سوال2 ؟؟

mshgames

Well-Known Member
سلامی دوباره خدمت دوستان
یه سوال دیگه هم دارم که باز ربط پیدا می کنه به سوال قبلی

ببینید من 4 تا Input Text دارم که یه نفر تو اولیش یه عدد تو دومیش یه عدد دیگه و تو سومی و چهارمی عدد هایی رو وارد میکنه(همه عددها با رقم اعشار هستن و بازه اعداد از 0 تا 20)
همچنین من یه Dynamic Text دارم که خروجی ما وقتی کاربر یه دکمه رو بزنه اعداد داخل جعبه ها با هم جمع بشه و تقسیم بر 4
بشه و در خروجی(همون Dynamic) نمایش پیدا کنه یه حالتی که انگار میخواین معدل یه کارنامه رو بگیریم. خیلی ممنون میشم جوابه منو بدید(ضمنا من هنوز با نسخه 8 و اکشن اسکریپت 2 کار می کنم یعنی من FLASH CS ندارم)

اینم شکلشون

2s0g3tv.jpg

UnknownUser

Well-Known Member
سلام ....
PHP:
var i:Number;
var avrageSum:Number = 0;
GO.onPress = function() {
 for (i=1; i<=4; i++) {
  avrageSum += Number(_root["NOM"+i].text);
 }
 trace(avrageSum/(i-1));
};

mshgames

Well-Known Member
سلام
دستت درد نکنه
ولی من بعضی اوقات خیلی گیج بازی در می یارم من اعدادو وارد می کنم اما خروجی NaN اینو مینویسه
اینم فایلش
ممنون میشم کمکم کنی

پیوست ها

• OUT.rar
    3.8 کیلوبایت · بازدیدها: 5

UnknownUser

Well-Known Member
سلام 2 باره !
یه مقدار توجه کنی خیلی خوب میشه ! کدی که در اختیارت می زارن رو اول ببین ببین چه جوری کار می کنه که دفعه ی بعد دیگه سوال نکی باید یاد گرفت نه اینکه از دیگران انتظار داشت ;)
inputText اولی رو که اسمش NOM هست به NOM1 تغییر بده .
کد رو هم اینطوری کن :
PHP:
var i:Number;
var avrageSum:Number = 0;
GO.onPress = function() {
 for (i=1; i<=4; i++) {
  avrageSum += Number(_root["NOM"+i].text);
 }
 avrageSum /= (i-1);
};
انتظار بیشتری ازت دارم ;)

mshgames

Well-Known Member
مرتضی جان من می دونی کجا قاطی کردم اونجایی که تمام کادرهای من nom هستند و شما از عملگر + با یه متغیر i استفاده کردید
من بازم درست کردم ولی باز همونو نوشت واقعا شرمنده حالا اگه به جای nom1 تا nom4 من 4 تا اسم بزارم فکر کنم بهتر باشه

مثل

term nem nate nom

فکر کنم این جوری بهتر باشه
قول میدم این آخری سوالم باشه (اگه 4 تا کادر با 4 اسم مجزا بزارم چی کار باید بکنم)
ببخشید خیلی سوال می پرسم.

جدیدترین ارسال ها

بالا