درخواست کمک برای....

sul4co

Member
سلام بچه ها! خوبید؟ ببخشید من این سوال رو یه جا دیگه هم پرسیده بودم اما هرچی میگردم پیداش نمیکنم!شرمنده!:shock:

به سوال داشتم خیلی ساده هست!اما بلد نیستم:cry:

من تازه با فلش کارکردن رو شروع کردم و الان تقریبا دارم یه سایت رو درست میکنم،

من تویه منو یه دکمه به اسمه Contact دارم دیگه درسته؟ خوب صفحه کنتاکت من مثلاهم اماده هست،چطوری این صفحه رو به دکمه متصل کنم؟ که مثلا روی دکمه کلید کنید خیلی ساده اون صفحه کنتاکت من بار بشه!

خیلی ممنون میشم اگه کمک کنید! با تشکر،شاهین یوسفی:oops:

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

از كد :

PHP:
gotoAndPlay(1);

استفاده كن

موفق باشيد

sul4co

Member
اونوقت این 1 میشه صفحه ای که میخوام بره دیگه؟

مثلا اگه اسم صفحه من 11 باشه اینجا هم باید بنویسم 11؟

این کد باید کجا استفاده کرد؟

اگه سوالهام مبتدی هست ببخشید!

mshgames

Well-Known Member
سلام خدمت دوست عزیز منم مثل شما از همین جاها شروع کردم
ابتدا به دکمه ات این کدو میدی(دکمه را انتخاب و سپس کلید F9 کیبرد را زده و کد زیر رو درش کپی میکنی)

کد:
[COLOR="Blue"]on (release){
_root.gotoAndStop("contact");
}[/COLOR]

سپس فریمه که توش همون محتویاتی که می خوای رو انتخاب میکنی (همون کنتاکت) سپس از نوار پایین فلش (Properties) در قسمت
مطابق شکل برچسب فریم یا همون لیبل را به contact تغیرش میدی حالا اگه کنتاکته تو هر فریمی باشه یا 11 یا 200 و یا 1 همانند یه
GPRS برات پیداش میکنه

2zfk6j4.jpg

موفق باشی
محمد

آخرین ویرایش:

sul4co

Member
خیلی خیلی ممنونم! من میرم شرئع به کار میکنم! مشکل زیاد دارم و مزاحمتون میشم!

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

اين كد آقا محمد گل ما هم درست مثل كد منه فقط فرقش اينه كه مال ايشون از روي اسم فريم به فريم مورد نطر ميره مال من از روي تعداد فريم به فريم مورد نظر ميره

لطفا براي تشكر از كليد تشكر استفاده كنيد

موفق باشيد

mshgames

Well-Known Member
سلام

سلام
شاهین جان شما هنوز دکمه نساختید شما یه Shape ساختید برای ساخت دکمه شما ابتدا اون Shape که رسم کردید(همون شکلی رو که توسط ابزار ساختید) رو انتخاب کرده سپس کلیدهای ترکیبی (صفحه کیبرد) Ctrl+F8 رو زده و در کادر باز شده گزینه Button را انتخاب کرده و یه اسم در قسمت مورد نظر (به دلخواه) میدید و سپس دکمه ok میزنید و تمام حال دکمه رو انتخاب و همون کاری رو که در بالا گفتمو انجام میدی.

اینم یه فایله نمونه

پیوست ها

• Hello.rar
    7.2 کیلوبایت · بازدیدها: 7

sul4co

Member
من میخوام با Ps یه دکمه بسازم بعد بیارم تو فلش و ازش استفاده کنم! این کارو میشه انجام داد؟

mshgames

Well-Known Member
دوست عزیز فلش قضیه اش با سایر نر م افزارا جدایه چون خودش دارای ابزار ساخت دکمه بله اون کار هم میتونی انجام بده یه دکمه (نمیشه گفت دکمه چون تو محیط اون نرم افزار اون دکمه به حساب میاد ولی تو محیط فلش همون چیز به عنوان یه شکل محسوب میشه و هیچ خاصیتی نداره ) برای اینکار ابتدا شکلتو میاری داخله محیط فلش (همون دکمه ای که ساختی) کپی پیست میکنی سپس اونو انتخاب کرده و دکمه های ترکیبی Ctrl+F8 رو زده سپس مطابق کادر زیر تغییراتو انجام میدی ok میزنی در ضمن من برات یه فایل هم نمونه گذاشتم اول اونو دانلود کن ببین چجوری )

2eekglk.jpg

نیازی هم به قاطی کردن نیست یه کارو هیچ وقت سخت نگیر.
موفق باشی

sul4co

Member
آقا من اسمم شاهین ! اسمه شما چیه؟

یه سوال! میشه تمام صفحات و عکس ها و دکمه ها رو توی فتوشاپ اماده کنم و ببرم تویه فلش؟

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

چرا كه نشه براي اينكار عكسهاتو كه وارد فلش كردي كليد تزكيبي Ctrl+F8 رو بزن و دكمه رو انتخاب كن بهتره فرمتي كه از فوتوشاپ مي گيري PNG باشه

موفق باشيد

sul4co

Member
تقریبا تمام عکس ها و دکمه هایی که ساختم در فتوشاپ،فلش میتونه واسم بسازه اینو امروز فهمیدم! پس دیگه نیازی به فتوشاپ ندارم واسه اینا،تازه حجم کارم هم میاد پایین و سبک تر میشه،اینجور نیست؟

sul4co

Member
:cry: چرا من رویه اون شکلی که ساختم کلیک میکنم اونرو سلکت نمیکنه:cry::sad:

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من
سلكت منظورت چيه ؟؟؟

منظورت انتخابه ؟؟

آيا كد مخصوص دكمه رو وارد كردي ؟

موفق باشيد

sul4co

Member
آقا من وقتی با موس رویه یه شکلی مثلا مربعی که ساختم کلیک میکنم اونرو سلکت ( انتخاب نمیکنه) قبلا" معلوم بود که سلکت شده و رویه اون شکل مثل هاشور با مربه سفید سفیدک میشد!
اما الان نه!
من اگه بخوام یه دایره که کشیدم رو به صورت دکمه دربارم باید اول اون رو انتخاب کنم دیگه بعد F8 اما سلکت نمیشه!

فلش رو پاک کردم دوباره نصب کنم ببینم شاید جایی رو دست زده باشم!

جدیدترین ارسال ها

بالا