ذخيره اطلاعات در يك فايل xml

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوستان من

مي خواستم ببينم چطور ميشه اطلاعات داخل يك تكست باكس رو در يك فايل Xml ميشه ذخيره كرد من قبلا يك نمونه براي اين كار ديدم ولي نمي دونم كجا گذاشتمش

بر اين اساس كا ر مي كرد كه اون نوشته داخل تكست باكس رو بر ميداشت و بصورت يك فايل Xml ذخيره مي كرد منم يه همچين چيزي مي خوام

نمي خوام فايل Exe باشه و از برنامه هاي جانبي مثل Mdm استفاده كنم

موفق باشيد

1-به كمك پنل Strings
2-استفاده از فونت هاي تعبيه شده
3-بارگذاري متن فارسي از فايل خارجي
4- استفاده از كدهاي كاراكتري يونيكد
---------------------------------------------------------------------------

گام اول:
استفاده از پنل رشته ها Strings Panel

(نشاني پنل استرينگز: Window > Other Panels > Strings ميانبر: Ctrl+F11)

نكات:
1-اين روش فقط براي Input Text و Dynamic Text ها استفاده مي شود.

2-هر فيلم فلش شما تا 100 زبان را پشتيباني مي كند.

3-به ازاي هر زبان، يك فولدر حاوي يك فايل اكس ام ال در محلي كه فيلم خود را نشر مي دهيد(پابليش مي كنيد) كنار فيلم اس.دبليو.اف ساخته مي شود كه بايد همه جا همراه اس.دبليو.اف تان باشد.

4-قبلا مي بايست در تنظيمات Regional and Language Option زبان فارسي را فعال كرده باشيد(زبان سيستم فارسي باشد)
در مورد فعال سازي آن سئوال داشتيد بپرسيد

5-در سيستم كاربر مقصد، مي بايست فونت هايي كه يونيكد را پشتيباني مي كنند نصب شده باشند(در تمام سيستم هايي كه تنظيمات مورد 4 اجرا شده باشد اين فونت ها نصب شده اند. نگران نباشيد!)

شروع:

1-در پنل استرينگز، دكمه ستينگ را مورد التفات قرار دهيد!

2-زبان مورد نظر خود را انتخاب كرده و Add بفرماييد.
2-1-اگر زبان مورد نظر شما در ليست نيست آنرا در كادر كاستوم لنگوئيج به اينصورت اضافه كنيد مثلا (Fa(farsi يا Fr يا Ar

3-ساير تنظيمات را اگر سئوال داشتيد بپرسيد چون خسته شدم! البته همين جا و نه در مسنجر

4-ok بفرماييد!

5-اكنون درون يك Input Text يا Dynamic Text متن خود را تايپ نماييد. توجه كنيد كه در محيط فلش به طور مثال كلمه سلام به صورت م ا ل س نمايش داده مي شود ليكن در فيلم SWF متن را بصورت صحيح مشاهده خواهيد كرد.

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

-اكنون درون يك Input Text يا Dynamic Text متن خود را تايپ نماييد. توجه كنيد كه در محيط فلش به طور مثال كلمه سلام به صورت م ا ل س نمايش داده مي شود ليكن در فيلم SWF متن را بصورت صحيح مشاهده خواهيد كرد.

ميگم يكم بيشتر توضيح ميدادي نام Input text رو چي بايد بزارم چهجوري با زدن چه دكمه اي اون متن به XML ذخيره ميشه

موفق باشيد

نكات:
1- به خاطر داشته باشيد متن خود را در هر قالبي كه ذخيره مي كنيد حتما انكودينگ(رمزدار نمودن) آن را يونيكد كنيد.
2- بهترين قالب ذخيره متون شما txt و xml است.

شروع:

بارگذاري از فايل txt
1-مقدار يك عدد فايل با نام دلخواه مثلا myText.txt را در آدرسي كه فايل فلش تان را ذخيره كرده ايد، ايجاد نماييد!
2-فايل متني خود را باز نموده و درون آن جلوي عبارت دلخواهي مثل =matn) matn يك متغير دلخواه است) متن فارسي يا لاتين خود را انشا’ بفرماييد.مثلا
کد:
matn=من يك ايراني توانمند عزتمند و غيورم
3-گزينه ي Save As را از منوي فايل انتخاب كرده و انكودينگ آن را از Ansi به Unicode تغيير داده و ذخيره كنيد.
4-به فلش بازگرديد. يك اينپوت تكست باكس ايجاد كرده و در پنل پروپرتيز در قسمت Var متغير مقدار دهي شده در فايل متني را وارد نماييد(متغير دلخواه ما matn)
5-در ساده ترين حالت، فريم 1 را انتخاب كرده و پنل اكشن را باز نموده، اين سطور را درج فرماييد:
کد:
LoadVariablesNum("myText.txt",0)
6- حالا فيلم swf خود را نشر دهيد.

آخرین ویرایش:
سلام دوست من

ميگم يكم بيشتر توضيح ميدادي نام Input text رو چي بايد بزارم چهجوري با زدن چه دكمه اي اون متن به XML ذخيره ميشه

موفق باشيد

در صورت تمايل به متن داخلي در پنل پروپرتيز در قسمت Var متغير مقدار دهي شده در فايل متني را وارد نماييد

ودر صورت بارگذاري متن خارجي از آموزش قسمت دوم استفاده كنيد

جدیدترین ارسال ها

بالا