ساخت كليشه آلومينيومي براي چاپ طلاكوب

وضعیت
موضوع بسته شده است.

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
دوستان عزيز
براي بار دوم تقاضا مي كنم فقط به مباحث مربوط به موضوع بپردازيد و اگر موضوعي با كسي داريد با پست خصوصي با هم در تماس باشيد.
گفتني است در صورت مشاهده تاپيك بسته شده و با افراد خاطي طبق قوانين برخورد مي شه

zer0tent

New Member
دوست عزیز کسی با کسی مشکل نداره فقط من می خام کسانی که چیزی یاد دارند بیان یاد بدهند تا همه استفاده کنن بازهم می گم اگه کسی چیزی در مورد ساخت کلیشه برای طلاکوب با روش اسید کاری بلد است بیاد یاد بدهد

alijo0on

Well-Known Member
طراحی و ساخت کلیشه !
این دیگه حرفه ایی نیست که با آموزشش بشه پول خوبی در آورد چون دستگاهای لیزری حک طلاکوب زیاد شدن
این صنف هم به زودی اسقاط میشه اما در کل طراحی و ساخت هر نوع کلیشه نهایتا 2روز وقت میبره و صد الیته تو مرکز چاپ تهران بهارستان پاساژ شقایق ، چون من خودم اونجا مشغول از زمان دقیقش اطمینان دارم
اما در کل برای طلاکوب روس سررسید و تقویمهای رومیزی و دیواری روشهای جدیدتر و شکیل تری اومده که با 1بار مراجعه میشه فهمید ...:d

zer0tent

New Member
منظور از دستگاه لیزری طلاکوب یعنی چی
منظورتون اینکه که با لیزر کلیشه فلزی رو حک می کنند یا با لیزر طلاکوب می کنند؟
لطفا اگه همون روش قدیمی اسقاطی رو یاد دارید اموزشش رو بزارید
چون برای خرید یک دستگاه حکاکی لیزری با هزینه زیادی رو گذاشت اما برای روش اسید کاری هزینه زیادی لازم نیست
با تشکر

با تشکر از تمامی کسانی که تماس گرفته و سوالات خود را بیان کردند.
محمد شکری مدیر مرکز فوریتهای چاپ شکری و صنایع بسته بندی پک پک
www.shokri.7p.com

با سلام من می خواستم نحوه اسید کاری و تولید کلیشه فلزی را یاد بگیرم اگه ممکن است توضی

با سلا م خدمت [email protected] که متن فوق را ایمیل کردند

باید بیان کنم که نوع فلزی را که برای ساخت گلیشه فلزی استفاده کردید و همچنین اسیدی را که به کار بردید را بیان کنی تا بتوانم دقیقتر کمکتان کنم
ولی چیزی که از فرمایشات شما دریافت کرده ام در موقع اسید کاری با ید شستشو نیز انام شود یعنی باید با یک برس نرم پلاستیکی عمل شستشو را انجام دهید و دو م اینکه در زمان نور دادن و ساخت فیلم بیشتر دقت کنید تا سطحی یکدست تر و یکنواخت تر داشته باشید. منتظر تماسهای بعدی شما هستم

و خیلی دیگر از دوستان که تماس گرفتند به صورت تلفنی و با ار سال ایمیلهای محبت آمیز خود مشکلات خود را بیان کردند و مشکلات خود را بیان کرده اند .
دوست عزیز که از شیراز تماس تلفنی و همچنین ایمیل زدید . باید عرض کنم
مطالبی که شما از من خواستید مطالب زیادی است که باید حوصله داشته باشید تا بتوانم دونه به دونه درو مورد روشهای حکاکی - کلیشه سازی - گراور سازی - و روشهای مهر برجسته - مهر سازی - عکاسی - اسید کاری - هم در روشهای قدیمی و هم در روشهای جدید و همچنین روشهای پست مدن و نانو تکنولوی و روشهای ترکیب از نانو تکنو لوی و روشهای عکاسی قدیمی در خصوص هرکدام به تفکیک مبحثی را ایجاد کرده و و بتوان بطور کامل این مباحث را آموزش بدهم.

دوست عزیزی که از تبریز بارها تماس رفته اید و من را شرمنده خود کردید من جز وزیفه خود چیزی انجام ندادم
دوست عزیز اسمس های شرمنده کننده شما را بطور کامل دریافت کردم
خوشحالم که راهمائیهای دست و پا شکسته اینجانب به درد شما خورده است .
بنده جز انجام وظیفه کار دیگری انجام ندادم .
امید وارم که بتوانم کمی ازمشغله کاری خود کم کنم و بتوانم بیشتر از پیش در خدمت تک تک دوستانی که در اینجا پیدا کرده ام باشم.

هرچند دراین دهکده چهانی دور بودن معنی ندارد دست همیتان را می فشارم
برای گرفتن جوابهای خد به مجید انلاین درقسمت محمد شکری مراجعه کنید .
منتظر تماسهای تلفنی - اسمس - ایمیل ... شما هستم
کارگاه کوچک چاپ وبسته بندی من همیشه به روی تمامی علاقه مندان باز است .

با تشکر
محمد شکری
مدیر مرکز فوریتهای چاپ شکری و صنایع بسته بندی پک پک
[email protected]
www.shokri.7p.com

11.jpg

11.jpg
11.jpg

پیوست ها

• 11.jpg
    11.jpg
    279.3 کیلوبایت · بازدیدها: 32
چاپ برجسته بر روی زرورق به روش ولتاژ و خلا

سلام آقای شکری
من سوالی دارم در مورد مهر برجسته
تیم ما برای انجام یک طرح تحقیقاتی نیاز داره بر روی زر ورق نقشهای مختلفی رو به صورت برجسته در بیاره
در این طرح با دادن ولتاژ به ورقی که نقش برجسته داره و ایجاد یک خلا نسبی در زیر سطح میشه کاری کرد
که نقش برجسته شروع به تابش کنه این طرح رو ما ثبت اختراع کردیم
و سال آینده قصد داریم در چشنواره خوارزمی اونو ارائه کنیم
هر جه تعداد نقش و نگارهای ما بیشتر و قشنگتر باشه برد کار بشتر هست
با مهر سازها صحبت کردیم هزینه تهیه مهرهای برجسته بسیار زیاد میشه
شما میتونید ما رو راهنمایی کنید ما از هر طرح حداکثر 20 تا نیاز داریم یعنی میزان استفاده از مهر برجسته در حدود 20 مرتبه است
با تشکر
دانشگاه علم و صنعت ایران- دانشگاه صنعتی شریف

جناب آقای یاسر جعفری عزیز
در خصوص چاپ بر ری ورقه های فلزی با استفاده از تکنیک و لتاژ دادن دو روش از قدیم وجود داشته است
1- روش چاپ فتو شیمی
2- روش حکاکی اسپارک
اما روش شما و دیگر دانشجویان شریف و علم و صنعت روش (ولتاژ دادن در خلا برای برجسته کردن فویل ) روشی جدید می باشد . که با ورود این تکنیک به صنعت چاپ تغییراتی خاص در خصوص چاپ و صنعنت بسته بندی می گردد . به تلاش شما آفرین و آینده این روش را تبریک می گویم.

دوستان عزیز ما در بازار ایران چند نوع کلیشه فلزی داریم هم از نظر جنس مواد به کار رفته و هم از نظر قطر برجستگی نقوش و همچنین سلندرهای مخصوص نورد کردن فویل و سلندرهای گراوری چاپ هلیو گراور نیز مو جود می باشد . اگر روش ساخت هرکدام را که می خواهید تماس بگیرید به صورت رایگان به شما آموزش می دهم و اگر مشکل خرید کلیشه را دارید می توانید از کلیشه های آماده من به صورت رایگان استفاده کنید.
و اگر دنبال روش ارزان تولید کلیشه به منظور ولتاژ دادن می گردید پیشنهاد می کنم از روش تولید کلیشه به سبک اسپارک کار ها استفاده کنید .

با تشکر
محمد شکری
مدیر چاپ شکری و صنایع بسته بندی پک پک
[email protected]
WWW.shokri.7p.com

behzadkhoy

New Member
سلام به همه
من ميخوام با نيوپلاست كليشه واسه طلاكوب بسازم
اما چنتا مشكل دارم:
1. نيوپلاست از كجا بخرم؟
2. چنده؟
3. براي طلاكوب پنوماتيك (بادي) جواب ميده؟
4. با چه لامپي نور بدم؟ مهتابي معمولي يا ...
5. با چي بشورم؟ حلالش چيه؟ آب؟ با فرچه بساومش؟
اصلا كلا يكي ما رو روشن كنه!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا