سوالي راجع به دستور net send

navidal

Member
آقا من اين فايل رو اجرا كردم تو ايكس پي اما موقع net send باز هم sender حذف نشده بود!!

amirhomayoun

Active Member
دوستان متن پیام باید این شکلی باشه :

netsend Tom 127.0.0.1 salam

در این صورت به جای اسم فرستنده مینویسه tom و 127.0.0.1 هم IP طرفتونه و salam رو هم که مینویسه .

کریم جان فکر نمیکنم بفهمن . چون عموما ابزارهای مونیتور کردن شبکه رو ندارن . یعنی به دردشون هم نمیخوره! با ابزارهای پیشفرض خود ویندوز هم نمیشه فهمید . چون این فایل مثل یه نرم افزار که به اینترنت وصل میشه به شبکه متصل میشه . فقط اگر firewall روی شبکه باشه تشخیص میده که همچین packet اطلاعاتی رد شده یا میخواد رد بشه . وگرنه اگر admin قرار بود هر چیزی رو ببینه که هر بار تو میخواستی بری اینترنت یا کامپیوترت چیزی از شبکه درخواست میکرد admin متوجه میشد . در حالی که بدون firewall این چیزا رو نمیبینن . ما تو سایت دانشگاهمون firewall نداریم (خوشبختانه!) برای همین برای من مشکلی پیش نیمده تا حالا . شماها حالا یه چک بکنین ببینین firewall هست یا نه!

karimagha

New Member
ولي متاسفانه شبكه ما firewall داره...يه بار كه داشتم با net send پيغامي براي يه كامپيوتر ديگه از طرف ادمين ميدادم يه دست نامريي ماوس من رو برد روي شات داون و همچنين به مدت يه هفته يوزرم غير فعال شد!!!(امان از دست اين ادمينهاي بي جنبه!)

amirhomayoun

Active Member
آره این remote desktop ها که خیلی باحاله! آدم کف میکنه یه هو! یه دفعه هم یکی از بچه های ما داشت بازی میکرد (با این کلیپهای فلش مینی کلیپ ) که admin همین جوری log off کردش!

amirhomayoun

Active Member
ایول عزیز چی سر کاری بود؟ با net send خود ویندوز که عرض کردم عملی نیست ولی با اون فایل netsend.exe که من گذاشتم کاملا عملیه! اون صفحه 2 رو اصلا نخوندیا!

navidal

Member
amirhomayoun جون آيا احتياج هست اين فايل در جاي خاصي كپي شود؟

چون متاسفانه واسه من كار نكرد.

amirhomayoun

Active Member
ببين عزيز فرض كن اين فايل توي اين آدرس باشه:
d:\new folder
يعني آدرسش باشه :
d:\new folder\netsend.exe
خب حالا ميري تويrun تايپ ميكني : cmd بعد صفحه داس مياد كه سياهه! و آدرس پيشفرضش هم احتمالا اينه :
c:\documents and settings\username
خب حالا مينويسي (جلوي همون c:\documents and settings\username) :
:d
تا وارد درايو d بشي . حالا تايپ ميكني :

cd new folder

تا وارد پوشه اي كه فايلت توشه بشي . بعد تايپ ميكني netsend.exe . حالا برنامه رو اجرا كردي . خود برنامه هم توضيحاتش رو خودش مينويسه (به انگليسي) . من هم تو صفحه قبل توضيح دادم كه بايد چيكار كرد .

ببين روش اجراي برنامه دقيقا مثل اينه كه بخواي توي داس اجراش كني .

اميدوارم مفهوم توضيح داده باشم.

navidal

Member
چشم.
البته ممكنه يه كم طول بكشه چون فعلا جايي هستم كه دسترسي به شبكه ندارم ولي حتما خبر مي دم .

با تشكر فراوان

navidal

Member
amirhomayoun گفت:
خواهش . فقط خبرشو بده که شد نشد یا این که چی!

آقا من هر جوري بود اين دستور رو امتحان كردم و خيلي جالب هم كار كرد و خيلي حال كردم خيلي ممنون amirhomayoun جون.

جدیدترین ارسال ها

بالا