رنگ مشکی تو چاپ چطوری خوب در میاد

adame_haji

Member
سلام
بچه ها من چند وقت پیش داشتم بصورت اتفاقی صحبت دو تا از چاپخونه دارهارو گوش میدادم که داشتن راجع به رنگ مشکی و چاپ اون بصورت طبیعی صحبت میکردن و میگفتن که مشکی خوب ...
که دقیقا متوجه نشدم و اومدم تحقیق کردم دیدم اینا مشکی که چاپ میکنن به این صورته
C=75
M=75
Y=75
K=60

اما مشکی خوبی در نمیاد ولی مشکی خالص باید اینجور باشه

C=0
M=0
Y=0
K=100

حالا اگه شما راه مناسبی و یا مطلبی در رابطه با همین موضوع دارید ممنون میشم اینجا مطرح کنید
چون من تاحالا هیچ کدوم از طرجام مشکیش انجوری که میخواستم نشده
ممنون
یا علی

S.H.R.M.K

Well-Known Member
سلام عزیز

تا اونجایی که من دیدم کارای مشکی چند حالت دارن

1 کارهای ظریف مثل فونت ها و خطها
2- کارهایی که پر کنندگی مشکیشون زیاده مثل یک کار با پس زمینه مشکی

حالا به نظر من بهترین حالت برای کارهای ظریف یا تکست
c=0
m=0
y=0
k=100

ولی واسه کارهایی که پوشانندگی زیادی دارند مثل همون پس زمینه کلا مشکی ،باید یه مقدار درصد مشکی رو پایین تر گرفت

البته اینام به صورت تجربی فهمیدم اگه کسی اطلاعات بیشتری داره بگه حالشو ببریم

در ضمن منم یه سوال دارم ،میخوام ببینم این overpritn که میگن چی هست اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

فعلا

bibal

Member
شما می تونی برای اینکه رنگ مشکی پری داشته باشی اینجوری عمل کنی :

c=100
m=0
y=100
k=100

برای کارهای فلکس و بنر این کارو حتما انجام بدین -

Parham

Well-Known Member
ببخشید ! من البته هیچ کدام از مقدار هایی‌ که شما دادین را قبول ندارم !

M=60 , C=80 , K=100 , Y=30

بهترین حالت هستش که می‌شه رنگ مشکی‌ را در چاپ 4 رنگ در بیاریم ...

Parham

Well-Known Member
S.H.R.M.K گفت:
در ضمن منم یه سوال دارم ،میخوام ببینم این overprint که میگن چی هست اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

فعلا

اگر می‌شه سوال خودتون را در یک پست جدید قرار بدین تا در اونجا به بحث بپردازیم ...

Parham

Well-Known Member
adame_haji گفت:
اما مشکی خوبی در نمیاد ولی مشکی خالص باید اینجور باشه

C=0
M=0
Y=0
K=100

حالا اگه شما راه مناسبی و یا مطلبی در رابطه با همین موضوع دارید ممنون میشم اینجا مطرح کنید
چون من تاحالا هیچ کدوم از طرجام مشکیش انجوری که میخواستم نشده
ممنون
یا علی

گاهی‌ وقت ها شما میخوای سطح بزرگی‌ از کار خودتو مشکی‌ کنی‌ .. این کار را حتما با انتخاب رنگ مشکی‌ از داخل پالت انجام میدی ... اما کار چاپ شده همنجوری که گفتی‌ مشکی‌ نیست ! به عبارتی‌ بور دیده می‌شه و نهایت شما اینهمه هزینه کردین و اون چیزی که می‌ خواستی‌ در نیامده ! برای کار چاپ اگر مقادیر را همان که در بالا دادم قرار بدین رنگ چاپی‌ شما 99% مشکی‌ هستش که انتظار دارید ! البته ! اگر همه رنگ ها را 100% هم بگیرید شاید بگید کار مشکی‌ تر خواهد شد ! اما این کار مشکلات دیگری هم به دنبال دارد ! مثلا اینکه به دلیل مصرف مرکب زیاد ممکن هستش به هنگام چاپ در هنگام روی هم قرار گرفتن کار ها پشت کار بالاتر رنگ زیری را بگیرد !
از طرف دیگر اگر کیفیت کاغذی که روی آن چاپ می‌ کنید خوب نباشد ، رنگ سیاه از طرف دیگر دیده میشود ! و این کار در مورد هایی‌ که کار دو رو هستش جالب نمی‌شه ... بنابراین در این خصوص و انتخاب رنگ و مقدار درست باید دقت بشه و ترکیب مناسب و کافی‌ که بستگی‌ به کاغذ مورد نظر داره را ایجاد کنید !
و اما یکی‌ از مهمترین نکته ها که شاید در بسیاری از مورد ها دچار مشکل بشی‌ این هستش که باید دقت کنی‌ که نوشته های ریز در این سطح مشکی‌ قرار نگیرد. و اگر هم قرار شد که نوشته شما روی این سطح باشد ممکن هستش لبه نوشته های شما که احتمالا سفید هستش واضح دیده نشود . پس اگر می‌خواهید رنگ خوبی‌ در چاپ 4 رنگ برای رنگ مشکی‌ داشته باشید بهترین مقدار M=60 , C=80 , K=100 , Y=30 هستش ... امیدوارم که تونسته باشم مطلب را منتقل کرده باشم

S.H.R.M.K

Well-Known Member
خوب بود
دستت درد نکنه
اون سوال رو یه جا دیگه میپرسم
فعلا

logical_82

Member
بهترين مشكي يعني مشكي خالص اينه : M=100 , C=100 , K=100 , Y=100 يا اينكه توي شماره رنگ شما بايد كدهاي 000000# (البته خود فوتوشاپ علامت # رو داره) .

Parham

Well-Known Member
دوست عزیز ... نوشته که من در بالا ارسال کردم را یک بار دیگر بخوانید :

اگر همه رنگ ها را 100% هم بگیرید شاید بگید کار مشکی‌ تر خواهد شد ! اما این کار مشکلات دیگری هم به دنبال دارد ! مثلا اینکه به دلیل مصرف مرکب زیاد ممکن هستش به هنگام چاپ در هنگام روی هم قرار گرفتن کار ها پشت کار بالاتر رنگ زیری را بگیرد !
از طرف دیگر اگر کیفیت کاغذی که روی آن چاپ می‌ کنید خوب نباشد ، رنگ سیاه از طرف دیگر دیده میشود ! و این کار در مورد هایی‌ که کار دو رو هستش جالب نمی‌شه ... بنابراین در این خصوص و انتخاب رنگ و مقدار درست باید دقت بشه و ترکیب مناسب و کافی‌ که بستگی‌ به کاغذ مورد نظر داره را ایجاد کنید !

ToFaN

Well-Known Member
man bish az 5 sal az omram to chap khone bodam
age dast gah haye shoma Heidellberg hastan
fagat
C:100
M:100
Y:100
K:100

Parham

Well-Known Member
منم نمیگم که اون رنگی‌ که شما عزیزان میگید مشکی‌ نمی‌شه فقط میگم که ممکن هستش تو ایران دچار مشکل بشه من مشکلش را خودم دیدم و ضرری که دوستم سر گوش نکردن حرف کرد را هم دیدم ... برای همین هستش که میگم بهترین مقدار برای رنگ مشکی‌ در چاپ 4 رنگ M=60 , C=80 , K=100 , Y=30 هستش ... و گرنه در اینکه اون رنگی‌ که شما میگید مشکی‌ در بیاد که حرفی‌ نیست !

ToFaN

Well-Known Member
par_ham گفت:
منم نمیگم که اون رنگی‌ که شما عزیزان میگید مشکی‌ نمی‌شه فقط میگم که ممکن هستش تو ایران دچار مشکل بشه من مشکلش را خودم دیدم و ضرری که دوستم سر گوش نکردن حرف کرد را هم دیدم ... برای همین هستش که میگم بهترین مقدار برای رنگ مشکی‌ در چاپ 4 رنگ M=60 , C=80 , K=100 , Y=30 هستش ... و گرنه در اینکه اون رنگی‌ که شما میگید مشکی‌ در بیاد که حرفی‌ نیست !
harfet gabol daram parham jan
to iran hamash az dastgah haye 1 borj va 2 borj estefade mishe va degat kar paeine
monteha age ba dastgah haye 5 color ya 4 color heidellberg estefade konan hargez dochare moshkel nakhand shod
choon degate khili khili balaei dare

Parham

Well-Known Member
مشکل بیشتر دوستان هم چاپ در ایران هستش ... دوست من هم مشکلی‌ که براش ایجاد شد از رنگ نبود از زیادی رنگ و پس دادن رنگ زیری به رنگ بالاتر بود ... به هر حال ...

adame_haji

Member
par_ham جان ممنونم
نکته جالبی بود این M=60 , C=80 , K=100 , Y=30
ولی گفتی خودت چند وقته با این اعداد کار میکنی ؟
رو فلکسی چی تا حالا امتحان کردی ببینی چطور در میاد ؟
چون من بیشتر کار فلکسی میزنم میترسم یه بار بزنم 10 متر فلکسی رو به فنا بدم آبروم هم بره !!!
البته این چیزی که شما میگی کاملا منطقی هست . منم دنبال همین اعداد بودم . ولی تا حالا تجربه نکرده بودم

-=-=-=-=-=-=
اینم فقط یوسف جان بخونه
عزیز جان درسته که شما تو بلاد کفار به سر میبری ولی داداش فارسی زبان که هستی !
از شما که مدیر هستی بعیده که فینگلیش تایپ کنی یکی باید بیاد دوبله کنه اونوقت
ببخشید ها !

این همه دوبله حرف یوسف جان اون بالا :
حرفتو قبول دارم پرهام جان
تو ايران همش از دستگه های 1 برج و 2 برج استفاده ميشه و دقت کار پاينه
مونتها اگه با دستگه های 5 color يا 4 color هيدلّبرگ استفاده کنن هرگز دچاره مشکل نخواهند شد
چون دقته خيلی خيلی بالایی داره

Parham

Well-Known Member
ببین حاجی‌ جان برای کار های فلکس و بنر چون دستگاه ها کلا فرق می‌کنه شما همون مشکی‌ 100% را بزنی‌ یعنی‌ همنون که تو Corel یا Photoshop هستش ... مشکلی‌ ایجاد نمی‌کنه بحث من سر مشکی‌ هستش که می‌خواد فیلم و زینکی‌ گرفته بشه و بعد از اون روی کاغذ یا ... چاپ بشه ...

ToFaN

Well-Known Member
adame_haji گفت:
par_ham جان ممنونم
-=-=-=-=-=-=
اینم فقط یوسف جان بخونه
عزیز جان درسته که شما تو بلاد کفار به سر میبری ولی داداش فارسی زبان که هستی !
از شما که مدیر هستی بعیده که فینگلیش تایپ کنی یکی باید بیاد دوبله کنه اونوقت
ببخشید ها !

این همه دوبله حرف یوسف جان اون بالا :
حرفتو قبول دارم پرهام جان
تو ايران همش از دستگه های 1 برج و 2 برج استفاده ميشه و دقت کار پاينه
مونتها اگه با دستگه های 5 color يا 4 color هيدلّبرگ استفاده کنن هرگز دچاره مشکل نخواهند شد
چون دقته خيلی خيلی بالایی داره
dadash man gabl az update in VB lanati khob mitonestam farsi type konam vali bad az in dige aslan na farsi na arabi nemitonam type konam
be har hal age narahti dige type nemikonam
sharmande

adame_haji

Member
برادر یوسف اون بالا فرمودند :
داداش من قبل از آپدیته اين VB لعنتی خوب ميتونستم فارسی type کنم ولی بد از اين ديگه اصلاً نه فارسی نه عربی نميتونم type کنم
به هر حال اگه ناراحتی ديگه type نميکنم
شرمنده

نه بابا یوسف جان این حرفا چیه برادر شما سرور مایی (Server نخونی ها Sarvar بخون ( ما چاکرتیم . شما بنویس من میام برای بچه ها دوبله میکنم

پرهام جان دمت گرم من اصلا هواسم نبود که سیستم این فلکسی و اینا سوا از این یکی ها هست . جون خودم اصلا حواسم نبود . حق با شماست
من هیچ وقت کارت ویزیتایی که زده بودم مشکی هاش خوب درنیومده بود ایندفعه انشا ا.. درست در میاد
ممنون
یا علی

logical_82

Member
مي گما فينگليسي رو ديگه راحت تر مي شه خوند
آخه ماشاءالله همه حداقل يك سال رو بصورت حرفه اي پايه چت بودن

Parham

Well-Known Member
اونوقت چه دلیلی‌ هستش که سایت فارسی‌ بشه و امکانات فارسی‌ داشته باشه ؟ !

جدیدترین ارسال ها

بالا