تغییرات فایل 1 سرعت پایین هنگام رندر و کار در محیط کاربری

mediaportal

Member
سلام و خسته نباشی به برو بچه های افتر
دوستان من جدیدا یه کیس بستم و 1.5 هزینه کردم واسش
رمش 8 گیگ با باس 1600 هست رم آمریکایی
سی پی یو
Amd fx 8120 eight core
گرافیک msi Ati r6770 1gb gddr5
هاردشم ssd بستم 500 مگا در ثانیه سرعت انتقال داره

ولی موقع کار با افتر افکت سرعت به شدت پایین میاد و رندر یه کار 60 ثانیه ای با فرمت pal 700 x 600 pix سه ساعت طول میکشه .

یه لپ تاپ داشتم msi g680 از این سیستمم سرعتش والا بالا تر بود . کفرم در اومده :mad:

در زمن می خواستم بدونم این گرافیک Gpu داره یا نه ؟؟؟؟؟

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
سلام
در مورد سیستم قطعات مناسب این کار انتخاب نشده برادر
کارت گرافیکتون رو فکر نمی کنم gpu داشته باشه،من هم خودم کارت گرافیکمati هستش
واسه سرعت و گیر و گور توی کار کردن و رندر خیلی دلیل میتونه داشته باشه
واسه رندر خوب طبیعتا اگر تعداد لایه ها از یه حدی فراتر بره همون ماجرای دوبله و سوبله شدن زمان رندر اتفاق می افته
پیشنهاد میکنم میزان دسترسی نرم افزار از هارد و رم رو یه مقدار بالاتر ببرید و کش را توی یه درایو با فضای آزاد تر بذارید ببینید مشکلتن حل میشه یا نه
یک بار یه همچین مشکلی واسه من پیش اومد یه پلاگین رو حذف کردم درست شد(flag 3d)

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
پلاگین های مورد استفاده به شدت تو زمان رندر تاثیر دارند مثل همین Blur یا Denoiser که به شدت افزایش میدن زمان رندر رو

اگه پروژه ات آماده هست احتمال اینکه توش از این چیزا باشه زیاده

یه کار دیگه هم میتونی بکنی همون طوری که محمد عزیز بالا اشاره کرد میتونی Cache افتر و سورس فایل هات رو به درایو SSD منتقل کنی و مشکلت حل میشه ایشالله

mediaportal

Member
ممنون از پاسخ سریعتون
من پروژه رو از صفر تا صد خودم طراحی کردم و شامل افکتها و ویدئو های اچ دی هست
در ظمن فایلها رو از درایو های متفاوت وارد کردم . و فقط خود برنامه رو اس اس دی قرار داره .

شما پیشنهاد چه کارت گرافیکی رو میدید که از gpu هم بهره میبره و ...

massomeh1

Member

به نظرمن هم سیستم شما اصلا برای کار حرفه ایی مناسب نیست سی پیوی اینتل کجا amd کجا اصلا قابل مقایسه نیست بعد هم در رندر حرف اول رو سی پی یو و مقدار حداقل 16 گیگ رم می زنه بعد بریا پریویوی سریع و خوب یک کارت گرافیک البته 670 gtx خیلی گزینه خوبی هست اما چون قیمتش خیلی بالارفته انتخاب 660 gtx چون مشخصاتش فرق چندانی با 670 نداره هسته های کودا و سرعت موتور و رم و مقدار رم هر دو یکسان هست. به نظرمن اگر بودجه داری 670 یا حتی 680 بخر اگر نداری 660 بهترین انتخاب میتونه باشه.

درضمن سی پیوی اینتل 3930 و 16 گیگ رم سرعت رندر 60 ثانیه با افکتهای زمانبر مثل 3dflag یا بلر و غیره عالیه یعنی من با سستم قبلی که داشتم و سی پیوی اون 9550 چهار هسته ایی بود با 8 گیگ رم وقتی 15 ثانیه رو از فقط یک لایه که شامل یک پرچم ساخته شده با 3dflag بود و سایز اون هم 720 در 576 بود بصورت کانال آلفا رندر می گرفتم زمان رندر اون طولانی بود شاید بیش از 30 دقیقه یا کمتر اما الان همین مشخصات رو با سیستم جدید که سی پی یوی 3930 و 16 گیگ رم هست در حدود 3 دقیقه رندر می گیره و پروژه هایی با با لایه های زیاد و افکت و سه بعدی هم و البته با فعال کردن گزینه lower field که البته باعث افزایش زمان رندر میشه با زمانی حدود 7 یا 8 دقیقه البته تایمی که باید رندر بشه هم حدود 1 دقیقه بوده و در حالت field off خیلی کمتر یعنی حدود 4 دقیقه البته من امروز یک نست زدم و به یک نتیجه خوب رسیدم وقتی در بخش پریفینس افترافکت گزینه مولتی پروسسور را فعال کردم و دیدم سرعت رندر خیلی کم شد اما وقتی آنرا غیرفعال کردم سرعت رندر بسیار بیشتر از قبل شد. پس این مطلب را هم باید توجه داشته باشی.
خلاصه سرعت رندر با این سیتم عالی هست اما من متاسفانه هنوز یک مشکل در افترافکت در حین کار با لایه های سه بعدی دارم بعد از کمی کار هرچه پروژه سنگینتر میشه اواسط کار برای پریو مکث داره و چندثانیه بطور مداوم پرش تصویر داره وقتی تنظیم پریویو رو روی draft fast می زارم مشکل حل میشه و من 80 تا 90 درصد احتمال می دم باید کارت گرافیکم رو ارتقاء بدم چون الان تنها قطعه ایی که ارتقاء ندادم همینه یعنی کارت فعلی منGts 250 dk هست نظر شماچیه مشکل من با ارتقاء کارت به 660 gtx رفع میشه؟
به هرحال این تجربیات اندکی بود که من داشتم و در اینجا بیان کردم امیدوارم برای دوستان مفید واقع شود.

آخرین ویرایش:

massomeh1

Member
ببخشید بخش بالا بی جهت در اینجا تکرار شده بود. حذفش کردم.

آخرین ویرایش:
بابا خوشبحالتون عجب سیستم هایی دارین جدی میگم :shock::green: بزنم به تخته
من داشتم برای یکی از پروژه هام رندر میگرفتم اگه بگم چقدر طول کشید باور نمیکنین ، از ساعت چهار بعدظهر زدم برای رندر تا ساعت 3 نصفه شب ادامه داشت ، پدر سی پی یوم درومد ، پشت دستمو داغ گذاشتم همیچنین پروژه سنگینی دیگه کار نکنم
حالا بگم مشخصات سیستمم از خنده میترکین چون زمین تا اسمان با سیستم های قدرتمند شما تفاوت داره :lol:

آخرین ویرایش:

massomeh1

Member

من هم که از اول با سیستم خیلی ضعیفی شروع کردم که تازه خود صاحب کامپیوتر شدن اون موقع برام یک رویا و آرزو بود که به دست آوردنش واقعا شبیه معجزه بود که برام اتفاق افتاد خلاصه داستان داره بعد به تدریج به اینجا رسوندم یعنی از زمانیکه با کامپیوتر آشنا شدم تا حالا این شاید سومی یا چهارمین سیستم باشه که عوض کردم همیشه با همه این سیستمها درگیر بودم هردفعه به یک نوعی الان باید بگم با اینکه ارتقاء دادم با زهم درگیرهایی دارم مثلا همین کندشدن و پرش خیلی ناجور تصویر در افترافکت که واقعا باعث مختل شدن کارم میشه در حال حاضر هم پول خرید کارت گرافیک 660 رو ندارم قیمتها هم که همینطور بالا می ره و داره سر به فلک می کشه با خودم گفتم ارتقاء نداده بودم یک جور درگیر بودم و مشکلاتی داشتم حالا هم که ارتقاء دادم بازهم یک جور دیگه درگیرم آدم نمی دونه از دست این ساخته دست بشر چه کنه ؟ اصلا به نظر من هیچ موقع در این دنیا رفاه کامل میسر نیست همیشه به هرحال مشکلاتی هست که انسان رو آزار بده.
:sad:

آخرین ویرایش:

من هم که از اول با سیستم خیلی ضعیفی شروع کردم که تازه خود صاحب کامپیوتر شدن اون موقع برام یک رویا و آرزو بود که به دست آوردنش واقعا شبیه معجزه بود که برام اتفاق افتاد خلاصه داستان داره بعد به تدریج به اینجا رسوندم یعنی از زمانیکه با کامپیوتر آشنا شدم تا حالا این شاید سومی یا چهارمین سیستم باشه که عوض کردم همیشه با همه این سیستمها درگیر بودم هردفعه به یک نوعی الان باید بگم با اینکه ارتقاء دادم با زهم درگیرهایی دارم مثلا همین کندشدن و پرش خیلی ناجور تصویر در افترافکت که واقعا باعث مختل شدن کارم میشه در حال حاضر هم پول خرید کارت گرافیک 660 رو ندارم قیمتها هم که همینطور بالا می ره و داره سر به فلک می کشه با خودم گفتم ارتقاء نداده بودم یک جور درگیر بودم و مشکلاتی داشتم حالا هم که ارتقاء دادم بازهم یک جور دیگه درگیرم آدم نمی دونه از دست این ساخته دست بشر چه کنه ؟ اصلا به نظر من هیچ موقع در این دنیا رفاه کامل میسر نیست همیشه به هرحال مشکلاتی هست که انسان رو آزار بده.
:sad:

اره کاملا باهاتون موافقم
دوسته من میخاست سیستم جمع کنه نمیدونست چه نوع مشخصاتی رو بخره
همینجوری شوخیانه بهش گفتم برو یه هارد 2ترابایت بگیر لازمت میشه با فلان سیستم رفت خرید ، من خودم کفم برید گفتم بابا من باهات شوخی کردم جدی جدی هارد رو دو ترابایت خریدی ؟؟
اره بابا بعضیا مشکلی ندارند ولی روز به روز قیمت سیستم داره بالا میره عجیبه ...
اخه الان یه مدت هارد رایانم پر شده نمیدونم باید چیکار کنم ، از اون طرف هارد یه ترابایت میخام بخرم چیزی حدود 240 هزارتومنه و روز به روز داره قیمتش میره بالا ...:sad:

8hossein7598

New Member
لطفا یکی راهنمایی کنه من همین مشکل رو دارم سرعت درهنگام کار با افتر افکت پایینه و این موضوع فقط مال پروژه ها امادس سیستم مشخصات بالایی داره 32 گیگ رم داره گرافیک quadro k 2000که قابلیت gpu هم داره و فعالشم کردم سی پی یو هم amd تو نرم افزار تمام تنظیمات مورد نیازم انجام دادم مثل افزایش رم اقزایش مقدار کش و فعال کردن gpu ولی بازم فایده نداره لطفا یکی راهنمایی کنه

جدیدترین ارسال ها

بالا