تغییرات فایل 1 سوال در مورد ساخت زمینه شیشه ای در افتر افکت

rrss

Active Member
با سلام خدمت دوستان
راستش یه سوالی در مورد افتر داشتم و اونم اینکه چجوری میشه یه زمینه شیشه ای در افتر افکت ساخت مثل زمینه های شفافی که در پشت متن ها قرار میگره و شیشه ای هست و میشه پشت این زمینه رو دید که خیلی هم تو تبلیغات کار برد داره مثلا در موقع نوشتن نام فیلم یا سریال در شبکه آی فیلم در موقعیکه فیلم در حال پخش هست از این زمینه در پشت نوشته استفاده میکنن
ضمنا از perpective/3dglass نیز استفاده کردم ولی متوجه نشدم چجوری از این گزینه استفاده کنم آیا با این گزینه ساخته میشه یا نه و اگه با این ساخته میشه چجوری؟؟
اگه کسی بلد باشه راهنمائیم کنه ممنون میشم:):)

آخرین ویرایش:

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
من دقیق متوجه نشدم کاش عکس میزاشتید

اما میتونید از یه عکس با تکسچر شیشه و Opacity پایین استفاده کنین اگه عکس میزاشتید راحت تر و بهتر کمک میشه بهتون در حال حاضر با این توضیحات این ها عملی هستند

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
شما میتونید از یک سولید سفید (اگر میخوایید شیشه سفید باشه ) استفاده کنید و شفافیت کم کنید

rrss

Active Member
با سلام خدمت دوستان
از اینکه به سوالم جواب دادین ممنونم خدمتتون عرض کنم که در پیوست عکسی رو میذارم که از سایت یکی از عزیزان گذاشتم که در این عکس در سمت راست عکس شیشه ای است که روی اون مطالبی نوشته شده که دقیقا منظور بنده یه همچین شیشه هائی است که شفافه و پشت شیشه دیده میشه و بسیار زیبا است طوریکه خود شیشه شفاف و در دور شیشه حاشیه سفیدی دیده میشود که حالت شیشه را این حاشیه خوب ، بهتر میرساند و دست شخص از پشت این شیشه به خوبی دیده میشود
من چجوری میتونم یه همچین شیشه ای رو بسازم در افتر سی اس 4
اگه راهنمائیم کنین ممنون میشم

آخرین ویرایش:

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
برای اینکه کار خوب در بیاد
یک لایه Solid با شفافیت کم - با Opacity کم باید ساخت
این لایه رو Pre-Comp کنید در حالتی که کلیه متعلقات از جمله
Opacity به درون Pre-Comp منتقل بشه - گزینه Move All Atributes
سپس از افکت CC Light Sweep برای ایجاد درخشش در روی Solid یا لبه های
Solid استفاده کنید
افکت افکت CC Light Sweep برای ایجاد حاشیه های سفید که دور یک آبجکت
حرکت می کنند یا لایه های درخشنده که روی یک آبجکت بوجود میان استفاده میشه
درون لایه Pre-Comp هر چیزی که دوست دارید از جمله متن یا تصویر و ... قرار بدین
و از خود لایه Pre-Comp رو برای ایجاد حرکت های مختلف استفاده کنید

rrss

Active Member
با سلام خدمت دوست عزیزم آقای imanbaraty عزیز
از اینکه دیر جواب میدم از خدمت شما بزرگوار عذر میخوام
بنده خواستم بدین وسیله از لطفی که کردین و به سوالم جواب د ادین از تون تشکر کنم واقعا با این جواب مبسوط بنده رو شرمنده کردین
نمیدونم چجوری از لطفتون تشکر کنم خیلی بزرگوارین خصوصا با جواب مبسوطی که لطف کردین به سوال بنده ، بزرگواری کردین خیلی بزرگوار
نهایت بزرگواری یک شخص است که این لطف رو در حق بنده انجام د اد ین و من هم از بابت این همه لطف و بزرگواری ازتون ممنون و سپاسگذارم :rose::rose::rose:
ضمنا یه سوال در مورد افکت CC Light Sweep داشتم و اونم اینکه آیا این افکت ر و باید به درون پری کامپ بدم یا نه روی خود پری کامپ و نه در توی آن اگه لطف بکنین و باز بنده رو با جوابتون شرمنده کنین نهایت سپاسگذاری و تشکر را دارم
ارادتمند rrss

آخرین ویرایش:

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
ضمنا یه سوال در مورد افکت CC Light Sweep داشتم و اونم اینکه آیا این افکت ر و باید به درون پری کامپ بدم یا نه روی خود پری کامپ و نه در توی آن
نه دیگه . باید روی لایه pre comp باشه که این افکت روی همه متعلقات داخل pre comp مون اعمال بشه .

rrss

Active Member
با سلام خدمت دوست عزیز آقای hosein0251
خواستم بد ین وسیله از بابت راهنمائیتون ازتون تشکر کنم شما نیز بنده رو شرمنده کردین با جوابی که در عین اختصار مفید است باز هم از شما متشکرم و همچنین از آقای ایمان براتی imanbaraty خیلی ممنونم
خلاصه دوستان عزیز از اینکه بنده رو با راهنمائیهاتون شرمنده کردین نهایت امتنان و تشکر را دارم :rose::rose::rose:
امیدوارم باز هم بتونم از خدمت شما استفاده ببرم و این استفاده ها باعث پیشرفت من و امثال بنده بشن و از اینکه بیش از این از دست بنده برای تشکر از شما بزرگواران کار دیگه ای جز تشکر بر نمییاد امیدوارم با بزرگواری که از شما سراغ دارم بنده رو ببخشین
ارادتمند :):)rrss
http://forum.majidonline.com/member.php?u=156132

rrss

Active Member
با سلام خدمت دوست عزیز farhad8694
خواستم بدین وسیله از نمونه ای که قرار دادین تشکر کنم ، موردی که گذ اشتین بسیار جالب بود و منظور بنده یه همچین شیشه ای بود خیلی از تون متشکرم
شما با این لطفی که کردین خیلی منو شرمنده کردین خییییلی ، واقعا نمونه ای که قرار دادین بسیار بسیار راهگشا و مفید بود ،و بنده از این بابت ازتون متشکرم با این کارتون بزرگواری خودتون ر و نشون داد ین ، از این همه بزرگواری و لطفتون نهایت تشکر را دارم امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشین
خدا شاهد ه موندم چجوری از این همه بزرگواری و لطف تشکر کنم جز خود واژه تشکر امیدوارم که این کمبود را به بزرگواری خودتون ببخشین
از این همه لطف و بزرگواری نهایت تشکر و قدردانی را دارم:rose::rose::rose:
ارادتمند rrss

nima3ds

Member
مرسی دوستان. جالب بودن جوابا. راستی rrss عزیز!!! تو هم خیلی باحال تشکر می کنی :green: آدم می مونه تو کف!
یادم باشه یه بار هم من به سوالت جواب بدم :wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا