ساخت كليشه آلومينيومي براي چاپ طلاكوب

وضعیت
موضوع بسته شده است.

looty

New Member
سلام دوستان
لطف بفرماييد اگه كسي از دوستان راجع به روش ساخت كليشه هاي آلومينيومي (اسيد لازم و ... ) اطلاعاتي داره بذاره و يا روش چاپ طلاكوب . توي گوگل هرچي سرچ كردم منبع فارسي كه اين روش رو توضيح بده پيدا نكردم .
بازم مگه شما كاري كنيد. يا حق

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
درمورد کلیشه من اطلاعات دقیقی ندارم منتها در مورد چاپ طلاکوب 2 نوع دستی و ماشینی وجود داره که در نوع دستیش که برای کارهای با تعداد کم بکار میره میان اول حروفچینی میکنن و حروف رو کنار هم قرار میدن تا کلمه مورد نظر ساخته بشه. بعد یه لایه نازک از ورق مخصوص طلاکوب رو روی جلدی که میخوان طلاکوب بشه قرار میدن و با پایین اوردن اهرم دستگاه طلاکوب و فشار بر روی کاغذ طلایی و جلد جای اون حروف بوسیله ورقه نازک روی جلد ایجاد میشه.

farid_sadra

New Member
روش بسيار آسان براي طلاکوب

سلام ....

دوست عزيز يک روش بسيار آسان براي طلاکوب هست که اصلا نيازي به قالب يا کليشه ندارد شما طرح و نوشته خود را در کامپيوتر ايجاد مي کنيد سپس از کار انجام شده بوسيله پرينتر ليزري سياه و سفيد بر همان جايي که قرار است طلاکوبي کنيد پرينت کنيد سپس لايه طلاکوب را روي قسمت چاپ شده قرار دهيد و يک مقوا روي آن گذاشته و بوسيله اطو به آن گرما دهيد ... به اين آساني صفحه طلايي به قسمت مشکي رنگ انتقال مي يابد ! ( جالبه )

looty

New Member
ممنون از لطفت ولي اگه مثلا من بخوام روي جلد كتاب طلاكوب كنم چه شكلي روي اون پرينت بگيرم و يا اگر تيراژ بالا باشه چه شكلي بايد عمل كنم .و فكر هم ميكنم اين روش به همون آسوني كه ايجاد ميشه به همون آسوني هم كنده شه چون كليشه آلمينيومي فرو رفتگي ايجاد ميكنه و لبه هاي ورق طلاكوب رو داخل فرو رفتگي مي بره كه امكان تماس اون با سطح كمتر مي شه و موندگاري بيشتري داره
حالا اگه كسي از دوستان تصويري از يك دستگاه طلا كوب دستي داره و يا ميدونه كه چه شكلي ميشه يه دستگاهشو ساخت بازم ممنون مي شم زحمتشو بكشه
يا حق

zhiva

New Member
سلام به همه

من میخوام یک نوشته درست کنم که به صورت فلز طلا باشد. چه رو این کار را کنم. هر کس میدوونه به من کمک کنه

zhiva

New Member
کمک برای ایجاد نوشته ای از فلز طلا

:sad:
zhiva گفت:
سلام به همه

من میخوام یک نوشته درست کنم که به صورت فلز طلا باشد. چه رو این کار را کنم. هر کس میدوونه به من کمک کنه

ADV

Member
برای طلاکوب باید کلیشه فلزی درست کرد
اونم کار توی خونه نیست ،بهترین جایی که من میشناسم ((ایران گراور )) هست توی تهران الفنش هم اگر خواستی بعدا بهت میدم.
برای انواع دستگاه طلاکوب هم توی مجله صنعت چاپ آگهی میدن با یکیشون تماس بگیر
ضمنا کیفیت طلاکوب یکی به کیفیت کلیشه بستگی داره و یکی به دستگاه که اتوماتیک باشه یا دستی
الباه سطح چاپ هم خیلی مهمه مثلا کاغذ یا گالینگور خوب طلاکوب می گیره ولی فوم و یوف نه

ADV

Member
اگه منظورت واقعا طلاست ، که گرون در می یاد ولی می تونی یک ورقه طلا با ضخامت دلخواه تهیه کنی (اگه پولش رو داری) بعد بدی به کسانی که دستگاه حک لیزری دارن ، یک فایل کارل هم از نوستت با اندازه دلخواه بدی ، اونا بران ورقه طلا رو به همون شکل می برن
اگه هم می خوای شکل طلا باشه همون کار رو مثلا با برنج یا برنز انجام بده

movahhed

New Member
فکر میکنم در مورد جنس فلز اشتباه میکنی چون من که تاحالا اسم کلیشه الومینیومی را نشنیدم
اگه جنس دیکه ای مثل مس مدنظرته میتونم مواد حساس ونوع اسید را بهت معرفی کنم

به امید خدا التماس دعا

hamid_rezai18

New Member
با عرض سلام و خسته نباشيد
لطف كنيد آدرس كيلشه ساز را در تهران را به ايميلم ارسال فرمائيد
از شما كمال تشكر را داريم
[email protected]

ممنون از لطفت ولي اگه مثلا من بخوام روي جلد كتاب طلاكوب كنم چه شكلي روي اون پرينت بگيرم و يا اگر تيراژ بالا باشه چه شكلي بايد عمل كنم .و فكر هم ميكنم اين روش به همون آسوني كه ايجاد ميشه به همون آسوني هم كنده شه چون كليشه آلمينيومي فرو رفتگي ايجاد ميكنه و لبه هاي ورق طلاكوب رو داخل فرو رفتگي مي بره كه امكان تماس اون با سطح كمتر مي شه و موندگاري بيشتري داره
حالا اگه كسي از دوستان تصويري از يك دستگاه طلا كوب دستي داره و يا ميدونه كه چه شكلي ميشه يه دستگاهشو ساخت بازم ممنون مي شم زحمتشو بكشه
يا حق

دوست عزیز دستگاهش ساخته شده تو بازار هست ولی شما بری پاساژ شقایق بهتره حتی 10 تارم برات طلاکوب می کنن.
اسم آن ورق المینیومیم کلیشس سانتی ازت می گیرن میسازن

rezatehrani

New Member
يادگيري ساخت كليشه

باعرص سلام وخسنه نباشيد
اينجانب اگر بخواهم آموزش ساخت كليشه آلومينيومي راببينم به كجا بايد مراجعه كنم .
باتشكر

با سلام
دوست عزیز پیشنهاد می کنم از روش ساخت کلیشه به روش گراور سازها منصرف شوی چون که تهیه مواد اولیه آن (زینک ) را باید از اتحادیه گراورسازها بخواهی و آنها هم به شما اگر عضویت انها را نداشته باشید نمی دهند .
برای رهائی از ساخت کلیشه های گراوری چند روش را پیشنهاد می کنم
روش اول استفاده از اسپری پزتیو 20
دراین روش این اسپری که مربوط به هیه مدارچا÷ی می باشد را از بازار لوازم التونیکی ها تهیه کرده و آن را بروی یک ورقه فلزی در تاریکی اسپری نموده و سپش نگاتیو طرح مورد نظر خود را در تاریکی بر روی آن قرار داده و نورمی دهیم. وبعد از نور دادن آن ا را در محلول سود سوز آور قرار داده و بعد از ظاهر شدن طرح مورد نظر آنر ادر درون اسید قرار می دهیم تا طرح برجسته شود .
روش دوم : استفاده از فن آوری جدید نانو تکنو لوژی به نام نیو پلاست است ( محصولی جدید از نانو تکنولوژی )
این ماده جدید یک شبه فلز است که به روش مهر سازی می توان آن را نورداد و با آب آن را شست
کلیشه ای که از این طریق به دست می آید در دمای حود 110 درجه سانتیگراد مناسب برای طلاکوبی می باشد .
و برای ساخت مهربرجسته نیز بسیار کار آمد و دارای عملکردی بسیار عالی می باشد.
روش سوم : استفاده از لیزر
روش چهارم : دستکاههای حکاکی
.
.
.

موفق باشید

محمد شکری
مدیر صنایع بسته بندی پک - پک و چاپ شکری
[email protected]
www.shokri.7p.com

آخرین ویرایش:

masood3

New Member
سلام بچه ها
من میخواستم بدونم کسی اینجا هست که از ساخت کلیشه مهر برجسته یا خود مهر بر جسته سر در بیاره و منو راهنمایی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خواهشآ اگه کسی میدونه بگه .....

[email protected]
:cry:

ساخت مهر برجسته

برای ساخت مهر برجسته روشهای متعددی وجود دارد .
که بعضی از این روشها سخت و امکانات صنعتی خواصی می خواهند که در حد اختصار به آنها اشاره می کنم
در روش قدیمی و جاری کشورمان از روش تهیه فیلم و سپس نور دادن بر روی فلزات اغشته به امولوسیون می توان استفاده کرد
که دراین روش ها تصویر را به روشهای مختلف بر روی فلز منتقل کرده و سپس با روش اسید کاری قسمتهای اضافه را از روی فلز بر می دارند
و دیگر روش استفاده از لیزر است که با دستگاه های لیزری تصویر درون کامپیوتر مهر برجسته را می سازند
و اما راحتترین روش استفاده از نیو پلاست است که می توانید فقط فیلم را بر روی این ماده قرار داده و بعد از نور دادن ان را با اب بشوید مهر برجسته آماده می شود
ولی اگر قصد دارید از یک مهر برجسته فقط چند بار استفاده کنید روشهای راحت تر و غیر صنعتی تری نیز وجود دارد
اگر اطلا عات بیشتری می خواهید لطفا دقیقتر به موضوع اشاره فرمائید تا بتوانم دقیقتر نوضیح بدهم.

موفق باشید
محمد شکری
مدیر مرکز فوریتهای چاپ شکری و صنابع بسته بندی پک پک
[email protected]
www.shokri.7p.com

zer0tent

New Member
اولا فلز مورد استفاده الومنیوم نیست بلکه فلز « روی » است که دارای اسم تجاری زینگ است
دوما برای طلاکوب تنها از این فلز استفاده می شود به علت اینکه در برابر دما و فشار مقاومت دارد
ثانیا روش گود کردن این فلز با فلزات دیگر تفاوت دارد و بوسیله اسید کاری بر روی فلز به اصطلاح پایه گذاری می کنند بطوریکه اگر کلیشه های فلزی طلاکوب را دیده باشید متن نوشته شده در روی این کلیشه ها به اطراف شیب دارد و بصورت مستقیم گود نشده است
ثالثا دوست عزیز کاری را که آموزش آن پانصد هزارتومان خرچ بر می دارد کسی به شما مجانی یاد نمی دهد
با تشکر

با سلام به همه کسانی که موجب دلسردی دیگران نمی شوند و برای افزودن دانسته های خودخرده علم خود را در اختیار دیگران قرار می دهند و جای ان دو صدچندان برابر جای گزین می کنند .
دوست عزیز
برای ساخت کلیشه با نام تجاری کلیشه آلومینیومی برای مهر برجسته باید عرض کنم .
اول - درست است که کلیشه آلومینیومی از جنس روی است و روی درانگلیسی به معنای زینک است . ولی نام تجاری آن کلیشه الومینیومی است.(لطفا به دیکشنری سری بزنید )
دوم - فقط از فلز روی برای ساخت مهر برجسته و کلیشه برای طلا کوبی استفاده نمی شود . ( لطفا اطلاعات خود را به روز رسانی کنید .)
سوم -فقط در روش قدیمی و کسانی که از تکنولوژهای جدید یا محروم هستند و یا علم آن را ندارند از گراورهایی از جنس روی استفاده می کنند . هم روشهای ارزانتر و هم روشهای سریعتر ی وجود دارد.
چهارم - اگر کسی قصد یادگیری دارد من بطور مجانی و بدون آنکه پانصد هزار تومان بگیرم آموزش می دهم.

:rose:موفق باشید

محمد شکری
مدیر فوریتهای چاپ شکری و صنایع بسته بندی پک پک
[email protected]
www.shokri.7p.com

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
دوستان عزيز
با توجه به كاربرد اصطلاحات گراور و كليشه در اين پست لازم ديدم نكاتي رو متذكر شوم:
1. هر حامل تصويري كه تصاوير بر روي اون بصورت برجسته نقش بسته ‌اند رو كليشه مي ناميم
2. هر حامل تصويري كه تصاوير بر روي اون بصورت گود نقش بسته گراور مي ناميم.
3. مبناي ما براي نام گذاري همونطوري كه متوجه شديد بر اساس تصوير برجسته شده يا گود شده بر روي سطح حامل تصوير هست. در واقع درسته كه گاها براي برجسته كردن سطح كليشه نقاط غير چاپي گود مي شن اما اين درست نيست كه سطح حامل تصوير رو گراور و روش كار رو گراور سازي طلقي كنيم.

در ضمن:
از همه دوستاني كه لطف مي كنند ممنويم و خواهش مي كنيم از ذكر مطالبي كه باعث نااميدي و دلسردي سايرين مي شن اجتناب كنن.

موفق باشيد
امين زردوزي

zer0tent

New Member
دوست عزیز همانطور که گفتم اگر یاد داری آموزش ساخت کلیشه برای طلاکوب را توسط روش قدیمی و رایج آن که بوسیله اسید و زینک است را یاد بده و اگر یاد نداری لطفا کلاس نذار چون این گونه کلاس گذاری ها جز منحرف کردن فکر کسانی که می خواهند چیزی را یاد بگیرند نیست
با تشکر دوباره هم می گویم اگر یاد داری در همین تاپیک بگذار من دوست دارم یاد بگیرم
در ضمن برای خرید زینک احتیاجی به مراجعه به ا تحادیه نیست بلکه هر کس می تواند با مراجعه مستقیم به کسانی که ورق های زینک ، آلومنیوم و مس و برنج را می فروشند مراجعه کرده و هر مقدار را که بخواهد خریداری کند چون این ورقها در دسترس همه است و اتحادیه هم این ورق ها را به اعضای خودش نمی دهد و اصلا چنین وظیفه ای ندارد برای خرید اسید هم می توانید به ناصر خسرو مراجعه کرده و هر گونه اسید را با هر درجه خلوصی که لازم دارید بخرید از مرک المان تا تیزاب ایرانی و این روشی را که من منظورم هست خیلی ارزانتر و حرفه ای تر از روشهای اسپری پزتیو یا شبه فلزی است چون با هزینه مبلغ 40-30 هزارتومان شما می توانید یک کلیشه در قطع a3 درست کنید که اگر بخواهید سفارش این کلیشه را بدهید در حدود صدو سی هز ارتومان اگر طرف انصاف داشته باشد باید هزینه کنید
و در پایان گفتن حقیقت نامید کردن و مایوس کردن نیست بلکه دادن آگهی به کسانی است که می خواهند چیزی را یاد بگیرند و بدانند که اگر کسی چیزی را به انها یاد داد قدر ان را بدانند چون من خودم رفتم که یاد بگیرم طرفی که می خواست یاد بدهد مبلغ پانصد هزارتومان را پیشنهاد داد . و همچنین من در مورد چیزی که نمی دانم اظهار نظر نمی کنم تا کسانی که در تاپیک می ایند گمراه شوند

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا