی که درست حسابی هستن و امنیت بالایی دارن بهش گیر میدن و کارب رو بلاک می کنن !!!! من خودم دیشب حین کار کردن با بخش مدیریت بی دلیل بلاک شدم !!! آی پی آدرس من بلاک شد و با فایر وال سرورم مواجه شدم !!! ولی چون خودم صاحبش هستم با وی پی اِن رفتمو آی پی رو از بلاک لیست درآوردم . اول شک کردم که نکته کامپیوترم ویروسی شده و سرور منو بلاک کرده .... ولی بعد به شریکم و یکی از دوستان گفتم اونها هم تا کمی کار کردن (مثلا داشته یه محصول اضافه میکرده) بلافاصله بلاک شده !!! و خوب که پیگیر شدیم به این نتیجه رسیدیم سیستم یه باگی داره

با توجه به متن قید شه خدمتتون عرض کنم که این شما از یک سیستم Opensource استفاده میکنید. نه از یک سیستم NUlll شده مانند vb .
ضمناً اگر به گفته شما باگی هست که در سرور های لینوکسی که درست و حسابی کار میکنند باشه. شما باید این باگ رو شناسایی کنید. در غیر اینصورت این حرف شما اشتباه میباشد. من خودم مدت زیادی هست که روی سرورم نصبش کردم. و استفاده میکنم. چنین ایرادی مشاهده نشد.

لطفا به جای ضربه زدن به کار به فکر پیشرفت کار باشید.

saeid_k121

New Member
با توجه به متن قید شه خدمتتون عرض کنم که این شما از یک سیستم opensource استفاده میکنید. نه از یک سیستم nulll شده مانند vb .
ضمناً اگر به گفته شما باگی هست که در سرور های لینوکسی که درست و حسابی کار میکنند باشه. شما باید این باگ رو شناسایی کنید. در غیر اینصورت این حرف شما اشتباه میباشد. من خودم مدت زیادی هست که روی سرورم نصبش کردم. و استفاده میکنم. چنین ایرادی مشاهده نشد.

لطفا به جای ضربه زدن به کار به فکر پیشرفت کار باشید.

کاش ایرانی ها یاد بگیرند کمی ، فقط کمی انتقاد پذیر باشن

دوست عزیز اگه دقت کرده باشین من این همه وراجی کردم به خاطر اینکه به این کار و پیشرفتش علاقه مند بودم ، نه رقیب شما هستم و نه اصلا پی اچ پی کار میکنم و فارسی کردن اینارو بلد نیستم ! دقت کرده باشین خودمم گفتم شاید حرفی که میزنم بی ربط باشه و باگ چیزیه که مد حدس زدم و از سرور مرکزی هم جویای علت شدم گفتم شاید باگ باشه ! شاید ! ولی دقت کرده باشین گفتم یه کاربری که من باشم همچین مشکلی پیدا کرده و لطف کردم و اطلاع دادم تا دوستانی که زحمت می کشن تحقیق کنن !!! بله عزیزم من اطف کردم اطلاع دادم. الانم لطف میکنم جواب شمارو میدم .. چون شما واقعا منطقی صحبت نمی کنین و خیلی تحت تاثیر غرورتون تشریف دارین . عوض اینکه تشکر کنین که یه نفر داره کمکتون میکنه و مشخصات هاست و سرور منو بپرسید که بررسی کنید مشکل خودتون حل بشه دارین به من میگین "جای ضربه زدن به کار به فکر پیشرفت کار باشید " ؟؟ من که دیگه برای این حرف مضحک توضیحی نمی خوام ولی اگر راقب بودین واسه سایر دوستان که این بحثو دنبال خواهند کرد شرح بدید که کمک کردن و اعلام مشکلی برای پیشرفت یه کار چطور میتونه در علوم فقهی و علمی و فیزیکی و پزشکی و هر علمی که شما ازش ذره ای بدونید (غیر از منطق) ضربه زدن به یه کار باشه ؟؟؟؟

تازه خدارو شکر که به سبک ایرانی انتقاد نکردم ! اصلا من واقعا انتقاد نکردم .. فقط یه سری ایرادات که به چشم من خورد تو یه نگاه اولیه اطلاع دادم . اونم با کلی تشکرو و تشویق و ............... اینم دست مزد یه نفر که دل بسوزونه بود . مرسی موفق باشی

novinpardaz

Member
من از کل حرف های شما تشکر میکنم. فقط از این نقل قول که در زیر هست انتقاد میکنم.
لا یه مشکل بزرگتر !!! که همون دیشب بهش برخوردم ولی مطمئن نبودم حالا عنوان میکنم شاید این یکیو کسی نگفته باشه :

چنین مشکلی از جای دیگست به این سیستم نچسبونید.

این سیستم در حال حاضر مشکل خاص و بارزی نداره و سیستم خوبی هستش ولی خوب تا ماژول ها ی اصلیش که در ایتدا روشون تبلیغات زیادی شد ارائه نشوند نظر خاصی نمیشه داد
چون سیستم در این سطح زیاد پیدا میشه حالا یه کم بدتر یا یه کم بهتر حالا انگلیسی روسی و.....
ولی خوب چیزی که باعث شد همه ی دوستان هم بخواهند این سیسم بهتر بشه هم از این تاپیک استقبال زیادی شد همون ماژولهای مذکور هستند که امیدوارم هر چه زودتر ارائه بشوند تا اونوقت تمایز این سیستم را با بقیه ببینیم
با تشکر

nipoto

Member
این سیستم در حال حاضر مشکل خاص و بارزی نداره و سیستم خوبی هستش ولی خوب تا ماژول ها ی اصلیش که در ایتدا روشون تبلیغات زیادی شد ارائه نشوند نظر خاصی نمیشه داد
چون سیستم در این سطح زیاد پیدا میشه حالا یه کم بدتر یا یه کم بهتر حالا انگلیسی روسی و.....
ولی خوب چیزی که باعث شد همه ی دوستان هم بخواهند این سیسم بهتر بشه هم از این تاپیک استقبال زیادی شد همون ماژولهای مذکور هستند که امیدوارم هر چه زودتر ارائه بشوند تا اونوقت تمایز این سیستم را با بقیه ببینیم
با تشکر
موافقم باهاتون .
دلم می خواد بدونم کی این نرم افزار کاملتر میشه ؟ خبری از نسخه ی بعدیش نیست ؟

novinpardaz

Member
موافقم باهاتون .
دلم می خواد بدونم کی این نرم افزار کاملتر میشه ؟ خبری از نسخه ی بعدیش نیست ؟

سیستم شتاب و فیش بانکی تا آخر آذرماه به صورت ماژول اضافه خواهد شد.

YTERROR

Active Member
والا اگه می شستین از هسته یکی می نوشت این قدر زمان بر نمی شد دیگه یک cLASS ست کردن که این قدر زمان نمی بره امرزو 13 آذر از امروز تا آخر اذر میشه 17 روز واسه 2 تا cLASS حساب کنیم کار به چند ماه گذشته هم نداشته باشیم یکم عجیبه و ....

البته اگه نظرات و انتقادات من یا ..... ضربه زدن برداشت نشه

در کل به نظر من بیشتر افرادی که از این تاپیک حمایت می کنند اطلاعاتشون در سطح پایینه و حتی با پرتالهای فارسی موجود فری یا پولی اصلا آشنایی ندارند وگرنه اگه فرض هم بر این بزاریم که این نیمچه فروشگاه ماژولهاشم نصب بشه هیچوقت قابل مقایسه با پرتالهای فری os یا vIRTUAL جوملا نمیشه

در هر صورت آقایی نوین پرداز خسته نباشید از فارسی سازی اولیه ولی فری بودن دلیل به بهترین بودن هیچوقت نشده و نیست و انتقادات دوستان هر چند درست یا غلط به حساب ضربه زدن نگزارید

+ شما چطور می گید باگ نداره تویی فروم انگلیسی سایت اصلی هر ماه یک باگ بهشون معرفی میشه بماند چقدر معرفی نمیشه علاقه مندان :
موفق و پیروز باشید

این هم سایت جدید
برای ماژولهاو تمهایی این سیستم به نظرم دوستان منتظرند تا سایت مرجع بزاره و فارسی سازی کنند

aloo

Active Member
اه اه روی لوکال مشکل داره اصلا بالا نمیاد

به نظر شما بهترین فروشگاه ساز چیه os خوبه

فقط سیستم ثبت کالا میخوام و از همه مهمتر seo قئوی داشته باشه

novinpardaz

Member
اقاي YTERROR
اگه فكر ميكني همه اينكارها با دو تا class حل ميشه خودت بكن اينكارو.
اگه سيستم شتاب و فيش بانكي انقدر راحت با اين سيستم mach ميشه شما اينكارو بكن . در ضمن اگه اينكارو انجام دادي سيستم حساب اعتباري هم بايد براش بنويسي يادت نره.
ماشا الله انقدر شما سريع ميتوني اينكار و بكني يك روزه همش رو راست و رديف ميكني. اره ديگه

آخرین ویرایش:

YTERROR

Active Member
اگه سيستم شتاب و فيش بانكي انقدر راحت با اين سيستم mach ميشه شما اينكارو بكن . در ضمن اگه اينكارو انجام دادي سيستم حساب اعتباري هم بايد براش بنويسي يادت نره.
ماشا الله انقدر شما سريع ميتوني اينكار و بكني يك روزه همش رو راست و رديف ميكني. اره ديگه

من فری انجام نمیدم فرض هم می زاریم ما نکردیم ولی دیدم چجوری انجام میدن ولی باز فرض هم بر این گزاشتیم که این سیستم این مشکلاشم حل بشه ولی باز هم نمی تونه یک انتخب خوب برای یک سیستم شاپینگ باشه این سیستم مال 3 الی 4 سال پیش بوده و برنامه نویسش که 23 سالشه روی این سیستم کار دیگه ای نکرده

چند شاپ فری برای دوستان :
و شاپینگ جوملا و .....

موفق و پیروز باشید امیدوارم ارزش کار رو به موقعش درک کرده باشید

Yterror جان حرفهای شما کاملا درسته ولی فکر نمیکنید یه کم تند میرید
اگر که این دوستمون میامدند و میگفتند گه آقا این ماژولها پولی هست و بعد روشون تبلیغ میکرد اونوقت این حرفها درست بود
ولی وقتی یک نفر داره کاری انجام میده چه اسون چه سخت و رایگان میخواهد در اختیار دیگران بذاره کارش ارزشمنده حالا هر کاری که باشه
پس بهتره کار این دوستمون را ارج بنهیم
در کشورهای اروپایی همه به هم کمک میکنند و کارهای کوچیک هما مسخره نمیکنند که اینقدر پیشرفت کردند ولی متاسفانه اینجا همه میخوان همو بکوبند
اصلا شما فرض کن این سیستم به هیچ دردی هم نخوره خوب ضرری هم که به ما نمیزنه مثل هزاران سیستم دیگه
کاری که ما میکنیم اگر بدرد نخورد استفاده ازش نیکنیم
باید منتظر ماند و ببینیم که نهایتا این نسخه نهایی به چه صورت هس و بعد به نقد و بررسی بپردازیم
یه چیز دیگه فکر کنم اکثر کسایی که توی مجید انلاینند از برنامه نویسی یه چیزای سر در میارند بنابراین اکثرا درک میکنند چه کار سخته و چه کاری اسون چون قبلا خودشون یه کارایی کردند

Ali_Star

New Member
با سلام خدمت آقا حميد توروخدا ديگه اينجا بم جواب بده جناب من يه مشكل توي ثبت نامش دارم صفحه اول همون ديتابيسي كه درست كردم رو ميدم ولي قبول نميكنه ميگه Could not connect to the database server using the username and password provided. يه جا گفته بودي بعد از ساخت توي php myadmin وارد كنم ولي توي اين phpmyadmin چيزي واسه ثبت نداره اگه يه كم ساده تر بگي خيلي ممنون ميشم راستي من دسترسي به ياهو ندارم اگه اونجا جواب دادي شرمنده اينجا برام بگو بسيار ممنون http://sshop.ir

nipoto

Member
امیدوارم این دوست عزیزمون با حرفهای دیگران سرد نشن چون اهمیت کار ایشون بالاست
:rose: :oops:

tanx

yterror جان حرفهای شما کاملا درسته ولی فکر نمیکنید یه کم تند میرید
اگر که این دوستمون میامدند و میگفتند گه آقا این ماژولها پولی هست و بعد روشون تبلیغ میکرد اونوقت این حرفها درست بود
ولی وقتی یک نفر داره کاری انجام میده چه اسون چه سخت و رایگان میخواهد در اختیار دیگران بذاره کارش ارزشمنده حالا هر کاری که باشه
پس بهتره کار این دوستمون را ارج بنهیم
در کشورهای اروپایی همه به هم کمک میکنند و کارهای کوچیک هما مسخره نمیکنند که اینقدر پیشرفت کردند ولی متاسفانه اینجا همه میخوان همو بکوبند
اصلا شما فرض کن این سیستم به هیچ دردی هم نخوره خوب ضرری هم که به ما نمیزنه مثل هزاران سیستم دیگه
کاری که ما میکنیم اگر بدرد نخورد استفاده ازش نیکنیم
باید منتظر ماند و ببینیم که نهایتا این نسخه نهایی به چه صورت هس و بعد به نقد و بررسی بپردازیم
یه چیز دیگه فکر کنم اکثر کسایی که توی مجید انلاینند از برنامه نویسی یه چیزای سر در میارند بنابراین اکثرا درک میکنند چه کار سخته و چه کاری اسون چون قبلا خودشون یه کارایی کردند

واقعا همین درسته

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا