ساخت نرم افزار با فلش

benyamin_pc

Well-Known Member
بیشتر نوکیا به Qt پروبال داد تا ی استاندارد فریم ورکی رو همه سیستم عاملاش مثل مایکروسافت داشته باشه تا هی هر روز دولوپرا برای هر توزیع سیمبیان با ی sdk کار نکنن و با نصب این فریم ورک رو هر گوشیش بشه ی برنامرو ران کرد تا مثل قضیه s60 ها نشه
البته net60 هم ی حالی به دات نتی ها داد اما بعدش دیگه منو همه چیزو تموم کرد الانم با اینکه دات نت فقط رو ویندوز هاست اما منو جورشو میکشه

mehdadoo

Member
Original Answer

ولی با این جمله موافق نیستم . زینک نه قابل اعتماد هست نه اپتیم و کار با اون و فلش در مقابل C# و فلش مثله پچ کردن ی پتوی هزار تیکه میمونه در مقابل ی چادر ابریشمی

زینک با c++ نوشته شده و با اسمبلی آپتیمایز شده! البته مثل همیشه یک راه حل تخصصی برای یک مشکل در بسیاری از موارد سریعتر از یک راه حل کلی کار میکنه. و همین طور:
We believe that Zinc 4.0 offers the best possible way to develop Desktop Applications for Windows, Mac OSX and Linux based on the Flash Platform. We offer an extensive API and if there is something that cannot be done with our API, users can use the Zinc SDK to connect to custom and 3rd Party DLLs and Dylibs - this means that virtually anything that can be done in C# can also be done in Zinc 4.0

Kind Regards,
Jaspal Sohal
MDM Support Team

oopp

New Member
منحنی آموزش برای کارای سطحی همیشه میتونه زیاد جابجا نشه و همون زمان آموزش mdm میشه رو c# گذاشت

این جمله تون خیلی امیدوارم کرد! واقعا چنین چیزی میشه؟

من بارها سمت برنامه نویسی با ابزارهای استاندارد مثل ویژوال بیسیک رفتم اما بخاطر طولانی و کسل بودن آموزش های پایه، دلزده شدم و به سمت برنامه های زود بازده مثل مالتی مدیا بیلدر رفتم اما به قول شما بعد از کلی هزینه دیدم اینا هم مشکلات لا ینحل! خودشون رو دارند و باید رهاشون کرد.

ببینید دوستان، برای من فرقی نمیکنه برنامه نویسی رو با کدوم ابزار استاندارد یاد بگیرم، میخواد وی.بی باشه یا دلفی یا سی شارپ...
بلکه اون چیزی که برای من مهمه دو چیزه: یکی فاکتور زمان (کوتاهی زمان آموزش) و دیگری قدرت گرافیکی.

اگر دوستان بتونند در این زمینه راهنمایی بکنند ممنون میشم.

آقای بنیامین، تعریف های زیاد شما از سی شارپ منو مشتاق یادگیریش کرده، آیا منبع خاصی برای یادگیری سریع این برنامه مد نظر دارید معرفی کنید؟
در دو عر صه ی یادگیری سریع و قدرت گرافیکی بالا، سی شارپ بهتره یا ویژوال بیسیک؟

benyamin_pc

Well-Known Member
ببینین دوست عزیز من بازم میگم و نظر شخصی نیست ایده تولید دات نته , ایده تولید دات نت و جذب دولوپر مایکروسافت این بوده که محیط ویژوال مشابه ویژوال بیسیک که راحت ترین مدل برنامه نویسی باشه با قدرت برنامه نویسی حرفه ای C++ با تکنولوژی جاوا , این ایده تولید دات نت بوده و اصلا با mdm قابل مقایسه کردن نیست ولی خوب هرکی میتونه هر ایده ای داشته باشه
شما اگه امکانات بالا و راحت میخاین دات نت بهترین گزینس
اگه میخاین برنامه حرفه ای بنویسین دات نت واقعا حرفه ایه
اگه میخاین کدتون همه جا تو هر سیستم عاملو گوشی اجرا شه دات نت خوبه
اینا 3 تا ویژگی اصلیه دات نتن و البته مالتی لنگویج هم هست یعنی فرق نداره C++ نویس هستین یا VB نویس و یا از سینتکس زیبای C# که شبیه اکشن اسکریپت هست خوشتون میاد , با هر کدوم که مینوشتین میتونین برای دات نت بنویسین
با فلش برنامه های خیلی سنگین هم نوشتم اما چیزی که بهم ثابت شد اینه که از هرچی تو بازه کاری خودش باید کار کشید وگرنه هم ضرر از لحاظ زمان تلف شده می کنین و هم آخر اگه همون با C# نوشته میشد ی چیز دیگه بود از لحاظ امکانات و ویژگی هائی که میشد خیلی راحت توش قرار داد و آخرم پرفرمنس بالاتری داشت
ببینین دات نت فریم ورک داره و در لحظه اجرا بخشی از کامپایل انجام میشه و کامپایل 2 مرحله ایه برای همین مشخصه که سرعتش نسبت به نیتیو خیلی پائین تره اما نسبت به فریم ورکی ها مثل چاوا یا فلش پلیر سرعت بهتری داره برای همین اگه میخاین بازی سنگین 3 بعدی بنویسین با نیتیو مجبورین کار کنین نه اینکه خوشتون نیاد با C# بنویسین و همین دلیل بوجود اومدن انواع موتورهای 3 بعدی برای دات نت هست مثل فلش که تحت ی فریم ورک همچنان دلشون میخاد 3 بعدی کار کنن در صورتی که سرعتش به مراتب پائین تر از نیتیو هست اما برای کارای سبک تر خوب و راحتن
یادگیری C# هم سخت نیست و زمان آنچنان نمیخاد , اگه با oop آشنا هستین و با فلش یا امثالش مثل جاوا کار کردین خیلی زود در حد 1 ماه میتونین یادش بگیرین
جاوا اف ایکس هم نمونه یکی دیگه از فریم ورک های امروزیه , مثل کیوت , اما دات نت غنی ترین و حرفه ای ترین هست و اینو وقتی باهاش آشنا شدین متوجه میشین

benyamin_pc

Well-Known Member
آخرین اطلاعاتی که از کیوت گرفتم : کیوت یک فریم ورک مثل فریم ورک دات نت هست(از لحاظ کتابخونه) , کامپایلر همان c++ هست , برای هر سیستم عاملی نیتیو ماله خودشو میده , درسته که بومی هر سیستمی با سیستم دیگه فرق داره و فایل مالتی پلت فرم نیست اما چون با کامپایل جداگانه برای هر سیستم و خروجی نیتیو مجزا هر سیستم (مثل فلش) فایل جداگونه میده میشه گفت مالتی پلت فرم هم هست اما هر بار باید ی تغییرات جزئی و کامپایل برای مقصد گرفته شه اما به هر حال چون نیتیو هست سرعت اجرا فایل بالاترین سرعت اجراس و به درد کارای سنگین مثل بازی سازی و 3 بعدی میخوره
چیزی که باعث شد اول گفتم خروجی کیوت نیتیو نیست فایل نصبی موبایلش بود , چون با ورژن موبایل کیوت کار کرده بودم و وقتی خروجیتونو رو موبایل بخاین اجرا کنین نیاز به نصب کیوت رو موبایل هست اما اون فقط کتابخونشه نه ماشین مجازی و خروجی کیوت نیتیو هست و در نتیجه سرعت اجراش بالا

++Hadi++

Active Member
من به هر حال می خوام سمت qt برم ...به خاطر سیاست های مایکروسافت که همیشه می خواد گنده باشه ولی خیلیا اونو کنار می زنند...

benyamin_pc

Well-Known Member
البته اینکه ی قدرت بخاد گنده باشه چیز بدی نیست و دلیل خوبی برای انتخاب کیوته؟ من که با این حال همچنان با C# مینویسم چون بسیار کلاس های غنی و کاملی داره و اگه بخاین نیاز های حرفه ای بازار انجام بدین فعلا C# ی لزومه , هم تو سرعت دولوپ هم برنامه نویسی حرفه ای و کیوت با این حال هم فقط سرعت بالائی داره و این گزینه در مقابل انواع ارتباطات پایگاه داده ای و تحت وب و ....... ضروری نیست چون نرم افزار سرعت بالائی برای اجرا نیاز نداره و برای بازی هم موتور بهترین گزینس مگه اینکه برنامه های خیلی سنگین مثل تری دی مکس یا فتوشاپ و خود فلش و اینجور چیزا که کمتر نیاز بازار هست و مخصوصا بازار ایران اما با این حال c++ و بخصوص کیوت چیزیه که نمیشه ازش بخاطر همین چیزاش گذشت و اگه ی قسمت تو سایت راه بندازین منم پایم بچسبیم بهش

mehdadoo

Member
البته mdm کم هزینه ترین نمیشه اسمشو گذاشت نمیدونم چرا ی حرفه ای این حرف میزنه واقعا

در ضمن، نکته مهم درباره swf2exe ها، از جمله زینک اینه که نیاز به .Net یا AIR Runtime برای اجرا ندارند و چه بسا تنها گزینه برای پروژه های نیاز به اجرا از روی سی دی برای کودکان باشند.

دویاره میشه دید هیچ چیزی رو نمیشه با چیزی دیگه مقایسه کرد. نه html5 vs flash, نه Java vs .Net, و نه zinc vs others.
به عنوان یک حرفه ای بد نیست هر بزاری رو جای خودش استفاده کنم تا بنزین بیشتری تو باک Camaro SS 2011 بریزم!:cool:

mehdadoo

Member
البته فقط یه جاست که میشه مقایسه کرد، اون هم windows vs linux هست که 100 هیچ به نفع لینوکس، حالا میتونیم بازیو شروع کنیم!

+Sata

خبرگان فلش
با عرض پوزش که وارد بحث حرفه ای تون میشم اما به عنوان یه کار بر نوکیا از وقتی QT آومد کلا بیخیال نوکیا شدم چون یه پلیر خیلی سنگین رو گوشی باید نصب میکردیم که اصلا خوب نبود بعدشم ورژن جدید QT که میومد دیگه برنامه های جدید رو ورژن قبلی نمیومد بالا...
سوال من اینه با QT فقط واسه موبایل میشه اپلکیشن ساخت؟؟
سوال بعدیم اینه یه توضیح در مورد Flex بدید که نسخه 4.5 هم امده اینطور که من میدونم واسه Android و iOS راحت میشه بازی و اپلیکیشن ساخت من منابع خوبی از Flex گیر آوردم میخوام یادش بگیرم
خوبه یا نه؟

benyamin_pc

Well-Known Member
در ضمن، نکته مهم درباره swf2exe ها، از جمله زینک اینه که نیاز به .net یا air runtime برای اجرا ندارند و چه بسا تنها گزینه برای پروژه های نیاز به اجرا از روی سی دی برای کودکان باشند.

دویاره میشه دید هیچ چیزی رو نمیشه با چیزی دیگه مقایسه کرد. نه html5 vs flash, نه java vs .net, و نه zinc vs others.
به عنوان یک حرفه ای بد نیست هر بزاری رو جای خودش استفاده کنم تا بنزین بیشتری تو باک camaro ss 2011 بریزم!:cool:

خود دات نتو میشه با برنامه پک کرد تا رو کامپیوتر کاربر نیاز به نصب نباشه و حتی میشه فقط اسمبلی هایی از دات نت که مورد نیاز برنامتونه پک کرد تا حجم هم بالا نره
ضمنا خود این کیوت الان خیلی عالیه من خودم بخاطر اون داستان موبایلش از 2 سال پیش تا حالا الکی بی خیالش بودم و الان جدی میرم سراغش
استفاده به جا هم دقیقا اینه که فلش و دات نت و کیوت بدونیم و توسط زینک بنزین اضافی نریزیم تو باک فلش و آخرشم به محدودیت برسیم و اصولی از دات نت و کیوت استفاده شه

benyamin_pc

Well-Known Member
با عرض پوزش که وارد بحث حرفه ای تون میشم اما به عنوان یه کار بر نوکیا از وقتی QT آومد کلا بیخیال نوکیا شدم چون یه پلیر خیلی سنگین رو گوشی باید نصب میکردیم که اصلا خوب نبود بعدشم ورژن جدید QT که میومد دیگه برنامه های جدید رو ورژن قبلی نمیومد بالا...
سوال من اینه با QT فقط واسه موبایل میشه اپلکیشن ساخت؟؟
سوال بعدیم اینه یه توضیح در مورد Flex بدید که نسخه 4.5 هم امده اینطور که من میدونم واسه Android و iOS راحت میشه بازی و اپلیکیشن ساخت من منابع خوبی از Flex گیر آوردم میخوام یادش بگیرم
خوبه یا نه؟

اگه میخاین بازی برای اندروید و آی او اس بسازین یکی از بهترین محیط ها فلش پرو هست نه فلکس و این عقیده منه
توسط فلش پرو میشه مثل انگری برد یا سونیک سگارو خیلی راحت ساخت و اونو نیتیو موبایل انتشار داد که نیاز به پلیری هم نباشه
در مورد کیوت روی موبایل هم اونی که باید نصب شه (اینطور که نشون میده و بنده هم به این نتیجه رسیدم که کیوت خروجی نیتیو مجزا برای هر سیستم عاملی میده ) پلیر نیست و فقط کتابخونه کیوته و فایلی که کیوت برای سیمبیان میده نیتیو یعنی sis هست

++Hadi++

Active Member
از مزایای qt نمی شه یکی یکی اسم برد ولی از یه منبع موثق شنیدم که گفتند، autodesk ، ورژن آخر مایا رو داره با qt پابلیش می گیره. در ضمن اگه نصبش کنید می بینید که چقدر سمپل آماده اولیه حرفه ای دو بعدی و 3 بعدی داره. راحت انواع متریال های 3 بعدی shader , phong و ... رو با open gl که پایه 50 در صد گرافیک های کامپیوتری روی زمینه رو در اختیارتون می ذاره. واقعا می شه با یه گروه چند نفری و صرف زمان چند ساله، در عین کار کردن با فلش و ... صرف گذران عمر، اینو هم یاد گرفت تا توان اجرایی کارامون بیشتر شه .در ضمن free بودنش هم برای مصارف تجاری عالیه . ضمن اینکه دارم رو این قضیه در مورد خبرگان فلش برنامه ریزی می کنم ....

benyamin_pc

Well-Known Member
آره مثلا بعضی موتورای مشترک مثل b2d که هم برای C++ هست هم as3 چقدر عالی میشه وقتی باهاش کار کرد چون تو جفتش میشه استفاده کرد و ضمنا سرعت اجراش تو کیوت خیلی بالاتر از فلشه چون فلش ماشین مجازی داره
یا تو 3 بعدی
البته بازم IDE کیوت نسبتا ضعیفه و یوزر فرند نیست (البته در مقایسه با دات نت) و همین طور کامپوننت هاش و فرق شگرفی با ide ویژوال 6 نداره , مثلا از لحاظ Event هاشو نگاه کنین یا از لحاظ dll خورش اصلا معلوم نیست کجاشه یا db

++Hadi++

Active Member
شاید راههایی باشه واسه استفاده از qt تو محیط دات نت . در مورد استفاده از box2d برا هر دو کاملا مطمئن نیستم. درسته از qt با زبونهای مختلف می شه کار کرد ولی در مورد همترازیش با اکشن و ... نمی دونم ...

benyamin_pc

Well-Known Member
با Qt هم تو دات نت منم شنیدم میشه کار کرد و ی سری کتابخونشم تو سایت نوکیا برای vs هست اما هنوز باهاش کار نکردم

benyamin_pc

Well-Known Member
ی چیز دیگم اینکه همچنان با اینکه c++ rad xe2 ندیدم اما فکر میکنم IDE بهتری داره چون تو rad php که بی نظیره

benyamin_pc

Well-Known Member
خوب دیگه نیازی به اکشن تو کیوت نیست با خود b2d که به زبان C++ هست میشه مستقیم کار کرد , برای استفاده از اکشن تو کیوت هم مثل همه زبانهای برنامه نویسی میشه از flash ocx استفاده کرد که فعلا اصلا موندم از کجا کیوت dll میگیره

جدیدترین ارسال ها

بالا